zamknij

Biznes

Zegar zamiast przepustki

2005-11-30, Autor: 
Od 1 grudnia wprowadzone zostają zmiany zasad wjazdu na Rynek od ul. Raciborskiej.

Reklama

Jak poinformował Grzegorz Lisowski - zastępca komendanta straży miejskiej w Rybniku, od początku grudnia, w miejsce dotychczas obowiązujących przepustek, wydawanych przez strażnika miejskiego przy wjeździe na Rynek od ul. Raciborskiej, wprowadzone zostaną zegary parkingowe zezwalające na postój do 30 min.

 

W godzinach:  9.00 - 11.00 i od 17.00 - 18.00 do Rybnickiej Strefy Śródmiejskiej wjeżdżać będą mogły zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe dokonujące zaopatrzenia bądź odbioru towaru, klienci banków posiadający zezwolenia i mieszkańcy. Osoba przyjeżdżająca do sklepu czy placówki usługowej zobowiązana będzie do pobrania zegara z danego punktu i ustawienia go w samochodzie w widocznym miejscu.

 

Zegary, w które zobowiązani są zaopatrzyć się właściciele placówek handlowo usługowych, wydawane są w rybnickiej komendzie straży miejskiej przy ul. Hallera, po uprzednim okazaniu wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

 

Nie ulegną zmianie zasady obowiązujące w RSŚ w godz. 11.00 - 17.00, tj. "zakaz ruchu nie dot. ciężarowych pojazdów zaopatrzenia" (rodzaj pojazdu precyzuje zapis w dowodzie rejestracyjnym). W tym czasie obowiązuje również "zakaz postoju pow. 30 min". Czas postoju także jest regulowany za pomocą zegarów parkingowych. 

 

W godz. 18.00 - 9.00 będą obowiązywać dotychczasowe zasady, tj. zakaz ruchu nie dotyczący taksówek osobowych, pojazdów zaopatrzenia oraz mieszkańców. W tym czasie obowiązywać będzie również zakaz postoju dot. pojazdów zaopatrzenia i taksówek osobowych.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Arteks 2005-11-30
    14:13:42

    0 0

    Będąc w Pradze zastanawiałem się jak to jest tam rozwiązane, że jest kilka pięknych szerokich deptaków z eleganckimi 2-3 piętrowymi sklepami, a po deptakach poruszają się wyłącznie piesi. Myślę sobie - SUPER - tylko jak dokonuje się zaopatrzenie tak wykwintnych i dużych sklepów. Na końcu jednego z deptaków znalazłem tabliczkę, że w godzinach 11-19 obowiązuje całkowity zakaz ruchu samochodów za wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych jadących do wypadków i zdarzeń losowych. Zaopatrzeniowcy muszą więc się dostosować i zaopatrywać sklepy albo do 11.00 albo po 19.00. Niestety na rybnickim rynku czasami stoi 5-10 samochodów (skutecznie go oszpecając), a mnie omal nie potrąciłby na Raciborskiej przy Rynku pędzący samochód. Bezpieczniej czuje się na praskich deptakach...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4900