zamknij

Wiadomości

Wybory: oni na pewno wystartują

2010-09-09, Autor: Wacław Wrana
Choć nadal jedynym kandydatem na prezydenta Rybnika, który oficjalnie ogłosił swój start jest Marek Jędrośka, to jest pewne, że w wyborcze szranki staną również: Adam Fudali, Grzegorz Janik i Marek Krząkała.

Reklama

Według naszych informatorów, w sztabach głównych ugrupowań, które powalczą o władzę w mieście, trwają intensywne przygotowania do kampanii wyborczej. I choć Blok Samorządowy Rybnik, Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość jeszcze oficjalnie nie ogłosiły swoich kandydatów, to już wiadomo kogo wydelegowały do walki o fotel prezydenta Rybnika.O czwartą kadencję ubiegać się będzie urzędujący prezydent Adam Fudali. Prezydent, podobnie jak 4 lata temu, wybory będzie chciał rozstrzygnąć już w I turze. Sprzyjającą okolicznością dla niego może być stosunkowo mała ilość kandydatów oraz fakt, że wybory w mieście odpuszcza SLD. Część głosów Adamowi Fudalemu może odebrać jednak kandydat PiS. Z drugiej strony, w I turze wyborów Fudali uniknie tego, czego obawia się najbardziej – przypięcia mu łatki partyjnego kandydata. A jako kandydat BSR w II turze wyborów na pewno będzie mógł liczyć na poparcie koalicjanta – Prawa i Sprawiedliwości.


Natomiast kandydatem PiS na prezydenta będzie szef partii w regionie – Grzegorz Janik. Jak się można było spodziewać, prezes Jarosław Kaczyński pomimo istniejącej koalicji z BSR, nie pozwolił sobie na niewystawienie swojego kandydata w tak dużym mieście jak Rybnik. Poseł Janik zastrzega jednak, że jego kandydatura musi dopiero zostać zatwierdzona przez zarząd partii (dziś), zarząd regionu (poniedziałek) i zarząd miejski partii (wtorek).


Jak udało nam się dowiedzieć, Platforma Obywatelska w powiecie rybnickim zatwierdziła już kandydaturę Marka Krząkały. Wkrótce kandydat PO ma oficjalnie rozpocząć kampanię, w której mają go wspierać czołowi politycy tej partii.


Główni gracze na rybnickiej scenie politycznej dużą wagę przywiązują do wyborów do rady miasta. W czterech okręgach wyborczych listy mają „ciągnąć” tzw. jedynki, czyli znane twarze partii, które znajdą się na pierwszych miejscach list. Jak na razie karty odkrył tylko PiS. W okręgu nr 1 (centrum i północna część miasta) listę otwierać będą aktualni radni: Wojciech PiechaJerzy Lazar. W okręgu nr 2 (północno-wschodnia część miasta) PiS postawi na małżonkę senatora Tadeusza Gruszki. Na czele listy okręgu nr 3 (południowa część miasta) znajdzie się nazwisko Andrzeja Wojaczka. „Jedynką” w okręgu nr 4 (Nowiny i zachodnia część miasta) będzie obecny przewodniczący rady miasta Stanisław Jaszczuk.Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (86):
 • ~firmaq5 2010-09-09 05:19:55

  Stawiam na Młodych - Marek Krząkała. Platforma Obywatelska niech pokaże że można o nas dbać..

  0 0
 • ~ 2010-09-09 07:12:05

  Czy pan Marek Krząkała nie był czasem zamieszany w jakąś aferę w ciągu ostatnich 5 lat ?

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-09-09 08:32:51

  Hehehe. Tygrysek11111 - każde przedsięwzięcie Fudalego top niemal afera....

  0 0
 • ~czeski1 2010-09-09 08:50:17

  ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ: listę będzię ciągnęła małżonka senatora gruszki tadeusza. PYTAM SIĘ: co ona zrobiła dla kraju/powiatu/gminy? PYTAM SIĘ: czy to nie jest nepotyzm i kolesiostwo tak (podobno) zwalczane przez pis? PYTAM SIĘ: czy o tym przejawie wykątkowej pazerności na stanowiska publiczne wie już oberprezes PIS ? ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ od reprezentującego te kręgi kandydata na prezydenta Grzegorza J. oraz męża swojej żony tadeusza g.

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-09 09:30:04

  do firmaq5 : życzę Ci żebyś się nie przejechał w swoim obstawianiu. Lepiej postaw na ludzi rzeczowych i znających się na zarządzaniu miastem. Przypomnę Ci że poseł Krząkała przed zabawą w politykę był nauczycielem w jednym z rybnickich liceów, czyli o zarządzaniu ma raczej blade pojęcie o ile jakiekolwiek ma. Za to, z tego co pamiętam, obecny prezydent przed zabawą w politykę zarządzał swoją firmą handlową. Wnioski dla mnie nasuwają się same - wolę, żeby miastem rządziła osoba znająca się na rządzeniu, a nie wymagam, żeby miała ładną buzię i była młoda. Ale wybór oczywiście zawsze należy do jednostki. Niektórzy wolą wspomnianą ładną buzię...

  0 0
 • ~nabuchodonozor 2010-09-09 09:49:54

  Lepszy młody, który się będzie dokształcał niż stary dziad, który już niczego się nie nauczy......

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-09 09:52:20

  W takim razie niech najpierw się dokształci a dopiero później rządzi za nasze pieniądze, a nie odwrotnie.

  0 0
 • ~idasmw 2010-09-09 09:56:40

  @czeski1 - z jakiej choinki się urwałeś ? gdzie Ty żyjesz ? To nie "Barwy Szczęścia" albo " Na dobre i na złe"... To jest Polska właśnie...
  Moja nauczycielka historii , jeszcze w stanie wojennym mówiła nam : "Pamiętajcie, historia i polityka to dwie największe q-y na świecie"

  0 0
 • ~M 2010-09-09 09:57:54

  Wykształcenie, czy wcześniej wykonywany zawód tak naprawdę nie determinują tego, czy ktoś ma predyspozycje do zarządzania miastem, czy też nie. O tym decydują cechy charakteru i zdolności interpersonalne. Nie zamierzać nikogo obrzucać politycznym błotem, ale stwierdzenie, jakoby Fudali wcześniej "zarządzał firmą handlową" to jakaś wyolbrzymiona mitologizacja. Facet sprzedawał buty na targu i to w zupełnie innych realiach niż są obecnie. Zatem trochę obiektywizmu...

  0 0
 • ~igoola 2010-09-09 10:09:36

  a ja mam nadzieję, że na start w wyborach prezydenckich zdecyduje się Pan Waliszewski

  0 0
 • ~Arteks 2010-09-09 10:11:27

  @czeski1 - żona Gruszki nic nie zrobiła tak samo jak i senator Gruszka, który dla mnie jest postacią wirtualną. Poseł Krząkała czasem się pojawi na jakimś bankiecie, coś powie do mediów ale też nic nie zrobił - to jest ten sam wózek. Fudali zrobił dla miasta bardzo dużo ale też się to niektórym nie podoba - możliwe, że ludzie nie lubią skrajności tzn. ludzi bezowocnych i pracoholików? ;P Piszesz o kolesiostwie i nepotyzmie w przypadku rodziny Gruszki. Przecież syn posła Piechy (PiS) jest w Radzie Miasta radnym PO. A europoseł Marcinkiewicz jest krewnym i protegowanym posła Siedlaczka. Akurat w tym nic złego nie widzę. Jeśli ktoś miał to szczęście, że tatuś czy wujcio są w polityce to czemu nie mają tego wykorzystać? Jeśli ludzie ich wybiorą to mają do tego takie same prawo jak ty czy ja (gdybyśmy chcieli startować w wyborach).

  0 0
 • ~trend 2010-09-09 10:12:16

  Ciekawe jaki makaron na uszy będzie nam nawijał tym razem pan Krząkała, jaką kiełbasę wyborczą będzie sprzedawał? A może po prostu ograniczy się do powiedzenia jak to jest źle i kto jest "be"? W Stanach, kandydat na gubernatora, prezydenta ma tylko jedną szansę, jeśli nie wygra, to szkoda liczyć na to, że tym razem się coś zmieni, lepiej dać kogoś, kto bardziej przekona do siebie ludzi. Przypomnijcie mi inicjatywy pana Krząkały, bo mnie się przypomina tylko jedna, remont deptaka.

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-09 10:14:36

  M - jeśli żądasz obiektywizmu od innych, sam bądź obiektywny. Ja nie pamiętam, żeby prezydent Fudali sprzedawał buty na targu... za to o ile dobrze pamiętam, to był on właścicielem sklepu w okolicach Placu Wolności.
  I tu nie chodzi o mitologizację, bo tego w żaden sposób nie robię, tylko o suche fakty. Założyłem dziś konto w tym serwisie ponieważ zauważyłem, że wielu ludzi wypowiada się tutaj na tematy, o których nie mają pojęcia. Po części wynika to zapewne z ich młodego wieku - stąd te braki informacji o sytuacji przed rokiem chociażby 2000, a po części ze złych zamiarów.
  A na koniec, według mnie, użytkowniku M, to ty tworzysz mity i w żadnym stopniu nie jesteś obiektywny, ponieważ nie przytaczasz faktów. A co do predyspozycji do zarządzania miastem - jeśli ktoś radził sobie w zarządzaniu firmą to jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że poradzi sobie w zarządzaniu miastem, aniżeli ktoś kto uczył języka niemieckiego w liceum.

  0 0
 • ~qwerty 2010-09-09 10:19:39

  jarorybnik666: no Fudali "zarzadzal firma handlowa". Z tego, co tu mozna wyczytac zajmowala sie ona handlem butami na targu. Rozliczenie i zorganizowanie zielonej szkoly wymaga wiekszego wysilku organizacyjnego i intelektualnego ;)

  0 0
 • ~M 2010-09-09 10:26:21

  @jarorybnik666 - proponuję zweryfikować informacje lub najlepiej zapytać u samego źródła, jak było naprawdę ;)

  0 0
 • ~wawokanin 2010-09-09 10:42:45

  Z tego co wiem Pan Krząkała też prowadził działalność gospodarczą

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-09-09 10:59:49

  jarorybnik666 - dobrze piszesz. Fudali prowadził sklep w kamienicy przy placu Wolności 22. To była ta kamienica, która została niedawno zburzona.

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-09-09 11:07:10

  Na razie jeden, od dawna jest pewny tj, Jędrośka ! - Odważny facet bo pod AFą pracuje ! Co na to powiecie koledzy i koleżanki ?

  0 0
 • ~Arteks 2010-09-09 11:28:52

  @rybnickicaly - Po zwycięskich wyborach Fudali zamiast obrażać się na Jędrośkę powinien wykorzystać jego ambicje i możliwości oraz odwagę i zaproponować mu jakieś dobre stanowisko. Może facet ma potencjał który wartoby zaangażować dla dobra miasta? A co do lalusiów z rybnickiej PO, którzy przeczą sobie na tym forum to chciałbym z satysfakcją zauważyć, że to ja pierwszy zwróciłem uwagę, że prowadzenie sklepu z butami przez Fudalego to powód do dumy a nie do wstydu. Niestety ale takich mamy dennych "pseudoliberałów", którzy na forach chcieli udowadniać, że prowadzenie sklepu z obuwiem to jakiś obciach... Tym się różnicie od prawdziwych liberałów dla których prezydent, który z sukcesem prowadził sklep mógłby być przykładem zaradności. Ale dla rybnickich liberałów wzorem zaradności są ...humaniści hehehe @qwerty - a dla ciebie jeśli budka na targu jest czymś poniżającym pytanie - czy dałbyś radę prowadzić taki interes. Założe się, że jesteś na coś takiego za słaby ;P

  0 0
 • ~werkk 2010-09-09 11:31:12

  Powiem na to że liczą się tylko dwaj kandydaci Marek Krząkała i Adam Fudali Reszta możne spa spokojnie i nie martwic się prezydenturą.

  0 0
 • ~abcdef 2010-09-09 12:26:29

  A jo myśla że to Grzesiu J. bydzie naszym prezydyntem. Tyż Humanisto, jurny i pikny

  0 0
 • ~abcdef 2010-09-09 12:27:44

  No i poparcie wspaniałygo prezesa mo

  0 0
 • ~qwerty 2010-09-09 12:30:07

  Arteks - o mnie sie nie martw. O wiele lepiej niz Ty wiem co to VAT-7, PIT-5 i DRA.

  0 0
 • ~mao 2010-09-09 12:39:54

  mam nadzieje ze nie wygra nikt z PiSu. Swoj glos oddam na Krzakalę, ale myslę że cieżko bedzie w Rybniku obalić Fudalego.

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-09-09 12:42:18

  Że Fudalego nie ma wstyd kandydować ale z drugiej strony robi to ze strachu bo jak inny się dostanie na stołek to on może na starość iść siedzieć za te swoje przektęty

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-09 13:31:40

  a ja wierzę w Krząkałę, w to, że zainwestuje swoje zdolności na rzecz Rybnika, wykorzysta umiejętnośći urzędników oraz innych osób; dość monoFudalizmu, dość monopolityki wygrywanej w ten sam takt od 12 lat, potrzeba nam czegoś co sprawi, że Rybnik znowu ruszy do przodu, ostatnie 4 lata to tragedia... pozdro 106

  0 0
 • ~trend 2010-09-09 13:35:28

  mieszkanko rybnika, proszę nie uprawiaj demagogii. Aha nie wiesz co to jest demagogia? :D haha

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-09 13:39:57

  Marze o tym, aby kiedyś w Polsce, również na forach internetowych doszło do rzeczowej, logicznej i spójnej dyskusji. Może się tak stać jeśli użytkownicy będą przestrzegać kilku wymogów - przede wszystkim, jeśli ktoś chce zamieścić opinię, po jej napisaniu niech dobrze ją przeczyta, po przeczytaniu przeczyta raz jeszcze i dopiero wtedy wysyła. I tutaj prośba do moderatorów o to aby opinie niespójne, z licznymi błędami stylistycznymi po prostu nie były redagowane. Tak samo jak widzę śmieć na ulicy, wrzucam go do pobliskiego kosza, dlaczego nie można przenieść tej zasady na fora internetowe?
  Kolejną sprawą dla ulepszenia dyskusji jest trzymanie się faktów i ich opiniowanie.
  A wracając do artykułu. Wynika z niego, że w przyszłych wyborach będziemy mieli do wyboru pomiędzy Panami: Fudali, Janik, Krząkała. I tutaj kwestia najważniejsza dla nas, wyborców - na kogo oddać głos tak aby nie był to głos zaprzepaszczony? Najprostszym sposobem w takiej sytuacji jest spojrzenie na kwalifikacje i umiejętności kandydatów. I tak otrzymujemy, Fudali - były przedsiębiorca, od 3 kadencji prezydent, który już jakby nie było zna się na zarządzaniu miastem. Janik - były nauczyciel wychowania fizycznego, dyr. Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3, prezes KS ROW Rybnik, od 2002 bawi się w politykę. Krząkała - były nauczyciel języka niemieckiego, tłumacz jęz. niemieckiego, od 2007 bawi się w politykę. Suche fakty. Jak można z nich prosto wywnioskować, najbardziej ryzykownym wyborem jest Krząkała.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-09 13:45:37

  @jaroch...; przepraszam@jaro...; to co piszesz jest demagogią; Krząkała zajmuje się polityką od kilkunastu lat; zresztą jest napisane, że poprą go czołowi politycy PO, więc nawet jak od 2007 roku, to widać jak jest skuteczny :) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-09 13:46:59

  Fudali - przed swoimi rządami sprzedawał buty, potem był radnym i został prezydentem po przewrocie; Krząkała - tłumacz niemieckiego, radny dzielnicy, potem radny miasta, potem poseł, teraz mam nadzieję prezydent :) pozdro 106

  0 0
 • ~jedrek_1_1 2010-09-09 13:53:21

  śledząc ostatnio forum mialem wrażenie, że Fudali i Arteks pojechali na wspólne wakacje. Chyba już wrócili ;-) jaro - z całym szacunkiem dla prezydenta - to jest ostatnia osoba otwarta na rzeczową i merytoryczną dyskusję jaką znam - albo jest tak jak on gada, albo nie gada...

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-09-09 13:55:42

  jarorybnik666 i to mają być fakty uprawiasz manipulację ja napisał bezimienny przed prezydenturą Fudali sprzedawał buty jak Bandi a teraz każesz nam wybierać po miedzy kim nie ma na liście sprzedawców butów znam profesora ekonomi który jest pijakiem może on fakty są takie że Fudali przygotował następcy ciężki chleb zadłużył miasto a teraz pójdzie sobie na emeryturkę jak nie do więzienia aha zapomniałam przecinków i kropków to masz na koniec kropkę. Pani cenzurowana

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-09 14:04:26

  do: bezimienny - tutaj zaczyna demagogia, na temat tego co kto uważa za skuteczne. Dla mnie skutecznością nie jest to kto kogo popiera i kto ma większe plecy, a to jak dana osoba radzi sobie w praktyce i jakie są wyniki jej działania, które można zauważyć. Dla mnie jako osoby pokładającej nadzieje w moim mieście jakim jest Rybnik, najgorszym wariantem jest opcja, w której duże pieniądze są wydawane przez osobę niekompetentną. Żałuję, że w Rybniku nie kandyduje, żadna osoba profesjonalnie zajmująca się zarządzaniem w administracji, ale potrafię zauważyć to, że najbliżej do takiej osoby jednak jest obecnemu prezydentowi Fudalemu. I chociaż nie uważam go za prezydenta doskonałego to potrafię dostrzec i docenić jego wizję dotyczącą naszego miasta. Natomiast pozostali kandydaci w moim uznaniu wizji nie mają a są jedynie osobami, które chcą mieć stałą, dobrze płatną pracę gdziekolwiek. Gdyby Pan Janik i Krząkała zdecydowali się na to, co chcą w życiu robić zapewne odnosiłbym się do nich z większą akceptacją. Dlaczego np. nie złożą swojego mandatu poselskiego przed wyborami samorządowymi? Dlatego bo boją się, że mogą odejść od tzw. 'koryta'. A w obecnej formule wygląda to tak, że chcą przeskoczyć na inny kwiatek, bo widzą kolejną możliwość czteroletniej dobrze płatnej, łatwej pracy. Jest jednak inaczej - prezydent miasta w odróżnieniu do posła powinien pracować, i to sporo. I tutaj rodzą się moje obawy co do dwóch pozostałych kandydatów Janika i Krząkały...posłów..

  0 0
 • ~trend 2010-09-09 14:29:28

  Przypomnijcie mi wszystkie inicjatywy panów Krząkały i Janika. Chyba ciężko będzie znaleźć nawet te złe...

  0 0
 • ~ 2010-09-09 14:39:41

  ~firmaq5 - postaw przedszkole - dobra inwestycja. A oczywiście głosujący na Krząkałe będą głosowac przeciw Fudalemu bo są przeciw a nie za Krzakała. Co Krząkała zrobił?????

  0 0
 • ~ 2010-09-09 14:42:07

  ~qwerty komentując jarorybnik666 - mijasz sie z prawdą i wiesz o tym . Co Ty tam znowu nami manipulujesz........... hm
  Stonowane komentarze a tu taka jazda!!

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-09-09 14:47:25

  jarorybnik666 troszeczkę faktów pamiętasz że Fudali wydał na sokolnika 40 zł Dybała wtedy pisał że to są zmarnowane pieniądze bo gołębie i tak wrócą no i wróciły (źródło nowiny) Dybała wtedy pisał że można załatwić tą sprawę za 2000 zł stawiając jakieś skrzynki do łapania i wywozu gołębi do hodowców gołębi nie zrobił po swojemu teraz zajmuje nielegalnie miejsce obok urzędu wisi gminie 47 tysięcy (źródło tygodnik rybnicki) razem 87 tysięcy to są fakty i zadufany w sobie bezkarny dalej tam nielegalnie staje a kto jemu co zrobi nie widzisz tego przecież on już tak jest bezczelny że szok ale to tyko dlatego bo popierają go tacy jak ty i że 3 kanencja to powinno być zabronione startowanie 2 razy i koniec.

  0 0
 • ~hub381 2010-09-09 15:36:05

  Przyglądając się tym przypuszczalnym kandydatom na stołek prezydencki,to od razu skreśliłbym tych przytakiwaczy gł.ignoranta IV RP.Do pozostałych też mam zastrzeżenia,ewentualnie zagłosowałbym na Krząkałę a w najgorszym przypadku na"starego" prezydenta.Dość kłótnii i swarów w życiu politycznym i społecznym!!!
  A czy ktoś coś zrobił wzgl.nie zrobił,to inna sprawa ale twierdzę,że nie ma ludzi nie zastąpionych.Wiadomo do"koryta"droga otwarta.

  0 0
 • ~hub381 2010-09-09 15:44:03

  Dam prosty przykład:sportem(piłka nożną) w Rybniku i nie tylko rzadzą pisowcy a co z tego wynika,widzimy wszyscy.
  W Zabrzu w Górniku też rządziła ta sama opcja i co-Górnik spadł do 1-ligi.Są to tylko banalne prostenprzykłady.Zrsztą lektorat
  sam zadecyduje.

  0 0
 • ~cumulus 2010-09-09 16:36:57

  qwerty " Rozliczenie i zorganizowanie zielonej szkoly wymaga wiekszego wysilku organizacyjnego i intelektualnego ;) "

  W takim razie prezydentem powinien zostać nauczyciel nauczania początkowego, bo to oni organizują zielone szkoły, a nie historyk ;)

  0 0
 • ~magda_jacek_ 2010-09-09 16:44:58

  A ja napiszę tak: Pan Grzegorz J. nie nadaje się na prezydenta miasta Rybnika. Odkąd pamiętam zawsze wyżej srał , niż d... miał! Zawsze ważny, a tak naprawdę nic takiego nie robi, żeby móc powiedzieć o Nim coś pozytywnego. Wmieszał się w "wysokie progi" przez znajomości - jak to zawsze w takich przypadkach bywa... Zero pozytywnych opinii na Jego temat i tyle.

  0 0
 • ~francek 2010-09-09 16:45:05

  Najbardziej napawa mnie optymizmem wiadomość o kandydowaniu żony senatora Gruszki. Nareszcie prawdziwa dama na salonach, swoimi manierami i dobrym wychowaniem wytonuje agresywną kampanię samorządową. Ponadto być może jako teściowa syna senatora PO doprowadzi w Rybniku do koalicji tych dwóch partii? Jednak myślę, że trochę samokrytycyzmu jeszcze nikomu nie zaszkodziło a hasło "obiecywać gruszki na wierzbie" w tym przypadku będzie działało z podwójną mocą.

  0 0
 • ~cumulus 2010-09-09 16:45:33

  qwerty " Rozliczenie i zorganizowanie zielonej szkoly wymaga wiekszego wysilku organizacyjnego i intelektualnego ;) "

  W takim razie prezydentem powinien zostać nauczyciel nauczania początkowego, bo to oni organizują zielone szkoły, a nie historyk ;)

  0 0
 • ~abcdef 2010-09-09 18:33:20

  ~trend grzesiu J. wybudował boisko za rudą. Takie opinie słyszałem z jego środowiska.

  0 0
 • ~AlicjaeR 2010-09-09 19:00:11

  o proszę jak się obstawiają ..pan Gruszka palcem nie ruszył a już panią żonę upycha w politykę ...no tak stracić takie dochody , trzeba dbać o przyszłość SWOICH dzieci :lol:
  a ta kolejna gwardia darmozjadów z panem F.na czeli i Jędrośką to powinna zejść ze sceny ...
  Jeśli głosować to jedynie w rę wchodzi pan Krząkala

  0 0
 • ~gabisabi 2010-09-09 19:35:46

  Prezydent Adam Fudali jest całym sobą oddany Rybnikowi!! Stara się aby nam się żyło lepiej i robi to dobrze. Wiele miast zazdrości nam takiego Prezydenta. Przyjeżdżający do miasta są pod wrażeniem jego zmian od czasów rządów Fudalego z BSR!!
  ZATEM JEŚLI GŁOSOWAĆ TO TYLKO NA BSR!! pozdrawiam

  0 0
 • ~Wojaczek 2010-09-09 20:17:10

  Prezydent robi co może dla Rybnika , o wszystkim decyduje , a tacy panowie jak pan Krząkała to nic nie znaczą , bo prezydent wszystko wie i zrobi , musimy go popierać , bede też startował , proszę o głosy , pozdrowienia dla mieszkańców Rybnika , pamiętajcie kto robi dobrze dla miasta

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-09 20:21:19

  @jaro..., czy @jaroch...; rzeczywiście prezydent wydał tyle pieniędzy, że teraz chciał wyemitować obligacje, ale RIO sprawiła mu psikusa, zapałki nie dla dziecka, prawda jest taka, że bardzo zadłużył miasto, każdy z nas musiałby wpłacić do UM ponad 1000 zł, żeby wszystko grało; a Pan Panie Wojaczku również za to odpowiada, nic Pan nie działasz na arenie Rady Miasta, mądry Pan jesteś i ustawiony tylko w swojej dzielnicy; tylko i wyłącznie przez znajomości na kopalni...:) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-09 20:23:24

  a ja uważam, że Pani Gruszka nie powinna startować; jeżeli myślą, że nazwisko im coś da, to się przeliczyli; jak ta baba wejdzie do RM, to stracę wiarę w wyborców; miałem z nią lekcje, jest tak słaba, że masakra...:) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-09 20:25:00

  a Fudalego w II turze poprze PiS, od dawna wiadomo, że będzie od nich startował na senatora za rok, pozdro 106

  0 0
 • ~matea45 2010-09-09 21:27:43

  Mam nadzieję ze Fudali nie wygra.Stawiam na młodszych .Dosyć Fudalizmu w Rybniku!

  0 0
 • ~kurier 2010-09-09 21:41:02

  Strasznie mnie rozbawił wpis gościa, który się podpisuje jako bezimienny "a ja wierzę w Krząkałę". Czy już ogłosiłeś światu nowe bóstwo i czy mógłbyś się podzielić z nami jak wygląda ten kult Krząkały? A wracając do normalności to mimo, że mi najbliższe są ideały lewicowe mam nadzieję, że ludzie, którzy cenią lewicę i SLD nie zagłosują na liberała Krząkałę, którego największą zasługą jest to, że łaskawie został wybrany na posła. Jeśli jest prawdziwym facetem to powinien zrzec się mandatu poselskiego i odważnie przystąpić z wolnej stopy do wyścigu o fotel prezydenta miasta. Wtedy mógłbym trochę uwierzyć, że jest szczery w swojej decyzji. Ale raczej wątpię bo facet mi na odważnego nie wygląda jak się wypowiada w TVT. To samo Janik z PiS - też ciekawe czy zrezygnuje z madatu? Przekonamy się czy to są prawdziwi faceci, czy też płaczliwe maminsynki.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-09 22:39:49

  @kurier - ja przynajmniej w coś wierzę, Tobie pozostaje gnuśność; w każdym razie jeżeli tak w to uderzasz - dlaczego Fudali nie zaprzeczy, że nie będzie startował za rok na senatora z ramienia PiSu???_______Pewnie już się dogadali. Wystawiają słabego janika, bo i tak wiedzą, że w drugiej turze poprą Fudalego i zaś zrobią koalicję z PiSem, bo to ludzie, którzy nie myślą, tylko glosują jak im prezes Fudali powie, szkoda; :) pozdro 106

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-09 22:46:41

  Zgadzam się -kurier. Jako liberał, jestem wielce zdziwiony, że PO etykietuje się jako partia liberalna - do liberalizmu bardzo im daleko. Ale przynajmniej wyhaczają na hasła zawierające trzon liber co po niektórych bardziej ufnych i mniej dociekliwych. A co do postów bezimienny - piszesz, że z powodu decyzji prezydenta Fudalego każdy mieszkaniec miasta musiałby wpłacić do UM po 1000 zł - popatrzmy na fakty - w tym roku nasz rząd (czytaj posłowie z Panami Janikiem i Krząkałą) zafundował nam ponad 50 mld kolejnego długu co daje nam 1300 zł długu na każdego mieszkańca (i to w ciągu jednego roku!). Jakoś nie widzę jeżdżąc po Polsce aby nastąpiła wielka rewolucja budowlana albo technologiczna, tak więc mogę sądzić, że pieniądze nie zostały spożytkowane odpowiednio do ich ogromnej ilości. A co do naszej sytuacji, jako Rybniczan, spójrzmy na to, że jeżeli nawet jesteśmy zadłużeni to głównie z powodu wielkiej inwestycji kanalizacji. To jest fakt. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że Rybnik jako jedno z nielicznych miast w Polsce po roku 2012 nie będzie musiał płacić ogromnych kar środowiskowych do UE za zanieczyszczanie środowiska. Na początku tej inwestycji byłem bardzo sceptycznie do niej nastawiony i uważałem ją za niezbyt trafną. Teraz jednak widzę, że lepszego ruchu dobry gospodarz nie mógłby zrobić. Kreujmy naszą rzeczywistość w ten sposób aby każdemu żyło się lepiej. Niech miastami rządzą dobrzy managerowie a nauczyciele zostają posłami - przynajmniej jest się z kogo pośmiać.

  0 0
 • ~dizers 2010-09-09 23:12:20

  ________________ADAMOWI F. JUŻ DZIĘKUJEMY !!! ja nie chce w mieście żadnego sączącego jadem pisowczyka (a tak na marginesie to ciekawe dlaczego w roku wyborów panu Adamowi F. przypomniał się nagle aby poprawić infrastrukturę komunikacyjną w mieście ?? zły moment panie prezydencie ,szkoda że nie słyszy pan opinii kierowców)

  0 0
 • ~grzesnick 2010-09-09 23:21:03

  jaro -kanalizacja to jedyna duża i potrzebna inwestycja w ciągu 12 lat zrobina przez miasto. O tym jak była prowadzona, jak ludzi ładowano w balona - zapytaj w dzielnicach. Zamiast kar - będzie haracz na mieszkańcach. Cudo:-) polityka. Jak rozumiem Fudali na czas kampanii weźmie zaległy urlop (czy kumuluje ekwiwalent na wypadek przegranej) i nie będzie łaził po festynach finansowanych za europejskie pieniądze, nie będzie du.. woził autobusem pokazującym "nowe inwestycje" w następną sobotę, za nasze publiczne pieniądze. Od innych oczekuje, a sam jest panisko ponad takie sprawy. Wstyd

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2010-09-10 01:03:08

  wojaczek to chyba ciebie robi dobrze fudali - dobrze że chociaż dobrze napisałeś dobrze bo nad twoją ortografią to już mnie szlak trafiał

  0 0
 • ~werkk 2010-09-10 06:59:35

  Wojaczek mam nadzieje ze Cię nie wybiorą bo to fakt prezydent robi dobrze dla Ciebie. Przed wyborami sypnie ci trochę kasy na chodnik aby zbałamucić mieszkańców Chwałowic czego to nie zrobiłeś, jesteś wygodny dla obecnego prezydenta. Ale co zrobiłeś dla dzielnic Meksyk,Niedobczyce, Popielów, Radziejów, bo to również twój rejon wyborczy w w/w nawet Cię nie znają. Było by uczciwe jak bys napisał ze robisz to dla kasy patrz oświadczenia majątkowe za rok 2009 dieta radnego RM 24 000 zł dieta RDz 7 680 zł.

  0 0
 • ~ 2010-09-10 07:13:12

  Sam pomysł Krząkały, aby kandydował na prezydenta jest już głębokim nadużyciem i hańbą. Jak człowiek odwołany z rady miasta - i to jak sie domyślacie, nie za kolor oczu, może nadal starać się o kandydowanie. Ale w PO to normalne, bo skoro taki Schetyna - facet którego Donek zdymisjonował za udział w aferze hazardowej, wraca na stanowisko i to w dodatku marszałka, a przez chwilę pełni nawet obowiązki prezydenta, to taki Krząkała pewnie myśli, że jemu też się uda. APELUJE O ZDROWY ROZSĄDEK DO RYBNICZAN. NIE DAJMY SIĘ ZMANIPULOWAĆ. NIE POZWÓLMY ABY LUDZIE, NA KTÓRYCH GŁOSUJĄ BANDYCI PRZEJĘLI WŁADZĘ I ZNISZCZYLI TO, CO JESZCZE TUTAJ ZOSTAŁO.

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-10 07:49:50

  Tygrysek prawdziwe tygrysy mają więcej rozumu niż ty. Kiedy i kto odwołał posła Krząkałę z rady miasta ty kłamco najęty. Ja głosuję na mieszkankęrybnika ona ma najwięcej rozsądku na tym forum. Jeżeli Marek Krząkała albo Grzegorz Janik lub Marek Jędrośka, czy też mieszkankarybnika zostaną prezydentem miasta to będą musieli gruntownie prześwietlić 12 lat panowania Fudalego, żeby stwierdzić, czy nie ma tam przekrętów i nieprawidłowości. Jeżeli tego nie zrobią zyskają u mnie miano frajera.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-10 08:28:40

  Tygrysek straszy Cię a kto go odwołał wiesz jak wogule można kogoś odwołać z RM nic takiego nigdy nie miało miejsca

  0 0
 • ~Jaro 2010-09-10 09:17:56

  Jan R. - mam nadzieję, że sam traktujesz to co napisałeś jako żart. Dlaczego tylu ludzi uważa, że prezydent powinien być śledczym, osobą od PR, rzecznikiem prasowym albo humanistą? Dobry prezydent, i powtórzę to raz kolejny, powinien być managerem. Tylko wtedy istnieje możliwość, że miasto będzie rozwijało się prawidłowo. Jeśli ktoś zagłosuje na kandydata po to aby przez 4 lata prowadził on i tak nieudolne śledztwo (bo przecież nie ma uprawnień śledczych) to jest to nieśmieszny żart. Uważam, że jeśli w naszym mieście nastąpiły jakieś afery to odpowiednie służby (ABW, prokuratura lub CBA) już dawno by się tym zajęły. Osoby, które piszą tutaj o jakichś, w ich mniemaniu, przekrętach mają prawo złożyć wniosek o popełnieniu przestępstwa do prokuratury - dlaczego tego nie robią? Zapewne dlatego, że szkoda im czasu na coś co nie istnieje, bo gdyby istniało to już dawno przeciwnicy obecnego prezydenta by to zrobili. Logiczne, prawda? I znów powtórzę swoją obawę na wypadek wygranej w nadchodzących wyborach osoby niekompetentnej na stanowisko prezydenta miasta - czytaj: nauczyciela. Jeśli miastem będzie zarządzał nauczyciel to jest wielce prawdopodobne, że nasze miasto będzie równie kulawe jak nasze państwo. Nie dopuśćmy do tego, póki mieszkamy w mocno rozwijającym się mieście z dobrymi perspektywami zarówno infrastrukturalnymi jak i finansowymi (tak, finansowymi - wystarczy spojrzeć na pozytywne analizy Fitch Ratings, które są faktem).

  0 0
 • ~werkk 2010-09-10 15:28:47

  Jarorybnik666 ciekawa logika rozumowania Twoim zdaniem nauczyciel Dodać należy jeszcze tłumacz przysięgły j. niemieckiego nie będzie dobrym menadżerem a niby jakie to kwalifikacje obecny prezydent menadżerskie posiada ? jeśli dla ciebie rozwój miasta polega na stawianiu kolejnych marketów no to rzeczywiste się rozwijamy. Moim zdaniem prezydent musi umieć słuchać ludzi o czym urzędujący zapomniał. Żaden człowiek nie zna się na wszystkim i po to urzędujący prezydent musi mieć zastępców i doradców znających swój fach i to jest ważne aby wybrał najlepszych. Obecny ma aż za dożo doradców, ale nie będę o nich się rozpisywał.Co do przekrętów nie będę się wypowiadał bo nie wiem czy takowe były robione.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-10 15:39:15

  Pisanie o kandydacie PiS Grzegorzowi Janikowi nie ma sensu dostanie tyle głosów ile osób liczy jego rodzina a do końca nawet tego nie jestem pewien. PiS W mieście liczącym 140 000 nie pozwoli sobie na nie wystawienie kandydata na prezydenta ale nawet najwięksi fanatycy PiS nie wierzą w wygrana mało tego on sam tez wie że nie ma szans w Rybniku w tych wyborach liczą się dwaj kandydaci Marek Krząkała i Adam Fudali. Marek Jedrośka miał by duże szanse ale musiał by mieć poparcie partii politycznej, lokalne stowarzyszenia nie maja już szans.

  0 0
 • ~ 2010-09-10 19:48:10

  ~Jan R. gdybyś posiadał troszkę więcej rozumu, niż ziarko gorczycy, sprawdziłbyś najpierw Krząkałe, a potem wypisywał takie pierdoły. wpisz sobie w googlach Marek Krząkała i sam se przeczytasz, że został odwołany (mówiąc językiem potocznym - wypierdolony na zbity pysk) z rady miasta, tylko nie przyznał się za co?. TO już o czymś świadczy. Pisze, że niby bez uzasadnienia, ale gdyby naprawdę był czysty, to już dawno sprawa zakończyła by się jego zwycięstwem w sądzie. A skoro tak nie jest, to nie trzeba być geniuszem - chociaż w Twoim przypadku to jednak trzeba, aby wyciągnąć proste w nioski, że coś musiało tam być nie tak. Nastepnym razem gdy będziesz się wypowiadał, zacznij ciut więcej, albo lepiej użyj z całej mocy swego mózgu, a może zaczniesz stwarzać pozory, człowieka który potrafi myśleć.

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2010-09-10 20:45:36

  Wielkie NIE dla Janika - każdy kto trzyma z PiS'em niezasługuje nawet na chwilę uwagi. Dosyć już złego zrobili w Polsce. Wielkie NIE dla Fudalego - za wszystkie przekręty afery i robienie z Rybniczan debili. Ten człowiek już dawno zapomniał że jest tu dla NAS a nie My dla niego. Jak już powiedziałem przy okazji afery z kamieniem, rozkopywaniu bez logiki Rybnika, postawieniu w ścisłym centrum dwóch molochów i "zaludnianiu" rybnika tysiacami marketów, i wielu innym przekrętą..za to wszystko wielkie NIE Fudalemu...każdy inny tylko nie on...i tyle...nad pozostałymi dwoma trzeba się będzie zastanowić..nigdy niebędzie doskonałego polityka i prezydenta z każdym będzie coś nietak..ale przynajmniej wybiorę mniejsze zło..

  pozdrawiam gorąco ludzi myślących...

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-10 20:49:49

  Tygrysek to wcale nie jest wstyd mieć tyle rozumu co tygrysy, bowiem mógłbym powiedzieć, że masz go tyle co glizda

  0 0
 • ~ 2010-09-10 21:00:00

  ~mprzywoski1983, a kogo wolisz ? wywalonego dyscyplinarnie Krząkałe ? ile Ci płaci za te komentarze ? w Tobie natomiast Jan R. widze człowieka który nie ma za grosz argumentów i daje komentarze w ostatnim akcie desperacji. Ja mówię KRZĄKALE I Jan R. NIE ! ! !

  0 0
 • ~Jan R. 2010-09-10 21:14:50

  Tygrysek idź spać bo wyszczekujesz pierdoły, albo napij się czegoś, wysikaj się i potem idź spać.

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2010-09-10 21:49:02

  Wielkie NIE dla Janika - każdy kto trzyma z PiS'em niezasługuje nawet na chwilę uwagi. Dosyć już złego zrobili w Polsce. Wielkie NIE dla Fudalego - za wszystkie przekręty afery i robienie z Rybniczan debili. Ten człowiek już dawno zapomniał że jest tu dla NAS a nie My dla niego. Jak już powiedziałem przy okazji afery z kamieniem, rozkopywaniu bez logiki Rybnika, postawieniu w ścisłym centrum dwóch molochów i "zaludnianiu" rybnika tysiacami marketów, i wielu innym przekrętą..za to wszystko wielkie NIE Fudalemu...każdy inny tylko nie on...i tyle...nad pozostałymi dwoma trzeba się będzie zastanowić..nigdy niebędzie doskonałego polityka i prezydenta z każdym będzie coś nietak..ale przynajmniej wybiorę mniejsze zło..

  pozdrawiam gorąco ludzi myślących...

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2010-09-10 21:55:45

  Tygrysek wypraszam sobie..nie jestem związany z żadną partią. Szkoda mi czasu na taplanie się w błocie.Interesuję się polityką i Rybnikiem w taki sposób jaki JA uważam za właściwy a nie taki jak ktoś chce ;) Za takie oskarżenia o opłacanie komentarzy też można odpowiadać. Nie zapominaj o tym ;) zresztą z kim ja rozmawiam. Jeden z wielu chowających się za anonimowym nickiem i myślisz że jesteś najmądrzejszy.I tak wolę któregoś z tych dwóch panów(jeszcze nie wiem dokładnie którego) po pierwsze nawet jeśli nic lepszego z tego nie wyjdzie to na pewno bo PiS-ie i Fudalim nic gorszego też się nie stanie :) a po drugie lepiej uczyć się na nowych błędach niż uparcie grzęznąć w starych i tyle.

  Za zdublowany wpis poprzedni przepraszam. Jakieś problemy z przeglądarką i logowaniem do konta na tym portalu.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-09-10 22:16:13

  @Tygrysek, uważaj, bo trochę za bardzo pojechałeś z tym oszczerstwem, nie przystoi nawet podczas tak ostrej debaty, !!!!!!!!!!!!_________________!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0 0
 • ~mao 2010-09-10 22:21:20

  Partia Kaczyńskiego się kończy, mam nadzieję, że Pis się sam wykruszy a opinia nie da szansy Janikowi. Jak wygra Fudali - dramatu generalnie nie będzie, chociaż cieszyć będą zmiany, i nie chodzi tu o moje podejście do obecnego prezydenta lecz o potrzebę "odświeżenia" miasta. Remonty dróg, inicjatywy - super - moim zdaniem potrzeba otwartości i profesjonalnego zarządzania (z poziomu administracyjnego, wykonawczego i operacyjnego) czego niestety nie widzę obecnie - jasne zarządzanie jest widoczne, jednak często nie widzę procesów zarządzania obecnych w firmach, projektach... Myślę, że Rybnikowi trzeba dać szanse na zmianę.

  0 0
 • ~mao 2010-09-10 22:24:35

  jak napisał firma - stawiam na młodych i otwartych. nie siejąc propagandy popiorę Marka Krząkałę.

  0 0
 • ~ 2010-09-11 07:10:08

  UUU widze, że zwolennicy Krząkały robią w portki ze strachu:) na nic wam się to nie przyda, bo i tak przegracie, a wiecie dlaczego ? z prostej przyczyny. Ludzie widzą, co Donek z Bronkiem wyprawiaja, jak dźwigają podatki, ceny rosną, pensje natomiast stoją w miejscu. Wszystko idzie w dokładnie inną stronę niż miało iść. Niszczy się zakłady pracy - chociażby stocznie, a teraz jeszcze biorą się za kompanie węglową - znów kilka tysiecy ludzi będzie bez środków do życia. Dlaczego o tym nie mówicie ? tylko zajmujecie się jakimiś marketami Fudalego. Zgadzam sie z tym, że tych marketów jest zdecydowanie za dużo, a za mało jest miejsc typu parki (jedyny fajny park znajduje się w Rudach), czy stabilnych zakładów pracy. A jeśli chodzi o jak to nazwałeś oszczerstwa, to nigdy żadnych pod żadnym adresem nie wypowiadałem, to co pisze to czyste fakty. Platformę popiera 90% kryminalistów - wyraźnie mówiono o tym podczas wyników sondażowych. A co do Ciebie mprzywoski1983, to wyjaśnij mi, jak człowiek zdrowo myślący (bo za takiego Cie uważam, a przynajmniej bardzo się staram), może głosować na kogoś kogo wywalono dyscyplinarnie z rady miasta, nawet nie znając powodu z jakiego został wyrzucony. Poza tym gdyby pan Krząkała był człowiekiem honoru, to przyznał by się publicznie, za co tak naprawde wyleciał i co nabroił, a nie udawał, że jest ofiarą i źli niedobrzy radni się go pozbyli. Bo to jest żałosne, nawet jak na polityka.

  0 0
 • ~ 2010-09-11 07:20:18

  A w woli scisłości, nie jestem zwolennikiem Fudalego i Ryszki, jestem ich zdecydowanym przeciwnikiem - przynajmniej jeśli chodzi o politykę społeczną miasta, bo to co zrobili w Boguszowicach - zwykłe getto i teraz mają to głęboko w dupie, woła o pomstę do nieba. Ale niestety nikogo lepszego w Rybniku obecnie nie mamy. I napewno nie jest to Krząkała, bo jak można traktować poważnie kogoś, kto nie ma za grosz cywilnej - a może i jakiejkolwiek odwagi, aby przyznać sie przed Rybniczanami do tego, co tak naprawdę nabroił. Nie rozumiem tego, bo w mojej ocenie, żaden trzeźwo myślący człowiek nie zagłosuje na kogoś, kogo radni wywalili na zbity pysk i nawet nie ma odwagi się przyznać co nabroił.
  A jak chcesz mnie sądem straszyć, to zastanów się dobrze, bo to tylko świadczy o tym, że brak CI racjonalnych argumentów w prowadzonej dyskusji i świadczy o Twojej bezradności. Poza tym nie podałeś ani jednego racjonalnego argumentu za Krząkałą, jedyne co podajesz, to tak jak cała reszta tłumu, jakieś nic nie warte hasła typu - bo Fudali pobudował markety. Takie hasła może promować 10 latek, ale nie dorosły facet. Zastanów się nad tym. Pozdrawiam:) a teraz mykam nyny, bo nie moge już więcej na to patrzeć.
  A do wszystkich Rybniczan i pozostałych Polaków apeluje o to, aby odrzucili te brednie które wygadują w Polsacie i TVN, oraz wypisują w gazetach, zatrzymali się na chwilkę i sami pomyśleli, czy ten kraj idzie w dobrym kierunku i czy to samo co w kraju (bieda, nędza) chcą mieć w Rybniku.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-11 08:19:35

  Tygrysek może nam napiszesz coś więcej o tych rewelacjach pisanie ze ktoś nie chce się do czegoś przyznać jest nienormalne bo niby do czego się ma przyznać albo coś wiem albo nie pisze jedna baba drugiej babie. Nikt o jakims wywaleniu nic tu nie pisze czyli mam prawo twierdzić ze to twój wymysł jak jest inaczej proszę o fakty.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-11 08:25:13

  Tygrysek w jakimś kierunku trzeba iść wiec coś wypada wybrać albo samemu kandydować i pokazał ze można zadowolić wszystkich czego bym Tobie i sobie bardzo życzył abyś wszystkich zadowolił/ ła. Określ swoje poglądy polityczne ja doceniam kazdego nawet mohery tylko w Polsce wszyscy narzekają może czas zrobić cokolwiek aby ten stan zmienić pomyśl o tym.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-11 08:41:39

  Tygrysek a dziś w Rybniku jesteśmy wszyscy piękni i bogaci bo moim zdaniem to w Rybniku jest źle brak konkretnych miejsc pracy bo praca w marketach to raczej nie szczyt marzeń większość rybniczan do pracy dojeżdża do Katowic, Gliwic, itp. na dzień dzisiejszy jedyny zakład gdzie można dorobić do emerytury to KWK Chwałowice. Jak jesteś Rybniczanka/ninem to zapewne wiesz ile zakładów produkcyjnych zamknięto. Rybnik staje się sypialnią z której wyprowadzają się wszystkie firmy. I to należy zmienić. Ktoś to musi zrobić lub przynajmniej spróbować. Urzędujący prezydent pogubił się w tym ma złych doradców coraz więcej cwaniaków chcących na byle G zarobić wiec wykorzystują go choćby ostatnio promowane solary kiedy to na zebraniach w dzielnicach lobował jedna z firm moim zdaniem taki lobbing jednej firmy nie przystoi urzędującemu prezydentowi. Wiec nie ma innego kandydata jest tylko Marek Krząkała bo chyba nie wierzysz ze może być inny niż M.Krzakała lub A. Fudali. Żaden inny nie ma szans.

  0 0
 • ~HAN 2010-09-11 10:42:49

  Nie znam nikogo kto by pracowal w Gliwicach. Bo coz to za prace tam mozna miec, za 1500 miesiecznie jezdzac na wozku widlowym. Tak wlasnie placa w firmach na strefach. Poczytaj sobie forum z Gliwic to bedziesz widzial co o tych 'super' firmach mysla mieszkancy. Jakie to firmy sie stad wyprowadzaja? hehe Nie siej fermentu. Tyle pracy w Gliwicach jest takie super hiper miasto a tysiace ludzi jezdza do pracy w Knurowie, Zabrzu itd.

  0 0
 • ~HAN 2010-09-11 10:45:51

  Nie znam nikogo kto by pracowal w Gliwicach. Bo coz to za prace tam mozna miec, za 1500 miesiecznie jezdzac na wozku widlowym. Tak wlasnie placa w firmach na strefach. Poczytaj sobie forum z Gliwic to bedziesz widzial co o tych 'super' firmach mysla mieszkancy. Jakie to firmy sie stad wyprowadzaja? hehe Nie siej fermentu. Tyle pracy w Gliwicach jest takie super hiper miasto a tysiace ludzi jezdza do pracy w Knurowie, Zabrzu itd.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-11 15:14:38

  Jak nie znasz to Twój problem nic Ci na to nie poradzę i nie wszyscy jeżdżą na wózkach widłowych ja znam takich co maja troche bardziej odpowiedzialna pracę.

  0 0
 • ~ 2010-09-11 15:45:43

  Werkk wpisz sobie w googlach Marek Krząkała i przejrzyj kilka stron. A znajdziesz to o czym mówie - o wywaleniu go z rady miasta. Moje poglądy polityczne - proszę bardzo. Uważam, że psim obowiązkiem władz, jest robienie wszystkiego, aby stworzyć uczciwie pracującym ludziom możliwości rozwijania się, zakładania firm, a pracownikom godną pensję - w obecnej sytuacji gdy wszystko drożeje godna pensja w mojej ocenie t o 5 tyś. zł na ręke, a nie to co proponuje Tusk z Bronkiem, aby jeszcze zmniejszać i tak już głodowe pensje, poprzez podatki. Chcę, aby Ci ludzie którym płacimy ok. 10 tyś zł zapewnili mnie i moim dzieciom bezpieczeństwo, aby stawali na głowie i kombinowali na wszystkie możliwe sposoby co zrobić, aby ludziom - a nie kolegom żyło się lepiej. Aby pracę na wysokich stanowiskach dostawali najlepsi, a nie koledzy i rodzina. Oraz chcę abym nie musiał się wstydzić za prezydenta i premiera, tylko mógł być z nich dumny, niestety z obecnych władz nie mogę, bo to tylko powód do wstydu, że w 38 milionowym kraju, rządzi banda która dba tylko o swoje interesy i rodzinie załatwia posadki. Na przykład taki Pawlak, który pół rodzinki ustawił, czy Tusk, którego córeczka dostaje dobrze płatną prace, bo tatuś jest premierem. Ciekawe co będzie z 5 dzieciakami Bronka, ciekawe czy o tym też opowiedzą w wiadomościach, czy może będzie to zatajane. Takim rządom mówię stanowcze NIE.

  0 0
 • ~ 2010-09-11 15:50:34

  Jeśli znajdzie się uczciwy człowiek, nawet jakby był w PO to na niego zagłosuję, ale musi być uczciwy, a w PO takich mają akurat w deficycie. Dlaczego nie rozwiązali afery hazardowej tylko wszystko zamiatają pod dywan? dlaczego szef CBA który odkrywa aferę po której zdaje się 8 najbliższych współpracowników premiera traci stanowiska, jest zwalniany a oni nie trafiają do więzienia? gdyby miało to miejsce w europie zachodniej lub USA, taki rząd byłby zrównany z ziemią. A tutaj co ? dalej rządzą. I skończmy już tą dyskusję bo zaczyna mnie to już męczyć. Myśle, że sami jesteście w stanie podjąć decyzję o wyborze prezydenta i samorządu. Mnie w Rybniku za czasów Fudalego - oprócz wspomnianego wcześniej getta w Boguszowicach, żyło sie dobrze i nie chcę tego zmieniać, bo i po co ryzykować, że trafi się ktoś, kto doprowadzi to miasto do ruiny.
  Zastanówcie się nad tym.
  Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących ludzi i kończę ten temat.
  Wasz ukochany Tygrysek:)
  Miłego weekendu:)

  0 0
 • ~werkk 2010-09-11 22:31:32

  Żeby usunąć radnego z R M musiano by zagłosować za tym 50% + 1 mieszkańców Rybnika radni nie mogą tego zrobić wyjątek jeśli radny ma prawomocny wyrok w sprawie karnej to tak. wiec piszesz bzdety. Jak został posłem to przestał być RM . A skoro jest inaczej to nie pisz mi gdzie mam szukać tylko napisz adres strony.

  0 0
 • ~werkk 2010-09-11 22:36:45

  Tygrysek wyluzuj my wybieramy ludzi do RM Rybnika a nie do Sejmu zęby móc wybierać uczciwych najpierw musi być zmieniona ordynacja wyborcza na okręgi jednomandatowe ta co obowiązuje obecnie jest tak pokombinowana że 1 zawsze wchodzą i nie ma znaczenia czy się podoba wyborcą czy nie.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 658