zamknij

Wiadomości

Zamkną część ul. Mikołowskiej. Będą wycinać drzewa, które zagrażają kierowcom

2021-10-22, Autor: bf

Tę informację powinien zapamiętać każdy kierowca. Od wtorku (26 października) przez kilka kolejnych dni zamknięty będzie odcinek ulicy Mikołowskiej. Chodzi o fragment od zjazdu do budynku nr 142 (początek lasu) do skrzyżowania z ulicą Sosnową.

Reklama

Jak słyszymy w magistracie, powodem zamknięcie drogi jest konieczność przeprowadzenia przez Miasto, wspólnie z Lasami Państwowymi, awaryjnej wycinki drzew, związanej z zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym stanem fitosanitarnym drzew.

Decyzja, na podstawie której będzie prowadzona wycinka, wydana została przez Wojewodę Śląskiego w związku z wydanym pozwoleniem na rozbudowę ul. Mikołowskiej (tzw. decyzja ZRID) – dowiadujemy się.

Dojazd do posesji na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wielopolską – Stawową do zjazdu do budynku nr 142 zostanie utrzymany.

Objazd zamkniętego odcinka:

Objazd 925 Katowice:
ulica Mikołowska (DW 925), ulica Stawowa, ulica Sosnowa do ulicy Mikołowskiej (DW 925),

Objazd Centrum:
ulica Mikołowska (DW 925), ulica Sosnowa, ulica Stawowa do ulicy Mikołowskiej (DW 925).

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~apurocs 2021-10-22
  10:36:49

  59 4

  Zagrożenie to stwarza stan nawierzchni przy dojeżdżaniu do skrzyżowania z Wielopolska od Przegedzy! Dlaczego ten odcinek nie zostal naprawiony przy remoncie Mikolowskiej??

 • ~pawlmesten 2021-10-22
  11:08:26

  30 23

  ~apurocs żadnych większych remontów nie będzie, inwestycje są też zamrożone i czekają na lepsze czasy. Pisi rząd zmniejsza podatek dochodowy, który idzie do władz lokalnych i zwiększa inne "daniny" które idą do Wrśawy a tam oligarchia wie co robić dalej.

 • ~Lukasz570 2021-10-22
  11:12:30

  32 9

  Drzewa wycinać pffff !!! Huczne zapowiedzi remontu Mikołowskiej były (łohoho bedzie super nowa nawierzchnia pisał portal) a tam sie jedzie jak po ukraińskiej wsi (kto był to wie). Same wyboje i dziury. Próg zwalniający tam dajcie jeszcze...

 • ~Arteks 2021-10-22
  11:16:18

  7 43

  @pawlmesten - nic z tych rzeczy... Może braknąć kasy na wszystko w Rybniku ale na drogi, wiadukty drogowe i parkingi nigdy nie braknie.
  https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,rybnik-miasto-chce-remontowac-wiadukty-i-mosty-trwa-przetarg,wia5-3266-50080.html
  Naprawy dróg też są wykonywane na bieżąco ale wiecznie niezadowoleni kierowcy zawsze znajdą jakieś dziury... Dlatego jeśli Kuczera byłby sprytniejszy bardziej skupiałby się na rozwoju architektonicznego miasta, zieleni miejskiej, chodników, pasaży. Tu zyskałby większą wdzięczność mieszkańców miasta.

 • ~Arteks 2021-10-22
  11:17:44

  9 42

  @lukasz570 - byłeś kiedyś na ukraińskiej wsi? Tam tak jak na naszych wsiach przed wejściem do UE dominują polne drogi lub usypane jakimś żwirem. Mikołowska była remontowana. Jeszcze mało???

 • ~Lateks 2021-10-22
  12:21:25

  41 2

  ~Arteks gdyby jazda autostradą cię nie przerastała to byś wiedział że mikołowska to główny dojazd z Rybnika do A1, i wcale nie chodzi o to co zostało "odremontowane" bo moim zdaniem w lesie nie było tak źle, problem jest tylko z zjazdem z górki, gdzie ciężarówki hamując spowodowały że tam droga jest cała pofalowana. Zawieszenie samochodów osobowych tam cierpi, ale moim zdaniem tam największe zagrożenie jest właśnie dla samochodów ciężarowych, nie dość że ciężkie to jeszcze skaczą jak szalone a przecież tam każdy musi hamować, i też tam wielkiego remontu nie trzeba, chociażby frezowanie nawierzchni żeby była równa, ew. wylanie nowej warstwy ścieralnej.

 • ~Arteks 2021-10-22
  12:32:39

  4 41

  @lateks - a cóż takiego jest w autostradach, żeby miałyby "mnie przerastać"?! Może dla ciebie to coś niezwykłego jazda autostradą. Ja jeździłem nimi jak jeszcze nie było ich na Śląsku... Poza tym znam wygodniejsze dojazdy do autostrady niż jazda przez niekończące się wioski w kilometrowej kolumnie aut. Niedawno Mikołowską remontowano. A jeśli jakiś odcinek jeszcze nie został zrobiony to znaczy, że według ekspertów odpowiadających za drogi - może poczekać. Może według nich są inne priosytety. Ostatnio ładnie wyrównali Piłsudskiego w centrum miasta, a centrum powinno mieć priorytet.

 • ~1floyd 2021-10-24
  14:00:07

  7 2

  Są miejsca w PL, gdzie takie prace wykonuje się nocą. Przecież nie ma tam zabudowy mieszkalnej, więc hałas nie byłby tu problemem. W nocy wycinka, w dzień droga przejezdna. Mam znajomego drogowca. Firma w której pracuje, świadczy usługi po całej Polsce. Mówi że, często mają zlecenia na remonty odcinków dróg, ale inwestor stawia warunki. Prace mają być wykonywane nocami, lub w weekendy. Chodzi o to, by utrudnienie w ruchu drogowym, nie komplikowały życia mieszkańcom.

 • ~Karolina# 2021-10-25
  07:23:21

  2 3

  drzewa na leży przyciąć, niekoniecznie wycinać. A co do nawierzchni przed sygnalizacją, to fakt, fatalna, i nie tylko tam. W Golejowie (ciemnej i śmierdzącej dzielnicy), w związku z budową gazociągu, nawierzchnia ul. Gliwickiej została zniszczona, przed sygnalizacją jest fatalna, dlaczego ani przedstawiciele UM, ani Rada tzw. Dzielnicy nie interweniuje?

 • ~Karolina# 2021-10-25
  07:32:25

  4 0

  ~Arteks 2021-10-22
  12:32:39
  kol. Artex, z Bełku ul. Mikołowska to jedyny dojazd do Rybnika, chyba że lasem przez Kamień, ale tam już ruch jak na autostradzie, i moje pytanie: Kiedy ta droga zostanie utwardzona, wyrównana by można dojechać przez Kamień omijając centrum, którym tylko Tobie dobrze jeździ się? Z tej drogi mogliby korzystać mieszkańcy kilku dzielnic. Nie każdy mieszka na Nowinach i ma możliwość dojazdu do A1 nową obwodnicą, poza tym, wracając z Gliwic A1 nie ma możliwości skręcić w Żorach na Rybnicką, bo korek kilkukilometrowy, bardziej już opłaca się dojechać do Świerklan. Rybnik w zasadzie jest odcięty od autostrad biegnących w pobliżu, i bez dojazdu przez tzw. wioski nie da się do nich dojechać, a bezpośredniej drogi łączącej autostrady z Rybnikiem brak. Zresztą, jeżeli postawią bramki na A1, to i tak trzeba się zastanowić nad alternatywna drogą, bo nie ma sensu przejazd autostradą, jeżeli potem oczekuje się na dojazd do bramek w kilku/kulkunastu km korkach (vide: okres wakacyjny).

 • ~Arteks 2021-10-25
  10:00:12

  1 4

  @Karolina# - no z Bełku do Rybnika to jedyna droga ale z Rybnika do autostrad to nie jest jedyny dojazd. Nie wiem za bardzo o co wam chodzi bo Rybnik o Mikołowską dba. W tym roku wylano na długim odcinku nowy asfalt, teraz obcinane będą konary aby nie zagrażały autom. To poza Rybnikiem DW925 na terenie powiatu SRB jest w gorszym stanie.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy uważasz Koleje Śląskie za dobrego przewoźnika?


Oddanych głosów: 80