zamknij

Wiadomości

Wypadek na Mikołowskiej. Ranny motocyklista

2018-11-13, Autor: bf

Dzisiaj na ul. Mikołowskiej w Rybniku doszło do wypadku. Obrażeń doznał motocyklista. Występują utrudnienia w ruchu.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce około godziny 11.00 na wylocie z Rybnika. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że na Mikołowskiej doszło do wypadku pomiędzy samochodem a motocyklem. Rany miał odnieść kierowca jednośladu.

Na miejscu jest pogotowie, straż pożarna i policja. Ruch w tym miejscu jest utrudniony.

AKTUALIZACJA (godz. 14.00):

Rybnicka policja na razie nie potwierdza, by miało dojść do zderzenia motocykla z samochodem. - Według wstępnych ustaleń będących na miejscu policjantów wynika, 33-letni motocyklista przewrócił się na drogę. Z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy - mówi sierż. sztab. Dariusz Jaroszewski, rzecznik KMP w Rybniku.

Mundurowi prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~Aneta Piotrowska 2018-11-13
  12:04:56

  4 59

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Antyk 2018-11-13
  12:09:39

  64 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~master4k 2018-11-13
  13:04:30

  78 21

  Dołożenie ścieżki rowerowej, najlepiej środkiem drogi, powinno znacząco podnieść bezpieczeństwo na tym odcinku. Mniej kumatym śpieszę donieść, że to był sarkazm.

 • ~loox 2018-11-13
  13:31:33

  50 0

  ścieka jak ścieżka co jak co ale chociaż pobocze przecież to dojazdówka do A1

 • ~sianio 2018-11-13
  14:22:23

  54 61

  Coście się tak przygł...y uczepili tych ścieżek rowerowych?Przecież to jest takie fajne jak w każde miejsce w Rybniku dojedzie się na jednośladzie.Trudno jak macie hemoroidy i nie możecie korzystać z rowerów to nie psujcie zabawy innym.Jest w naszym mieście bardzo dużo ludzi którym się chce jeździć na rowerze i jest dużo którzy niedzielny dzień spędzają przy kompie lub śledząc durnowate seriale.

  ~master4k - pozdrawiam

 • ~master4k 2018-11-13
  15:41:17

  35 20

  @ sianio

  Wiedzę żeś zorientowany, więc powiedz mi proszę. A po drodze na rowerze to może już się nie da jeździć? Jestem ciekaw co byś mi napisał i jakimi epitetami obrzucił, gdybym się pakował na ścieżkę rowerową samochodem, którym jeżdżę z przymusu, a nie dla fanaberii lub dla rekreacji. Osobiście wolę rozsądną politykę budowy dróg, które są koniecznością, niż ostatnie inwestycje rowerowe. Świetnie, że ścieżki są, ale coraz częściej oglądam zamiast rozsądnego planowania jakiś mokry sen wariata. A tematu hemoroidów bym na Twoim miejscu nie poruszał, bo po pierwsze to temat z d..y, a po drugie akurat siodełko rowerowe nie jest najlepszym środkiem leczniczym na tego typu przypadłości.

 • ~Mariusz Grodecki 2018-11-13
  15:41:20

  14 22

  Autorze zdjęć , następnym razem zastanów się czy robienie zdjęć w czasie kierowania pojazdem jest bezpieczne dla Ciebie i kierowców w Twoim otoczeniu.

 • ~adamos33 2018-11-13
  16:29:21

  16 4

  w dzisiejszych czasach są takie urządzenia jak wideorejestrator.

 • ~Grzegorz Mroziakiewicz 2018-11-13
  16:43:48

  34 9

  Pomijając to że na Raciborskiej pendalarze mają nową ścieżkę rowerową a i tak codziennie spotykam deb.... którzy jakby nigdy nic jadą sobie drogą

 • ~Mariusz Grodecki 2018-11-13
  16:57:55

  11 12

  ~adamos33 , wideorejestratory , zestawy głośnomówiące ... stań sobie przez chwilę w korku i zobacz jak się ludziom telefony do rąk przyklejają. Tutaj oczywiście nie ma mowy o wideorejestratorze , fotki są wykonane z telefonu.

 • ~Antyk 2018-11-13
  18:25:08

  15 2

  redakcjo no brawo...usuwacie mój komentarz z 57. plusami, a bez żadnego minusa....i tu już nie będzie żadnego komentarza...

 • ~Lucyna Piotr Smolorz 2018-11-13
  18:55:59

  8 3

  Jak już to nie przewrócił tylko kierowca samochodu mercedes wymusił na kierowcy motocykla pierwszeństwo i ten ratując się poszedł szlifem. Niestety kierowcy którzy pytali o stan motocyklisty i widzieli wszystko nie zostawili żadnych namiarów i teraz jest słowo przeciw słowie. Kierowca mercedesa tłumaczył że nie widział motocyklisty.

 • ~x.treme 2018-11-13
  20:23:16

  15 9

  ~Lucyna Piotr Smolorz
  jakby jechał 50 czy 60 czy też 70km/h nie musiałby iść żadnym "szlifem"! Po prostu by wyhamował, albo ominął samochód i miałby na to czas i miejsce. Jakby faktycznie wymusił nie zdążyłby się nawet położyć. Czy motocyklista miał uprawnienia? Czy jak większość motocyklistów uczestniczących w wypadkach?
  Powrotu do zdrowia życzę.

 • ~Lucyna Piotr Smolorz 2018-11-13
  20:55:26

  10 12

  ~x. trem jeździsz motorem? Byłeś-aś tam? Nie...nie trzeba jechać 100 km żeby iść szlifem, jeśli samochód wyskoczy ci przed nosem to raczej ciężko hamować. Ma się opcję albo hamować i może nie polecieć na samochód albo puścić motor i modlić się że ktoś cię nie rozjedzie albo ty nie wylądujesz na czymś. Nie będę tłumaczyć komuś kto najwyraźniej nie ma pojęcia o jeździe na motorze a tak do wiadomości.. Motocyklista miał uprawnienia

 • ~Dintojra 2018-11-13
  23:58:37

  17 4

  @Lucyna Piotr Smolorz
  "Nie będę tłumaczyć komuś kto najwyraźniej nie ma pojęcia o jeździe na motorze"
  Motocykliści może i mają pojęcie jak jeździć na motorze, ale 65% z nich nie ma pojęcia jak jeździć na motorze na DRODZE PUBLICZNEJ !
  Kiedyś przechodziłem przez ulicę Wyzwolenia na wysokości skrzyżowania z św. Antonie (fakt nie po przejściu, ale nie mam w zwyczaju wbiegać komuś przed koła/maskę), gdy wchodziłem na jezdnię motocyklista zjeżdżał z ronda gliwickiego, a gdy byłem w połowie jezdni to już mi pokazywał jak bardzo boli go głowa wymownie uderzając ręką w kask... gdyby to był samochód to przeszedłbym z jednej strony na drugą i wrócił, ale "kosiarka" to jakieś 4-5 sek do setki, więc pytanie czy to ja jestem idiotą przechodząc przez jezdnię nie po przejściu (nie przeszkadzając NORMALNYM kierowcom) czy fan Valentino "Doctora" Rossiego zapier.....cy ponad 100km/h na drodze w centrum miasta ?

 • ~Lagerr 2018-11-14
  10:48:49

  3 6

  @Dintojra
  Co ma jedno do drugiego ? Przyznajesz się do ŁAMANIA KODEKSU DROGOWEGO i motocyklista pokazał Ci to co miał pokazać, a Ty wielki ból dupy bo ktoś zwrócił ci uwagę i próbujesz zabłysnąć pod postem z wypadku i próbujesz wypowiadać się o motocyklach co jestem pewien że na 100% nie masz z nimi styczności,nie rozumiem po co ten twój zbędny komentarz nawet nie na temat

 • ~Dintojra 2018-11-15
  00:50:07

  3 2

  @Lagerr - i co ulżyło ?
  piszesz: "próbujesz zabłysnąć pod postem z wypadku"... a co Ty robisz poza wycieczkami ad personam ?
  Z Twojego posta jasno dla mnie wynika, że nie jesteśmy na tym samym poziomie intelektualnym... więc wytłumaczę po chłopsku: kto komu zrobi większą krzywdę samochód motocykliście czy odwrotnie ? a może pieszy motocykliście ?
  Widać jesteś jednym z tych terrorystów na dwóch kółkach, dla których kawałek asfaltu to to samo co tor !
  Jeździj tak jak wszyscy użytkownicy dróg i będzie ok.

  PS Dla mnie 2 czy 4 kółka to nie problem :) ...a najlepiej jak te dwa kółka nie mają hamulców.

 • ~Lucyna Piotr Smolorz 2018-11-15
  09:20:55

  1 4

  @Dintojra faktycznie taki poziomem inteligencji jak ty to napewno nikt Ci nie dorówna.. mam nadzieję że jest takich jak ty jak najmniej. Bo ktoś kto przechodzi przez drogę w miejscu do tego nie przeznaczonym i ma pretensje że motocyklista mu pokazał że jest idiotą to naprawdę "szacun". Widzę że nie warto więcej się wypowiadać tylko Ci wytłumaczę "po chłopsku" Nie każdego wrzuca się do jednego worka to raz, po drugie życzenie jednośladom ( motocyklą) żeby jeździli bez hamulca to jak życzyć tobie (pieszemu) abyś przy przechodzeniu przez drogę łamiąc przepisy uderzył samochód. Jestem osobą tolerancyjną nawet dla takiego podmiotu jak ty dlatego napiszę na koniec tylko tyle... Miłego dnia i życia bo jeśli tak będziesz chodził to długo nie pożyjesz na tym kończę swoje wypowiedzi w twoją stronę bo mój intelekt jest zbyt wysoki najwyraźniej dla twojej osoby i co bym nie pisała to i tak nie zrozumiesz. Żegnam PANA

 • ~Dintojra 2018-11-15
  23:43:56

  2 2

  @Lucyna Piotr Smolorz - sama/sam ? (kobieta i facet w jednym) jasno dajesz do zrozumienia - tak jak przedmówca @Lagerr, że z "miłośnikami" motorów jest coś nie tak.
  Wychodzi na to, że jednak inteligencją, szacunkiem i kulturą nie grzeszycie.
  Ja jestem idiotą, bo przeszedłem nie po przejściu, ale motocyklista jadący ponad 100km/h w mieście już idiotą nie jest tak ?
  Zapytam jeszcze raz: kto jest większym idiotą ?
  Ciekawe co napiszecie, jak taki Wasz kolega potrąciłby Wasze dziecko ? obawiam się, że wtedy już nie byłoby takiej tolerancji, dla kolegów-motocyklistów, którym mylą się zwykłe drogi z torami wyścigowymi.
  Tak na marginesie:
  1. Kodeks RD dopuszcza przekraczanie jezdni w miejscu do tego nie wyznaczonym pod kilkoma warunkami - sami sobie poczytajcie... przy okazji się doszkolicie, a może nawet doszakacie się informacji jaka jest dopuszczalna prędkość na obszarze zabudowanym.
  2. Uszczypliwość z mojej strony: jeśli tak będziecie jeździć, jak ten opisywany, to także możecie długo nie pożyć - ja oczywiście życzę długiego życia.
  3. I jeszcze jeden przykład na odnośnie inteligencji... 75% mieszkańców Rybnika wie, że motocykl bez hamulców, to motocykl żużlowy !

  PS. Warto by było położyć większy nacisk na stylistykę swoich wypowiedzi, bo jednak było nie było to są wypowiedzi publiczne.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2459