zamknij

Wiadomości

Zamieszki w Knurowie po śmierci 27-letniego kibica. Bezpieczeństwa w mieście strzegą policjanci z całego regionu

2015-05-04, Autor: bf, źródło: KMP Gliwice
Sobotnia informacja z pobliskiego Knurowa obiegła cały region i Polskę. Podczas meczu piłki nożnej pomiędzy miejscową Concordią Knurów i Ruchem Radzionków doszło do zamieszek z udziałem kibiców obu drużyn. Interweniowała policja, która użyła broni gładkolufowej. Jeden z młodych mężczyzn został zraniony pociskiem w szyję i przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. To wywołało kolejne zamieszki. Mundurowych z Knurowa wsparli rybniccy policjanci.

Reklama

Jak zaznaczyła śląska policja, w sobotę w na stadionie w Knurowie doszło do zbiorowego naruszenia prawa. Podczas meczu IV ligi w Knurowie, pomiędzy miejscową drużyną i Ruchem Radzionków, doszło do awantury stadionowej. Sympatycy zespołu z Knurowa zaczęli ok. 17.30 rzucać na boisko niebezpieczne przedmioty. Kiedy upomnienia nie przyniosły rezultatu, sędzia przerwał mecz. - W tym momencie grupa około 50 chuliganów wtargnęła na murawę, dążąc do konfrontacji z kibicami drużyny przyjezdnej. Zabezpieczający mecz policjanci z katowickiego oddziału prewencji podjęli interwencję, by nie dopuścić do dalszych starć. W stronę mundurowych poleciały również niebezpieczne przedmioty, race i petardy. Policjanci wówczas użyli środków przymusu, w tym strzelb miotających gumowe pociski (tzw. niepenetracyjne) – powiedział komisarz Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiej policji.

Jeden z atakujących młodych ludzi został ranny w okolice szyi. - Po udzieleniu pomocy przedmedycznej, zabrany został do szpitala. Po kilkudziesięciu minutach od przyjęcia rannego pacjenta szpital przekazał informację o jego zgonie. Wszystkie okoliczności interwencji są szczegółowo wyjaśniane. Na polecenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji do Knurowa pojechał zespół kontrolny, by zebrać wszelkie informacje na temat działania mundurowych – dodał komisarz Marek Słomski.

W sieci zawrzało. Jedni chwalą podjętą przez policję decyzję o użycie broni gładkolufowej, inni z kolei nie pozostawiają na mundurowych suchej nitki. Środowiska kibicowskie dzielą się filmem przedstawiającym reanimację 27-latka – TUTAJ. Uwaga! Materiał zawiera wiele wulgaryzmów.

Dodatkowo w sobotę przed 23.00 grupa ponad 100 osób zaatakowała stojących przed szpitalem w Knurowie mundurowych, rzucając w nich kostkami brukowymi, płonącymi racami i butelkami. - Około 30 osób obrzuciło kamieniami także miejscowy komisariat. Łącznie 14 policjantów zostało rannych. Głównie są to stłuczenia i poparzenia od środków pirotechnicznych. Ich obrażenia nie zagrażają życiu – powiedział wczoraj rzecznik prasowy gliwickiej policji. Zatrzymano 6 najbardziej agresywnych napastników. Kolejni chuligani są identyfikowani przez policjantów pionu kryminalnego.

Mundurowych z Knurowa wsparli policjanci z całego regionu, w tym z Rybnika. - Oddelegowaliśmy do tego miasta patrol ruchu drogowego – wyjaśnił asp. Ryszard Czepczor z Komendy Miejskiej Policji.

Do zamieszek doszło również w niedzielę wieczorem. W stronę mundurowych poleciały kamienie i szklane butelki. Ci odpowiedzieli armatkami wodnymi i bronią gładkolufową. Suma zatrzymanych wzrosła do 30. 

Jak myślicie, czy reakcja policjantów podczas meczu piłki nożnej pomiędzy miejscową Concordią Knurów i Ruchem Radzionków była adekwatna do sytuacji?

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 75 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (38):
 • ~baal-zevuv 2015-05-04 10:02:56

  ...i tak się bawi "młodzież" za nasze pieniądze ...a do lekarza proszę się zapisać za kilka miesięcy....

  161 0
 • ~ofca_lyny 2015-05-04 10:07:52

  dlatego policja nie powinna używać kulek gumowych, tylko granatów

  217 0
 • ~jurempus 2015-05-04 10:21:59

  Ehhh z głatkiej to policjanci moga sobie do talerzy poszczelać.Na takie zajścia dwa CKM i kosić jak sie patrzy.2-3 takie akcje i rozróby przejda do historii

  159 0
 • ~karek1989 2015-05-04 10:33:28

  I tak za delikatnie ich policja potraktowała, oni nie chodzą na mecze dla drużyny i kibicowania tylko dla zadymy i awantur.... Wątpię żeby kominiarki były standardowym wyposażeniem kibica.... duże dzieci, którym się rzeczywistość pomieszała....

  174 0
 • ~takiuj 2015-05-04 10:46:50

  Taki szacunek macie dla Waszego "brata" że jeszcze pod nogi mu petardy rzucacie gdy on jest reanimowany...dobrze że policja stała przed nim bo jeszcze krzesłem w głowę by dostał...

  136 0
 • ~orient 2015-05-04 10:53:03

  Jestem po stronie policji! Oni są od tego aby zaprowadzać porządek. A na stadion nie chodzi się dla bijatyki ale żeby pooglądać mecz. Jeśli kibole chcą dewastować mienie i bić innych - muszą liczyć się z tym, że policja ma prawnie dopuszczalne środki których może przeciw nim użyć. Żarty z policji się skończyły! I tego oczekuje od naszych służb społeczeństwo.

  166 0
 • ~laleczka 2015-05-04 11:17:55

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 3
 • ~graga112 2015-05-04 11:19:31

  Jestem po stronie policji!!!!! na mecze idzie się kibicować,oglądać a nie wszczynać bójki!!!!

  125 0
 • ~ziomal50 2015-05-04 11:31:04

  Karą za wtargnięcie na boisko jest zakaz stadionowy, grzywna, ewentualnie ograniczenie wolności, a nie śmierć. Popełniając wykroczenie liczysz się z konsekwencjami uregulowanymi prawnie, ale nie z utratą najwyższego dobra ludzkiego.
  Tutaj chodzi tylko o wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nadużywają swojego stanowiska i możliwości jakie mu daje. Nie może być tak, że kolejni młodzi ludzie tracą życie, a żadna sprawa nie jest wyjaśniona.
  Poza tym ten mężczyzna miał dziecko, niestety jego synek więcej go nie zobaczy ;(
  A.C.A.B

  0 194
 • ~ozung 2015-05-04 11:33:04

  Brawo dla policji powinni dostać premie porządek musi być a na przyszłość ostra amunicja...

  108 0
 • ~laleczka 2015-05-04 11:36:32

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 84
 • ~karek1989 2015-05-04 11:39:12

  ~ziomal50 fajny tatuś co się idzie lać na stadion zamiast czas spędzać z rodziną choćby zabierając syna też na mecz... a że sam zachował się jak dzieciak to poniósł konsekwencje swego zachowania... wzór do naśladowania wręcz... a gdzie dojrzałe odpowiedzialne myślenie? Skoro miał dziecko to po choler ganiał po boisku, mógł wcześniej włączyć myślenie...

  144 0
 • ~Bociek 2015-05-04 11:48:48

  W szkole jak cała klasa źle napisała sprawdzian to nam nauczycielka mówiła "nie musicie się uczyć, głupi naród to dobry naród do rządzenia" i niestety po latach przekonuje się, że to racja... Człowiek łamie prawo przez co zostaje zamordowany prze policje. Korea? Chiny? Nie, Polska i to jeszcze przy zadowoleniu narodu. Na pewno większość tu udzielających za wzór bierze Niemcy czy Anglię, bo widać ze jesteście ogłupieni przez media ale w innych krajach też się zdarzają takie akcje i nikogo nie zabijają. Na potwierdzenie moich słów
  https://www.youtube.com/watch?v=W_G4LE5qbKs

  Moim zdaniem chłopak powinien dostać gazem w pysk, pałą w plecy, albo złapać go i na dołek. A tym którzy popierają policje to życzę aby zamiast mandatu policjant się pomylił i Was pozbawił zdrowia.

  0 115
 • ~chammomila 2015-05-04 11:49:04

  ~ziomal50 No i policjanci zastosowali prawnie dozwolone środki na okiełznanie bandytów próbujących zagrozić tam życiu, zdrowiu i mieniu. Nikt do gnoja nie strzelał z zamiarem zabicia( gdyby taki zamiar był to poszłyby normalne kule a nie gumowe) więc jego śmierć to nieszczęśliwy wypadek sprokurowany przez niego samego. Sam jest sobie winien

  88 0
 • ~r1 2015-05-04 11:51:27

  Nie chce tutaj bronić zadymiarzy ale proszę zwrócić uwagę na jedną rzecz, jeśli wymaga się przestrzegania prawa to warto by było aby i policja, która egzekwuje prawo go przestrzegała. Nie było tutaj żadnych strzałów ostrzegawczych lub nawet nawołania do poszanowania porządku publicznego. Jestem przekonany, że w tym wypadku wystarczyła by salwa w powietrze plus gaz łzawiący i wszystkie cwaniaczki pouciekałyby z powrotem na trybuny. Drugą sprawą jeśli fakt, iż jeśli użyli już broni prawo nakazuje strzelać od pasa w dół, zobaczcie sobie na filmiku gdzie celują mundurowi. 3 sprawa, czy żaden z funkcjonariuszy w tym kraju nie jest przeszkolony do udzielania pierwszej pomocy???... Jestem za karaniem pseudokibiców i to dotkliwym karaniem ale nie zgadzam się na moim zdaniem celowe spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała/śmierci.

  0 74
 • ~Bociek 2015-05-04 11:57:44

  ~chammomila a jakie on stwarzał zagrożenie? Nie mam zamiaru go bronić, bo jego miejsce było na trybunach, ale tak jak policjant nie strzelał z zamiarem zabicia tak też on nie leciał z zamiarem zabicia. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, bo robią z nami co chcą.

  0 74
 • ~norton 2015-05-04 12:11:42

  Kolejny kamyczek do ogródka - ani złotówki na piłkę nożną w Rybniku! Nie chcę by moje pieniądze wydawane były na remont stadionu, na "ochronę" meczu - NIE! Wydawać by się mogło, że facet mając 27 lat , mający dziecko powinien tez mieć poukładane pod kopułą - jak widać tak nie było. Poniósł konsekwencję własnej głupoty, wręcz debilizmu. Szkoda, że zdołał przekazać własne geny na następne pokolenie. Co do profesjonalizmu Policjantów nie będę się wypowiadał bo go po prostu nie było. Ale cały czas mam przed oczami USA i matkę, która spotkała na ulicy swojego zamaskowanego syna biorącego udział w zadymie - dostał tak po łbie, że w podskokach mykał do domu. Naszym bohaterom z Knurowa też takie matki by się przydały.

  89 0
 • ~daro 2015-05-04 12:58:01

  Ale po co lepiej skupić sie na kierowców na ich mandatach bo przekroczył jeden z drugim szybkość o 10km. ja bym tym psełdo... taką karę wpierd..... ale co nic im nie zrobią dostanie w zawieszeniu tydzień do odrobienia w zieleni i gitara.A policja będzie najgorsza bo zastrzelił nie chcąco , dla mnie to proste jak by go tam nie było i innych baranów to tego całego syfu by nie było

  16 0
 • ~tomasz.bosk 2015-05-04 13:12:33

  może głupie pytanie po co on wybiegał na boisko to był jakiś piłkarz czy o co chodzi z tym bieganiem po boisku

  43 0
 • ~mastifiatko 2015-05-04 15:12:09

  Dokładnie! Skoro miał dziecko to gdzie poszedł zamiast spędzić czas z rodziną?! Na innym portalu pod artykułem na ten temat był komentarz, że Policja nie powinna w ogóle strzelać do ludzi! Szczękę zbierałam z podłogi jakiś kwadrans. To tak jak by zakazać Straży Pożarnej gasić pożary albo ratownikom medycznym ratować ludzi...

  35 0
 • ~mastifiatko 2015-05-04 15:15:27

  A wszystkich takich sympatyków piłki nożnej zamknąć najlepiej na stadionie narodowym i czekać aż się powybijają sami, bez udziału niewinnych ludzi ;)

  37 0
 • ~major666 2015-05-04 15:35:39

  i dobrze mu. Zamiast kulek gumowych, walnąć powinni w te trybuny granatem - skutek pozytywny, eliminacja niepotrzebnych jednostek w naszym społeczeństwie. Zlikwidować się powinno na takim meczu tę chołotę. Wszystkich wystrzelać.

  21 0
 • ~zorza54 2015-05-04 15:37:16

  Przypominam tylko, że strzelby gładkolufowe jakich używa Policja, miotające gumowe kule nie są bronią palną. Jest to środek przymusu bezpośredniego tak jak pałka służbowa czy miotacz gazu. Policja ma prawo używać takich środków zgodnie z ustawą. Nie ma się co ekscytować. Po uderzeniu pałką czy użyciu gazu też można zejść z tego świata i to wszystko w majestacie prawa. Dlatego jeśli Policja wzywa do zachowania zgodnego z prawem a później ostrzega o tym, że za chwilę użyje takiego właśnie środka do zaprowadzenia porządku to każdy o ilorazie równym małpie albo wyższym powiniem wiedzieć, żeby się z tego miejsca oddalić i zachowywać jak człowiek. A jeśli nie to niech nie płacze później, że go d.pa szczypie. Moim zdaniem policja postąpiła wzorowa. Jakiś medal dla dowódcy zabezpieczenia by się przydał.

  42 0
 • ~major666 2015-05-04 15:37:46

  ziomal50 - dobrze, że te dziecko już nie zobaczy takiego tłuka jakim był jego ojciec. Może przynajmniej wyrośnie na ludzie, a nie na takiego idiotę.

  18 0
 • ~esio9 2015-05-04 16:04:53

  A co ten niby kibic robił na boisku ? Ja też jestem po stronie policji.

  18 0
 • ~superelektro 2015-05-04 16:17:46

  Ja się dziwię policjantom. Działali jak dzieci we mgle. Z tego co w dniu wczorajszym mówił Dziewulski to policjantów było w Knurowie ponad sześciuset. Mieli ściągnąć jeszcze więcej, obstawić najbliższe ulice tak aby nikt z parku nie miął prawa się wymknąć i wybrać ich jak ryby z sieci, a potem zrobić ścieżkę " zdrowia ". Jak widziałem tę gonitwę za pojedynczymi osobnikami to śmiech mnie brał. Około 300 rozrabiało a oni złapali 7. Taki był komunikat. 600 policjantów złapało 7 zadymiarzy. Sukces jak diabli. A co z resztą ? Jeżeli policja nadal będzie ubezwłasnowolniona to tak będzie coraz częściej. Na policyjne " stój, będę strzelał " powinna być tylko jedna reakcja. Natychmiastowe zatrzymanie się jak gdyby pierdyknął w mur. Nie zatrzyma się, znaczy do odstrzelenia. Dopiero wtedy zapanował by jakiś porządek.

  7 0
 • ~tropiciel_debili 2015-05-04 16:26:11

  Zachowanie policji nieadekwatne do sytuacji. Wina osob wbiegajacych na murawe jest bezdyskusyjna, jednak celowanie z karabinu w glowe takiej osoby jest gruba przesada. Policjant powinien poniesc konsekwencje. A uczestnikow meczu, ktorzy zamiast kibicowac biegaja po boisku powinno sie karac, najlepiej finansowo bo to chyba odstrasza najbardziej.

  0 27
 • ~auralfloat 2015-05-04 18:40:38

  Pałować, pałować i jeszcze raz pałować. Jak się hołota nie nauczy kultury nadal pałować. Gównarzeria musi sie liczyć z utratą zdrowia idąc na mecz, tym bardziej życia, w starciu z policją. Jeśli policja będzie sądzona - będzie to absurd, by w Polsce wykonawcy prawa musieli się tłumaczyć przed bandytami.

  28 0
 • ~lukrecja50 2015-05-04 18:42:05

  Policja do kiboli nie powinna się "wtrącać" niech się leją między sobą, a będzie ich mniej. Mniej kiboli, mniej zamieszek, mniej zamieszek więcej spokoju i kultury na stadionach, mniej pracy dla Policji.A o to nam chodzi!

  20 0
 • ~ozung1 2015-05-04 20:54:02

  Jestem za stróżami prawa bydło nie powinno wybiegać na murawe jak świnie celować prosto w cel :) ?

  19 0
 • ~imrahil 2015-05-04 22:09:04

  stało się co się stało, pewnie nieszczęśliwy wypadek, bo policjanci w Polsce są zaszczuci i nie mogą naprawdę używać broni, tak jak w USA. kibol sam sobie winien. po to policja ma broń, żeby w ekstremalnych sytuacjach jej użyć. cała ta dyskusja jest kolejnym tematem zastępczym, ale nasuwa wniosek, że nie powinno być wsparcia dla piłki nożnej (wyjątkowo kryminogenny sport) w Rybniku. pieniądze można wydać lepiej.

  18 0
 • ~smr 2015-05-04 22:25:42

  Brawa dla Policji, takie kibolskie chwasty powinno się eliminować ze społeczeństwa. Na kolejny rozróby przydałby się snajper z ostrą ...

  29 0
 • ~fixfix 2015-05-04 22:26:56

  Kary w stylu zawiasy czy odsiadka to dla tych zwyrodnialców nagroda, po granacie trzeba posprzątać.
  Proponuje na rynku postawić pręgierz i kara chłosty z transmisją PPV, mam na myśli te zwierzęta zwane popularnie kibolami.

  18 0
 • ~oko 2015-05-04 23:02:42

  ~do Bociek...Pusty, a czy Twoim zdaniem każde wtargnięcie pceudoczłowieka na murawę kończy się w Polsce strzałami z gładkiej lufy?? bądź obiektywny skro chcesz się wypowiadać, a anglia, niemcy..piękne przykłady na to jak można z wami walczyć ale do tego trzeba nam zmiany prawa, tak aby kara finansowa dotknęła nie tylko Ciebie ale i Twoją matkę, ojca i konkubinę, a nawet Twoje dzieci bo pwnie byśjąspłacał do końca życia.. znajac życie to żaden z was nie byl by w stanie zapłacić konkretnej kary pieniężnej..ale Twój ojciec, z emerytury czemu nie. Załażę się że jeszcze kilka lat, mała wymiana pokoleń i rodzice sami tłukli by po głowie swego "pustego" syna który przynosi do domu kominiarkę...

  15 0
 • ~werkk 2015-05-05 07:25:45

  Trudno się wypowiadać jak się nie było na miejscu zdarzenia ale jedno jest pewne, grupa kibiców wtargnęła na boisko. Takie zachowanie powinno być karane zamknięciem boiska na co najmniej 5 lat i 0 dotacji na klub, bez względu na to czy ktoś został poszkodowany czy nie.

  12 0
 • ~daro 2015-05-05 07:59:19

  Odpowiedż jest prosta! Poszedł bo woli spędzać czas z kolegami pijąc wódę,łażić po dyskoteka ,po drodze coś zniszczyć ,pomalować sprajem, kopnąć w auto.To czysta patologia .Tak zachowuje się tylko taki co myśli swoim dupsku , wielce pokazują jak dziecko na miejscu powiedzmy tragedii było chociaż dla mnie to nie tragedia po prostu jednego chwasta mniej!!! Ale niestety!! A zastanowił się ktoś jak by to policjant dostał butelką i osierocił dwoje dzieci?????Ale te debile nie wiedzą że mają taką pracę !!!!! a nie jeden z nich bez robotny sam by poszedł za policjanta!!! ale są za tępi.Wiadomo szkoda chłopa no ale lepiej on niż ktoś inny kto przyszedł z rodziną na mecz

  17 0
 • ~tomek1885 2015-05-05 09:44:27

  witam postawa policji jak najbardziej uzasadniona. jak tu wybrac sie z rodzina na mecz???

  11 0
 • ~tomasz.bosk 2015-05-05 11:59:14

  chłopak grzecznie siedział na widowni w kulturalny sposób kibicował a ta zła policja strzelała w niego oj oj

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1352