zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Wojewoda: wszyscy zarażeni są z Rybnika. Wprowadzono kontrolę na granicy

2020-03-09, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Wszystkie osoby zarażone koronawirusem pochodzą z Rybnika i przebywają w raciborskim szpitalu. To pierwsza informacja, z którą podzielił się z nami dzisiaj wojewoda śląski – Jarosław Wieczorek. Druga – od godziny 15.00 do odwołania służby kontrolują granicę polsko-czeską.

Reklama

O tym już Was informowaliśmy. W raciborskim przebywa obecnie 5 osób, u których stwierdzono koronawirusa. Dzisiaj na zwołanej konferencji prasowej wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że są to rybniczanie.

- Cztery osoby pochodziły z jednego środka transportu. Jedna zarażona jest członkiem rodziny – mówi Jarosław Wieczorek.

Zapewnia, że służby dotarły do osób, które miały kontakt z małżeństwem. Przechodzą kwarantannę. Wojewoda uchylał się jednak od odpowiedzi na pytanie, dlaczego konkretne szkoły w Rybniku zostały dzisiaj zamknięte. Tłumaczył, że w ten sposób osoby zarażone i podejrzane o zarażenie mogłyby się spotkać z ostracyzmem.

Skoro już o szkołach mowa, najwcześniej będą otwarte w środę – chybachyba że służby sanitarne i prezydent zdecydują inaczej.

Konferencja prasowa została zorganizowana w punkcie kontroli drogowej na autostradzie A1 w kierunki Katowic. Nie bez przyczyny.

Od 15.00 na granicy zachodniej i południowej zostały uruchomione punkty kontroli sanitarnej. Mają one na celu kontrolę temperatury i kontrolę sanitarną wszystkich przejeżdżających autostradą Mówią tu o autokarach i autobusach od 9 osób – wyjaśnia Jarosław Wieczorek.

W razie podejrzenia u kogoś koronawirusa, osoba zostanie odosobniona i będą prowadzone z nią dalsze czynności. W międzyczasie służby zaczną zbierać informację o danej osobie, by działać w przyszłości błyskawicznie.

Z kolei jak mówi płk Adam Jopek, Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, strażnicy graniczni koordynują działania. Policja, KAS czy inspekcja transportu będą zatrzymywały pojazdy. Straż pożarna dokonuje pomiaru temperatury, a inspekcja sanitarna wydaje decyzję co dalej. W międzyczasie straż graniczna rozdaje ankiety, następnie odbiera i weryfikuje dane.

Nadinspektor Krzysztof Justyński, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach mówi natomiast, że policjanci będą przez 24 godziny na dobę obsługiwali wszystkie służby.

- Ponadto na głównych szlakach pojawi się dużo więcej policjantów, patrolowane będą też drogi wyjazdowe oraz miejsca, gdzie ludzie zmieniają środki transportu – dodaje.

Byliśmy na miejscu konferencji. Możecie zobaczyć live z tego wydarzenia:

Oceń publikację: + 1 + 159 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (55):
 • ~Sebastian Ryszka 2020-03-09 17:36:45

  Teraz to Rybniczanie powinni mieć zakaz opuszczania miejsca zamieszkania .

 • ~ 2020-03-09 17:40:17

  Cholerny Rybnik, zawsze najgorszy

 • ~Arteks 2020-03-09 17:47:00

  Z tymi punktami kontrolnymi to działania zupełnie na pokaz i pod publikę bo nie da się wykryć wirusa u osoby która dopiero co jest nim zainfekowana. Badania gorączki też nic nie wniosą bo rozwój choroby zaczyna się od 7 do 14 dni po zainfekowaniu. @~ zawsze w medialnym zainteresowaniu. ;) @Sebastian - zamknięte strefy w północnych Włoszech w niczym nie pomogły.

 • ~internauta 2020-03-09 17:49:19

  Wiele ludzi pracuje w Austrii , Włoszech , Niemczech , Holandii zjeżdżają na weekendy nigdzie się nie badają objawy są dopiero po dwóch tygodniach to sobie można tylko wyobrazić co się szykuje

  217 8
 • ~obserwator00 2020-03-09 17:52:36

  ~Sebastian Ryszka
  Mieszkańcy powiatu, Żor, Wodzisławia, Radlina, Rydułtów itp powinni mieć zakaz wjazdu na teren miasta. I nie piszę tego, żeby pokazać jaki Rybnik jest super - bo nie jest i to każdy normalny wie. Tylko wytknąć Ci Twój brak mózgu. 50% mieszkańców ww przeze mnie miejscowości tu do pracy przyjeżdża, myślisz, że tak chętnie się zgodzą na brak możliwości pracowania? Poza budżetówką to się równa z obniżką wynagrodzenia i żaden sąd pracy nie pomoże. Fajnie durne komentarze wypisywać bez zastanowienia?

 • ~Danuta Szwajcer 2020-03-09 17:55:24

  A dlaczego tych kontroli nie było wcześniej? Teraz jak sie mleko rozlało? A wszystko przez jednego narciarza, w dodatku pobyt zorganizowany bo autokarem i dalej uważacie, że system zadziałał???

 • ~Arteks 2020-03-09 17:59:35

  @obserwator00 - każdy normalny wie, że Rybnik jest super - i dlatego tak nas okolica chętnie nawiedza, a zarazem hejtuje. ;) Natomiast zgodzę się z tobą, że zamknięcie miasta z takiego powodu jak grypa/koronawirus byłoby ciosem dla powiatowego proletariatu. Byłoby to też ze szkodą dla firm z naszego miasta. Skoro Mediolanu nie zamknięto to liczę, że nie zamkną też Rybnika. Obawiam się, że ilość przypadków zachorowania w Polsce będzie rosła bo u nas dopiero się to zaczyna...

 • ~obserwator00 2020-03-09 18:05:06

  ~Arteks
  Nie jest super. Po prostu tak wyszło z racji na obecność ER, kopalni i kilku innych historycznych zakładów, których już nie ma albo powoli umierają, że było tutaj więcej pracy niż wszędzie dookoła a 15 lat temu do Gliwic, Katowic nie było 15-25 minut samochodem za 5% miesięcznego wynagrodzenia. Brak alternatywy to wynik tego co mamy teraz. Smutna prawda - żadna z tego miasta potęga

 • ~bartezz 2020-03-09 18:12:34

  Arteks - to dej pozor bo pierwsze dwa przypadki w Rybniku stwierdzonego koronawirusa pochodzą właśnie z osiedla Nowiny. Swoją drogą doszły mnie słuchy, że wszyscy zarażeni z Rybnika i jego dzielnic pojechali na tą wycieczkę na narty do Włoch za paredziesiąt złotych bo reszta była dofinansowna... w sumie fajnie cena kusząca ale dobrze wiedzieli, że tam gdzie jadą jest epicentrum tego wirusa to tak jakby się pchać do jaskini lwa!!!!

  241 9
 • ~Arteks 2020-03-09 18:15:16

  @obserwator00 - tak samo jak Śląsk nie jest już taką atrakcyjną potęgą jak był 30 lat temu. Mimo to nadal Rybnik zachowuje bardzo dużą różnorodność miejsc pracy - co sam zauważasz. Nie martwmy się co będzie za ileś lat bo tego nie wiemy. UE obiecuje 28 miliardów dla śląskich miast które odejdą od węgla - na krótkiej liście jest Rybnik. :D A superowość miasta nie polega tylko na ilości przemysłu - patrz np. Cieszyn - ale na atmosferze i tym co oferuje. Rybnik oferuje tyle co każde duże miasto i dlatego zadowala nawet tak wymagającą osobę jak ja. :)

 • ~Arteks 2020-03-09 18:22:29

  @bartezz - ja bym też jechał gdybym miał wcześniej wykupioną wycieczkę czy wczasy. We Włoszech mieszka 60 mln osób, a zarażonych jest 7300 osób. Na osiedlu Nowiny jest sporo miejsc z których korzysta całe miasto i wiele osób przyjezdnych - np. Kaufland, Real, Lidl, Aldi, Domus, Buschido, przychodnie, kościół, duże sklepy z częściami samochodowymi, kluby sportowe, kilka szkół, dworzec KM. Czy uważasz, że bardziej zagrożony jest mieszkaniec który tylko tu mieszka? Jeśli oni nie zachowali kwarantanny to mogli już zarazić kilkanaście osób, te kilkanaście kilkadziesiąt i to się może roznieść po mieście i całym regionie. Pocieszające jest to, że idzie wiosna i to, że większość zarażonych przechodzi łagodnie tę chorobę.

 • ~ 2020-03-09 18:22:38

  akurat Rybnik jest najbardziej nieprzychylnym dla mieszkańca miastem w okolicy, jeżeli chodzi o opłaty miejscowe i działania władz prowadzone w kierunku "ułatwienia" życia swoim mieszkańcom
  nie miałbym nic przeciwko wysokim opłatom, gdyby były one przeznaczone na rzeczywistą poprawę jakości życia mieszkańców, a jak jest u nas ? każdy widzi

 • ~MTWWD 2020-03-09 18:24:38

  No i we marketach tłok sie robi i zaczyno brakować towaru - Godoł żech to mie rzoden nie słuchoł. A bydzie ino gorzej.

  57 74
 • ~bartezz 2020-03-09 18:31:04

  Arteks - no to gratuluje ci rozumu! "pojechałbyś bo miałeś wykupione"??? oto jest mentalność, co poniektórych Polaczków jadę bo mam wykupione! nie patrzy, że sam się zarazi i rozniesie to po całej prowincji ale jedzie bo szkoda kasy. No coment... więcej pytań nie mam.

 • ~obserwator00 2020-03-09 18:32:53

  ~Arteks
  Musisz być bardzo mało wymagającą osobą skoro Cię zadowala to co oferuje Rybnik... Tu nie ma żadnej różnorodności pracy - to samo co wszędzie dookoła tylko zbudowane 10 lat szybciej i dlatego tyle ludzi tu do pracy dojeżdża z ościennych miejscowości. Ani tu firm z przyszłością ani fabryk tylko markety, kopalnie, elektrownia bez przyszłości i fabryka tłumików do diesla... Informatyk w Gliwicach dostanie 3 razy tyle i 6 razy lepsze warunki do rozwoju...

 • ~Arteks 2020-03-09 18:34:32

  @ursus - osoby zaściankowe, malkontenci i wieczni krytykanci mogą mieć takie subiektywne odczucie. Natomiast na podstawie badań jakie wykonywali socjolodzy w różnych miastach Śląska kilka lat temu, Rybnik wypadał bardzo dobrze jeśli chodzi o zadowolenie mieszkańców z mieszkania w tym mieście. Jeśli mieszkańcy byli zadowoleni to znaczy, że dobrze im się tu mieszka, a miasto jest dla nich przychylne. :)

 • ~bartezz 2020-03-09 18:36:06

  ~MTWWD - od początku Twoje komentarze potraktowałem całkiem serio i poważnie i też tak zrobiłem jak Ty :-) zapas jedzenia, picia, zapas płynu do dezynfekcji zewnętrznej i wewnętrznej :-))) i auto zatankowane pod korek.

  47 11
 • ~Arteks 2020-03-09 18:50:20

  @obserwator00 - a w Warszawie informatyk dostanie 3x6x tyle co w Gliwicach, a w Monachium początkujący informatyk zarobi 2x tyle co ten ze stażem w Warszawie. Świat jest otwarty i każdy może pracować tam gdzie chce, a jednak firmy wszędzie znajdują chętnych do pracy. W Rybniku jest co raz więcej nowoczesnych firm w tym IT. Różnorodności to nie ma w Koszalinie gdzie największą fabryką w mieście jest przetwórnia ryb lub u sąsiadów... Niedawno ktoś z Żor chwalił się pakowalnią kawy, a ktoś z Jastrzębia pakowalnią przypraw... Jeśli Rybnik się załapie na tę kasę jaką obiecuje UE to... możemy zamienić czarne złoto w usługowe złoto. :) Rybnik znowu wyjdzie na tym dobrze tak samo jak dobrze wyszedł na pierwszej transformacji w latach 90. Maksymalnie wykorzystał rozwój na bazie górnictwa by mieć szansę na coś zupełnie nowego i innowacyjnego w przyszłości. Ja jestem bardzo dobrej myśli. Cieszy mnie też, że przez rozwój handlu i usług mamy tak dużo miejsc pracy dla pań. :)

  16 94
 • ~MTWWD 2020-03-09 18:51:53

  ~bartezz Kiedy zaczynomy dezynfekcja wewnętrzna?

  49 7
 • ~obserwator00 2020-03-09 19:02:54

  ~Arteks
  Porównać Rybnik do Gliwic to jest jakiś sens. Ale do Warszawy albo Monachium? Do Nowego Jorku zaraz porównaj i zapytaj dlaczego nie ma tylu linii metra u nas co tam. Zejdź na ziemię chłopie... Koniec dyskusji z wariatem

  85 21
 • ~bartezz 2020-03-09 19:10:11

  ~MTWWD - powiem tak, żeby zwiększyć odporność układu immunologicznego to defakto trza by było dziennie się po trochu hartować :-)

  34 4
 • ~ 2020-03-09 19:27:30

  Zadam pytanie: czy jeśli świadomie osoba pojechała na narty do rejonu ("januszostwo") w którym możliwe było zakażenie się wirusem, to można wytoczyć jej proces o świadome spowodowanie katastrofy w regionie ?

 • ~hromqwe 2020-03-09 19:38:27

  Moim zdaniem żadna panika ,czy tworzenie tzw stref podwyższonego ryzyka nie ma sensu.Dziś Rybnik ,jutro Gliwice potem ......
  Dbanie o zdrowy tryb życia ,owoce ,warzywa ,ryby powinny być podstawowym składnikiem tego co spożywamy.Już pisałem "zresztą potwierdzają to ludzie którzy się znają " Nie ma człowieka który nie zetknie się z chorym .Do końca roku każdy będzie miał sposobność kontaktu z wirusem .Panika złym doradcą .Przygotuj organizm na kontakt z wirusem .Oczywistym jest również dostosowaniem się do zaleceń WHO

  75 9
 • ~bartezz 2020-03-09 19:49:09

  ~hromqwe - mądrego aż miło posłuchać :-) tez tak uważam jak Ty.

  40 3
 • ~hromqwe 2020-03-09 19:50:07

  Tak na marginesie byłem dziś w aptece kolejka jak za komuny .Dezynfekcyjnych płynów brak o godzinie 14 ,maseczek brak "a wiadomo ,że maseczka nie pomoże".zdziwił mnie fakt taki.Pewna pani zakupiła 3 termometry ,ludzie w kolejce słyszeli co zakupuje i wyobraźcie sobie ,że po zakupie moich leków stałem z boku ,i każdy podkreślam każdy kolejny kupował termometr .Kto mi powie ,że to nie paranoja .Dodam ,że stojąc w kolejce ok 20 minut nikt nie prosił o termometr ,akcja zaczęła się jak 1 Panki kupiła 3

  66 6
 • ~Piotr Czaja 2020-03-09 19:57:00

  MTWWD-Rząd oszukuje.Mówili że alkohol do dezynfekcji jest bez VAT.Byłem kupić i naliczyli mi VAT

  41 17
 • ~tf2 2020-03-09 20:00:19

  Szkoda, że tak późno, chociaż działacie w przeciwieństwie do bezradnych Niemiec czy Włochów (tam jest większa umieralność niż w Iranie).
  Granice powinny być zamknięte już w momencie gdy kryminaliści nasłani przez Turcję zaczęli forsować granicę Ułomnej Europejskiej w Grecji.

  42 30
 • ~Piotr Czaja 2020-03-09 20:03:58

  hromgwe- Po co lazłeś do apteki.Minister zdrowia uprzedzał żeby unikać aptek i przychodni.To gzie się k...aleczyć u znachora?

  35 5
 • ~Piotr Czaja 2020-03-09 20:13:14

  Nic dziwnego że Pani kupował 3 termometry.Jeden do ust,drugi pod pachę,trzeci do odbytu.Będzie miała dokładne pomiary temperatury.Mogła kupić czwarty żeby zmierzyć poziom przegrzania swojego mózgu.

  55 12
 • ~hromqwe 2020-03-09 20:22:51

  ~Piotr Czaja 2020-03-09 20:03:58 Jak już wcześniej wspominałem nie ulegam presji większości .Jestem dorosły i sam potrafię o siebie zadbać .Co do twojej ironicznej wypowiedzi to powiem tak : w szpitalach robi się miejsca dla chorych na korona wirusa kosztem pacjentów z realnym stanem zagrożenia życia (sercowców ,astmatyków ,itd)
  I o tym miałem czelność napisać ,że panika robi większe spustoszenia niż realne namacalne zagrożenia .Ale Piotr Czaja to żeruje na niewiedzy i strachu obywateli .

  32 8
 • ~77Monia 2020-03-09 20:24:53

  Ile spirytusu trzeba wypić, aby zadziałała dezynfekcja wewnętrzna?

  44 11
 • ~sxe 2020-03-09 20:26:03

  Osobiście bardzo boję się wirusa covid 19 .
  Nie chodzi o to , że on zabija , bo inne wirusy też zabijają .
  Problemem jest to , że po zarażeniu trafie na ok 30 dni do izolatki w Raciborzu (miesiąc w odosobnieniu?!)
  W Rybniku nie ma na tą chwile wydzielonych miejsc .
  A jeżeli będę w kręgu podejrzeń to nie wyjdę z domu przez 2 tygodnie , bo testy bezpłatne na koronowirusa tylko dla wracających z zagranicy lub z potwierdzonymi objawami.
  Ale na koniec nuta optymizmu- czekamy na lato , bo to mocno ograniczy liczbę zachorowań

  68 1
 • ~Piotr Czaja 2020-03-09 20:50:24

  hromgwe-Jeżeli mam poważnie się wypowiadać to proszę bardzo.WSS3 nie jest szpitalem dla chorych zakażonych.Taki szpital jest w Raciborzu.Mylne były informacje nawet z MZ że 5 osób zarażonych koronawirusem jest z Raciborza.Dobra decyzja dyrekcji WSS3.W ten sposób chronią przebywających tam pacjentów.

  22 2
 • ~ 2020-03-09 20:56:17

  ~Arteks 2020-03-09 18:34:32
  "Natomiast na podstawie badań jakie wykonywali socjolodzy w różnych miastach Śląska kilka lat temu, Rybnik wypadał bardzo dobrze"
  jeżeli zdanie teoretyków jest ważniejsze niż opinia mieszkańców, nie mamy tradycyjnie o czym dyskutować
  "@ursus - osoby zaściankowe, (...)mogą mieć takie subiektywne odczucie. "
  masz na myśli siebie ? to by pasowało
  " Rybnik wypadał bardzo dobrze jeśli chodzi o zadowolenie mieszkańców z mieszkania w tym mieście."
  widać to zwłaszcza po ilości minusów pod twoja kolejną "prawdą objawioną"

  27 10
 • ~Piotr Czaja 2020-03-09 20:59:10

  hromgwe -Mogłeś też kupić 4 termometry.Tylko potem ich nie pomyl.Nie wkładaj tego który był przedtem w odbycie do ust.

  21 14
 • ~orient 2020-03-09 21:11:48

  @MTWWD sytuacja z dzisiejszego Auchana : totalnie wyprzedane środki antybakteryjne (mydła, żele itp) Jeszcze jest papier toaletowy ale nie taki duży wybór jak zawsze. Bardzo przerzedzone stoiska z ryżem, mąką, makaronem, kaszą - gorzej niż po najeździe w pierwszy dzień gazetki jakiegoś szczególnie reklamowanego produktu. Wyraźnie widać, że ludzie robią zapasy. Stoiska z alkoholem pełny wybór. Żule też się nie boją koronawirusa bo obskakują auta jak zawsze. A jak w innych marketach? Był ktoś dzisiaj?

  10 13
 • ~maximmen 2020-03-09 21:20:43

  Jakiś czas temu pewien przedmówca ciekawie napisał ....
  „Gdzie teraz są te wszystkie antyszczepionkowe mamusie”? Nie organizują na Facebooku „koronawirus party” ? Nie wypowiadają się tak ochoczo ? Tyle ode mnie.

  80 11
 • ~MTWWD 2020-03-10 00:54:29

  I tak nie wychytajom wszyskich.

  14 2
 • ~Teddy 2020-03-10 01:27:20

  @Arteks - problem jest właśnie w takich kretynach, którzy by se d****ę szkłem obtarli bo stracili by kilka złotych. Ja nie pchalbym się w takie bagno nawet jakbym miał stracić 1000 zł bo nie mam zamiaru zdychać jak ofiary hiszpanki z 1918 roku którym wirus zamieniał płuca w czarną maź i dlatego dusili się w mękach. Skąd wiesz w jakiej stanie będzie Twój organizm po przejściu Covida-19? Twoje wpisy świadczą o tym jakim jesteś niedojrzałym szczylem. Bo liczę się ja i tylko ja??? Dlatego cały kraj wygląda tak jak wygląda ☹️

  46 5
 • ~trzynasty 2020-03-10 07:00:12

  Wielu kierowców busów zapewnie ominie autostradę, wszak ważny jest dla nich czas. Tak na szybko: Chałupki - 2 przejścia, Krzyżanowice - 2 przejścia, Gołkowice - 2 przejścia, Rudyszwałd, Pietraszyn . Wszystko w pobliżu.

  18 3
 • ~ivel 2020-03-10 07:28:06

  Chciałbym ponowić pytanie iktora czy jest możliwość złożenia pozwu zbiorowego ww ( turyście Januszowi narciarzowi) za narażenie wszystkich ?

  23 12
 • ~Karolina# 2020-03-10 07:33:05

  "....superowość miasta nie polega tylko na ilości przemysłu - patrz np. Cieszyn - ale na atmosferze i tym co oferuje..." spaceruję sobie po tym naszym niby pięknym Rybniku wieczorami, w niedzielę, z wózkiem, z dzieckiem, i niestety, jestem niemile zaskoczona. W Rybniku życie zamiera po 18 w tygodniu, a o niedzielach nie ma co mówić. Nie dziwię się, że nowy parking pusty. W niedzielę lodziarnie czynne od 12, wszystko pozamykane, po 18 w tygodniu pustki, ciemności, trzeba bardzo uważać spacerując z dzieckiem, bo psy luzem biegają, nie będę ryzykować i wolę być przygotowana na spotkanie. Brak oświetlenia, brak atrakcji dla dzieci i dorosłych, tylko menele na ławeczkach, szkoda. Rybnik naprawdę zamiera, i to widać i czuć. A teraz jeszcze koronawirus, i będzie gorzej, bo na dworze z powodu smrodu nie da się przebywać.

  33 4
 • ~amik 2020-03-10 08:02:30

  Prośba do Redakcji, można potwierdzić że chorzy są mieszkańcami dzielnicy Nowiny? Niestety informację w tym zakresie są sprzeczne a bardzo ważne

  25 0
 • ~arkussinus 2020-03-10 08:50:17

  amik....może nie "mogą", a może nie chcą,......bo mieszka tam ten "któś" od którego są informacyjnie zależni???
  Poza tym gdzie ten "zabójczy" rybnicki smog, że w Rybniku jest najwięcej zachorowań, a coronavirusa zwalczyć nie potrafi?
  Niestety musimy poczekać na zdecydowany skok temperatury(na plus), żeby wirus się nie rozprzestrzeniał. No i zwróćcie uwagę na prognozy pogody, bo za oknem macie 6- 8 stopni, a w prognozach już mówią o...18 stopniach, no...trzeba jakoś pobudzić ducha w narodzie. O siebie musimy zadbać sami

  14 1
 • ~rosthost1 2020-03-10 08:52:55

  ivel
  "Chciałbym ponowić pytanie iktora czy jest możliwość złożenia pozwu zbiorowego ww ( turyście Januszowi narciarzowi) za narażenie wszystkich ?" ivel - Teraz nie o to chodzi - trzeba aby osoby na kwarantannie nie zarażały innych. Błędy zdarzają się każdemu ale faktem jest że było to lekkomyślne ze strony narciarza i jego rodziny! Teraz pozbądźmy się korony (jesteśmy na 1 m. w Polsce) jeśli 2 tygodnie osoby wytrzymają kwarantanne będzie ok.

  12 5
 • ~rzyt 2020-03-10 08:53:42

  @Arteks, Ty bardzo logicznie myślący człowiek nie domyśliłeś się, że chodzi o deklaracje kto z kim podróżował. Gadasz jak kandydatka czy specjalistka od kamieni i dinozaurów.
  Twoje komentarze byłyby ok ale musisz pozbyć się stylu "inteligentnego SokuZburaka".

  Pytanie: Gdzie można znaleźć program PO?

  19 2
 • ~rosthost1 2020-03-10 08:57:17

  ~Arteks -"Badania gorączki też nic nie wniosą" Arteks - będąc już znawcą urbanistyki, transportu, mieszkalnictwa, ochrony środowiska - teraz został ceniony wirusologiem.

  26 2
 • ~Łukasz Pieron 2020-03-10 09:15:42

  Komentarze prostactwo do kwadratu. Masz objawy dzwonisz na infolinię. Chyba każdy potrafi odróżnić przeziębienie od tego wirusa. Jeszcze brakuje, żeby mieszkańcy Rybnika opaski nosili na ramieniach jak w 39.

  11 0
 • ~Arteks 2020-03-10 09:48:30

  @Karolina# - na szczęście twój opis zdecydowanie pasuje do Żor czy Wodzisławia gdzie faktycznie życie miejskie nie istnieje. U nas wszystkie markety, galerie, puby, kina, kluby, lokale gastronomiczne są czynne dużo dłużej co świadczy o tym, że mają klientów bo kto chciałby do tego dopłacać gdyby nikt do nich nie przychodził? Owszem zima to nie to samo co lato czy wiosna. W dodatku jak można oczekiwać spacerów wieczorami kiedy można się narazić na smog? Jak można jednocześnie bronić węgla, a potem mieć pretensje, że w marcu mało ludzi chce wieczorem spacerować? Psy biegają i szczekają? No chyba gdzieś po domkowych dzielnicach...

  4 23
 • ~Arteks 2020-03-10 10:02:48

  @trzynasty - to są akcje tylko pod publikę aby uspokoić opinię publiczną, a nie po to aby zaradzać wirusowi. W dobie wolnego przepływu ludzi - nie jest możliwe zatrzymanie go "na granicy". Jeśli ktoś go nie przywiezie samolotem, busem czy autokarem - to może go przywlec jadąc autem. @rosthost1 - jakież docenienie... szkoda, że nie mogę się odwdzięczyć w drugą stronę bo nie kojarzę niczego na czym byś się znał. ;) @teddy - jak zawsze trzymasz poziom histerii. A przy okazji... dzisiaj podano w mediach, że na zwykłą grypę zmarło w Polsce tylko w marcu 7 osób. Czyli zwykła grypa w naszym kraju zbiera gorsze "żniwo" od koronawirusa.

  3 18
 • ~Karolina# 2020-03-10 10:10:56

  kol. Artex, ja idę z wózkiem z bajecznych Nowin do Rynku i z powrotem, wyliczony spacer na 2 godz, z obowiązkowym zaliczeniem bulwarów i parku tematycznego, rusz tyłeczek i przejdź się, a sam zobaczysz i sprawdzisz, gdzie można iść z małym dzieckiem, uwzględniając jego pory spania

  17 2
 • ~rzyt 2020-03-10 11:53:30

  Ciekawostka; W 1346 roku Tatarzy zdobyli miasto na Krymie -Kaffę używając po raz pierwszy broni biologicznej. Zarażonych na dżumę katapultami wrzucili za mury miasta, którego nie mogli zdobyć. Mieszkańcy, w większości Genueńczycy, uciekli z miasta roznosząc zarazki dżumy po południowej Europie.
  Coś mi to przypomina...

  14 0
 • ~Jan Korzeński 2020-03-13 13:09:24

  Zrobić miastem zamkniętym nasz kochany ,, Rybnik "

  3 1
 • ~Recker Garrison 2020-03-24 10:42:05

  Granice zamknięte ale rząd zostawił furtkę do sprowadzenia KORONAWIRUSA przez LOT!!!!

  0 1
 • ~neo_mavius 2020-03-25 10:42:30

  wszystkich nas dopadnie ta zaraza

  0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 173