zamknij

Wiadomości

„Zaje*** cię!” Agresor rzucił się z pięściami na pasażera

2020-03-02, Autor: mm

Niecodzienna sytuacja miała miejsce dzisiaj około godziny 9.00 w autobusie miejskim 52, który jechał z Żor w kierunku Rybnika. Agresywny pasażer początkowo zaczepiał przypadkowego chłopaka, potem rzucał w jego stronę wulgaryzmami. Po chwili jednak gdy ten podszedł do kierowcy z prośbą, aby agresywny mężczyzna opuścił pojazd, szaleniec rzucił się na niego z pięściami i zaczął bić przy wszystkich pasażerach. Mimo że chłopak szukał ratunku wśród pasażerów, ci nie byli skłonni do udzielenia pomocy.

Reklama

"Co ja ci zrobiłem?"

Sytuacja, która miała miejsce dzisiaj około godziny 9.00 w autobusie nr 52 wstrząsnęła pasażerami, którzy podróżowali do Rybnika. Początkowo agresywny mężczyzna zaczął zaczepiać przypadkowego pasażera, aby sprowokować go do bójki. Po chwili kiedy chłopak nie reagował na jego zaczepki, uderzył go i groził, że go „zaje***”.

- Ty ku..., jesteś pop..., masz astrala - wykrzykiwał niezrównoważony mężczyzna.

Pasażerowie nie reagowali

Kiedy nic nie dały prośby mężczyzny, aby agresor zostawił go w spokoju, młody człowiek podszedł do kierowcy, by ten nakazał napastnikowi opuścić pojazd. Wtedy rozwścieczony mężczyzna podszedł do chłopaka i zaczął okładać go pięściami.

Niestety nikt z pasażerów nie zareagował na zaistniałą sytuację. Dopiero po krzykach i wzywaniu pomocy przez poszkodowanego dwóch mężczyzn postanowiło mu pomóc. Kierowca zatrzymał autobus i mężczyźni siłą wyrzucili agresora z pojazdu. W międzyczasie ten zaczął grozić również innym pasażerom.

Napastnik uciekł - szuka go policja

Jedna z pasażerek autobusu ZTZ Rybnik zadzwoniła na policję i na kolejnym przystanku w Gotartowicach wysiadła wraz z poszkodowanym i jego kolegą, aby poczekać na wezwane służby.

- Na miejscu przybyło także pogotowie ratunkowe, ponieważ poszkodowany miał rany na twarzy i szyi. Przyjechali także rodzice chłopaka. Niestety mimo poszukiwania napastnika przez policjantów, ten nie został jeszcze zatrzymany – mówi rzecznik rybnickiej policji asp. Bogusława Kobeszko.

Policja apeluje do świadków zdarzenia, którzy posiadają jakiekolwiek informacje o agresywnym mężczyźnie.

Jak powinien zachować się kierowca w takiej sytuacji?

Zadzwoniliśmy do Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku, by zapytać, jak powinien zachować się kierowca w sytuacji, której na pokładzie autobusu, który prowadzi dochodzi do bójki i przepychanek.

- Kierowca powinien powiadomić odpowiednie służby - usłyszeliśmy od Grzegorza Dudka kierownika przewozów ZTZ w Rybniku.

W autobusie linii 52 nie było przycisku „Napad”, jest jednak monitoring, który powinien zarejestrować wydarzenia z tego feralnego kursu.

Oceń publikację: + 1 + 196 - 1 - 39

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
 • ~arkussinus 2020-03-02 12:56:34

  " Mimo że chłopak szukał ratunku wśród pasażerów, ci nie byli skłonni do udzielenia pomocy..."...niestety dopóki w tym kraju przestępca będzie miał "fory" u władzy jak i w "paragrafach"....tak to będzie wyglądało!!! Smutne to ale wrednie prawdziwe, bo jeśli ktoś szybciej by zareagował i skuteczniej, to pewnie znaleźli by się "obrońcy"...tego bandziora, albo podobnych przestępców i nie pitolcie mi tu teraz, że przestępcą się stają dopiero po prawomocnym wyroku..

 • ~Kurt_Wallander 2020-03-02 13:12:14

  ...a jak kiedyś powiedziałem ludziom, żebyśmy złapali debila, który śmiał się nam w twarz (bo gdzie ucieknie?) i związali mu nogi i ręce trytytkami bo mam parę w plecaku, to nie. Każdy się cykał.

 • ~Aneta Faikis 2020-03-02 13:52:30

  Przecież w autobusie jest monitoring. Przecież kierowca widzi co się dzieje w autobusie i już na początku jak zaczęło się to dziać miał poinformować służby, policję.

  201 9
 • ~sympatykrybnika 2020-03-02 14:11:06

  Policja i cały pion sprawiedliwości powinni postawić sobie za punkt honoru aby niezwłocznie pojmać sprawcę tego brutalnego ataku i właściwie go ukarać (surowo). Jedynie szybkie i nieuchronne wymierzenie kary jest efektywnym karaniem, którego funkcją między innymi jest odstraszeniu innych członków społeczeństwa od popełniania czynów zabronionych. Nieuchronność kary ma działać prewencyjnie na społeczeństwo.

  151 3
 • ~ 2020-03-02 14:37:18

  ~sympatykrybnika masz rację ; Jedynie szybkie i nieuchronne wymierzenie kary jest efektywnym karaniem - "Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią, ku***, nic. Będą prowadzić sprawy – i ch***" - kto to powiedział ?

  91 17
 • ~Mariusz Kotula 2020-03-02 15:12:32

  Bo kiedyś chłopcy się bili w podstawówce i jak wkraczali w szkołę średnią to już niektórzy potrafili obronić swoje Kobiety, a teraz młodzi chłopcy się nie biją za szkołą, tylko wmówiono im żeby donosić na innych bo bicie innych jest fuj. Efekt- nikt z pasażerów nie zareagował

  79 59
 • ~sympatykrybnika 2020-03-02 15:43:42

  ~Koronawirus – Gwarancie, gwarantujący nam, wyjaśnij czy brak rozstrzygnięć sądowych to sprawa tychże sądów, czy kwestia wyborów?

  5 40
 • ~sympatykrybnika 2020-03-02 15:48:43

  ~Koronawirus na pytanie „kto to powiedział?” Krótko, do wypowiedzi z wulgaryzmami się nie odnoszę. Pozdrawiam.

  10 24
 • ~Fiodore 2020-03-02 17:22:18

  Jaki monitoring? Za chwilę okaże się, że akurat tego feralnego dnia kamery nie działały prawidłowo i nie ma żadnego materiału z monitoringu, nie pierwszy raz. Pozostaje mieć nadzieję, że któryś z pasażerów poczuje się w roli świadka, za co potem czeka go rok wezwań na komisariat, do prokuratury i w końcu do sądu w trybie pilnym z 2-dniowym wyprzedzeniem.; taka nagroda.

  79 5
 • ~tf2 2020-03-02 17:31:51

  Czy "kierowca powiadomił odpowiednie służby"?

  44 6
 • ~Mat19 2020-03-03 05:57:36

  To jest masakra co dzieje się w tym wieku. Niestety ale my ludzie sami jesteśmy za to winni. Ale to co dzieje się w Rybniku jest nie do opisania. Rybnik staje się miastem coraz bardziej patologicznym gdzie nikt na to z naszych władz nie reaguje. A nasz ZTZ to czysta żenuacja. Taka osoba nie powinna być nawet wpuszczona do autobusu. Większość kierowców to "stare dziadki", które ledwo dowiedzą ale osoby co mają w*jebane na to co się tam dzieje. W takim wypadku powinien się zatrzymać i chociaż umożliwić ucieczkę chłopcu.

  27 5
 • ~hub381 2020-03-03 14:22:57

  Po prostu MARAZM !
  No niestety ludze się boją...

  7 0
 • ~Zbigniew Liszka 2020-03-04 13:53:29

  Fiodore monitoring już zabezpieczyłem więc bez obaw.

  2 0
 • ~Dariusz Kowalczyk 2020-03-05 20:46:43

  Jak to możliwe, że kierowca nie zareagował? Jedyne co zrobił to wypuścił przestępcę i sam uciekł autobusem. ZTZ powinien rozwiązać umowę z operatorem tej trasy.

  2 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2641