Wszystko jasne w RALK

2010-03-31, Autor:
Już po przedostatniej w tym sezonie kolejce było wiadomo, że mistrzem Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki została drużyna AHE Wodzisław Śląski.

W niedzielę 28 marca rozegrano ostatnie mecze XII edycji Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Przed nami jeszcze tylko „Mecz Gwiazd RALK” i amatorzy i fani koszykówki będą musieli poczekać na kolejne emocje do jesieni, kiedy prawdopodobnie znów ruszy liga. Ostatnia kolejka przyniosła niewiele ciekawej koszykówki. Na pięć zaplanowanych gier rozegrano tylko trzy. Dwie drużyny niepoważnie potraktowały swoich kolegów z innych drużyn i nie przyjechały w odpowiednich składach.

Już pierwszy mecz nie doszedł do skutku. Z drużyny Bezimiennych na sali zameldował się tylko Błażej Torebko. Niestety w jednoosobowym składzie trudno byłoby sprostać rywalom. Dla zespołu Do ostatniej kropli... oznacza to kolejne dwa punkty i dwadzieścia punktów meczowych.

Ciekawie przebiegał mecz Kulturalnego KlubuLeśną Perłą. Nie wiadomo dlaczego rybniczanie na dużo pozwolili rywalom z Radlina. Wcześniej bowiem zapewnili sobie drugą lokatę w tabeli. Być może powodem był tylko pięcioosobowy skład, choć kilkakrotnie zdarzało im się walczyć w tak minimalnym składzie. Wreszcie trzeci i chyba najbardziej prawdopodobny powód, to po prostu dobra gra radlinian. Dwa punkty przewagi Leśnej Perły po pierwszej kwarcie, trzy punkty po pierwszej połowie i osiem po trzech kwartach, to najkrótszy zapis tego co się działo w pierwszych trzech częściach tego meczu. I gdy niespodzianka wisiała w powietrzu, drugi strzelec ligi Rafał Schinske zdobywa w czwartej kwarcie 12 pkt, po dwie „trójki” dokładają Daniel Atłachowicz i Adam Rener, wreszcie na koniec kwarty trzy razy z linii rzutów wolnych trafia Krzysztof Kaczmarczyk i ostatnia część meczu kończy się wysokim zwycięstwem Kulturalnych, którzy pokonują Leśną Perłę 110:103.

O godz. 12.30 na parkiecie zameldowała się w komplecie drużyna AKS Tygodnik Rybnicki. Rywalem miała być drużyna żorskich Browarów. Niestety drużyna z Żor była zdekompletowana, dlatego sędziowie musieli odgwizdać walkowera.

Trudne zadanie stanęło przed drużyną SKOK-u. Przed ostatnią kolejką drużyny z LeszczynCzerwionki miały tą samą ilość punktów. Wygrana AKS-u walkowerem dawała temu zespołowi dwa punkty. Aby utrzymać siódme miejsce w tabeli, SKOK musiał wygrać ostatni mecz. Rywalem graczy z Czerwionki była drużyna liderów tabeli, więc zadanie było wyjątkowo trudne. Wodzisławianie od początku meczu postawili trudne warunki i wygrali wszystkie części meczu odnosząc wysokie zwycięstwo. SKOK uzyskując tylko jeden punkt za ten mecz stracił siódme miejsce w tabeli i ostatecznie zajął ósme miejsce w rozgrywkach.

Zgodnie z przewidywaniami ostatnia kolejka miała przynieść ostateczne rozstrzygnięcia w dolnej części tabeli. Tak też się stało. Zespoły Czarno na białym i Bezimienni miały po dwudziestu jeden kolejkach tę samą ilość punktów. Po walkowerze Bezimiennych zespół Czarno na białym uzyskiwał po rozegraniu ostatniego meczu co najmniej jeden punkt. I ten fakt pozwalał przystąpić im do meczu z Butimexem bez większego stresu. Również Butimex wiedział już, że nawet przegrana w ostatnim meczu nie zmieni już ich piątego miejsca w rozgrywkach. Dlatego ostatni, zamykający tegoroczne rozgrywki mecz, przebiegał w przyjaznej sportowej atmosferze. Słabszej mimo wszystko drużynie Czarno na białym udało się nawet wygrać drugą kwartę, ale końcowy sukces zanotowali gracze Butimexu.

Przed nami jeszcze tylko „Mecz Gwiazd RALK” w poświąteczną niedzielę. Szczegóły wkrótce.

Wyniki ostatniej kolejki RALK:

Do ostatniej kropli... – Bezimienni Rybnik 20:0 (walkower)

Kulturalny Klub Rybnik – Leśna Perła Radlin 110:103 (25:27, 30:31, 23:28, 32:17)

KK: R.Schinske-45, D.Atłachowicz-29, A.Rener-17, K.Kaczmarczyk-14

Perła: M.Gołdyka-27, K.Franczuk-24, D.Siciński-22, S.Binias-21.

AKS Tygodnik Rybnicki – Browary Żory 20:0 (walkower)

AHE Wodzisław Śl. – SKOK Ziemi Rybnickiej 119:68 (23:13, 27:19, 36:19, 33:17)

AHE: A.Góra-31, R.Kozielski-23, K.Kruczek-21, D.Janiszewski i J.Cuber po 12

SKOK: M.Sładek-23, B.Gliński-17, W.Trałka-13, G.Palenga-9.

Butimex Inkognito Basket – Czarno na białym 75:60 (21:10, 10:15, 22:18, 22:17)

BI: P.Grzelczak-16, P.Mrugalski i D.Janik po 10, A.Pukajło i M.Sowa po 8

Cz: D.Kaczmarczyk-18, M.Świerczyna-14, J.Konsek-10, T.Głowacki-9.