zamknij

Wiadomości

Wyścig środków transportu: rowerzyści górą!

2018-06-12, Autor: bf

Znamy zwycięzców wyścigów środków transportu. Dziś z trzech miejsc w Rybniku wyruszył wyścig trzech środków transportu. Pierwsi na metę dojechali rowerami prezydent Piotr Kuczera, oficer rowerowy Jan Fiałkowski i Tadeusz Bonk z wydziału edukacji. Zostawili oni w tyle autobusy i samochody osobowe.

Przypomnijmy, nie tak dawno pisaliśmy o tym, że we wtorek Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika zorganizuje wyścig środków transportu. Spod elektrowni wyjechał na rowerze prezydent Kuczera. Z tego samego miejsca autobusem jechał wiceprezydent Wojciech Świerkosz. Z kolei z włodarzami miasta ścigał się Filip Pańczyk, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika, który poprowadził samochód.

Reklama

>>Czym szybciej dojedziemy na kampus? We wtorek wyścig środków transportu!<<

Po kilkunastu minutach od startu na mecie pojawił się prezydent Rybnika, który zostawił daleko w tyle samochód i autobus. Kilka minut później na kampusie pojawił się Jan Fiałkowski, który swoją podróż rozpoczął na Zamysłowie. Wystarczyła chwila, gdy na miejsce dotarł Tadeusz Bonk, który miał najdłuższą drogę do pokonania (8 kilometrów).

We wszystkich trzech wyścigach najlepsi okazali się rowerzyści. Sami zobaczcie poniższe wyniki:

Uczestnicy eksperymentu po dotarciu na kampus opowiedzieli nam o swoich wrażeniach i przemyśleniach po podróży. Zaprezentujemy je już wkrótce w naszym materiale wideo.

Wydarzenie było również doskonałą okazją do nagrodzenia szkół w kampanii„Rowerowy Maj”. Prezydent Piotr Kuczera wraz z oficerem rowerowym Janem Fiałkowskim przyznali nagrody:

I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 z Chwałęcic
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 28 z Kamienia
III miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Ochojca
IV miejsce: Szkoła Podstawowa nr 20 z Gotartowic
V miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 z Wielopola

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 37

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (52):
  • ~tomekk58 2018-06-12 17:54:29

    Zrobią ścieżkę rowerowa z Kamienia do centrum to mogę jeździć rowerem. Zabić się nie dam (patrząc na niektórych kierowców samochodów, którzy nie potrafią bezpiecznie rowerzysty wyprzedzić).

    79 11
  • ~Natalka616 2018-06-12 17:55:41

    Wszystko super, brawo rowery!
    Interesuje mnie dlaczego nie dacie zdjęć ani nie napiszecie nic o dniu otwartym schronu na wawoku, bylo tam na co popatrzeć.

    50 12
  • ~Arteks 2018-06-12 17:57:04

    Pomijając kwestie czasu bo z tym może być różnie w zależności od pogody, rowerzyści jadą za darmo (!) oraz spalają niepotrzebne kalorie, budując swoją kondycję i zdrowie. Nie powodują hałasu wobec budynków koło których przejeżdżają. Mało który kierowca zdaje sobie sprawę z tego jak wiele chorób cywilizacyjnych jest powiązanych z siedzącym stylem życia i małą ilością ruchu związanym z wygodą jakie daje auto. Słaby wynik autobusu też powinien władzom miasta dać do myślenia. Przydałyby się w niektórych miejscach rozwiązania związane z priorytetem dla autobusów i większe skupienie się na transporcie szynowym który jest absolutnie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o czasy jazdy.

  • ~Grzegorz Maciejewski 2018-06-12 18:03:14

    Ale przecież ścieżka z Kamienia jest.. ?? Do Golejowa, koło Rudy, na Piaski.. w czym problem? I wcale nie droga. Można też jechać równolegle do Gliwickiej (lasem)- chyba najlepszy wariant

    36 18
  • ~tf2 2018-06-12 18:36:34

    Natalka dlatego, że trwa kampania wyborcza a tego typu "news" jest w sposób nachalny jej częścią.

    67 19
  • ~madas 2018-06-12 18:54:20

    Jutro pewnie też artykuł o Prezydencie. Kampania trwa.

    71 16
  • ~Natalka616 2018-06-12 19:03:53

    ~tf2
    Masz rację tam nie było nikogo z UM tylko zwykli ludzie znający historię II wojny światowej

    41 4
  • ~madas 2018-06-12 19:06:52

    Tylko jak później "pachnie" ten co przyjechał na rowerze do pracy.

    83 19
  • ~1floyd 2018-06-12 19:28:04

    A słynna ścieżka wzdłuż Raciborskiej w trakcie rozbiórki. Sezon w pełni a kostka znika. Jaki jest sens takich prac? Raz na pewno nie mały koszt. Dwa jest wiele miejsc w naszym mieście, gdzie chodniki wołają o pomstę do nieba, bo stan nawierzchni jest gorszy niż tor zjazdowy na Wiśniowcu.

    50 9
  • ~Luty 2018-06-12 19:35:24

    Skoro Pan Prezydent na poważnie jeździ rowerem, niech swoje miejsce do parkowania pod urzędem odda pod samochód elektryczny. Dlaczego wprowadzanie elektroujemności ma się to odbywać kosztem zwykłych mieszkańców? Przykład powinien iść z góry :)!

    56 15
  • ~Luty 2018-06-12 19:36:27

    Skoro Pan Prezydent na poważnie jeździ rowerem, niech swoje miejsce do parkowania pod urzędem odda pod samochód elektryczny. Dlaczego wprowadzanie elektromobilności ma się odbywać kosztem zwykłych mieszkańców? Przykład powinien iść z góry :)!

    39 14
  • ~pprywatne 2018-06-12 19:45:03

    ~madas Masz rację, większość pracowników w centrum miasta nie ma możliwości wzięcia prysznica przed pracą.
    Ale jak widać jest wielu zwolenników takich zapoconych śmierdzieli...

    61 25
  • ~marys76 2018-06-12 19:52:19

    @Natalka616 - skoro wywołałaś tutaj temat niedzielnej imprezy na schronie to też napiszę kilka słów. Tak jak pisałem pod newsem o tej imprezie opublikowanym na tej stronie, byłem tam z rodziną i znajomymi. Na małym kawałku ziemi zrobiony KAWAŁ dobrej roboty. Jak dowiedziałem się to impreza odbyła się praktycznie na prywatnych gruntach (za zgodą właścicieli) bo grupa ta dzierżawi tylko grunt ze schronem. Co ciekawe to część schronu leży na działce osoby prywatnej! Można było "liznąć" sporo historii Rybnika bo organizatorzy i rekonstruktorzy z wielką pasją i wytrwałością odpowiadali na wszelkie pytania.
    Grochówka i kiełbaski dodały uroku całej imprezie.
    Widać, że takie imprezy mają w Rybniku potencjał i stanowczo jest ich za mało.
    BRAWO EKIPA ZAPOMNIANEGO RYBNIKA i PRO FORTALICIUM !
    ps. Artykuł na temat tego wydarzenia byłby mile widziany.

    58 2
  • ~orient 2018-06-12 20:14:29

    @madas @pprywatne można przyjechać rowerem bez szusowania i w ogóle się nie spocić. A można przyjechać autem z klimą i nie myć się poprzedniego dnia by śmierdzieć potem. Zastanawiające jest to czy ci którzy nie mają jakiegoś profesjonalnego ogrzewania wody, codziennie rozpalają te piece aby się kąpać? Trochę to jest wątpliwe i zagadkowe zarazem. A może powtarzają ten rytuał tylko co kilka dni "oszczędzając" przy okazji na wodzie? ;) @tomek58 popieram. Skoro Kamień to oaza zieleni, są tam boiska, hotel i inne miejsca do wypoczynku. Dobrze by było gdyby jakoś chociaż trochę poprawiono dojazd przez las. Można utwardzić te leśne dukty kamieniem, a na pewno podjąć współpracę z nadleśnictwem.

    42 17
  • ~Natalka616 2018-06-12 20:23:03

    ~Marys76
    Zgadzam sie
    Ogromnym plusem ze dawno wrzucili drobna wzmianke jest taki, ze nie było aż takich tłumów i mogłam spokojnie w zaawansowanej ciąży pooglądać wszystko porozmawiać z tamtymi ludźmi.

    Ale powinno byc więcej tego typu imprez w Rybniku

    21 3
  • ~templariusz 2018-06-12 20:38:38

    Bawicie się w TOP GEAR? Wolne żarty. Artykuł super tendencyjny. Robi się wszystko by zachować władzę. Nie sprawdziliście się jednak, więc od jesieni głupot nie będzie.

    45 34
  • ~ran 2018-06-12 20:48:40

    Wszystko super, tylko te rowerowe dojazdy to chyba dla singli, ja dwójkę dzieci chyba w przyczepce bym musiała wozić. Tu przedszkole, tam szkoła i wyjazd chyba o 6 rano z domu... To w pracy musiałabym zacząć od odpoczynku :) I proszę mu tu nie pisać o dojazdach autobusem, każdy kto ma małe dzieci wie jak trzeba krążyć każdego dnia.

    67 12
  • ~ursus 2018-06-12 20:50:03

    rowerzyści górą ? ciekawe, że wybrano porę kiedy większe pojazdy stoją w korkach, w innych porach mogło by się okazać, że rezultat będzie odmienny od założonego, ciekawe czy rowerzyści jechali przepisowo, nie "slalomując " pomiędzy stojącymi samochodami i nie omijając ich po chodnikach, a gdyby to porównanie zrobić w czasie opadów jakie miały miejsce rano, też moglibyśmy zobaczyć przewagę rowerów ?

    58 15
  • ~Gruby21 2018-06-12 20:53:49

    I co? I co? Niektórzy z Was dalej będą powtarzać, że trzeba inwestować tylko w infrastrukturę samochodową... Że ścieżki złe itd. a tutaj widać czarno na białym, że nie tędy droga. Dobrze, że młodzi ludzie takie coś zainicjowali bo jak widać, w nich przyszłość... Kierowcy cisnęli się w tych korkach i stali jak barany a rowerem jest prawie dwa razy szybciej. Bardzo fajna inicjatywa. Znam z GOPu i innych miast ale, że w Rybniku ktoś się tego podjął... Szacun! :)

    25 48
  • ~kurier 2018-06-12 21:03:45

    Koleżanko @ran moim dzieciom byłoby wstyd jakby mama czy tata podjechała z nimi pod szkołę autem. Od czego mają nogi albo od czego są autobusy lub rowery? Co będzie wyrośnie z takich dzieci które zamiast rozmawiać z rówieśnikami idąc w drodze do i ze szkoły są podwożone pod drzwi przez mamusie? Na pewno nie będą samodzielne jak dorosną ale zawsze uzależnione od opiekuńczych mamuś.

    35 27
  • ~Arteks 2018-06-12 21:56:16

    @madas @pprywatne - powiedzielibyście to naszemu prezydentowi co napisaliście powyżej? On często jeździ do pracy na rowerze i codziennie przyjmuje gości, interesantów, biznesmenów itd. @ran - może w M jak Miłość którego akcja toczy się na wsi dowożenie dzieci do szkół jest koniecznością. Ale większość mieszkańców Rybnika ma do szkoły, przedszkola nie więcej niż 500 metrów no chyba, że się świadomie pobudowało gdzieś na kompletnym odludziu. Jeśli ktoś nie chce korzystać z rowerów - nie musi. Ale pamiętaj stojąc w korku, że czym więcej będzie kursów robionych autami - tym gorzej się będzie poruszać po mieście. Czym więcej osób chce korzystać z rowerów - tym lepiej dla kierowców. Miejskie instytucje powinny wzorem Gdańska premiować dojeżdżających na rowerach do pracy w nich. A ceny miejsc parkingowych powinny być urynkowione bo obecnie opłaty te bardziej przypominają symboliczne "co łaska" niż pokrycie kosztów i problemów jakie ma centrum przez codzienny najazd aut pracowników.

  • ~pprywatne 2018-06-12 22:24:39

    ~Arteks Prezydent może wziąć w pracy prysznic, tyle razy na ile razy ma ochotę...

    36 8
  • ~pumeksol 2018-06-12 22:51:39

    ~ran
    Ja jeżdzę codziennie rano z trójką dzieci do przedszkola na rowerze (3latki na biegowych, 5latek na swoim, ja na swoim) a potem śmigam dalej do pracy. W drodze powrotnej ogarniam male zakupy i inne sprawy, odbieram małych rowerzystów i wracamy. Da się? Da się! Może też spróbujesz? Mi na początku też się to wydawało czasochłonne, niebezpieczne i w ogóle nie realne. A teraz uważam że to najlepsza opcja! W ogóle zauważyłam że jezdzac rowerem w wiele miejsc docieram szybciej i łatwiej mi poogarniac wiele spraw. Nie objeżdzam bez sensu pol miasta, nie musze szukac parkingow i za nie płacić, nie muszę lać do baku. No i na karnecie na fitnes też oszczędzam ;)

    32 18
  • ~ursus 2018-06-12 23:20:35

    w pewnych przypadkach się da, a w pewnych nie, nie da się wszystkich wrzucić do jednego wora

    21 1
  • ~Arteks 2018-06-12 23:53:50

    @pprywatne - ale to uważasz, że prezydent może, a urzędnicy nie? Wydaje mi się, że dostęp do pryszniców czy toalet chyba nie jest uzależniony od funkcji. Poza tym naiwnością jest myślenie, że wszyscy mają dojeżdżać na rowerach. Przecież nikt tego nie oczekuje. Ten happening miał raczej uzmysłowić, że rower może być szybszy od auta jak w każdym zatłoczonym mieście. Tak samo pociągiem znacznie szybciej dostaniesz się np. z Niedobczyc na Paruszowiec czy z Leszczyn do Rybnika niż autem. Warto aby ludzie trochę zaczęli myśleć, byłoby nam wszystkim łatwiej i lepiej żyć w tym mieście. :)

    17 24
  • ~Adam Szymiczek 2018-06-13 00:03:52

    A skuter lub motocykl???
    Zapewne obalil by te bzdury wzgledem szybkości....
    Rower jest ok ale okolice rynku....pl.wolnosci...sądu....
    A nie z Rybnickiej kuzni do centrum.
    W stolicy robili test. I ponizej wyniki:
    1.Metro
    2.skuter
    3.rower
    4.samochód

    33 2
  • ~rad11 2018-06-13 02:12:32

    Prezydent jeździ na rowerze ale elektrycznym!! czyli jak ja mam auto na gaz to też jestem eko :) Gratuluję piaru społeczeństwo to kupi tak czy siak a diabeł tkwi w szczegółach.

    32 8
  • ~goliat 2018-06-13 02:32:06

    Arteks, na co dzień Prezydent jeździ elektrycznym rowerem więc, to twoje p....ie o budowaniu kondycji i zdrowiu to mijanie się z celem.

    36 11
  • ~leo30 2018-06-13 06:25:10

    Zgadzam się z przedmówcą fajna ścieżka rowerowa i z Kamienia jadą "tłumy", świetna alternatywa dla wiecznego korka na mikołowskiej

    9 1
  • ~adiqq 2018-06-13 06:27:55

    @Arteks - rozbawiłeś mnie...widać, że twój świat zaczyna i kończy się na Nowinach...sprawdź sobie może gdzie są usytuowane szkoły i przedszkola i jakie są granice "obwodów" - chodzi o przynależność do której szkoły dziecko ma chodzić...
    to, że napisałeś o tych 500m (w kontekście całego Rybnika) świadczy że jestes oderwany od rzeczywistości i to bardzo

    33 5
  • ~Lateks 2018-06-13 06:52:31

    Równie dobrze można udowodnić że szybciej dojechać można rowerem do Krakowa niż pociągiem. Ciekawe co wtedy by powiedział Arteks?

    20 9
  • ~sceptyk 2018-06-13 07:54:01

    czyli sporo nakładów na "udowodnienie", że dwa plus dwa=cztery(przynajmniej w systemie dziesiątkowym)? arteks:" powiedzielibyście to naszemu prezydentowi co napisaliście..." a ty? Powtórzyłbyś obraźliwe teksty wobec wielu osób prosto w twarz...? Czy jednak pyskowałbyś do lustra......jak zwykle

    20 6
  • ~entropia 2018-06-13 08:45:40

    póki co rowerem po mikołowskiej to igranie ze śmiercią, nawet busiki do katowic grzeją tam po 100km/h, notabene transport miejski byłby o wiele tańszy i sprawniejszy gdyby więcej linii miejskich obsługiwały takie małe busiki zamiast tych wielkich i powolnych autobusów wożących w większości powietrze

    18 3
  • ~Cuthbert_Collingwood 2018-06-13 08:59:31

    Nie ma to jak zorganizować wyścig w godzinach popołudniowego szczytu... Akurat z tych miejsc, auto i autobus przegrają z mety. No spoko, siłowo udowodniono, że rower wygra (sam dużo jeżdżę rowerem i często zadziwiam brytyjskich kolegów, co to do sklepu potrafią autem przejechac 0.6 mili i jak mogę, tam zawsze wybieram rower od stania w korku).

    Co do hejtu - będąc w domu, wczoraj słyszałem, jak starszym ludziom siedzącym nad Nacyną nie podoba się nowa asfaltowa ścieżka i chodnik w jednym. Pani - bo zabrano "jej" cichą ścieżkę a panu - bo teraz to nie ma jak z psem po tej ścieżce chodzić, bo wszędzie albo rower albo rolkarze.

    ==

    @ Arteks:

    "Mało który kierowca zdaje sobie sprawę z tego jak wiele chorób cywilizacyjnych jest powiązanych z siedzącym stylem życia i małą ilością ruchu związanym z wygodą jakie daje auto."

    Ty to na poważnie...? Jak ktoś się po pracy nie rusza wcale, to nie ma dziwu. Gdybym ja się nie ruszał, to dawno bym się spasł (wielu moim kolegom spacer 5-8 km do głowy nie przyjdzie). Ja wiem, że Ty nienawidzisz aut i najchętniej byś je wszystkie miasta wyrzucił ale zdradzę Ci sekret, że nawet kraje bardziej rozwinięte od Polski (Holandia, Anglia), ma w miastach jeszcze więcej pojazdów ale za to uprzywilejowany jest zbiorkom - i właśnie, ten zbiorkom to nie rachityczny ZTZ, którego rozkład jazdy woła o pomstę do nieba a sieć połączeń powinna pójść do gruntownej przebudowy - to już taki Grudziądz ma lepszą komunikację miejską, jak Rybnik. Transport szynowy - taaa, jasne - dla garstki ludzi mieszkających najbliżej dworca? Z hałasem nic nie poradzisz, choć na moim doświadczeniu mogę postawić stwierdzenie, że najgorzej jest mieszkać w ciągu jakiejś głównej ulicy.


    @ Gruby:

    "I co? I co? Niektórzy z Was dalej będą powtarzać, że trzeba inwestować tylko w infrastrukturę samochodową... Że ścieżki złe itd. a tutaj widać czarno na białym, że nie tędy droga. Dobrze, że młodzi ludzie takie coś zainicjowali bo jak widać, w nich przyszłość... Kierowcy cisnęli się w tych korkach i stali jak barany a rowerem jest prawie dwa razy szybciej"

    W godzinach popołudniowego szczytu w naszym mieście to i piechur będzie szybciej. Poza nim, rower i autobus nie ma szans z samochodem. Poważnie, już to kiedyś sprawdzałem. W drogi nalezy inwestować właśnie po to, by wyprowadzić ruch z miasta - DK78 wpadająca do śródmieścia, żadnej sensownej pełnej obwodnicy, drogi wojewódzkie ze wschodu na zachód krzyżują się także w śródmieściu i to generuje w mieście spore zatwardzenia.

  • ~askup 2018-06-13 09:43:20

    Dziwię się skąd tyle jadu i negatywnych komentarzy. Ciekawa inicjatywa, którą zirganizowała MRM a nie jajas opcja polityczna! Jak wynika z artykulu wnioski będą przedstawione nieco później. Nikt nikogo NIE ZMUSZA do jazdy rowerem, jest to tylko ZACHETA, wiadomo, że nie zawsze mozna, ale warto rozważyć korzysci jezeli jest mozliwosc...

    14 7
  • ~Arteks 2018-06-13 10:48:35

    @sceptyk - ty używasz w innej dyskusji określenia "gorol", ktoś inny "śmierdziel" ale dla ciebie tylko moje umiarkowane do tych pejoratywnych określeń typu SRBowcy jest obraźliwe. Po prostu nie masz pojęcia o dyskusjach, jesteś hipokrytą i masz problemy z natręctwem wobec mojej osoby. @entropia - absolutnie się nie zgadzam bo małe busiki są niewygodne i kompletnie niepraktyczne w przewożeniu osób o większych gabarytach, z bagażem, z wózkami czy niepełnosprawnych. Chcemy być cywilizacyjnie do przodu - musimy utrzymywać większe autobusy, nawet jeśli czasami nie są wypełnione w 100%. @goliat - może jeździć nawet elektrycznym, to jedno auto mniej. Poza tym elektryczny rower nie polega na tym, że cały czas jedziesz na akumulatorze ale tylko pod górę. Poza tym można normalnie korzystać z nóg i pedałów. @Cuthbert - nasz ZTZ ma jeszcze wiele do zrobienia ale jest parę relacji gdzie autobusy kursują bardzo często. Dzielnice typu Nowiny, Boguszowice, Chwałowice, Ligota - mają świetną ofertę. A jest kilka dzielnic pokroju Niedobczyce czy Paruszowiec gdzie oferta kolejowa jest lepsza niż podanego w przykładzie całego Grudziądza. ;) Komunikacja podmiejska w kierunku Jejkowic, Rydułtów czy Leszczyn też jest na dobrym poziomie. Natomiast nie przeczę, że trzeba jeszcze trochę zmienić i poprawić ofertę dla innych naszych dzielnic. Nie łudź się odnośnie tego, że budowa nowych dróg zmieni sytuację motoryzacyjną miasta bo tylko zmienią się miejsca korków, a kongestia szybko "pochłonie" wolną przestrzeń nowych ulic. W Gliwicach robiono badania po wybudowaniu DTŚ-ki. Okazało się, że poprawił się wylot w kierunku zachodnim, ale kilka ulic w Śródmieściu od tego czasu jest bardziej obciążonych ruchem niż przed jej wybudowaniem. Dlatego właśnie potrzebna jest polityka równowagi. Owszem, można poprawiać coś w ruchu drogowym ale jednocześnie należy inwestować w transport publiczny czy rowery. @Adam Szymiczek - akurat gdybym mieszkał w Rybnickiej Kuźni to dojazd do centrum na rowerze to absolutna przyjemność bo można jechać albo bulwarami nad Nacyną albo wzdłuż Rudy, a potem wyjechać koło bazyliki tymi spokojnymi uliczkami równoległymi do Gliwickiej. Niestety nie z wszystkich dzielnic jest tak fajnie. Metro w Warszawie na pierwszym miejscu nie dziwi. Transport szynowy wygrywa na całym świecie i jest trendy. Super, że ekipa Kuczery dofinansowuje pociągi do Wodzisławia oraz to, że Rybnik ma całkiem dobrą komunikację szynową z Katowicami i dobrze rozlokowane przystanki. Czekamy jeszcze na zakończenie remontu linii w kierunku Raciborza i Żor, a w przyszłości także Gliwic. Będzie można zbudować na tej bazie niezły SKM.

    9 17
  • ~myshorek1 2018-06-13 11:21:48

    `kurier wszyscy gratulujemy Ci posiadania dość dorosłych dzieci, które same już chodzą do szkoły i jednocześnie przypominamy, że mieszkańcy Rybnika posiadają również dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym klas 1-3, które to dzieci same nie pójdą a w przypadku młodszych nie przejdą dłuższego odcinka drogi. Ponadto mieszkańcy Rybnika posiadają również zatrudnienie, czasem w całkiem innej części miasta, bądź w ogóle w innym mieście i tu niestety środek transportu jakim jest samochód jest niezbędny.

    11 6
  • ~sceptyk 2018-06-13 11:41:20

    arteks po prostu merytoryczna dyskusja kogokolwiek z tobą nie ma najmniejszego sensu, bo ty i tak wszystko negujesz, a jak już nie nadążasz, to "subtelnie" rasistowsko obrażasz ludzi z tą różnicą, że twoje komentarze są "pobłogosławione", a innych tendencyjnie usuwane

    11 4
  • ~batman13 2018-06-13 11:42:48

    O chyba padł rekord minusów. Proponuje zrobić taki sam wyścig w okresie zimy.

    8 4
  • ~Arteks 2018-06-13 11:59:48

    @sceptyk - merytoryczna dyskusja?! Ty nawet nie wiesz co to znaczy bo jeszcze nie byliśmy świadkami abyś coś ciekawego miał do przekazania innym lub wypowiedział się na jakiś temat. Tylko hejtujesz i trollujesz, a to, że masz najwięcej usuwanych komentarzy z wszystkich tu komentatorów najlepiej świadczy o ich bezwartościowości. Teraz też - większość osób zgadza się z tym, że rowery są szybsze od aut albo ich nie lubi ale jednak piszą coś na temat. A ty? Koncentrujesz się na osobie jak jakiś dziwny natręt i czerpiesz z tego niezrozumiałą dla nikogo satysfakcję. ;)

    3 13
  • ~ka22 2018-06-13 12:06:52

    W sumie inicjatywa spoko. Jak ktoś się czuje na siłach jeździć rowerem po naszych ulicach to by my guest. Następnym razem proponuję namówić jakąś panią i trasą z Ligoty.
    Ostatnio widziałam taki obrazek, nabitą do granic możliwości Żorską, samiuśkim środkiem ulicy, nie spiesząc się jedzie rowerem kobitka, a za nią, jak za panią matką sznur samochodów aż po horyzont.
    Ale generalnie rowery nie generują korków tylko ich bezmyślni użytkownicy

    9 4
  • ~Arteks 2018-06-13 12:18:53

    @batman13 - nigdy się tym nie podniecałem plusami, a nie nie zajmowałem minusami. Robię swoje i cieszę się, że wiele moich argumentów trafia tam gdzie powinno. :D Wczoraj zauważyłem, że dosłownie w ciągu kilku minut ktoś nabił ponad 1000 minusów w innej dyskusji pod moim komentarzem. Ktoś odkrył jakąś bramkę do omijania tej uczciwej zabawy. Mam nadzieję, że informatycy z portalu się tym zajmą tak samo jak jakiś czasem temu opanowali portalowy hejting.

    6 14
  • ~pprywatne 2018-06-13 12:23:16

    ~Arteks - Urzędnicy może, ale nie chcę aby obsługiwała mnie zapocona kelnerka, fryzjerka itd...

    12 7
  • ~pprywatne 2018-06-13 12:54:14

    No cóż, czas się wybrać do miasta. Wygodnie, nie wąchając smrodów, nie moknąc w klimatyzowanym wnętrzu samochodu. Jak będzie korek to posłucham trochę muzyki...

    7 5
  • ~Arteks 2018-06-13 13:01:13

    @pprywatne - a więc jednak sam podważasz twoje wcześniejsze twierdzenia. Świetnie, myślisz! :) "Moje" fryzjerki dojeżdżają autobusami, a kelnerek jest w naszym mieście ze 100x mniej od urzędników. Naprawdę wcale nie jest tak źle z tymi możliwościami do zmiany przyzwyczajeń. Preteksty złożone ze skrajnych przykładów nie nigdy nie są najlepszymi argumentami. Wszyscy musimy zrozumieć, że dojazd wszystkich wszędzie autami to utopia.

    5 14
  • ~sceptyk 2018-06-13 14:22:01

    arteks byłeś świadkiem i uczestnikiem takich dyskusji i to wielokrotnie, ale jak nie potrafiłeś wygrać, to powodowałeś zbanowanie moich nicków... i po co mam z tobą prowadzić merytoryczną dyskusję...wolę sobie "poużywać" na tobie

    11 5
  • ~Cuthbert_Collingwood 2018-06-13 14:44:18

    Ło Matko i Córko ze Ścierko, ile minusów zarobiłem - ciekawe, czy ktoś odpalił se skrypt na kasowanie cache przeglądarki (admini forum - weźcie do pod lupę, bo nabijanie statystyk dobrze o Waszym portalu nie świadczy) czy de facto aż tylu osobom się mój poprzedni wpis nie spodobał :)

    Ad rem.

    @ Arteks

    "Cuthbert - nasz ZTZ ma jeszcze wiele do zrobienia ale jest parę relacji gdzie autobusy kursują bardzo często. Dzielnice typu Nowiny, Boguszowice, Chwałowice, Ligota - mają świetną ofertę."

    Jakby Ci to wytłumaczyć - ja nie chcę jeździć po całym mieście, rozkład jazdy jest taki, że no właściwie to tylko Ubera zawołać. Może w godzinach, kiedy ludzie kończą skołę albo jadą do pracy to jeszcze jeszcze ale poza tymi szczytowymi godzinami - nie ma bata.


    "A jest kilka dzielnic pokroju Niedobczyce czy Paruszowiec gdzie oferta kolejowa jest lepsza niż podanego w przykładzie całego Grudziądza. ;) "

    Sprawdzałeś czy trujesz po swojemu? Mówimy o komunikacji miejskiej, nie kolejowej. Czyli de facto o trzonie transportu zbiorowego a nie czymś, co go udaje (kolej).

    " Komunikacja podmiejska w kierunku Jejkowic, Rydułtów czy Leszczyn też jest na dobrym poziomie. Natomiast nie przeczę, że trzeba jeszcze trochę zmienić i poprawić ofertę dla innych naszych dzielnic. Nie łudź się odnośnie tego, że budowa nowych dróg zmieni sytuację motoryzacyjną miasta bo tylko zmienią się miejsca korków,"

    Ideą obwodnicy jest wyprowadzenie ruchu z miasta a nie prowadzenie przez jego środek. Ten sam bład, co Gliwice - zrobiły wczesniej Katowice - DTŚka przechodzi niemalże w pobliżu rynku, zaś wyjechanie z np. Wełnowca na A4 to jakiś koszmar.

    "a kongestia szybko "pochłonie" wolną przestrzeń nowych ulic. W Gliwicach robiono badania po wybudowaniu DTŚ-ki. Okazało się, że poprawił się wylot w kierunku zachodnim, ale kilka ulic w Śródmieściu od tego czasu jest bardziej obciążonych ruchem niż przed jej wybudowaniem."

    Jak już na coś się powołujesz, podaj linki do wyżej wymienionych badań. W przeciwnym razie, to tylko demagogia. A Gliwice ostatnio wiele rzeczy postawiły na głowie. W Gliwicach przytyka się krzyżówka z DK88, ogólnie średnicówka wyprowadziła tranzyt z centrum - wcześniej, wszystko co miało więcej niż dwie osie, pchało się przez miasto. Teraz tego nie ma. Wyjazd z Gliwic w stronę Rybnika korkuje się przez ilość skrzyżowań z sygnalizacją i natężeniem ruchu na Pszczyńskiej, Rybnickiej, itp. No i z każdej strony Gliwice mają teraz obwodnice i nie trzeba pchać się przez śródmieście, tak jak jest to w Rybniku.

    "Dlatego właśnie potrzebna jest polityka równowagi. Owszem, można poprawiać coś w ruchu drogowym ale jednocześnie należy inwestować w transport publiczny czy rowery. "

    Tak tak, robiąc z ludzi głupków - urządzać wyścig w czasie popołudniowego szczytu, wmawiając wszystkim, że to rower jest the best. Wybory idą i trzeba przyciągnąć ludzi (i to mówi facet, co na rowerze wiele zjeździł tudzież był w drużynie kolarskiej XC).

    Swoją drogą - jak to jest, że Mikołowska stoi a Gliwicka nie? Już pomijam babola, który UM palnął po wymianie sygnalizacji świetlnej na Mikołowskiej/Wielopolskiej, gdzie korek miejscami sięgał aż Przegędzy - ale zjeżdżając z A1 albo w Stanowicach czy to w Żorach, od tej strony Rybnika no za cholery nie wjedziesz do miasta normalnie. Jadąc od Gliwic już bez problemu - weźcie mi to ktoś wyjaśnijcie....

    11 4
  • ~igoola 2018-06-13 15:17:43

    @Cuthbert_Collingwood - potwierdzam Twoje spostrzeżenia. Codziennie wracam od strony Katowic przez bramki na A4 i dalej z Gliwic razem z L-kami bo tak jest dużo szybciej niż przez Przegędzę - przynajmniej w godzinach 15-16

    5 2
  • ~Arteks 2018-06-13 18:42:27

    @sceptyk - jak można prowadzić z tobą dyskusję na jakiś temat jak ty od razu się albo obrażasz albo hejtujesz albo nie rozumiesz tematu dyskusji? Przykład z dyskusji obok o chamskim kierowcy. Nie dość, że kierujesz dyskusję na boczne tory, to jeszcze nie rozumiesz tego co piszą inni, a na stosunkowo łatwej ulicy boisz się "aby nie narobić głupot". A przecież nie trzeba przyjeżdżać do Rybnika autem. @Cuthbert - masz pretensje czy sprawdziłem, a tak się składa, że w zeszłym roku byłem w Grudziądzu... Częstotliwość tramwaju łączącego północ z południem świetna. Jakość komunikacji kolejowej słabsza niż w Wodzisławiu... Odnośnie tematu komunikacji i tego przykładu z Gliwic - pisały o tym media. Jeśli ktoś się interesuje tematyką transportową to takie rzeczy znajdzie. Jesteś dość inteligentną osobą i jestem pewien, że jakbyś poczytał coś na temat kongestii, zrównoważonego transportu, współczesnej urbanistyki, pooglądał programy dokumentalne na ten temat, z pewnością mniej negowałbyś pewne dobre rozwiązania jakie zaczęto promować w Rybniku od czasu programu miejskiej mobilności.

    1 14
  • ~sceptyk 2018-06-13 21:55:40

    arteks: ten komunikat mnie w tamtej wiadomości osobiście wystarczy:"Informacja o tym zdarzeniu wraz z filmem została przesłana do rybnickiej policji. Potwierdza to st. sierż. Anna Karkoszka, rzecznik KMP w Rybniku. - Prowadzimy postępowanie, które ma na celu ustalenie kierującego tym pojazdem. Gdy je zakończymy, będziemy mogli o nim powiedzieć coś więcej na temat – odpowiada policjantka."- podobnie jak fakt, że rower wygrywa w mieście i po co jeszcze udawać mądrego jak ty to nieudolnie robisz!!!!A jednak fajnie jest....ciebie powkurzać

    9 3
  • ~orka 2018-06-13 23:16:57

    ROWERY, ROWERY, ROWERY, ROWERY .... aż mi już chce się ....... od tego tematu nr 1

    8 5
  • ~Vafel 2018-06-16 04:15:26

    Jak ktoś w robocie siedzi na dupie przed komputerem to niech sobie jeździ na rowerze. Zapraszam prezia na szychtę porobić fizycznie i zobaczymy jak mu się pojedzie do domu

    1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy lokalizacja koncertów w ramach Dni Rybnika na parkingu przed urzędem miasta sprawdziła się?




Oddanych głosów: 1203