zamknij

Wiadomości

Zboczeniec w autobusach! Obnaża się i masturbuje przy pasażerach

2020-02-14, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Można powiedzieć, że to taki nasz rybnicki „Walenty”, ale temat jest zbyt poważny, by z niego żartować. Autobusami komunikacji miejskiej podróżuje zboczeniec. Obnaża się przy pasażerkach i masturbuje. Jest przy tym agresywny!

Reklama

AKTUALIZACJA (godz. 15.12): policja w Rybniku o obnażającym się mężczyźnie wie już od 2 dni. 

- Prowadzimy czynności w sprawie ustalenia sprawcy podejrzanego o popełnienie wykroczenia pod kątem nieobyczajnego wybryku - mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP Rybniku.

AKTUALIZACJA (godz. 14.23): z naszą redakcją skontaktował się jeszcze jeden Czytelnik, który również zauważył problem z obnażającym się mężczyzną.

- Nawiązując do waszego artykułu przesyłam zdjęcie, które w tamtym roku zrobiła koleżanka mojej córki w autobusie linii nr 3. Ten pan często obnażał się w autobusie - pisze.

Zdjęcie znajdziecie powyżej.

Z kolei do komentarzy pod artykułem odnosi się dyrektor ZTZ - Łukasz Kosobucki. Chodzi o sugestie komentujących, że to Zarząd Transportu Zbiorowego zwleka z powiadomieniem policji o popełnionym czynie karalnym.

- Działanie ZTZ w Rybniku było prawidłowe - zważywszy na fakt, iż pasażerka zadeklarowała, że zgłosi sprawę na Policję oraz w związku z Art. 25 par. 5 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks Postępowania w sprawach o wykroczenie w związku z art. 304 b Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego - tłumaczy,

Wcześniej pisaliśmy:

Nie czekajcie – reagujcie! Jeden z naszych Czytelników poinformował nas, że pewien pasażer rybnickiej komunikacji miejskiej obnaża się w autobusach. To nie wszystko! Czytajcie krótki list Czytelnika:

- Witam od pewnego czasu zaobserwowałem u pasażerów autobusów ZTZ strach przed jednym łysym panem. Po krótkiej rozmowie dowiedziałem się, że ten oto pan obnaża się w autobusach, dodatkowo jedna z pasażerek poinformowała, że owy pan spuścił się na nią, o dziwo usłyszałem to od 3 pasażerek. Proszę coś z tym zrobić, bo ja już nie mam siły, bo za każdym razem ucieka. Pasażerki nie chcą zgłaszać tego na policję, bo się go boją, bywa również agresywny. Jednak jednemu ze znajomych udało się uchwycić codzienną jazdę tego pana, w załączniku dodaje zdjęcie – pisze.

Sprawa jest znana Zarządowi Komunikacji Miejskiej w Rybniku.

- Wczoraj otrzymaliśmy informację od jednej z pasażerek. Zgłaszała, że mężczyzna obnażył się w autobusie linii 14 i jest niebezpieczny. Szkoda, że od razu nie poszła z tym do kierowcy autobusu. Mężczyznę od razu udałoby się ująć – mówi Łukasz Kosobucki, dyrektor ZTZ Rybnik.

Nasz rozmówca dodaje, że do podobnych zdarzeń dochodziło na innych liniach.

- Pani miała iść z tym na policję. Jak przyjadą do nas policjanci, to zabezpieczymy monitoring, bo takie są procedury – podkreśla Łukasz Kosobucki.

Nie czekajcie – reagujcie! Gdy tylko zauważycie obnażonego mężczyznę w autobusie, zgłoście to kierowcy, który wie co robić.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 130 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (40):
  • ~Abisall 2020-02-14 10:34:49

    Hmm - ciekawe . W ZTZ "znają problem" tj wykroczenie z Art. 51 § 1 K.w. ale czekają ąż ktos zgłosi sprawę policji i dopiero wtedy "zabezpieczą nagrania z monitoringu"? A nie powinni sami zgłosić się z taką sprawą? Wszak wykroczenia z tego paragrafu
    "art. 51 Kodeksu wykroczeń nie jest uzależnione od wniosku osób pokrzywdzonych lub ustalenia czy występują jakiekolwiek osoby pokrzywdzone działaniem opisanym w wymienionym przepisie. Organy uprawnione do prowadzenia czynności wyjaśniających i występowania w roli oskarżyciela publicznego, a także prowadzenia postępowania mandatowego, podejmują w tym zakresie działania z urzędu, co oczywiście nie wyklucza podjęcia tych czynności na podstawie zawiadomienia złożonego przez pokrzywdzonego lub inną osobę." Na ten moment wychodzi że w ZTZ wiedzą o popełnionym wykroczeniu, maja teoretycznie nagrania z tego wykroczenia ale czekają aż ktoś za nich zareaguje.
    I uprzedzając - poszkodowana pani oczywiście może również zgłosić przestępstwo z art. 197 § 2 Kodeksu karnego - kary za coś takiego są znacznie poważniejsze niż za wykroczenie

    103 5
  • ~Silny 2020-02-14 10:38:49

    My też wiemy co z takim zwyrolem zrobić

    103 5
  • ~Specc 2020-02-14 10:40:30

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    9 12
  • ~Andrewikos Cojg 2020-02-14 10:43:35

    Biorąc pod uwagę rozmiar czarnego prostokąta ten pan nie ma się czym chwalić. Wyjaśniałoby to seksualną frustrację, mizoginistyczną postawę i agresywne zachowanie.

  • ~Niemalże Rycerz Na Koniu 2020-02-14 10:44:05

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    1 1
  • ~rzyt 2020-02-14 10:49:35

    Rybnik jako lokalna metropolia musi się pogodzić z "kulturą" wielkomiejską.

    32 31
  • ~Specc 2020-02-14 10:53:28

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    6 7
  • ~Benett 2020-02-14 10:53:47

    Same atrakcje w tym ZTZ. Kupuja autobusy, bez stacji LPG. Likwiduja linie, W autobusach grasuje zbok, pracownicy ZTZ stosuja spychologie "pani powinna...". Ale nowe ciuszki dla kasjerek sa, bo dyrektor dba o wizerunek.
    Jak tak dalej pojdzie nikt tymi autobusami nie bedzie jezdzil.

    99 15
  • ~Arteks 2020-02-14 11:00:24

    @benett - a to jak się pojawiają zboczeńcy w publicznych toaletach np. marketów - to znaczy, że kobiety nie będą tam chodzić na zakupy, a jak w parkach to nie będą chodzić na spacery do nich? Nie trywializuj. A autobusach jest monitoring - ustalenie tego zboka dla policji nie powinno być trudne.

    27 95
  • ~PawelE39 2020-02-14 11:08:58

    Czy sa w tym miescie jeszcze jacys faceci czy zostaly same p***** w rurkach i sluchawkach na uszach ? Bo nie wierze ze normalny facet widzac takiego pajaca nie reaguje. Kuzwa co za zjeb

  • ~Benett 2020-02-14 11:15:49

    @Arteks
    Zboka mozna miec wszedzie, zgadzam sie. Ale to nie ja trywializuje a pracownicy ZTZ wysylajac ta pania na drzewo.
    Jesliby cos takiego u mnie w pracy sie stalo to rozpoczalbym zdanie od "Jak mi przykro..." a potem sam zglosil ten fakt na policje w obecnosci tej pani. Oni sie spieszyli, zeby im dala swiety spokoj...
    Oni ja defakto wspolobwiniaja:
    - Pani miała iść z tym na policję. Jak przyjadą do nas policjanci, to zabezpieczymy monitoring, bo takie są procedury – podkreśla Łukasz Kosobucki.

    42 6
  • ~Benett 2020-02-14 11:17:52

    CD.
    "Procedury" to ostatnie slowo, ktore chce uslyszec przerazona kobieta, ktorej jakis zbok machcal penisem przed glowa godzine temu.
    Kim ten Kosobudzki jest? zero empatii dla ofiar...

    73 5
  • ~Abisall 2020-02-14 11:21:42

    @Benett
    "Oni ja defakto wspolobwiniaja:
    - Pani miała iść z tym na policję. Jak przyjadą do nas policjanci, to zabezpieczymy monitoring, bo takie są procedury – podkreśla Łukasz Kosobucki."
    Nadinterpretujesz. Zdanie "Pani miała iść z tym na policję" to nie zarzut do poszkodowanej a informacja o tym co ta osoba zamierzała zrobić.
    Co nie zmienia faktu że wbrew temu co pisze pan Kosobudzki wcale nie muszą czekać aż się"policjanci do nich zgłoszą"

    21 6
  • ~Benett 2020-02-14 11:24:06

    @Abisall
    Moze masz racje, ale czlowiek nie ma za grosz zrozumienia na czym polega "customer service". Powinni go do McDonaldsa na praktyki wyslac albo w podobne miejsce.

    20 3
  • ~Róża1980 2020-02-14 11:24:10

    Ja proponuję zadzwonić do TVN i powiedzieć, że to jakiś duchowny albo polityk przeciwnej opcji. Będą go mieć w 3 minuty

    69 35
  • ~Piotr Czaja 2020-02-14 11:27:02

    Dziwne zachowanie kierowcy.Jak ktoś nie zapłaci za przejazd, nie otwierają drzwi i jadą pod Komędę Policji.W tym przypadku wystarczyło zrobić to samo.

    115 5
  • ~majster86 2020-02-14 11:29:30

    Arteks to chyba logiczne że jak w jakimś parku będzie stale grasował zboczeniec to będzie się tam pojawiało mniej ludzi a tym bardziej kobiet. Oczywiście to nie znaczy że nie będzie tam nikogo.
    Tak samo jak pod Lidlem na Reymonta czy tesco na Żorskiej byli menele zbierający od użytkowników parkingu na "jedzenie" to teżczłowiek jechał tam jak już naprawdę musiał, bo po co użerać się z menelami.

    57 2
  • ~Piotr Czaja 2020-02-14 11:34:43

    Łowca minusów jak zwykle bredzi.

    42 7
  • ~Abisall 2020-02-14 11:36:00

    @Benett
    Nie chcę wybielać wypowiedzi i podejścia ZTZu bo jest ono po prostu "słabe" ale potrafię zrozumieć z czego wynika takie zachowanie (czyli czysty dupochronizm i spychologia stosowana czyli jeśli ktoś się zgłasza z nietypowym problemem to go wyślij do kogoś innego. )
    To od ręki powinno być zgłoszone policji bo to ona jest tu "organem uprawnionym do prowadzenia czynności itd" a nie firma która ma zapewnić żeby Kowalski dojechał w miarę punktualnie autobusem do roboty. Co nie zmienia faktu że powinien pan Kosobucki powiedzieć
    "Szanowna pani to co się pani przytrafiło jest niedopuszczalne, proszę poczekać, zabezpieczymy nagranie i pojedziemy na komendę zgłosić tą sprawę. "

    28 3
  • ~Benett 2020-02-14 11:36:33

    @majster86
    Dokladnie. Autobusami jezdzi moja matka, kilka razy w tygodniu I powaznie sie zastanawiam czy nie dac jej jakiegos budzetu miesiecznego na taksowki. Coraz mniej kursow, teraz to... Taksowka podjedzie pod dom zakupy jej dowiezie.
    Tylko Arteks bedzie miezadowolony bo kolejny staly kient ZTZ u odpadnie - oczywiscie z domkow...
    Niestety rybnicki transport byl zawsze na dnie, a teraz sie to dno obrywa.

    39 9
  • ~norton 2020-02-14 11:52:20

    Zamiast zdjęcia twarzy to zdjęcie ciulika.

    90 1
  • ~Abisall 2020-02-14 11:53:31

    W przypadku tego delikwenta to chyba za jedno

    17 3
  • ~spirit-of-the-town 2020-02-14 11:55:29

    Cały autobus ludzi i jednym czubkiem nie można sobie dać rady?

    67 1
  • ~KSnake 2020-02-14 12:04:42

    Drogie pasażerki. Abstrahując od tego, że nie zgłaszacie sprawy ani kierowcom, ani Policji - co powinnyście czynić. Polecam zaopatrzyć się w żel pieprzowy. Koniecznie żel, bo sprayem możecie powalić cały autobus i siebie. Najpierw psikamy w oczy, a następnie w krocze. Macie do tego prawo i się nie martwcie, że zboczeńca zapiecze. Względnie zacznijcie krzyczeć - jak go inne chłopy dopadną, to go odpowiednio przygotują na przyjazd mundurowych.

    74 2
  • ~Benett 2020-02-14 12:14:29

    @~spirit-of-the-town
    Wlasnie dlatego, ze to jest czubek.
    Wcale ich o to nie obwiniam. Jedziesz autobusem to chcesz dojechac w jednym kawalku, a nie poszarpany przez kogos niezrownowazonego.
    Takie rzeczy sie zglasza firmie transportowej bo to ona ma zapewnic ci bezpieczenstwo w ich autobusie. Jestes w hotelu i sasiad ci halasuje? nie pukasz do niego zeby go uciszyc tylko dzwonisz na recepcje, zeby to za ciebie zrobili. Ty za to placisz !!! Jak placisz to wymagasz.

    47 6
  • ~Arteks 2020-02-14 12:16:59

    @majster86 - do żebrzących pod marketami przywykliśmy, a za ich obecność winę ponoszą naiwni którzy dają im "na jedzenie". Ale dla obleśnych ekshibicjonistów tolerancji być nie powinno. @benett - moja matka też jeździ autobusami i takiej sytuacji nigdy nie miała więc znowu nie wyolbrzymiajmy takich incydentów. A ty myślisz, że tam gdzie mieszasz na zachodzie takich zboków nie ma np. w metrze?
    Jeśli ktoś chce może jechać taksówkami, może rowerami, może też autem - tylko w tym ostatnim przypadku oby jeszcze go było stać na parkowanie bo to wstyd zagracać chodniki lub stawać na zakazach. @PiotrCzaja - a czy "Komędę" (niedawno zwracałeś uwagę na czyjeś literówki - ty robisz błąd ortograficzny i nie potrafisz prawidłowo odmienić pospolitego wyrazu) są na każdym kroku? Poza tym problem w tym, że chyba nikt nie zgłosił problemu kierowcy, który mógł np. nie otworzyć drzwi i wezwać patrol z powodu tak nieobyczajnego zachowania.

    11 52
  • ~Benett 2020-02-14 12:24:57

    @Arteks
    Wstawiasz mi w usta zdania i z nimi argumentujesz.
    Nigdy nie powiedzialem, ze tu gdzie mieszkam nie ma takich przypadkow. Tylko je sie inaczej zalatwia. Z szacunkiem dla osoby poszkodowanej. Ja mam to szczescie mieszkac w malym zamoznym hrabstwie, gdzie na szczescie przestepszosc jest najmniejsza na calych wyspach a kierowcy autobusow (musialbys je widziec) nie sa odgrodzeni od pasazerow szybami i maja przy sobie gotowke do sprzedazy biletow - cos czego w duzych miastach sie nie spotyka.
    Naprawde nieuczciwie argumentujesz.
    Jest tutaj ewidentna wtopa ZTZ i nie ma potrzeby ich bronic.

    30 2
  • ~psyche09 2020-02-14 13:01:55

    Spuścił się na nie???? Zaraz puszczę pawia. Obrzydliwiec. Tasakiem go potraktować....

    Pewnie reszta tłumu udawała, że nie widzi. Więc nie dziwmy się, że nikt nie zareagował...

    55 3
  • ~Lateks 2020-02-14 15:13:18

    Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

    0 1
  • ~ 2020-02-14 15:37:27

    może to z okazji walentynek się spuścił na nie

    10 14
  • ~tf2 2020-02-14 17:05:59

    Pierwsza sprawa, to że nie każdy jest wielbicielem tzw. sztuki nowoczesnej. Zapewne fani znanej kandydatki w wyborach prezydenckch a wiec i ubogacenia kulturowego spojrzeliby na takie zachowania przez prymat tęczowy. Uważam, że publicznie prezentowane zboczenie, to patologia, którą trzeba likwidować szybko i skutecznie. Bez znaczenia czy nagabują ludzi w autobusie czy na ulicy z gumowym, różowym pindolem przylepionym do lewackiego czoła.

    Druga sprawa, to jak to możliwe, że niby kierowca autobusu nie wie co się dzieje a może poprostu udaje, że nie widzi? Arteks twierdzi, że pasażerowie muszą mu wszystko zgłaszać, bardzo dziwne... Może należy zweryfikować zdrowie kierowców, skoro mają problemy ze wzrokiem?
    Pamiętam, gdy uczynny kierowca autobusu podjeżdżał na przystanek po zachlanego i wydzierającego się menela. Wsiadał prawie na kolanach. Kierowca ma zasięg interesu 50 cm x 50 cm, potem "nie widzi", ale to nikogo nie dziwi, skoro ma pełne wsparcie swojego niekompetentnego przełożonego. Innym razem butelki pijących tak latały po autobusie, że trzeba było uważać, żeby sie na nich nie potknąć.

    Ten ma rację kto uważa, że autobus w tym mieście się nie sprawdza. Nie zdziwiłbym się kobietom, gdyby przesiadły się następnego dnia do samochodów albo poprostu pozwały miasto za skandaliczne warunki, w których przyszło im jechać. Powodem jest firma, której pracowniy nie widzą swoich pasażerów i urzędnicy, którzy nie widzą mieszkańców.

    25 12
  • ~Benett 2020-02-14 18:05:19

    @tf2
    Zbok z autobusu nie byl teczowy. Nie naginaj.
    Byl takim samym heteroseksualista jak TY. Pod tecze sie nie zalapal, pod krzyz byc moze.

    15 22
  • ~artefaks 2020-02-14 18:07:27

    Osoba ze zdjęcia w miarę młoda , przystojna i dobrze ubrana.... z pewnością znalazł by przy trochę innym zachowaniu osobę która by się nim zainteresowała. W czym problem że się rozbiera ?Rzadko jeżdżę autobusem i nie wiem jak jest tam ustawione ogrzewanie?Nie mniej problem trzeba szybko rozwiązać. Wydaje się że osoba ze zdjęcia również wymaga udzielenia wiadomej pomocy

    9 5
  • ~mezi1235 2020-02-14 19:05:38

    PawelE93 masz rację. Dzisiaj brakuje mężczyzn, kórzy mają jakieś wartości jak chronić kobiet, starszych i przede wszystkim dzieci przed takimi idiotami. Odpowiednia reakcja i gościu przestabie pajacować.

    36 0
  • ~tf2 2020-02-14 22:18:31

    Benett, z ekspertem nie chcę dyskutować, ale skoryguję, że nigdzie nie napisałem, że jest lub nie jest "tęczowy". Opisałem tylko sytuację komu tego typu zachowanie może się spodobać - kto więc podejdzie do zboczenia z tzw. "tolerancją".

    4 12
  • ~lukson997 2020-02-14 22:44:55

    Ale mały. Hehe.

    7 3
  • ~Dador 2020-02-14 23:02:35

    Taa.. każdy mądry zza monitora. Co drugi mężczyzna by dał w mordę, a każda kobieta by spoliczkowała lub użyła chwytów obezwładniających nauczonych na zajęciach z samoobrony. Tyle, że fakty takie, że facet ejakuluje na 3 kobiety i żadnej reakcji, czy to pokrzywdzonych czy też współtowarzyszy podróży. Nos w telefonik i nic mnie nie interesuje, co się wokół dzieje. Życie najlepiej weryfikuje, jaki ktoś ma charakter. Osobiście chciałbym na typa trafić, naprawdę.

    14 1
  • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2020-02-15 00:20:24

    ~~tf2 jak zwykle piszesz bzdury na które można zareagować politowaniem albo podrapaniem sie w oko

    10 5
  • ~tf2 2020-02-15 12:58:10

    Ty za to jedyne co potrafisz to opisać swoje problemy psychiczne.
    Drap się w oko do woli.

    2 5
  • ~Marek Wawoczny 2020-02-16 08:00:40

    kawal sk---a z---c

    3 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?




Oddanych głosów: 580