Wyśmienita inauguracja piłkarzy ROW-u 1964 Rybnik! Pierwszym strzelcem Kamil Spratek

2017-08-04, Autor:

Inauguracja sezonu na stadionie przy ul. Gliwickiej wypadła wyśmienicie. Piłkarze ROW-u Rybnik pokonali Olimpię Elbląg 3:1. Dwa gole zdobył Przemysław Brychlik, a jedno trafienie dołożył Kamil Spratek.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce II ligi rybniczanie bezbramkowo zremisowali w Łodzi z ŁKS-em. Dziś przyszło im zmierzyć się z Olimpią Elbląg, która na inaugurację sezonu pokonała Legionovię Legionowo 2:1 po dwóch golach Antona Kołosowa.

Mecz rozpoczął się od groźnego uderzenia Kołosowa, ale ze strzałem napastnika Olimpii poradził sobie Kacper Rosa. Po drugiej stronie bliski szczęścia był Przemysław Brychlik, któremu niewiele zabrakło do wykorzystania dobrego dośrodkowania Pawła Jaroszewskiego. W 10. minucie mocno z dystansu strzelił Jaroszewski. Piłkę na rzut rożny wybił Kacper Tułowiecki. Kolejna groźna akcja miała miejsce dopiero po pół godzinie gry. Dawid Gojny ładnie obsłużył Sebastiana Siwka. Pomocnik ROW-u z kilkunastu metrów uderzył jednak wysoko nad bramką.

Pod koniec pierwszej połowy otworzył się worek z bramkami. W 39. minucie kibice doczekali się pierwszego gola w tym sezonie. Z rzutu rożnego dośrodkował Jaroszewski, a do piłki najwyżej wyskoczył Kamil Spratek, które nie dał szans Tułowieckiemu. Chwilę później było już 2:0. Znakomitym podaniem z prawej strony popisał się Damian Koleczko, a bramkarza gości pokonał Brychlik.

Po zmianie stron ROW poszedł za ciosem i szybko podwyższył na 3:0. Drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Brychlik. Tym razem napastnik gospodarzy uderzył z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Olimpii i zmyliła interweniującego bramkarza

W końcówce meczu zrobiło się nieco nerwowo. W 82. minucie ręką w polu karnym zagrał Dawid Bober, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Jakub Bojas. W ostatnich minutach nic się jednak już nie zmieniło i na inaugurację sezonu w Rybniku miejscowy ROW pokonał Olimpię 3:1.

W trzeciej kolejce rybniczanie zmierzą się na wyjeździe z Wartą Poznań (piątek 11 sierpnia). Następny mecz u siebie rozegrają w sobotę 19 sierpnia o godzinie 19:00 z Wisłą Puławy.

Kamil Spratek - ROW 1964 Rybnik

Przy stałych fragmentach nie byłem kryty i udało się to wykorzystać. Zamknąłem oczy i piłka wpadła. Cieszę się ze zwycięstwa i z tego, że otworzyłem wynik. To dało nam otuchy. Mam nadzieję, że to nie ostatnia moja bramka w tym sezonie i będzie ich jeszcze więcej.

Adam Boros – trener Olimpii Elbląg

Gratuluję gospodarzom zwycięstwa. Nasz zespół miał dwa oblicza. W pierwszym staraliśmy się kreować akcje ofensywne. Ale z drugiej strony graliśmy nieudolnie w obronie. Kluczowa była pierwsza bramka. W prostej sytuacji straciliśmy gola. Przy drugim golu też słabo się zachowaliśmy. Ważny moment był po zmianie stron, kiedy chcieliśmy zdobyć bramkę kontaktową, a straciliśmy gola. Wygrał zespół bardziej solidny.

Piotr Piekarczyk – trener ROW-u 1964 Rybnik

Nerwowo weszliśmy w to spotkanie. Byliśmy trochę spięci, szczególnie jeśli chodzi o prawą stronę. Byliśmy zespołem groźniejszym. Tworzyliśmy sytuacje. Mogliśmy przy stanie 3:0 jeszcze lepiej wykończyć niektóre akcje. Tutaj brakowało doświadczenia, gdzie młodzi mieli swoje akcje. Szacunek dla chłopców za walkę. Te punkty są ważne, to pomoże nam grać spokojniej w kolejnych spotkaniach. Trzeba się cieszyć z 4 punktów po dwóch meczach.

ROW 1964 Rybnik – Olimpia Elbląg 3:1 (2:0)

1:0 – Spratek (39), 2:0 – Brychlik (43), 3:0 – Brychlik (49), 3:1 – Bojas (83 – rzut karny)

ROW 1964: Rosa - Krotofil, Jary, Bober, Gojny - Koleczko (88 Kalisz), Spratek, Muszalik, Siwek (74 Koch), Jaroszewski (69 Musiolik) - Brychlik (90 Polok).

Olimpia: Tułowiecki - Lisiecki (60 Bojas), Lewandowski, Wenger, Kop-Ostrowski - Szmydt (75 Kurbiel), Ressel (77 Rozumowski), Danowski, Stępień, Kiełtyka - Kołosow (67 Szuprytowski).