zamknij

Wiadomości

Wszystko już jasne! M. Ostaszewska w głównej roli serialu medycznego „Diagnoza”

Znamy szczegóły dotyczące serialu medycznego, który lada moment będzie kręcony w Rybniku. Na planie zobaczymy m.in. Maję Ostaszewską, Macieja Zakościelnego czy Magdalenę Popławską. Wiadomo też, jaką nazwę będzie nosił serial - „Diagnoza”. Będzie przypominał w formie słynnego Dr House'a.

Reklama

Jak podają wirtualnemedia.pl, główną bohaterką serialu „Diagnoza” jest Anna (w tej roli Maja Ostaszewska), która po wypadku samochodowym w bardzo ciężkim stanie zostaje przyjęta do szpitala na Śląsku. - Kobieta traci pamięć i nie pamięta, kim jest ani w jakich okolicznościach trafiła na oddział ratunkowy. Anną opiekują się śląscy lekarze, których zagrają Maciej Zakościelny i Adam Woronowicz. W odzyskaniu pamięci pomoże jej postać, którą zagra Magdalena Popławska – czytamy.

Akcja będzie rozwijała się poprzez powracające wspomnienia głównej bohaterski sprzed wypadku. Co ciekawe, serial będzie przypominał Dr House'a. To znaczy, że każdy odcinek będzie przedstawiał inną historię choroby pacjenta, a leczeniem zajmą się śląscy lekarze.

- W role lekarzy i personelu medycznego wcielą się m.in. Adam Woronowicz, Anna Smołowik, Beata Ścibakówna, Michał Czernecki, Magdalena Popławska, Sonia Bohosiewicz oraz Antoni Królikowski. Prace na planie „Diagnozy” ruszają w czwartek i będą odbywały się m.in. w Warszawie i Rybniku. 13-odcinkowy sezon „Diagnozy” trafi na antenę TVN jesienią br. Serial będzie emitowany raz w tygodniu, a odcinki mają mieć około 40 minut. Na razie TVN nie podjął decyzji, w jakim dniu i paśmie pojawi się nowa produkcja. Producentem serialu jest Dorota Kośmicka-Gacke, która odeszła z ATM Grupy i pracuje jako producent niezależny na zlecenie TVN (założyła firmę DGA Studio) – dowiadujemy się od Wirtaulnych Mediów.

Za scenariusz odpowiada Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a reżyserami będą: Xawery Żuławski i Łukasz Palkowski (odpowiedzialny m.in. za sukces „Belfra”).

Przypomnijmy, że miasto podpisało kontrakt w wyniku rozstrzygniętego przetargu na promocję miasta poprzez lokowanie produktu w serialu. Ma on się pojawić na antenie ogólnodostępnej telewizji. Miasto zapłaci za to 370 tys. zł. Maja Ostaszewska nie zagra w kolejnym sezonie „Drugiej szansy” - TVN jest zadowolony z serialu i będzie kontynuował tę produkcję jesienią.

Oceń publikację: + 1 + 99 - 1 - 37

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~jabibe 2017-04-19 12:12:58

  Matko, czy polska telewizja jedyne co potrafi to kopiowanie pomysłów? Serioooo? Już pomijam fakt, że w tym kraju powstało jakieś miliard seriali o identycznej tematyce, ale naiwna próba zachęcania do serialu Dr Housem..... ehh ciężko skomentować. Nie ma co się oszukiwać, że polscy "artyści, scenarzyści itp itd" nie podołają temu wyzwaniu

  76 20
 • ~ 2017-04-19 12:26:30

  Mnie się marzy, aby taki serial pokazał w 100% jak działa i pracuje służba zdrowia, od choćby na przykładzie naszego szpitala. Pewien serial na necie związany z "uchem" pokazuje wręcz w 200% to co się dzieje w kraju. Można? Można !! Nie tylko mydlić oczy !

  69 22
 • ~ 2017-04-19 12:26:39

  Fabuła serialu wydaje się być bardzo ciekawa. Jeśli scenarzyści dobrze wszystko opracują, to być może serial spotka się z uznaniem widzów i nie skończy się na jednym sezonie.

  To, że polskie telewizje powielają jakieś pomysły, to nic w tym złego nie widzę. To dość powszechny standard. Zagraniczne telewizje też powielały polskie pomysły, często kupując licencję do seriali, np. rosyjska TV do "M jak miłość" czy ukraińska TV do "Świata wg. Kiepskich".

  Co do obsady aktorskiej - całkiem interesująca. O samych aktorów nie ma się co martwić, ważne by scenariusz "wypalił".

  Ogólnie seriale o tematyce medycznej od lat w Polsce cieszą się ogromnym powodzeniem. Widocznie taka mentalność Polaków, że taka tematyka ich "kręci"

  31 37
 • ~jabibe 2017-04-19 12:34:29

  Jasne, że powielanie pomysłów to normalna praktyka, ale "Dr House" to nie jest serial który da się skopiować, takie jest moje zdanie. Podejrzewam że skończy się to na wymuszonych chamskich odzywkach, dragach itp itd

  34 11
 • ~Arteks 2017-04-19 12:36:31

  Całkiem niezła obsada szczególnie Ostaszewska czy Woronowicz, Bohosiewicz, Królikowski to dobrzy aktorzy. Co raz bardziej mi się podoba ten pomysł. :) @siwy-rybnik - masz rację! Polskie kino było w kryzysie w latach 90. i na początku 2000 ale od paru lat robi się u nas naprawdę niezłe filmy które co raz chętniej się ogląda. W przypadku Świata według Kiepskich to polska wersja jest o wiele śmieszniejsza i pomysłowa od Świata według Bundych który mógł być inspiracją.

  23 92
 • ~ 2017-04-19 13:11:55

  Faktycznie, niemalże bym zapomniał o tym co napisał @Arteks - "Świat. wg. Kiepskich" był inspirowany w oparciu o hit "Świat wg. Bundych" (tak przynajmniej pisano i mówiono, gdy powstawali "Kiepscy"). Paradoksalnie takie kopiowanie wyszło nam na dobre - w zasadzie jedyny polski serial typu "sitcom" z lat 90. przetrwał do dnia dzisiejszego.

  Kopiowanie pomysłu może być bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli uda się właściwie to wszystko odtworzyć w polskich standardach, czego przykładem są wspomniani "Kiepscy".

  Niestety ja widzę jedno zagrożenie dla serialu "Diagnoza" - TVN od pewnego już czasu stawia na "szmelce", które kończą się po jednym sezonie. Oczywiście są wyjątki i oby tym wyjątkiem był również serial "Diagnoza".

  Największym plusem tego serialu są reżyserzy: Xawery Żuławski i Łukasz Palkowski. W ostatnich latach oni reżyserowali lub współreżyserowali wiele ciekawych seriali, które trwały/trwają więcej niż jeden sezon. Oprócz serialu "Belfer" (wielki polski hit) warto wymienić seriale takie jak "Strażacy", "Prawo Agaty" (aż 7 sezonów), "Krew z krwi".

  Należy pamiętać, że Łukasz Palkowski był również reżyserem kinowego hitu "Bogowie". O reżyserów nie ma się za bardzo o co martwić.

  Jak już wiadomo, za scenariusz odpowiada Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Tutaj jest duże ryzyko. Jest to osoba z bardzo niewielkim doświadczeniem. Być może okaże się to wielkim plusem i dzięki scenariuszowi serialu "Diagnoza" Pani Katarzyna zrobi wielką karierę jak scenarzystka, czego serdecznie jej życzę.

  Czy serial "Diagnoza" okaże się sukcesem czy "klapą" będziemy sporo wiedzieć po emisji 1. odcinka. To ważne, aby premierowy odcinek zainspirował widzów, wówczas jest szansa na to, że serial będzie kręcony przez kilka lat. W przeciwnym wypadku może niestety się skończyć na jednym sezonie.

  19 6
 • ~telesrele 2017-04-19 13:14:08

  Ostaszewska, Woronowicz, Ścibakówna, Czernecki, Popławska ok. Ale Królikowski ? Przecież ten synek znanych rodziców i wzięty pseudocelebryta jest żałosny. Ma solidne "plecy" i parcie na szkło. Nie wiem, kto będzie konsultantem medycznym w tym serialu, ale widząc idiotyzmy medyczne w innych polskich serialach nie spodziewam się rzetelnego przedstawienia pracy szpitala. A propos House'a - tam też było wiele bzdur.

  25 17
 • ~jarotar 2017-04-19 13:27:54

  ~Arteks, stary wyjadaczu. Dwa błędy w jednym komentarzu...Coraz gorzej Ci to idzie. Coraz mniejszy polot, coraz więcej ocen. Wiesz, co raz, to nie dwa razy. A jeśli chodzi o kryzys kina, przełom wieków, to m.in. Dług, Kiler, Psy, Trzy kolory: Niebieski, Symetria.
  P.S. Ciekawe, czy w serialu ujmą wątek lwa i krokodyli (byłoby, jak w "Powrót do Edenu")

  27 2
 • ~ 2017-04-19 13:37:18

  @telesrele - a co ma rzetelność pracy szpitala do serialu fabularnego? To nie jest serial naukowy. Największe polskie seriale są często oparte na absurdach.

  Przykład pierwszy z brzegu - "Ojciec Mateusz". Rzetelne przedstawienie pracy policjantów prawie w ogóle nie ma tutaj miejsca, mało poważne jest to, aby przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych trzeba często korzystać z pomocy księdza proboszcza. A tak w ogóle, ten serial też jest "skopiowany" (stworzony w oparciu o włoski format "Don Matteo").

  Rolą serialu fabularnego jest przyciągnięcie jak największej ilości widzów, a nie pełnienie roli naukowo-dydaktycznej. Oczywiście ludzie mają często problem odróżnić "rzeczywistość serialową" od prawdziwej rzeczywistości, np. w serialach medycznych często ukazuje się lekarzy jako "ideały", troszczących się z całych sił o dobro pacjentów (a jak wiemy w rzeczywistości z tym różnie bywa, czasem spotyka się patologiczne podejście wobec pacjentów).

  Serial "Diagnoza" ma na celu zainspirować widzów jakimś konkretnym problemem (sytuacją), a nie pokazać prawdziwe oblicze polskich szpitali i pracy lekarzy. To nie jest serial kręcony na zlecenie Ministerstwa Zdrowia czy NFZ, który miałby pokazać Polakom prawdziwe oblicze polskiej służby zdrowia, w tym rzetelne przedstawienie pracy lekarzy.

  18 5
 • ~Ja_2 2017-04-19 13:53:17

  Diagnoza jest prosta, lud potrzebuje pracy, płacy,mieszkań.... a nie IGRZYSK !!! Zrezygnowaliśmy z drogich koncertów na rzecz... drogiego filmu... brak konsekwencji w działaniu. Jedno i drugie miało służyć promocji miasta...

  Egon z Rybnika

  31 15
 • ~brongolongo 2017-04-19 14:34:04

  Maja jest fajna.

  10 20
 • ~jurempus 2017-04-19 15:08:00

  Ja to będzie rybnicki szpital to powiem wam 5 pierwszych odcinków...pierwszy przyjedzie na poczekalnia i zostanie czekac w drugim przyjdzie pielęgniarka i każe jeszcze chwile poczekać na doktora,w trzecim przyjdzie doktor ale nie ten co ma przyjść...w czwartym doktor każe poczekac i zawoła odpowiedniego specjalisty a w piątym główna bohaterka sama sie wkurzy i pójdzie do domu...sezon pierwszy zakończony :)

  51 4
 • ~Mariusz Grodecki 2017-04-19 15:30:33

  Mają Ostaszewska, to ta od czarnego przemarszu zakompleksionych feministek. Lokalne "czarne wdowy" mają teraz okazję udać się do swojej "bogini", wziąć autograf, zrobić sobie selfie z dziubkiem, i wrzucić ten brudny miks na fejsa.

  60 38
 • ~ 2017-04-19 16:06:14

  Serial zasługuje na patronat jakiegoś polityka...
  Czekam
  Na odcinek, w którym wyborca ,,dobrej "zmiany zgłasza się do szpitala na Gliwickiej z pewnym ministrem. Tam wystawiona diagnoza jest zaskakująca... dosłownie zwariowali z dobrobytu. Tymczasem w szpitalu znajdują się młodzi ,,patrioci" którzy po zażyciu dopalaczy dusili sie w szalikach swojego ulubionego klubu. Wszyscy bohaterowie bez pomysłu na siebie łubu dubu!

  14 20
 • ~ 2017-04-19 18:20:50

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 6
 • ~ 2017-04-19 20:28:04

  A jakie role przewidziano dla uczniow I LO?

  8 4
 • ~ 2017-04-20 07:55:34

  kreska
  dziewczyna posiada temperament :)

  2 14
 • ~DK 2017-04-21 21:50:09

  Dla promocji miasta Kuczera powinien też zagrać . Myślę że jako salowy byłby idealny . Podawanie nocnika to idealne zajęcie . Masłowski powinien mieć role rzecznika szpitala w zasadzie robił by to samo co w UM czyli lał wodę ...

  12 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 353