zamknij

Wiadomości

Wirus RSV atakuje dzieci. Pediatrie w Rybniku i Wodzisławiu pełne

2021-10-12, Autor: 

Wodzisławski szpital alarmuje: wzrasta zachorowalność na zapalenie płuc u dzieci. Na tamtejszej pediatrii dorzucono jeszcze kilka dodatkowych miejsc. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku nie jest lepiej. Tu też pełne obłożenie oddziału dziecięcego.

Reklama

Choroba dziecka zawsze wzbudza niepokój rodziców. Do wodzisławskiego szpitala coraz częściej trafiają pacjenci z zapaleniem płuc i ostrym przebiegiem palenia górnych dróg oddechowych.

- Obserwujemy taki wzrost, zarówno w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej, jak i w ilości przyjmowanych pacjentów na oddział. W tej chwili na oddziale pediatrycznym korzystamy z dodatkowych miejsc - mówi dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik.

Są dni, kiedy tych pacjentów jest zdecydowanie więcej niż standardowo, nawet o dziesięć osób.

- Musimy sobie z tym poradzić. Nie odsyłamy pacjentów do innych placówek. Proszę pamiętać, że jesteśmy w sezonie wyższego zachorowania na grypę i choroby dróg oddechowych, mamy też informację, że inne szpitale również stanęły wobec takiego problemu - dodaje dyrektor.

Szpital w Wodzisławiu uruchamia dzisiaj poczekalnię dla małych pacjentów.

Jak jest z pediatrią w Rybniku? Maciej Kołodziejczyk, rzecznik WSS nr 3 potwierdza słowa Krzysztofa Kowalika.

- Od pewnego czasu pediatria jest pełna lub prawie pełna. Jest dużo przypadków dzieci z wirusem RSV, powodującym zapalenie płuc. Z tego, co powiedziała mi ordynator pediatrii, sytuacja była nieco naturalna, ale w styczniu i lutym. Teraz zaczęło się to we wrześniu – wyjaśnia Maciej Kołodziejczyk.

Na oddziale znajduje się 28 łóżek. Sytuacja jest dynamiczna – na przemian zwalniają się pojedyncze miejsce, by zaraz znów zostały zajęte.

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Franek 7 2021-10-12
    13:39:52

    55 15

    No w ogóle w kraju dzieje się świetnie. Zapytajcie Kazia Smołkę to wam powie. A nawet jak nie przyzna, że jest kijowo to powie, że za Tuska było gorzej…

    Zapytajcie medyków jak jest świetnie, lekarzy, nauczycieli, strażaków, pracowników cywilnych sądów i prokuratur. Zapytajcie każdego kto zapłacił już rachunek za prąd i gaz według nowych stawek…Jest super…

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1485