zamknij

Wiadomości

Wyłowione szczątki należą do E.Wróbla

2010-11-10, Autor: ww
Prokuratura rejonowa w Rybniku potwierdziła, że wyłowione z Zalewu Rybnickiego szczątki ludzkie to fragmenty ciała Eugeniusza Wróbla.

Reklama

- Dzisiaj otrzymaliśmy badania genetyczne szczątków ludzkich wyłowionych z zalewu Rybnickiego. Wszystkie fragmenty należą do jednego ciała. I są to fragmenty Eugeniusza Wróbla – mówi prokurator rejonowy Jacek Sławik.

Badanie objęło sześć pierwszych wyłowionych fragmentów. Pozostałe dwa, w tym ręka znaleziona w poniedziałek 8 listopada, poddane są analizie. Wyniki będą znane najdalej za dwa tygodnie.

 

Prokuratura nie chce ujawniać więcej szczegółów śledztwa.

- Ujawnienie dowodów nie służy postępowaniu i oceniamy, że może negatywnie wpłynąć na prawa pokrzywdzonych. Dlatego nie będziemy niczego komentować – dodał prokurator podczas dzisiejszej konferencji.

 

Prokuratura czeka na sprawozdanie pisemne z oględzin szczątków, które powinno dać odpowiedź na pytanie w jaki sposób ciało zostało rozczłonkowane i jakiego narzędzia do tego użyto.

Do tej pory żadne dowody, poszlaki czy okoliczności nie wskazują na udział osób trzecich w morderstwie.

 

Zbadane szczątki Eugeniusza Wróbla zostaną przekazane rodzinie. Oskarżenie w sprawie zabójstwa powinno być gotowe na początku grudnia.


Przypomnijmy, że podejrzany Grzegorz W., syn zamordowanego, znajduje się obecnie w areszcie. Prokurator potwierdził, że jedna z sióstr starała się o widzenie i otrzymała na nie zgodę.


Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Ksenopita 2010-11-10 16:44:13

  Póki się nie dowiem, że znaleziono głowę, nie jadę nad zalew na spacer z dzieckiem. Rękę czy nogę bym jakoś wytrzymał ale jakbym zobaczył taką boję w postaci ludzkiej głowy to bym chyba padł na zawał. Kiedyś widziałem z bliska skoczka z bloku na Św. Józefa ale puls mu sprawdzałem bez dotykowo patrząc w łzawiące jeszcze oczy bo jakiś wstręt mnie od niego odpychał. Koleś był lekko zdeformowany ale chociaż w jednym kawałku. Kondolencje dla rodziny, tzn. tej części rodziny, która go nie poćwiartowała...

  0 0
 • ~bis 2010-11-10 17:55:46

  cóż, w razie wypadku wszyscy możemy liczyć na ksenopitę, że może nim go zemdli zdoła chociaż zawołać kogoś kto zachowa się odpowiedzialnie i wezwie fachową pomoc. Dobrze, że chociaż malkontent i polityk z niego świetny i twardy. Człowiekowi nie pomoże, puls sprawdzi "bezdotykowo" ale już śnieg jest dla niego ogromnym zagrożeniem życia, własnego. Wyrazy współczucia w obliczu tragedii.

  0 0
 • ~Ksenopita 2010-11-10 18:47:15

  bis, koleś lecąc z dziewiątego wygiął plecami dosyć solidny daszek nad wejściem do klatki o jakiś metr. Wykręcony był bardzo śmiesznie w okolicach żeber i brzucha i chyba jedynym sposobem żeby mu pomóc byłoby kilkukrotne uderzenie obuchem w łeb. Bo chyba tylko tak można pomóc samobójcy. Ale specjalnie dla ciebie składam obietnice, ze w razie jak znajdę głowę Wróbla zastosuję metodę usta-usta...

  0 0
 • ~pasendzer 2010-11-10 19:07:23

  I pomyśleć że 4 dni temu się tam kąpałem ;/

  0 0
 • ~eloo 2010-11-10 20:49:07

  uszanujcie zmarlego i jego rodzine i nie piszcie juz NIC pod tym newsem

  0 0
 • ~zaczytana 2010-11-12 15:45:55

  Apeluję do Redakcji o usunięcie 4 pierwszych komentarzy. Zwykła ludzka wrażliwość tego wymaga.

  0 0
 • ~ 2010-11-12 22:25:47

  No South Park, jak się czyta te komenarze, słowo daję...

  0 0
 • ~samuel85 2010-11-13 19:54:03

  Smutne, że takie rzeczy się dzieją w Naszym mieście... RIP

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3833