zamknij

Wiadomości

Wolontariusze potrzebni na Kongres Miast Partnerskich

2011-07-16, Autor: dk
Pod koniec września w Rybniku będzie miał miejsce Kongres Miast Partnerskich. Do pomocy w organizacji przedsięwzięcia Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych poszukuje wolontariuszy.

Reklama

Kongres Miast Partnerskich będzie trwał trzy dni – od 29 września do 1 października. Do Rybnika przyjdzie ponad 400 samorządowców z całej Europy (czytaj więcej).

Do organizacji Kongresu będą potrzebni wolontariusze, którzy pomogą w obsłudze punktów informacyjnych, w przejazdach autokarowych oraz w poruszaniu się po obiektach. Osoby chętne do pomocy muszą być pełnoletnie i dyspozycyjne na przełomie września i października. Ważna jest także dobra znajomość języków obcych (j. angielski, niemiecki czy francuski).

 

Wolontariusze mogą si ę zgłaszać do końca lipca! Szczegółowych informacji udziela Anna Pytlik z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (tel.: 32 739 55 12 wew. 103, 503 074 783, e-mail: anna.pytlik@cris.org.pl, wolontariat@cris.org.pl).

 

>> Pobierz formularz zgłoszeniowy

 

Spotkanie organizacyjne dla wolontariuszy zostanie zorganizowane 15 września, w urzędzie miasta.

 

O wolontariacie pisaliśmy już przy okazji koncertu Bryana Adamsa. Pracownicy CRIS-u potwierdzają, że wolontariat to sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu i zdobycie dodatkowych doświadczeń. - Najważniejszą zaletą i cechą wolontariatu jest pomaganie innym, a jednocześnie możliwość rozwoju samego siebie. Wolontariat jest szansą na zdobycie doświadczenia, nabycie nowych umiejętności, daje szanse poznania nowych ludzi – mówi Emil Nagalewski z CRIS. (czytaj więcej)Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~Ksenopita 2011-07-16 06:08:01

  A ja myślałem, że w wolontariacie chodzi o pomoc tym, którym jest ona bardziej potrzebna niż mi. W sumie że dobra akcja dla młodzieży, która ma skromne CV.

  0 0
 • ~ 2011-07-16 09:03:38

  I to właśnie wielki sukces władzy. Wmówić młodym ludziom,że praca za darmo to fajne i ciekawe doświadczenie, które można wpisać sobie w CV, a panowie możnowładcy maja darmową siłę roboczą. Wolontariat jest OK, ale tak jak pisze poprzednik- w celu pomocy ludziom starszym, chorym- to powinno dawać satysfakcję. Ale wolontariat przy imprezach typu kongres to jakiś żart. Za chwilę wam powiedzą ,że wolontariat będzie obowiązkowy od poniedziałku do piątku między 6:00 a 14:00, a po godzinie 14 możecie realizować swoje pasję chwaląc się tym w CV.

  0 0
 • ~dominika40 2011-07-16 09:24:13

  No właśnie , słuszne jest gdy poszukuje sie wolontariuszy do pomocy osobom starszym,chorym, na wózkach itp. Ale kpiną jest gdy taka organizacja jak Centrum Rozwoju..... poszukuje wolontariuszy powiedzmy szczerze do OBSŁUGI ZAGRANICZNYCH SAMORZĄDOWCÓW. Przecież to nie jest przyjazd wycieczki inwalidów na wózkach do Rybnika. Na takie cele miasto ma pieniądze. Fudali też dostaje pensje, a przecież jemu też można by wmówić że ma siedzieć na swoim stołku w roli wolontariusza. Za darmo to można schorowanej sąsiadce okno umyć, psa wyprowadzić czy zakupy przynieść.Owszem wzmianka w CD że było się wolontariuszem swoje czyni. Taki pracodawca też potem danej osobie może zaproponować pracę na pół etatu, a drugie pół niech pracuje jako wolontariusz.

  0 0
 • ~abcdef 2011-07-16 15:08:32

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~exitcosmo 2011-07-16 18:46:42

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~TTVivero 2011-07-16 21:20:27

  Rybnickie "Płaczki"... Nie ważne, że nie mają jakiegokolwiek pojęcia o temacie - byle tylko ponarzekać i "poujadać".

  0 0
 • ~ 2011-07-16 21:38:02

  Może i płaczki. Faktem jest natomiast, że ktoś szuka za frajer pracowników do obsługi imprezy...ładnie to się nazywa WOLONTARIAT.

  0 0
 • ~cige 2011-07-16 23:37:15

  TeDe na pewno się nada. Weźcie go. Pozdrawiam.

  0 0
 • ~Alpha 2011-07-17 00:11:48

  Widać, że osoby komentujące te spoty to zabuczłe osobniki, które w większości przypadków nosa nie wyściubiły zza miedzy. Wolontariat w Europie przy okazji organizacji wielkich imprez masowych to moi drodzy norma! Pozdrawiam! :)

  0 0
 • ~ 2011-07-17 09:26:55

  Własnie Alpha...piszesz w europie to norma. Czyli jeśli w całej europie szuka się ludzi do pracy za frajer i wmawia ,że to super sprawa którą można wpisać w CV, to uważasz że to jest w porządku. Napisałem wcześniej....wolontariat jest w porządku, jęśli mówimy o pomocy ludziom starszym, schorowanym, niepełnosprawnym - to jest bardzo chwalebne. Ale jeśli władza szuka sobie jeleni ,żeby obniżyć koszty prywatnej imprezy, aby za zaoszczędzone pieniądze mogli sobie przylecieć klasą biznes zamiast ekonomicznej, pojeździć po Rybniku limuzynami zamiast komunikacją miejską, lub mieszkać w bardziej wypasionym hotelu i to wszystko kosztem darmowej pracy młodych ludzi, którym przesyła się komunikat- "Wy tu róbcie za darmo na naszej imprezie- a będziecie mogli poopowiadać znajomym jak my się fajnie tu bawiliśmy". Rozumiesz problem Alpha? I to nie jest zrzędzenie tylko obserwacja zachowań wspólczesnej władzy opłacanej z naszych podatków.

  0 0
 • ~stanislaw_paluch 2011-07-17 11:52:39

  Co prawda rzadko mam okazję wyjechać za granicę własnej parafii, ale raz do roku bywam w Jejkowicach (w parafii stryjenki) i wiem skąd odchodzi autobus do Knurowa, więc swoje wiem. Popieram wszystkie krytyczne opinie na forum. Wolontariat to straszna perwersja! Polacy chrońcie przed nim swoje dzieci!

  0 0
 • ~chammomila 2011-07-17 18:23:17

  @Alpha " wielkich imprez masowych" a nie zjazdu pierników którzy robią sobie wycieczkę po to żeby pogadać o d*** Maryny i co więcej wolontariusze na takich imprezach dzięki temu że są wolontariuszami maja tez konkretny zysk czytaj wejście na taką imprezę,a tu pewnie nawet wodę sobie będą musieli kupić...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1046