zamknij

Wiadomości

Zbliża się Majówka. Jak pojadą autobusy?

2016-04-26, Autor: bf, źródło: ZTZ Rybnik
1 i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy. W tym czasie autobusy należące do Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele.

Reklama

Jak informuje ZTZ w Rybniku - 1 maja (niedziela) w Międzynarodowe Święto Pracy autobusy będą kursować jak w niedziele i obsługiwac kursy linii nocnych. Natomiast 2 maja (Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej) autobusy będą kursować w dni robocze wakacyjne, nie będą obsługiwane za to kursy oznaczone literą S.W Święto Konstytucji 3 Maja obowiązuje rozkład jazdy jak w niedziele.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Arteks 2016-04-26
  11:39:43

  5 0

  Jedno jest pewne - autobusem w Rybniku na imprezy majówkowe się nie dojedzie bo w dni wolne jest ich tyle co na lekarstwo. Trzeba liczyć na rower, własne auta, taksówki albo nogi... I na to wszystko jako mieszkańcy pozwalamy mimo, że budżet ZTZ wynosi prawie 30 mln zł na rok!!!!!!

 • ~ 2016-04-26
  16:45:08

  1 0

  W budżecie na 2016 r. przeznaczono 32 mln na ZTZ. Może będą jakieś zmiany po wakacjach skoro zwiększono środki?!

 • ~Arteks 2016-04-26
  18:26:24

  3 0

  @martt9 - oby bo obecna sytuacja jest bardzo wkurzająca dla mieszkańców. Budżet ZTZ rośnie, a poprawy działania komunikacji miejskiej w mieście nie ma. Zamiast zorganizować jakąś dobrą komunikację na majówkę dla ludzi w związku z tym, że szykuje się kilka imprez na kampusie, w centrum, na Rudzie, koło Elektrowni, w Kamieniu itd to oni ograniczają się wyłącznie do podania komunikatu - że będzie kursować rzadziej i co śmieszne nie będzie komunikacji nocnej - w sytuacji kiedy robione są imprezy do późnych godzin nocnych... ZTZ nie ma wymagającego szefa i nie ma kompetentnych pracowników i dlatego działa tak fatalnie. Warto zwrócić uwagę prezydentowi miasta, że ZTZ chętnie bierze dotacje od miasta, ale jednocześnie ignoruje potrzeby przemieszczania się mieszkańców - chociażby w czasie różnych miejskich imprez.

 • ~wojciechan 2016-04-26
  21:30:33

  2 0

  Panowie, Arteks i martt9 weźcie pod uwagę, że do 30 września 2015 roku lwią część przewozów na zlecenie ZTZ obsługiwał PKS Rybnik za marne grosze na podstawie umów sięgających lat 90, zaś od 1 października na ich liniach jeździ 26 nowych nowych SORów za dużo większą stawkę za wozokilometr. Co prawda rozkład pozostawia nadal wiele do życzenia, ale jakość usług w postaci nowego taboru wzrosła i stąd te zwiększenie budżetu ZTZu.

 • ~ 2016-04-26
  23:47:06

  0 0

  Arteks, komunikacja nocna będzie kursować. Problemem nie jest to, że w święta rzadziej kursują autobusy, bo tak jest wszędzie. Tylko najwyższy czas coś zmienić, by za te same pieniądze uzyskać lepszy efekt. Przykładowo w weekendy mnóstwo autobusów stoi na przerwie na placu przy Dworcu KM. Kierowcy mogą się zmieniać w trakcie jazdy, nie muszą przecież cały dzień jeździć tym samym pojazdem. Lepsze zagospodarowanie czasu pracy i pojazdów w weekendy to niższe koszty stałe i więcej kursów. Fakt, że jakość usług bardzo wzrosła w postaci nowego taboru i to bardzo cieszy. Widocznie trzeba działać stopniowo a zmiana taboru była priorytetem nr 1. Ale należy też myśleć o optymalizacji bo w końcu koszty zjedzą cały budżet.

 • ~Arteks 2016-04-27
  00:37:05

  0 1

  @martt9 - jeśli z takiego zakątka jak Elektrownia gdzie ludzie pracują także w niedzielę i święta, gdzie jest duże osiedle, basen, prężnie działający dom kultury, siłownia, zalew, wędkują wędkarze i masz w niedzielę 19 kursów to jest to ilość symboliczna i zachodzi pytanie - po co nam w ogóle taka komunikacja... Rybnik jest chyba jedynym miastem na Śląsku który uruchamiając najnowocześniejsze kąpielisko na Śląsku totalnie pominął sprawę dojazdu na nie - efekt był widoczny. W promieniu 1 km od - wszystkie trawniki zajęte autami. Ale ja nie mam pretensji do kierowców bo jeśli miasto nie potrafi zmobilizować ZTZ do działania w takich sprawach to takie są tego skutki... Wziąłem pod uwagę Elektrownię bo tam ktoś organizuje w majówkę dużą imprezę "Stodolni w Rybniku" czy coś w tym stylu. Oczywiście nasz ZTZ ma to gdzieś, a ludzie sobie mogą wrócić z imprez pieszo lub autami - pod warunkiem, że będzie je gdzie zostawić i kierowca nie powtrzyma się od piwka. ZTZ w obecnej formule to instytucja wyciągająca kasę podatników, zupełnie niedostosowana do potrzeb Rybnika.

 • ~Arteks 2016-04-27
  00:49:30

  1 0

  @interwojciech - najgorszą rzeczą jest to, że ZTZ nie jest rozliczany przez władze miasta z ilości przewiezionych pasażerów czyli z jakichś efektów. Ba... w ogóle nie jest rozliczany z niczego i to musi się w końcu zmienić. Lepsze autobusy niedostosowane do potrzeb są jeszcze większym balastem dla budżetu miasta, a wielu mieszkańców dziwi się po co nam komunikacja z której nie da się sprawnie korzystać. Spróbujcie autobusem dojechać z Nowin do siedziby RSM na Wyzwolenia. Spróbujcie dojeżdżać do pracy na Paruszowiec, spróbujcie wybrać się w niedzielę na zakupy do Auchana albo latem na Rudę... Przez ostatnie kilkanaście lat poprawiano tabor i wygląd autobusów, bezpieczeństwo pasażerów, wprowadzono wiele fajnych gadżetów, poddano estetyzacji przystanki ale... nie zrobiono NICZEGO aby poprawić rozkłady, dostępność i układ linii. Jeśli ZTZ tego nie zrobił przez 20 lat to już tego nie zrobi. Jedyna nadzieja to zmiany personalne w ZTZ i całkowita przebudowa tej niemrawej instytucji.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2217