zamknij

Wiadomości

Wspólnie dla Rybnika - byli radni BSR-u stworzyli nowy klub

2016-10-21, Autor: bf

Wspólnie dla Rybnika – taką nazwę nosić będzie nowy klubu radnych Rady Miasta Rybnika. Utworzenie klubu zgłosił 20 października w czasie sesji przewodniczący Rady – Jan Mura.

Reklama

Przypomnijmy, rozłam w Bloku Samorządowym Rybnik nastąpił po pamiętnej wrześniowej sesji rady miasta >>Konsternacja na sesji rady miasta. Zmęczony przewodniczący rady<< Część radnych z BSR-u postanowiła utworzyć wraz z Platformą Obywatelską inicjatywę „Wspólnie dla Rybnika”. Celem grupy było odwołanie ówczesnego przewodniczącego Adama Fudalego. Były prezydent nazwał wtedy swoich byłych kolegów zdrajcami.

Ostatecznie Adam Fudali sam zrezygnował z pełnionej funkcji. Tymczasem byli radni BSR-u stworzyli nowy klub – Wspólnie dla Rybnika. Tworzyć go będą byli radni BSR-u: Tadeusz Białous, Jan Mura, Andrzej Oświecimski, Małgorzata Piaskowy, Krystyna Wałach, Mariusz Węglorz, Ginter Zaik (dotychczas radny niezależny).

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~marys76 2016-10-21 14:23:03

  Kabociorze !!!

  24 9
 • ~Maalibu 2016-10-21 14:27:12

  Tonący brzytwy się chwyta... idzie "Nowość po Rybnicku"

  20 6
 • ~Ja_2 2016-10-21 14:40:59

  Po dwóch latach mówię sprawdzam ! Podajcie obrońcy obecnej władzy czym może się ona pochwalić po dwóch latach sprawowania urzędu ? Tak tylko pytam ...
  Egon z Rybnika

  17 15
 • ~Grisza 2016-10-21 16:01:16

  Podsumowując wczorajszą sesję Rady Miasta można zauważyć, że z poważnych obrad robi się reality show. Radni zauważyli, że oglądalność sesji na kanale youtube rośnie, więc zaczęli to wykorzystywać do własnej promocji i szkalowania innych radnych. Polityka z Warszawy powoli wita u nas na sesjach. Pojawia się coraz więcej oświadczeń radnych nie związanych w ogóle z problemem sesji, a zajmujących czas (również mój). Przekrzykiwanie się dzięki komu udało się zrealizować daną inwestycję robi się już śmieszne. Wiele osób ma zawsze wkład w daną inweastycję, od pomysłu do realizacji. Również w wielu sprawach interweniowałem, ale nie chwalę się tym publicznie. Dobry radny, to taki, który konsekwentnie rozwiązuje problemy swojej dzielnicy, ale nie zapomina o mieście Rybniku jako całości, należy racjonalnie podchodzić do każdego pomysłu. Jeżeli chodzi natomiast o sugestię Pana Michała Chmielińskiego o podawanie przez Prezydenta Miasta aktualnych informacji na temat najważniejszej inwestycji w mieście (droga Racibórz-Pszczyna) - to w pełni się z tym zgadzam. To, że aktualne informacje są podawane na komisjach czy w mediach - dla mnie jest niewystarczające. Informacja na sesjach jest przede wszystkim dla mieszkańców, którzy wiedzę czerpią z samego źródła, od zarządu miasta. Informacje w mediach są nierzetelne i zawierają mnóstwo błędów. Dzisiejsi dziennikarze tworzą artykuły na zasadzie: kopiuj - wklej, nie zadając sobie nawet trudu przeczytania własnego artykułu.

  21 0
 • ~Grisza 2016-10-21 16:02:00

  Jeżeli natomiast chodzi o tzw. wniosek formalny o zamknięcie dyskusji, złożony przez pierwszego radnego, który otrzyma głos - to uważam to za nieporozumienie! W ten sposób można zablokować każdą dyskusję i głos opozycji, bo koalicja rządząca każdy taki wniosek jest w stanie przegłosować. Na ostatnich sesjach przodują w składaniu tego wniosku radni Kiljańczyk i Kłosek z PO. Chociaż po części można ich zrozumieć, jeśli przed nimi kolejne długie (czasami obrażające) wywody radnego Cebuli. Zalecam koalicji rządzącej jak i opozycji więcej kultury i opanowania na sesjach. Nie można jednak pozbawiać radnych opozycji udziału w dyskusjach w drażniących tematach.

  17 0
 • ~szuiram 2016-10-21 16:26:24

  Przepraszam, że to powiem. Ale Pan Mura niech czyta sobie "Nowiny" , lub układa pasjansa ale nie bierze się(lub chce się brać bo mu to nie wychodzi) za politykę. Zresztą z powyższego zdjęcia to kolejne dwie osoby (Panie) powinny się zajćc wnukami, wnuczkami. Czymś pożytecznym na pewno.

  20 4
 • ~Arteks 2016-10-21 18:00:31

  Każda inicjatywa która ma służyć Rybnikowi może być korzystna bo tylko współpraca przynosi efekty. Ciekawe jak od strony merytorycznej bo nie mam czasu przysłuchiwać się radom i tym co tam się dzieje. Wielu komentatorów twierdzi, że poziom dyskusji jest niski. Nasze miasto nieźle funkcjonuje od strony ekonomicznej i gospodarczej. Mamy świetnych animatorów kultury, parę dobrych wydziałów w urzędzie i trochę pomysłowych ludzi. Ale jeśli chodzi o jakieś inicjatywy ze strony różnych miejskich komisji to jest bardzo słabo i ogólnie nowoczesność we współczesnym podejściu do urbanistyki czy transportu to myślenie jest delikatnie mówiąc o 10 lat za innymi większymi miastami. Trochę więcej impetu, a także jeździjcie po Polsce, Europie ale nie po plażach tylko po miastach to się czegoś konkretnego dowiecie, zobaczycie, porównacie i nauczycie.

  8 13
 • ~piotr0904 2016-10-21 23:06:50

  Proste pytanie dlaczego plusy zamrożone i tylko minusy można stawiać.
  takie pytanie do portalu może w logo PIS albo dajcie tylko jedną możliwość bo w przeciwnym razie gdzie obiektywizm waszego portalu

  9 5
 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2016-10-21 23:30:54

  ~~szuiram-może zanim zaczniesz oceniać innych najpierw przyjrzysz się sobie.Te pnie nie potrzebują Twoich chamskich porad.

  3 9
 • ~marzanna 2016-10-22 09:20:01

  Piotr0904 wydaje mi się, że można tylko raz kliknąć plus i raz minus, taka sprytna blokada przed nabijaniem głosów. Zmień komputer lub adres IP to będziesz mógł dalej klikać. Tylko chodzi o ocenę popularności wśród całej społeczności, a nie wskaźnik popularności Piotra0904 :) Kobieta wie, a Piotr nie :)

  4 4
 • ~marzanna 2016-10-22 09:20:57

  ... naturalnie dotyczy to jednego posta, przy kolejnym znów masz Pan szansę na wyrażenie własnej sympatii lub antypatii :)

  3 2
 • ~marzanna 2016-10-22 09:23:36

  a swoją drogą zastanawiam się skąd dziennikarz piszący artykuł zaczerpnął informacje o celu zawiązania tego nowego porozumienia, pisze bowiem, że "celem grupy było odwołanie ówczesnego przewodniczącego...", moim zdaniem cel trochę się różnił. Samo odwołanie mogło być środkiem do osiągnięcia celu, ale na pewno nie celem :)

  6 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 822