Wysokie miejsca lekkoatletów TL ROW Rybnik

2021-06-29, Autor:

Zawodnicy TL ROW Rybnik walczyli w mistrzostwach Polski i mistrzostwach województwa śląskiego do lat 16.

W Poznaniu odbyły się 97. mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W imprezie dobrze zaprezentowali się reprezentanci TL ROW Rybnik. Jako pierwsza do boju ruszyła Julia Polak w biegu na 100m. Okazało się, że pomimo bardzo dobrego tegorocznego rezultatu 11,75s, musiała wystartować w preeliminacjach, które wygrała w czasie 11,72s. Następnie w biegu eliminacyjnym sprawiła dużą niespodziankę wygrywając swoją serię w czasie 11,62s, eliminując w drodze do finału uczestniczki ostatnich mistrzostw świata sztafet z Chorzowa, Katarzynę Sokulską i Magdalenę Stefanowicz. W finale, pomimo spóźnionego startu, ponownie poprawiła rekord życiowy i z czasem 11,60s zajęła siódme miejsce.

Julia Polak wystartowała również w biegu na 200m i po przejściu eliminacji w finale zajęła piąte miejsce w czasie 23,91s.

W mistrzostwach Polski rywalizował również Marcin Ciepłak, który w finale dystansu 3000m z przeszkodami w pierwszej połowie biegu był blisko podium, ale ostatecznie zameldował się na szóstym miejscu w czasie 9,06,90min.

Młodsi koledzy Julii Polak i Marcina Ciepłaka rywalizowali w Częstochowie w mistrzostwach województwa śląskiego w lekkoatletyce do lat 16. Tytuł mistrzowski w biegu na 80m przez płotki wywalczyła zawodniczka TL ROW Rybnik Emilia Stępień, przebiegając ten dystans w bardzo dobrym czasie 12,39s. Na czwartym miejscu w tym biegu zameldowała się Dominika Wasela z czasem 13,20s, przegrywając podium zaledwie o 0,04s. Dominia Wasela wystartowała również w biegu na 300m przez płotki zdobywając z czasem 52,19 upragniony brązowy medal.

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 0