Wyciskanie sztangi leżąc: rybniczanie z kompletem złotych medali

2013-10-04, Autor:
Trzech sztangistów z Rybnika przywiozło złote medale z Mistrzostw Świata Federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc.

W niemieckim Eilenburgu odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach tych uczestniczyło 192 zawodników z 13 krajów. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy z klubów TKKF Sokół i TL ROW Rybnik. Wszyscy sztangiści wywalczyli złote medale w swoich kategoriach.

W kat. do 110 kg Masters złoty medal zdobył Adam Kozłowski, wyciskając 260 kg. Z kolei w kat. do 100 kg Submasters najwięcej, bo 220 kg, wycisnął Maciej Jaśkiewicz. Trzecim zwycięzcą z Rybnika okazał się junior TL ROW, Jacek Brodzik. W kat. 67,5 kg wywalczył on złoto wynikiem 150 kg.

– Tegoroczne starty w mistrzostwach uważam za bardzo udane. Ostatnimi ważnymi zawodami w tym sezonie będzie Puchar Świata, który odbędzie się w listopadzie – powiedział Kozłowski.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 1