zamknij

Sport i rekreacja

Woryna, Łaguta, Szczepaniak w ROW Rybnik! Skład niemal gotowy

2018-10-26, Autor: Tomasz Raudner

Dziś potwierdziło się to, o czym w środowisku żużlowym mówiło się od dawna - Kacper Woryna zostaje w ROW Rybnik na sezon 2019. Ale podczas spotkania w Halo! Rybnik kibice usłyszeli jeszcze kilka innych nowości.

Reklama

Ogólnopolskie portale zajmujące się żużlem od kilku tygodni podawały wykluczające się nawzajem informacje o przyszłości klubowej Kacpra Woryny. Miał już na pewno jeździć w ekstralidze, miał być asem w rękawie prezydenta Piotra Kuczery, gdyby samorządowcowi przyszło rywalizować w drugiej turze.

Kolejnym newsom brakowało jednego - sprawdzenia u źródła, np. zapytania samego żużlowca. Kiedy dziś Kacper Woryna wszedł do Halo!Rybnik stało się jasne, że będzie dalej bronił barw rybnickich rekinów i dalej będzie ich kapitanem. Ale w spotkaniu brali też udział Krzysztof Mrozek, prezes klubu, Mateusz SzczepaniakRobert Chmiel.

Nie dotarł wspomniany prezydent Rybnika. Według prezesa Mrozka zatrzymały go rozmowy koalicyjne. Skład ROW-u Rybnik w większości będą tworzyć zawodnicy, którzy ścigali się w drużynie w tym roku. Prezes potwierdził Worynę, Mateusza Szczepaniaka i Roberta Chmiela. Do drużyny ma dołączyć jeszcze jeden krajowy zawodnik, na zasadzie uzupełnienia Woryny i Szczepaniaka. Jako pierwszy propozycję kontraktu ma usłyszeć Lars Skupień, kiedy wróci z wakacji.

Trzon zagraniczny będą tworzyć Grigorij ŁagutaDaniel Bewley. Będzie też Troy Batchelor. Wymienieniu nazwiska Australijczyka towarzyszyły głosy niezadowolenia. Z sali podnoszono, że Batchelor kolejny sezon zawodził w decydujących meczach. Krzysztof Mrozek nie zgodził się z krytyką. - Trzeba patrzeć na zawodników przez pryzmat całego sezonu. Drużyna zdobyła ponad 900 pkt, z czego Kacper ponad 200 pkt i Troy też. Bez ich punktów nie mielibyśmy play-offów - mówił.

Prezes zauważył, że kiedy do składu dołączy Łaguta, z Troya i Kacpra zejdzie część presji o wynik, co szczególnie w przypadku Australijczyka powinno zaowocować lepszą jazdą w decydujących momentach sezonu. Nawiasem mówiąc nie jest wykluczone, że Grisza dołączy do drużyny wcześniej, niż się wydawało. Mrozek powiedział, że w nowym sezonie okienko transferowe nie będzie sztywno otwarte 15 maja. Drużyna będzie mogła kontraktować zawodników po odjechaniu czterech spotkań.

Wszystko wskazuje na to, że w 2019 roku w drużynie nie zobaczymy Łotysza Andrzeja Lebiedievsa. Zawodnik ma się związać kontraktem z macierzystym Lokomotivem Daugavpils. Prezes klubu mówił, że rozmawiał z zawodnikiem. Żużlowiec mocno się zastanawiał co zrobić, ale przyznał, że chyba nie przeżyłby ścigania się na torze w Daugavpils przeciwko swoim rodakom. Faktem jest, że decyzje ostateczne nie zapadły.

Krzysztof Mrozek zaznaczył, że mówi o tych zawodnikach, o których mu wolno. Zgodnie z regulaminem przed 1 listopada rozmowy kontraktowe można prowadzić tylko z własnymi zawodnikami. Gdyby temat Lebiedievsa upadł ostatecznie, do drużyny ma dołączyć jeszcze jeden obcokrajowiec z 1 ligi, co najmniej równie dobry. - Trzeba pamiętać, że jest jeszcze Jye Etheridge - zaznacza Mrozek. Zaprzeczył, by był temat ściągnięcia Vaclava Milika.

O przyszłości Andrija Karpova, Artura CzaiCraiga Cooka w składzie rozmów w klubie nie było. Za to jest wybrany trener spoza Rybnika. Według prezesa wszystko ze strony ROW-u jest dograne, natomiast trener musi jeszcze poukładać sprawy z dotychczasowym pracodawcą, więc nazwiska nie może podawać.

Padły pytania o przygotowania do sezonu i rekonwalescencję Bewleya. Otóż Anglik zdrowieje z każdym dniem i zapowiada, że zamierza zimą wraz z drużyną ćwiczyć na torze crossowym Łaguty. Ekipa ma spędzić tydzień u Rosjanina. Planowane są też sparingi z Włókniarzem Częstochowa i Spartą Wrocław.

Były też standardowe pytania o to, co skłoniło Szczepaniaka i Worynę do pozostania w Rybniku. Ten pierwszy przyznał bez ogródek, że wie, iż brak ekstraligi to też jego wina i chce się zrehabilitować. Z kolei Kacper odparł, że wystarczyło jedno popołudnie w gabinecie prezesa i dwie kawy. Dopytywany, czy był temat Wrocławia powiedział z uśmiechem: - Tego nie wie nikt. Za to dodał, że wrzucone przez niego zdjęcie z krasnalem we Wrocławiu było jak najbardziej prawdziwe. Można było to więc odebrać jako żart żużlowca.

Został poruszony temat sponsora strategicznego. Zdaniem Mrozka wiele wskazuje na to, że taki sponsor będzie i dołączy do nazwy drużyny. 

Przebieg spotkania zakłócał przerywający mikrofon, co Krzysztof Mrozek skwitował z humorem: - Jak Mrozek godo głupoty, to go wyłączają. Jak mądrze, mikrofon działa.

Wiadomo też, że ceny biletów i karnetów się nie zmienią, a prezentacja drużyny odbędzie się 2 marca w hali w Boguszowicach. Wtedy też - prócz zawodników - zobaczymy nowe kewlary. Wcześniej, 6 grudnia na stadionie odbędą się żużlowe Mikołajki.

Aktualny skład ROW Rybnik 2019:

Kacper Woryna
Mateusz Szczepaniak
Robert Chmiel
Przemysław Giera
Dawid Jona
Mateusz Tudzież
Grigorij Łaguta
Daniel Bewley
Troy Batchelor
Jye Etheridge

Zobacz przebieg spotkania w Halo!Rybnik

Czy ROW Rybnik awansuje w 2019 roku do PGE Ekstraligi?

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 90 - 1 - 23

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~ 2018-10-26 22:51:54

  Brawo Woryna,brawo Mrozek,brawo reszta ekipy.12tys.kibicow na mecz pewne.

  81 17
 • ~Dawid Dziwoki 2018-10-26 23:16:43

  Gdzie Lebiediew!?

  13 12
 • ~Dawid Dziwoki 2018-10-26 23:32:01

  "Miał już na pewno jeździć w ekstralidze, miał być asem w rękawie prezydenta Piotra Kuczery, gdyby samorządowcowi przyszło rywalizować w drugiej turze." PO i Nowoczesna - komuna nowej generacji.

  31 59
 • ~rekin59 2018-10-27 00:12:42

  Lepsza komuna nowej generacji niż XiX wieczna, bolszewicka typu PIS

  63 55
 • ~pprywatne 2018-10-27 00:25:17

  I tak pewnie przegrają, tak jak ROW już od lat...

  28 60
 • ~ 2018-10-27 00:59:55

  Ludzie zejdźcie na ziemie, ale jesteście naiwni.

  22 38
 • ~300trojan 2018-10-27 01:49:46

  Czyli tak jak było wiadomo.
  Skład kapitalny.
  Trybuny od 1 kolejki pełne.
  1 liga bedzie bardzo mocna wiec widowiska będa kapitalne.I co najważniejsze...
  Ten skład juz dzis daje realne nadzieje o dobra pozycje w Ekstralidze po awansie.
  W Rybniku ŻUŻEL ma sie we krwi.
  Reszta to gorole ;)

  79 27
 • ~Patryk84 2018-10-27 10:25:42

  K. Woryna; M. Szczapaniak; G. Łaguta; D. Bewley;
  T. Batchelor (dla mnie to najsłabsze ogniwo w przyszłym sezonie , lepiej żeby zakontraktowali jakiegoś lepszego od niego bo na prawdę on Lebiediewa nie zastąpi a potrzebujemy przynajmniej zawodnika na jego poziomie),
  do tego juniorzy którzy zagwarantują 7 pkt w meczu, dzisiaj są czasy gdzie to juniorzy przesądzają o zwycięstwie drużyny a nie seniorzy.
  1 liga będzie mega mocna, Tarnów, Rzeszów, Gdańsk, Gniezno.
  W drużynie potrzebny jest trener który będzie trenował jak i ustalał skład. Prezes Mrozek powinien zająć się papierami, a nie biegać po parku maszyn i ustalać sobie skład, czy też biegać jako sanitariusz.
  Co z budżetem, który otrzymaliśmy w ubiegłym sezonie było to ok. 3 mln złotych z takim budżetem to powinniśmy spacerkiem awansować do Ekstraligi, nie jeden zespół posiada taki budżet.
  Uważam, że powalczymy o pozycję dając nam miejsce w play-off ale awansu nie będzie. Woryna i Batch, a do tego Prezes Mrozek, który będzie mimo wszystko wtrącał się do składu.

  19 16
 • ~Patryk84 2018-10-27 13:27:01

  K. Woryna; M. Szczapaniak; G. Łaguta; D. Bewley;
  T. Batchelor (dla mnie to najsłabsze ogniwo w przyszłym sezonie , lepiej żeby zakontraktowali jakiegoś lepszego od niego bo na prawdę on Lebiediewa nie zastąpi a potrzebujemy przynajmniej zawodnika na jego poziomie),
  do tego juniorzy którzy zagwarantują 7 pkt w meczu, dzisiaj są czasy gdzie to juniorzy przesądzają o zwycięstwie drużyny a nie seniorzy.
  1 liga będzie mega mocna, Tarnów, Rzeszów, Gdańsk, Gniezno.
  W drużynie potrzebny jest trener który będzie trenował jak i ustalał skład. Prezes Mrozek powinien zająć się papierami, a nie biegać po parku maszyn i ustalać sobie skład, czy też biegać jako sanitariusz.
  Co z budżetem, który otrzymaliśmy w ubiegłym sezonie było to ok. 3 mln złotych z takim budżetem to powinniśmy spacerkiem awansować do Ekstraligi, nie jeden zespół posiada taki budżet.
  Uważam, że powalczymy o pozycję dając nam miejsce w play-off ale awansu nie będzie. Woryna i Batch zawalają mecze barażowe, a do tego biegający Prezes Mrozek, który będzie mimo wszystko wtrącał się do składu.

  9 12
 • ~rekin59 2018-10-27 14:10:20

  Patryk, kontraktuje się jedynie zawodników, którzy są dostępni więc nie teoretyzuj.
  Co do trenrra przecież prezes przyznał, że jest dogadany z trenerem zewnętrznym.
  Twój głos to jedynie krytykanctwo a nie rzeczowa krytyka.

  22 5
 • ~donia96 2018-10-27 17:13:49

  Aha to się teraz tak gra jak by pan Kuczera nie miał zapewnioną wygraną w 1 turze to by nam GADAŁ ZE JAK WYGRA W 2 TURZE BĘDZIE ROZMAWIAŁ Z WORYNĄ ŻEBY DALEJ JEŹDZIŁ DLA RYBNIKA . Tak to tylko w c...a moze robic PO

  t

  13 26
 • ~Patryk84 2018-10-27 22:01:41

  Do rekin59, Dobrze, że jest dogadany, pewnie to będzie Ślączka, który trenował kiedyś Stal Rzeszów, a pochodzi z miasta Błażowa.
  Ślączka jak i trener Mrozek sprawią, że nadal będzie 1 liga, mogę już to dzisiaj śmiało stwierdzić. Mimo wszystko widzę, że najlepiej krytykować wszystkim jest najlepiej.
  Jeśli jest ktoś odważny to może zrobimy zakład daję 500zł dzisiaj, że wiadomo jakim składem pojedziemy to i tak nie awansujemy.

  14 12

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 830