zamknij

Wiadomości

Wielkie otwarcie „Rudy”. Oficjele na ślizgawce. Zobacz kto wylądował w wodzie!

2014-06-01, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Miłośnicy wodnych szaleństw i kąpieli słonecznych mogą kierować się już w stronę zmodernizowanego kąpieliska „Ruda”. Dzisiaj, punktualnie o godzinie 9.00 dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Pierwszym, który wypróbował żółtą zjeżdżalnię był m.in. wiceprezydent Michał Śmigielski. Czy nowy obiekt sportowo-rekreacyjny spodobał się młodym rybniczanom?

Reklama

Bez orkiestry górniczej, ale z przecięciem wstęgi – zmodernizowane kąpielisko Ruda doczekało się swojego wielkiego otwarcia. Na oficjalne otwarcie obiektu czekała grupa kilkunastu rybniczan, która nie mogła się już doczekać przygotowanych dla nich atrakcji. Zanim jednak to nastąpiło, głos zabrał Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR-u. – Przez ostatnich jedenaście miesięcy non stop trwały prace związane z modernizacją naszego obiektu. Za chwilę będziecie mieli okazję przekonać się co tak naprawdę uległo zmianie. Wszyscy pragnęliśmy, by ten obiekt spełniał europejskie standardy i na pewno tak jest – powiedział Rafał Tymusz.Z kolei prezydent Adam Fudali stwierdził, że „Ruda” jest jednym z najlepszych tego typu ośrodków w Europie. - Spełnia się moje marzenie, ale tak do końca tliła się we mnie nutka niepokoju: „Czy się wszystko uda, czy firma zdąży na czas?”. Wszystko wyszło idealnie – zdradził włodarz naszego miasta, który przy okazji zaskoczył obecnych na otwarciu rybniczan. - Zmieniamy koncepcję – wszyscy, którzy tutaj jesteście wchodzicie na kąpielisko za darmo. Pod warunkiem, że będziecie pływać – śmiał się prezydent.

W przecięciu wstęgi Adamowi Fudalemu pomogła mała Wiktoria, a wszyscy zebrani czym prędzej przekroczyli bramę zmodernizowanego kąpieliska. Nie obyło się też bez akcentu humorystycznego. Panowie w garniturach: Michał Śmigielski, Grzegorz Janik czy Janusz Latos jako pierwsi postanowili wypróbować żółtą ślizgawkę. Jak wrażenia? – Bardzo dobrze się ślizgało, ale ubranie hamowało zjazd. Z pewnością przyjadę tutaj z całą rodziną – powiedział tuż po wyjściu z basenu Michał Śmigielski.

> Otwarcie Rudy - zobacz więcej zdjęć

Do pełni szczęścia zabrakło jedynie (albo aż) pogody. Od czasu do czasu poprzez chmury przedostawały się ciepłe promienie słoneczne, ale to zdecydowanie za mało by mówić o upalnej niedzieli. Podobnego zdania byli młodzi rybniczanie, choć zmodernizowane kąpielisko przypadło im do gustu. – Woda jest zimna, ale nowa „Ruda” bardzo mi się podoba. Chodziłem wcześniej na stary obiekt, który był co prawda większy, ale ten obecny jest jakościowo lepszy – powiedział Krzysztof Włodarczyk.

Podobnego zdania byli Patrycja WróbelMarek Chuchro. – Zmiany oceniamy pozytywnie. Nowy basen jest estetyczny i wygląda pięknie. Boimy się tylko, że „Ruda” straciła ten charakter jaki miała kiedyś – wyjaśnili nasi rozmówcy. Na niezbyt przyjemną pogodę narzekały też Ola BednarekKlaudia Sobik. – Woda jest zimna i trochę wieje, ale i tak jest o wiele lepiej niż na starej „Rudzie”. Będziemy przychodziły codziennie – zdradziły dziewczyny.

Na terenie kąpieliska czynna jest już całoroczna restauracja. Nazywa się AquaStop i można zakupić w niej zarówno kanapki, sałatki i jogurty jak i jedzenie typu fast food. – Oferujemy ponadto zimne napoje, soki, kawę, herbatę w kilku odmianach czy lody włoskie. Menu będzie uzupełniane lub zmieniane wg potrzeb klientów – zapowiedzieli Marek i Agnieszka Smykałowie, właściciele lokalu.

Dla tych, którzy zrezygnowali dzisiaj z wycieczki na „Rudę” ze względu na pogodę, mamy dobrą informację. Synoptycy zapowiadają, że pod koniec nowego tygodnia nad Polskę nadciągnie ciepły front atmosferyczny. Byliście dzisiaj na zmodernizowanym kąpielisku? Piszcie w komentarzach jak było!

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~tomek-79 2014-06-01 20:03:15

  nareszcie prawdziwy basen godny miasta RYBNIK

  24 1
 • ~bolo 2014-06-01 20:40:03

  janik chyba powinien się gdzieś zaszyć i w samotności dojrzewać do decyzji o poddaniu się do dymisji za sukcesy w I lidze. jego miejsce jest poza klubem jako " nagroda" za wykonanie planu

  37 0
 • ~joe84 2014-06-01 21:23:59

  publiczna pralnia chemiczna:) '' piorą swoje brudy''

  8 0
 • ~Monia2002 2014-06-01 22:11:11

  czy ktoś się orientuje, czy na całym terenie jest zakaz palenia?
  dziś przy palmach, gdzie bawiły się dzieci, siedziały sobie "panie" i ćmiły w najlepsze

  14 0
 • ~Diceman 2014-06-01 22:13:38

  Panie Prezydencie dlaczego basen zmodernizowany dopiero teraz. Czyżby obawa że następna kadencja nie przejdzie? W końcu wybory za pół roku, trzeba zrobić coś pod publikę

  1 16
 • ~Max 2014-06-01 22:14:48

  Jestem dumny, że w końcu nasze miasto ma basen z prawdziwego zdarzenia!!!!! Na pewno jest zakaz palenia i takie Panie,które kurzą należy upomnieć!!!........a ty -joe84 wypierz swoje śmierdzące szfajfusy....

  5 0
 • ~pz2 2014-06-01 23:54:04

  A oficjeli nie obowiązuje regulamin ośrodka rekreacyjno - sportowego „RUDA” ? A gdzie stroje kąpielowe? Zgodnie z regulaminem dokładnie pkt. I.14 Na terenie niecek basenowych obowiązuje wyłącznie strój kąpielowy: dla kobiet strój jedno lub dwuczęściowy, dla mężczyzn kąpielówki lub spodenki kąpielowe :) Ciekawe które służby się tym zajmą?

  19 0
 • ~Don C. 2014-06-02 09:51:05

  Wczoraj było otwarcie i vip-y bawiły się w najlepsze.Jednak mam pytanie-czy w dniu otwarcia już było płatne? Bo znajomy z Rybnika twierdzi że tam był wczoraj tylko zobaczyć (bo na kąpiele za zimno) i musiał zapłacić.Także nie wiem czy mnie w konia robił bo 1 dzień powinien być dniem otwarcia dla wszystkich za free.

  3 0
 • ~Marcin74 2014-06-02 09:55:05

  Basen wygląda naprawdę ok. choć za możliwość 10 minutowego spaceru (przy tej pogodzie nie bardzo był tam co robić) zobaczenia go osobiście zapłaciłem 10 zł. Zastanawia mnie jedynie wielkość niecki. To zdaje się ledwo połowa poprzedniej powierzchni wody. Z drugiej jednak strony jest basen „sportowy” więc myślę, że nawet kiedy będzie tam dużo ludzi, nie będzie problemów z wejściem do wody i machnięciem ręką nie robiąc komuś krzywdy. Jedyne co mi się średnio podoba to wielka ilość gumo podobnego podłoża wokół… jednak wolę trawę ale pewnie o takie gumowate podłoże łatwiej się dba i jest bezpieczniejsze dla biegających wokół. Niestety co do słów prezydenta „ że „Ruda” jest jednym z najlepszych tego typu ośrodków w Europie” to się nie zgodzę. Normalny, nie najnowszy czeski basen w Ostrawie Jih jest na tym samym poziomie. Ma dużo większą nieckę, basen sportowy, brodzik, wiry, większe i więcej zjeżdżalni itp. mnóstwo trawy. Ruda jest ok. ale nie jest wyjątkiem… ot porządny, zwykły basen jaki miał być w Rybniku przynajmniej od 5 lat.

  19 0
 • ~ 2014-06-02 10:46:24

  "Wszyscy, którzy jestescie na otwarciu wchodzicie za darmo" - niezle wykombinowane, pol godziny pozniej juz musialem wejsc za dyche haha

  3 0
 • ~lenas. 2014-06-02 11:40:01

  Ludzie, dlaczego Wy zawsze szukacie dziury w całym? Zamiast się cieszyć, że mamy w mieście taki basen to szukacie problemu, że to specjalnie bo przed wyborami. Jakby basenu nie było to byście marudzili, że nie ma w mieście porządnego basenu. Albo, że ktoś przyszedł pół godziny po otwarciu i musiał zapłacić za wstęp. Trzeba było przyjść wcześniej i nie marudzić teraz. Ludzie nauczyli się, że im się wszystko należy za darmo. To pracujcie też za darmo.

  0 0
 • ~Jan R. 2014-06-02 12:06:06

  Mimo wszystko dziwi brak zainteresowania rybniczan tym obiektem. Bo jak skomentować to, że na tę imprezę przyszła reprezentacja 0,1 promila naszych obywateli. Widoczne nie ma tam nic wystrzałowego.

  1 0
 • ~Arteks 2014-06-02 12:29:42

  @Jan R. - podobno to drugi tej klasy obiekt w Polsce więc z pewnością jest wystrzałowy, a w skali naszego regionu kole w oczy sąsiadów, oj kole i tak będzie przez dekady bo który z pobliskich biednych samorządów jest w stanie wybudować coś takiego i to utrzymać? Nawet pomarzyć nie może... Jedynie SJZ wybudowało też dobry obiekt ze stali szlachetnej ale dużo skromniejszy na miarę tamtych czasów i możliwości. @Don C. - nie było za darmo co było dużym błędem marketingowym ze strony UM, pewnie spodziewali się tłumów i chaosu, a nie przewidzieli że będzie chłodno. Ludzie przyszliby przynajmniej obejrzeć tym bardziej, że obok była impreza żużlowa z TVP i tysiące kibiców. @marcin74 - Ostrawa jest 2x większym miastem a mimo to wydaje mi się, że tam może i jest większa powierzchnia ale ze zdjęć wynika że nie ma osobnego brodzika i placu dla wodnych zabaw dla dzieci. Natomiast szkoda, że nie ma u nas takiej ślizgawki jak tej w Ostrawie... Przy prezentacji dla dziennikarzy przedstawiciele Berndorfu mówili, że aby uruchomić sztuczną falę na Rudzie za ok. 2 tygodnie musi dojechać specjalna ekipa która wykonuje to na kilkunastu kąpieliskach w Europie - jakiś unikatowy patent. No a w skali Polski główny basen ma 2700 m kw. to najwięcej jeśli chodzi o baseny ze stali szlachetnej. Poza tym osobno są dwa brodziki dla dzieci i basen pływacki. A ta czerwona mata to mata solarna - też raczej ewenement, szczególnie w chłodniejsze dni. To bez dwóch zdań obiekt na XXI wiek.

  0 7
 • ~fukas1 2014-06-02 13:36:41

  Ciekawe że są solary , które miały podgrzać wode w takie jak wczoraj chlodniejsze dni a ludzie mówili że woda zimna ?

  2 0
 • ~Marcin74 2014-06-02 13:38:26

  Ostrava jest 2x większym miastem i ma… 3!!! letnie baseny. Każdy większy od Rudy. Na Rudzie jest jeden brodzik nie dwa. „Wodny plac zabaw” to po prostu natryski (fakt, ładne) Żeby była jasność: Ruda naprawę mi się podoba! Uważam jednak, że nazywanie tego basenu „jednym z najlepszych tego typu ośrodków w Europie” jest po prostu kłamstwem. Ruda jest naprawdę dobrze zrobionym basenem jakich od ponad 5 lat sporo jest w całej Europie. Kolejny raz urzędnik (w tym wypadku prezydent), próbuje robić wielki sukces z czegoś co po prostu należy do jego obowiązków i za co bierze wypłatę. Żeby to zobrazować – to tak, jak byś chciał w 2012 r jechać do Wrocławia taksówką ale taksówkarz się bał bo miał stare auto i nie miał pieniędzy na remont. Taksówkarz zawiózł Cie do Wrocławia w 2014 roku i ogłosił sukces bo udało mu się dojechać.

  http://goo.gl/maps/8mb80

  8 0
 • ~wera 2014-06-02 13:45:26

  w koszulach ,spodniach i butach na zjeżdżalni ,pokazali sztuczną inteligencję.

  5 0
 • ~frbro 2014-06-02 14:16:38

  Arteks, jak słusznie zauważyłeś, szkoły prywatne są prywatne. Autostrady nie są prywatne, tylko krajowe - czyli są wybudowane z naszych podatków. Są też ważnym czynnikiem wspomagającym wzrost gospodarczy, szybszy transport, mniejsze koszty, zwiększone bezpieczeństwo względem dróg. Autostrady są dla obywateli i nie powinny być tylko dla wybranych, jak sugerujesz.

  1 0
 • ~frbro 2014-06-02 14:19:15

  prosze o usuniecie powyzszego komentarza i naprawienie przekierowań na stronie kiedy klikam "dodaj komentarz". Na firefoxie przenosi mnie to na inna strone, jesli mam otwarte dwie karty.

  0 0
 • ~Jan R. 2014-06-02 15:08:57

  Cóż ja moi drodzy mogę poradzić na to, że są ludzie, którzy się cieszą byle czym? Ja do nich nie należę. Ps.Tych zadowolonych ludzi dość sporo przebywa przy ulicy nomen omen Gliwickiej.

  2 0
 • ~Arteks 2014-06-02 16:00:41

  @Jan R. - hejter z okolicy nie może cieszyć się z sukcesów innego miasta... To zrozumiałe. Dlatego twoja ostatnia wypowiedź jest zgodna z twoją pozostałą działalnością na tym forum. Wszyscy którzy regularnie czytają twoje komentarze wiedzą że jesteś hejterem spoza Rybnika. A są już takie opinie, że hejting to problem psychiczny. Może kiedyś sam trafisz do kompleksu szpitalnego na Gliwickiej o którym wspomniałeś? Rudy można nam zazdrościć ale nie można jej przenieść hehehe

  0 5
 • ~1floyd 2014-06-04 19:22:23

  Jedno mnie zastanawia. Czemu ma służyć niewątpliwie fajne kolorowe oświetlenie basenów. Z tego co wiem kompleks jest czynny go godz. 20-tej. O tej porze jest jeszcze jasno, więc efekt podświetlenia będzie mierny. A po zmroku kto będzie tam chodził by przez płot te efekty podziwiać. Gdyby był to obiekt całoroczny z basenem krytym i otwartym jak np.w Bukowinie T to bym zrozumiał a tak?. Widać była kasa to trzeba wydać. A jeśli już wydać to np. na rewitalizację byłych tam stawów bo pozostał tylko jeden. A to na kajaki czy rowery wodne trochę mało.

  0 0
 • ~ 2014-06-09 19:08:25

  Mamy fajne kompielisko na lato i najbardziej zanieczyszczone powietrze na świecie zimą.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2760