WOPR Rybnik: 9 medali w Rudzie Śląskiej

2017-10-13, Autor:

W Rudzie Śląskiej odbyła się druga runda zawodów z cyklu Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. WOPR Rybnik reprezentowało 12 zawodników.

W skład drużyny z Rybnika weszli: Julia Kaczmarczyk, Anna Stefaniak, Karolina Tomala, Tymoteusz Świecak, Kornel Zapert, Weronika Fira, Dorota Wencławek, Dominika Kuczera, Kamil Kurzak, Vladislav Bannikov, Maja Dziublińska i Szymon Cichulski. Tym razem nasi zawodnicy przywieźli 9 medali.

Tymoteusz Świecak w kategorii Junior uplasował się na 3. miejscu (7. w kat. Open) w konkurencji 50m holowanie manekina, w pozostałych konkurencjach zajmował miejsca tuż za podium.

Dorota Wencławek zdobyła dwa złote medale w kategorii Junior Młodszy w konkurencjach 100m ratowanie manekina w płetwach oraz 100m ratownik. W pozostałych konkurencjach Wencławek, podobnie jak Świecak, zajmowała miejsca tuż za podium.

Na Kamila Kurzaka w dniu zawodów nie było mocnych. Młodzik zwyciężył we wszystkich czterech indywidualnych konkurencjach w swojej kategorii wiekowej.

Weronika Fira startując pierwszy raz w zawodach ratowniczych zdobyła 2 medale w kategorii wiekowej Młodzik: srebrny w konkurencji 100m z przeszkodami, a brązowy na 100m z pasem, na 50m holowanie manekina uplasowała się na 4 pozycji.

Anna Stefaniak i Maja Dziublińska w kategorii Open, Julia Kaczmarczyk w kategorii Junior, Vladislav Bannikov i Dominika Kuczera w kategorii Junior Młodszy zajmowali miejsca w pierwszej „dziesiątce” zawodów, natomiast Kornel Zapert w tej same kategorii wiekowej plasował w pierwszej „dwudziestce”, podobnie jak Szymon Cichulski.

Kolejna runda Grand Prix odbędzie się już 4 listopada w Kędzierzynie-Koźlu.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 0