zamknij

Wiadomości

Zbliżają się majowe święta. Co będzie się działo? Jak pojadą autobusy?

2022-04-26, Autor: bf

Wielkimi krokami zbliża się majówka. W niedzielę (1 maja) mamy Święto Pracy, a we wtorek Święto Konstytucji 3 Maja. Jak będą kursowały autobusy w tych dniach? Co będzie się działo w Rybniku? Sprawdźcie.

Reklama

Najpierw skupiamy się na przejazdach autobusami w trakcie długiego majowego weekendu. W okresie od 1 do 3 maja autobusy będą kursować w następujący sposób:

- 1 maja (niedziela) - według niedzielnego rozkładu jazdy.

- 2 maja (poniedziałek) - według rozkładu roboczego bez kursów oznaczonych litera "S"

- 3 maja (wtorek) - według niedzielnego rozkładu jazdy

Więcej informacji oraz rozkłady jazdy na stronie Zarządu Transportu Zbiorowego

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w mieście zaplanowano okolicznościowe uroczystości. W programie msza święta w intencji Ojczyzny w bazylice św. Antoniego i uroczysty apel na rybnickim rynku.

Program obchodów:

godz. 10.30 - Bazylika pw. św. Antoniego Padewskiego

- uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny
- złożenie
 hołdu pod pomnikiem Jana Pawła II
- przemarsz
 na Rynek

ok. godz. 12.15 – Rynek:

- wysłuchanie hymnu państwowego
- podniesienie
 flagi państwowej
- wystąpienie
 Prezydenta Miasta
- złożenie
 kwiatów pod tablicami pamiątkowymi
- zakończenie uroczystości

Warto dodać, że uroczystości wpisują się w program tegorocznej wielkiej, pięciodniowej Majówki. Więcej »Ørganek, Mrozu czy Sorry Boys – znamy program rybnickiej majówki«

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 20

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Anna Ryż 2022-04-26
  14:20:43

  30 10

  Takimi obchodami 3 maja to się młodych ludzi nie przyciągnie, tylko zrazi. Jaszcze brakuje nakazu ze szkół o obowiązkowym uczestnictwie uczniów w tych nudnych obchodach i mamy PRL bis. Każdego roku to samo, czyli msza, kwiaty pod JPII i przemarsz, każdego roku te same "radosne" twarze lokalnych polityków. Zmieńcie coś, bo już widać o braku zainteresowania młodzieży tym świętem.

 • ~Franek 7 2022-04-26
  15:12:40

  18 19

  Jak to co? Paraliż polskiego nieba. Największe lotnisko w Polsce ma być czynne od 9.00 do 17:30… i to nie jest żart. Do tego strajk w Polregio i pociągiem też nie pojedziecie na majówkę. Państwo PiS w pigułce.
  Takie paraliże zdarzają się w państwach na które nałożono jakieś międzynarodowe sankcje. U nas wystarczyło dopuścić PiS do władzy.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2263