WSB: pierwsza porażka Mazika

2013-03-26, Autor:
Rybniczanin Mateusz Mazik doznał pierwszej porażki w zawodach ligi World Series of Boxing. Z kolei jego kolega z RMKS-u, Sebastian Konsek, został mistrzem Śląska w wadze do 64 kg.

Podczas odbywających się w Zawierciu mistrzostw Polski seniorów w boksie został rozegrany zaległy pojedynek w wadze do 64 kg juniorów o mistrzostwo Śląska pomiędzy Sebastianem Konskiem z RMKS-u Rybnik a Marcinem Kowalczykiem z Rudy Śląskiej. W starciu tym 3:0 zwyciężył rybniczanin, który został mistrzem Śląska i jako czwarty zawodnik z Rybnika (czytaj więcej) uzyskał prawo startu w mistrzostwach Polski juniorów w boksie (10-14 kwietnia w Grudziądzu).

Niestety po raz pierwszy od 2004 roku nikt z rybnickiego klubu nie wystąpił w mistrzostwach Polski seniorów.

Po zakończeniu finałów MP odbył się mecz zawodowej ligi World Series of Boxing. W ćwierćfinale imprezy polska „Husaria” zmierzyła się z Dolce&Gabbana Italia Thunder. Nasz kraj w wadzie 54 kg reprezentował Mateusz Mazik. Pochodzący z Rybnika pięściarz stoczył wyrównany pojedynek z Vincenzo Picardim, jednak przegrał na punkty 0:3 (47:48, 47:48, 47:48). W opinii wielu obserwatorów to Mazik był zwycięzcą tej walki. Stało się jednak inaczej i rybniczanin zanotował pierwszą porażkę w zawodach z cyklu WSB. Ostatecznie polska drużyna przegrała z Włochami 1:4. Rewanż odbędzie się 30 marca we Włoszech.