zamknij

Wiadomości

Zanim kupisz importowane auto, sprawdź jego historię online

2018-11-17, Autor: 

Znaleźliście wymarzone auto za granicą? Dzięki systemowi Historia Pojazdu, stworzonemu przez Ministerstwo Cyfryzacji, zanim zdecydujecie się na kupno możecie sprawdzić jego historię online. Jedyny warunek – musicie mieć Profil Zaufany.

Reklama

Nabywcy i właściciele samochodów importowanych z rynku wtórnego wybranych krajów europejskich oraz USA i Kanady mogą sprawdzić ich przeszłość na portalu Historia Pojazdu>>

W systemie widoczne są nie tylko pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce, ale także zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a np. już są oferowane do sprzedaży.

Usługa jest bezpłatna. Aby z niej skorzystać musisz zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego. Chodzi o to, by zabezpieczyć zewnętrzny system przed hurtowym pozyskiwaniem z niego danych, a jednocześnie zapewnić dostęp indywidualnym kupującym.

Przygotuj też numer rejestracyjny oraz VIN interesującego Cię auta, a także datę jego pierwszej rejestracji. Jeśli wybrany przez nas samochód jest w bazie zagranicznej, to w zakładce „Dane zagraniczne” zobaczysz informacje w siedmiu kategoriach:

  • kradzież,
  • złomowanie,
  • powypadkowy,
  • uszkodzony,
  • „przekręcony” licznik,
  • niedopuszczony do ruchu,
  • służył jako taxi.

W przypadku potwierdzenia danej kategorii, w systemie pojawi się alert zaznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli pojazdu nie ma w bazie zagranicznej, system również nas o tym poinformuje – na ekranie wyświetli się stosowna informacja tekstowa. Obecnie historia pojazdu umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji), a także z USA i Kanady.

Serwis historiapojazdu.gov.pl wystartował w czerwcu 2014 r. i od momentu uruchomienia cieszy się ogromną popularnością wśród potencjalnych nabywców używanych aut, którzy weryfikują ich przeszłość.

Oceń publikację: + 1 + 48 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
  • ~Foxy_02 2018-11-17
    20:37:02

    29 5

    Możecie sprawdzać, i tak nic nie najdziecie, parę wpisów z pierwszych 3 lat gwarancji i tyle. Większość aut importowanych ma ponad 12 lat, i na życzenie polskich klientów, którzy chcą auta tanie i z niskim przebiegiem handlarze na własne życzenie polskiego klienta je cofają (no bo przecież diesel w Niemiec robi średnio 30 tyś rocznie, ale Polak chce, żeby robił 10 tyś. ;-)

  • ~wojto 2018-11-17
    21:51:44

    23 4

    Polak chce kupić jak najtaniej, jak najlepsze auto. Nie ma w tym absolutnie nic złego ani głupiego. To handlarze zrobili sobie biznes na nieskrępowanym ordynarnym złodziejstwie i oszustwie! Generalnie przez lata politycy mieli to w nosie a właściwie aprobowali taki stan rzeczy, tak że Polska stała się krajem złomów z realnym przebiegiem 300+. (To nie wiek powoduje że jeżdżą u nas złomy tylko wiek +skręcony licznik z 355tyś na 142tyś. Parę lat temu chciałem kupić 13 letnią Astrę z niskim przebiegiem i w bdb stanie. 99% aut z trzydziestu kilku, które obejrzałem było kręcone. Totalne demoralizacja rynku.

  • ~wojto 2018-11-17
    21:56:24

    27 20

    A, i jeśli faktycznie Pisowcom uda się ukrócić ten proceder, o czym ostatnio się pisze, to będzie to ich jedyna konstruktywna rzecz, którą zrobili. Ale osobiście w to nie wierzę. Handlarze po podstawówce są niestety bardziej bystrzy niż obecna władza ustawodawcza i dalej będą górą...

  • ~jurempus 2018-11-18
    10:30:33

    7 6

    Zmienić dane samochodu w systemie to dla dzisiejszych speców kilka minut... I z starego Passata b5 po kilku kolizja i poważnych naprawach robi się nowe auto z przebiegiem 150tys

  • ~tir 2018-11-18
    18:14:15

    11 1

    Prywatnym samochodem robię ok.6000km rocznie bo w tygodniu podróżuję służbowym. Do pracy nie dojeżdżam bo mam blisko na rowerze nawet w zimie. Kto uwierzy w tak niski przebieg? Ale zdaje się że będzie u mnie dożywotnio więc nie będę musiał go przesuwać do przodu :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Wybieramy prezydenta Rybnika. Na kogo oddasz głos w wyborach?





Oddanych głosów: 4917