zamknij

Wiadomości

Zapnij pasy! Trwa policyjna akcja „Pasy”

2017-03-16, Autor: bf

Dzisiaj od rana policjanci rybnickiej drogówki prowadzą działania "Pasy". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzają również jak przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Reklama

Rybniccy policjanci, podobnie jak ich koledzy z innych jednostek, od rana prowadzą wzmożone działania na drogach. Dzisiaj swoją uwagę skupiają na obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. Podczas kontroli na drogach sprawdzają także czy przewożone w samochodach dzieci mają zapewnione bezpieczeństwo.

- Zgodnie z taryfikatorem za brak pasów bezpieczeństwa kierowca może zostać ukarany 100-złotowym mandatem karnym, co dotyczy także pasażerów oraz nieprawidłowego przewożenia dzieci. Jeśli sam kierowca jedzie bez pasów na jego koncie mogą znaleźć się dodatkowe 2 punkty karne, bądź 4 – w przypadku przewożenia pasażera bez pasów lub 6, gdy w samochodzie podróżuje dziecko bez fotelika, czy innego podobnego urządzenia zapewniającego bezpieczeństwo – przypominają stróże prawa.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~norton 2017-03-16 11:53:34

  Czyli na co dzień nie skupiają się na nie zapiętych pasach?

  15 8
 • ~ 2017-03-16 11:56:58

  Życzyłbym sobie, żeby ta ich prewencja nie ograniczała się do różnego rodzaju akcji a było ich widać więcej... a tak to albo jakaś akcja albo łapią za przekroczenie prędkości.

  14 5
 • ~kierowca bombowca 2017-03-16 12:07:23

  Nalezy nazywac rzeczy po imieniu - Akcja skubania obywateli

  19 18
 • ~buchu 2017-03-16 12:18:58

  Zapinanie pasów bezpieczeństwa powinno być dobrowolne przy czym wszystkie skutki ich nie zapięcia spoczywają na osobie, która pasów nie zapięła. Jeżeli zaś mamy przepisy nakazujące zapinanie pasów to jeżeli nie uchronią nas przed obrażeniami mimo ich zapięcia to wszelkie koszty z tymi obrażeniami powinno pokryć państwo polskie właśnie z mandatów za brak zapięcia pasów. Sam zapinam pasy ale nie dlatego, że za ich brak dostanę mandat ale wiem, że w większości przypadków ratują życie. Ktoś może się burzyć, że to dla naszego dobra. To w takim razie dlaczego Państwo nie zakaże sprzedaży alkoholu a z jego picie nie wystawia mandatów?

  18 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3361