Wielkie emocje w Łodzi. Drey Mingo trafia równo z końcową syreną!

2015-01-17, Autor:
Po dramatycznej końcówce rybnickie koszykarki wygrały w Łodzi z Widzewem.

Początek meczu ROW-u z Widzewem należał do łodzianek. W drugiej kwarcie prowadziły już 12 punktami – 27:15. Wtedy znakomity okres zanotowały rybniczanki, które szybko zmniejszyły stratę do 1 punktu – 28:27 dla Widzewa. Po trzeciej kwarcie nadal prowadziły gospodynie – 49:44.

Po słabym początku czwartej kwarty (57:47 dla Widzewa) podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca w końcu zaczęły odrabiać straty. Na półtorej minuty przed ostatnią syreną udało im się objąć prowadzenie 61:60. Na 30 sekund przed końcem był remis 64:64. W ostatnich sekundach więcej zimnej krwi zachowały koszykarki z Rybnika, a dokładniej Drey Mingo. To ona, równo z końcową syreną, zapewniła swojej drużynie zwycięstwo 66:64.

Następny mecz Glucose ROW rozegra na wyjeździe z Wisłą Can Pack Kraków (31 stycznia).

Widzew Łódź - Glucose ROW Rybnik 64:66 (18:9, 14:20, 17:15, 15:22)

Glucose ROW Rybnik: Drey Mingo 21, Katarzyna Motyl 13, Leah Metcalf 12, Elżbieta Paździerska 10, Kateryna Rymarenko 5, Martyna Stelmach 4, Magdalena Radwan 1, Justyna Zielonka 0, Angelica Henry 0.

Widzew Łódź: Schmidt 16, Boothe 12, Rodriguez 11, Okoye 9, Sosnowska 8, Kenig 5, Niedzielska 3.