zamknij

Wiadomości

Wiadukt zamknięty, miasto stoi

2010-03-02, Autor: Redakcja
Wczorajsze popołudnie było dla kierowców koszmarem. Z powodu zamknięcia wiaduktu na Raciborskiej, na drogach wylotowych z miasta utworzyły się kilkukilometrowe korki.

Reklama

Przypomnijmy, 1 marca rozpoczął się remont wiaduktu na ulicy Raciborskiej. Miasto otrzymało na na tę inwestycję dotację z funduszy unijnych. Modernizacja warta ponad 8 milionów złotych ma potrwać do końca roku.


> Rusza remont wiaduktu na Raciborskiej


Organizm miejski ciężko zniósł wczoraj zamknięcie wiaduktu. Na objazdach, po południu utworzyły się gigantyczne korki. Najgorsza sytuacja była na wyjeździe z miasta ulicą Wodzisławską i Zebrzydowicką oraz na ulicy Budowlanych.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (84):
 • ~sfjenty 2010-03-02 06:12:50

  Nasz rybnicki geniusz, pan Fufali wbił sobie ostatni gwóźdź do trumny. To co wczoraj się działo jest nie do opisania. Rondo przy Hondzie tak zablokowane, że Reymonta od Nacyny w górę drogi stała! Korki nie do opisania! Czekam na remont Wodzisławskiej... Miasto zostanie poprostu wyłączone jak lampka na biurku naszego prezydenta. Nie sposób będzie nigdzie dojechać, nic załatwić. Lepiej siedzieć w domu albo szukać mieszkania i pracy w innym mieście. To o czym ja i inni pisali od miesięcy stało się faktem i faktem jest, że będzie 10 razy gorzej. Jeśli jeszcze ktoś mnie nazwie malkontentem to niech się wybudzi ze swojego utopijnego snu, w który wprowadził go Fudali.

  0 0
 • ~tommi 2010-03-02 06:18:55

  o ile wodzisławska zazwyczaj jest zablokowana od ronda na Reymonta do ronda z Obwiednia południowa o tyle wczoraj juz do Plazy była wodzisławska zablokowana, wiadomo przejeźdzający przez miasto maja utrudnienie, ale powiedzieć tym mieszkańcom którzy w tej okoloicy mieszkają, a wystarczyło by zmienić oznakowanie kilku dróg, np na ul Wiejskiej zlikwidować nakaz skrętu w prawo przy ul Reynomta, to samo na Młyńskiej koło Zusu, małe rzeczy a ogromne ułatwienie.

  0 0
 • ~tomek325i 2010-03-02 06:42:56

  Narzekać każdy potrafi... Chciałbym widzieć każdego z Was (narzekających) co byście sami wymyślili... Kiedy najlepiej wyremontować wiadukt na Raciborskiej? Auta będą zawsze, tak więc czy to jest dzisiaj czy za pół roku to korki i tak będą! A drogi każdy z Was po kolei chciałby mieć równe jak stół ale najlepiej bez remontu... Czasami się zastanówcie co za brednie piszecie!!!!!!!!

  0 0
 • ~sfjenty 2010-03-02 06:48:46

  tomek325i napisz coś fajnego jak zaczną rozkopywać Wodzisławską i Zebrzydowicką w czasie remontu wiaduktu, bo jeśli nie zauważyłeś to nie o remont samego wiaduktu chodzi tylko o to co przed nami. Teraz to jeszcze nic. To mały pikuś w porównaniu z tym co będzie jak rozkopią rybnicki kawałek DK 78.

  0 0
 • ~buchu 2010-03-02 07:07:25

  Największym problemem Rybnika w tej sytuacji jest to, że w każdym kierunku jet tylko jedna droga wylotowa a jedyna wyremontowana to w stronę Gliwic. Niestety będziemy się musieli męczyć w tych korkach bo nic nie zrobimy chyba, że każdy kto może przesiądzie się na komunikację miejską albo zakupi pojazd latający :). A tak na serio to taka sytuacja powinna też dać do myślenia urbanistom zatrudnionym w UM jak i samemu PM, że zaspali i zawalili trochę sposób rozwiązania objazdów bo kierowców jest sporo a to niezły potencjał wyborczy.

  0 0
 • ~buchu 2010-03-02 07:10:26

  Droga redakcjo zmieniła wam się kolejność sortowania opinii. Nie wiem czy to zamierzone ale troszkę mnie to zaskoczyło i myślałem, że mój komentarz się nie dodał a tu niespodzianka i jest na samym dole. Myślę, że nie tylko mnie to zaskoczy więc może się zrobić tu mały bałagan.

  0 0
 • ~werkk 2010-03-02 07:28:00

  Skoro robi się wszystko na hura bez jakiejkolwiek analizy natężenia ruchu, urzędnikowi nie chce się nawet wyjść aby zobaczyć jak zatłoczone są Rybnickie drogi a objazdy planuje się w zaciszu magistrackich biur na mapie to czego się spodziewacie. Bajzel będzie jeszcze większy.

  0 0
 • ~MacioBA 2010-03-02 07:43:33

  Hmmm.....skoro przebudowa wiaduktu ma potrwać tak długo - można było się zastanowić nad możliwością wykonania tymczasowego wiaduktu obok remontowanego - podobno nie ma rzeczy nie możliwych, a to poprawiło by sytuację. Oczywiście objazd był zdecydowanie tańszy...więc wybór miasta był prosty....

  0 0
 • ~extremator82 2010-03-02 07:59:08

  obwodnice, obwodnice, obwodnice..... ale lepiej budowac plazy i inne g*** by zapunktowac wsrod rybnickich mas..... Wczoraj na prawde bylem zdenerwowany jadac w mega korkach i baaaaardo hamuje zeby komentarz nie byl zbyt ostry/ Wiem ze wiadukt byl potrzebny ale najpierw buduje sie obodnice wokol miasta a poznije decyduje sie na remont tak waznego punktu w naszym miescie. Pozdrawiam "gieniusiów" z Urzędu Miasta. Zwłaszcza miłościwie nam panującego Gienka!!

  0 0
 • ~ 2010-03-02 08:08:51

  Rozumiem ,że remonty są potrzebne, ale trzeba je z logiką przygotować. Teraz wyobraźcie sobie co się będzie działo, jak wyłączą z ruchu Wodzisławską i Zebrzydowicką, a pan Fudali z tego co pisał na forum-twierdzi,że będzie przeprowadzony ponowny remont Energetyków bo ten z grudnia 2009 za bardzo nie wyszedł. Miasto Rybnik STANIE W MIEJSCU. Skandal, brak logicznego myślenia, braj jakichkolwiek kompetencji w planowaniu inwestycji w mieście, logistyka na poziomie przedszkola. Jeśli i tak wszystko stoi, to proponuję zamknąć całkowice Rybnik dla ruchu kołowego i przeprowadzić gruntowny remont wszystkiego.

  0 0
 • ~charlie 2010-03-02 08:15:16

  Wczoraj był fajny korek na Zebrzydowickiej. Jeszcze takiego w tym miejscu nie było. Od Domusu aż w stronę Budowlanych. To było po 16.00 a co musiało być nieco wcześniej. Swoją drogą jakoś zdenerwowania nie zauważyłem, chyba, że kierowcy je ukrywali. Fajnie będzie jak zaczną remontować Wodzisławską.

  0 0
 • ~eloo 2010-03-02 08:16:12

  trza naplompac luftu do rowera obetrzec go ze kurzu i siodac na koło bo inaczej sie niedo

  0 0
 • ~tommi 2010-03-02 08:29:19

  do tomek325, nie narzekam tylko podaje konkretne propozycje, pozatym byc moze przejeżdzasz przez Rybnik a ja tu mieszkam, i musze sobie z tym razdzić

  0 0
 • ~qwerty 2010-03-02 08:32:35

  czy przy okazji tego remontu bedzie wyremontowany zamkniety odcinek Raciborskiej? Bo jesli nie, to za rok dwa, jak zmieni sie prezydent i nowa wladza zdecyduje sie wyremontowac ta droge, to bedziemy mieli powtorke z rozrywki.

  0 0
 • ~marcin_o 2010-03-02 08:50:12

  Inwestycje za kilkadziesiąt milionów robi się gdzieś indziej w kilka mieś (np zadaszenie stadionu na Euro 2012-nie mniejsze przedsięwzięcie niż remont wiaduktu kolejowego na Raciborskiej) a u nas tak uciążliwą inwestycje robi się w prawie rok!!! BŁĘDY W UMOWIE I BRAK NACISKU NA WYKONAWCĘ. NIEUDOLNE KIEROWANIE INWESTYCJĄ PRZEZ URZĄD MIASTA - NIC WIĘCEJ. wątpię, żeby technologia nie pozwalała na szybsze zakończenie prac. czy zapisano w umowie pracę na min 2 zmainy, w weekendy? skąd się wziął termin zakończenia robót na koniec roku? Jakie są kary umowne za nieterminowe wykonanie? MASAKRA!

  0 0
 • ~Fiodore 2010-03-02 09:12:03

  E ten korek ze zdjęcia to małe piwo w porównaniu z tym, co było na innych drogach. Tu potrzeba zdjęcia z dużej wysokości. Ma ktoś zdalnie sterowany model helikoptera bądź samolotu? PS: Dla tych co myślą, że Prezydent robi to tylko po to żeby wygrać wybory - chyba byłby samobójcą, bo gdyby tak myślał to sam strzelałby w swoja bramkę. Tak się złożyło i tyle, a Polacy jak wiadomo, będą lepiej pamiętali to, że musieli stać długi czas w korkach, a nie to, że np wiadukt będzie bezpieczny (paradoksalnie dla nich samych). Nie wiem czy zaglądaliście kiedyś pod płytę tego wiaduktu, ale jeśli tak, to pewnie wiecie dlaczego ten remont, a raczej rekonstrukcja, jest taka ważna.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-03-02 09:14:39

  Aaaa i jeszcze taki ciekawy cytat z jakiegoś opisu dokumentacji technicznej, znaleziony na specjalistycznym forum: "Przeanalizowano możliwości zwiększenia nośności obiektu z 20T do 40T w wariancie remontowo=modernizacyjnym. Niestety tak duża różnica w nośności obecnej i oczekiwanej wykluczyła ten wariant, tym bardziej wobec braku danych na temat posadowienia obiektu (brak jakiejkolwiek dokumentacji technicznej obiektu). Zdecydowano zatem o przebudowie obiektu zostawiając jedynie podpory pośrednie, dla którego założono przeniesienie klasy B obciążenia wg PN-85/S-1050 „Obiekty mostowe. Obciążenia”. [...] Ze względu na brak jakiejkolwiek dokumentacji obiektu posadowienie, w tym w szczególności głębokość oraz gabaryty fundamentów zostały w niniejszym projekcie założone. Stąd niezbędny zakres prac rozbiórkowych może być obarczony istotnym błędem, co Wykonawca Robót winien mieć na uwadze."

  0 0
 • ~olab27 2010-03-02 09:15:27

  Zgadzam się z wszystkimi moimi przedmówcami, z tymi co krytykują ten remont oraz z tymi co popierają go. Muszę jednak dodać że wszystko raczej przemawia za sprzeciwem, jak zwykle w Polsce bywa wszystko jest na "łapu capu". W tych decyzjach nie ma żadnej logiki, czasem zastanawiam się jak CI KSZTAŁCENI LUDZIE dostali się na te stanowiska. To że remont jest potrzebny to widać i czuć jadąc po naszych drogach jednak, żeby brać się za taką robotę trzeba mieć plan B. Nie sztuka postawić znak objazd i sprawa załatwiona, jak wiadomo droga objazdu nie jest na co dzień pusta i nieużytkowana, tam przecież odbywa się normalny ruch dodając jeszcze kolejne tysiące aut. APELUJĘ URZĘDNICY WIĘCEJ WYOBRAŹNI W PODEJMOWANIU TAK CIĘŻKICH DECYZJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0 0
 • ~Fiodore 2010-03-02 09:16:26

  @Alan - niestety nie zostanie wyremontowany. Ja na miejscu UM staralbym sie o dofinansowanie na remont drog wojewodzkich glownie z Ministerstwa i wladz wojewodztwa.

  0 0
 • ~Sanchez 2010-03-02 09:21:45

  Rowerki i będziemy śmigać :)

  0 0
 • ~in_persona 2010-03-02 09:39:36

  Ciekaw jestem, ile z tych postów finansowanych jest przez PO w kwocie 1,62 zł za posta:)

  0 0
 • ~Wrebowa 2010-03-02 10:05:54

  sfjenty no tak najlepiej nic nie robić ty ograniczony debilu przesiądz sie na rower jak ci nie pasują remonty

  0 0
 • ~Wrebowa 2010-03-02 10:07:31

  sfjenty no tak najlepiej nic nie robić ty ograniczony debilu,jak ci nie pasują korki to przesiądz się na rower ze swoją tłustą dupą :D

  0 0
 • ~lakiluck 2010-03-02 10:08:52

  jedyną sensowną wypowiedzią tutaj i w dodatku mądrą jest ta od kolegi, 2010-03-02 06:42:56
  ~tomek325i Narzekać każdy potrafi... Chciałbym widzieć każdego z Was (narzekających) co byście sami wymyślili... Kiedy najlepiej wyremontować wiadukt na Raciborskiej? Auta będą zawsze, tak więc czy to jest dzisiaj czy za pół roku to korki i tak będą! A drogi każdy z Was po kolei chciałby mieć równe jak stół ale najlepiej bez remontu... Czasami się zastanówcie co za brednie piszecie!!!!!!!!
  a wy mowa o mega korkach ludzie wystawcie nos dalej poza Rybnik do innego miasta większego i zobaczysz co to korek wystarczy gliwice gdzie przejazd bez remontu w normalnym szczycie trwa do godziny zanim wyjedzie sie na obrzeża a sama jazda do rybnika trwa kolejne 30 min bo jest tak duży ruch! to kiedy mają być te remonty robione?? większość ludzi jedzie do rybnika po marchewke autem albo pochodzić po plazie i potem płaczą bo stał w korku ha pomieszkajcie w wiekszych miastach zobaczycie jak to jest z korkami a nie małą kolejką aut, każdy tylko narzeka a wystarczy w niedziele pod plaze podjechać popołudniu i nieda sie przejechać bo wszyscy na plaze chcą jechać i też korek powstaje i co z tym zrobić ? pewnie miasto winne :) nie narzekajcie już tyle i troche popatrzcie że dany remont jest już potrzebny.

  0 0
 • ~TomekPro 2010-03-02 10:12:02

  ~sfjenty... Oj jaki biedaczek, musi stać w korkach, wyprowadź się do Gliwic i zobaczysz co to korki!!! ja z przyjemnością przeprowadzę się do Rybnika i nie muszę stać na milionie świateł. a takie korki ja wy macie teraz u nas są od 10 LAT !!! Rower sobie kup malkontencie....

  0 0
 • ~lakiluck 2010-03-02 10:16:00

  madre madre słowaa - jeden co myśli :) 2010-03-02 06:42:56
  ~tomek325i Narzekać każdy potrafi... Chciałbym widzieć każdego z Was (narzekających) co byście sami wymyślili... Kiedy najlepiej wyremontować wiadukt na Raciborskiej? Auta będą zawsze, tak więc czy to jest dzisiaj czy za pół roku to korki i tak będą! A drogi każdy z Was po kolei chciałby mieć równe jak stół ale najlepiej bez remontu... Czasami się zastanówcie co za brednie piszecie!!!!!!!!

  0 0
 • ~wampirek 2010-03-02 10:44:08

  No ok utrudnienia są ale inaczej się chyba tego nie da zrobić. Remontów jeszcze będzie sporo, bo drogi są jakie są, dziura na dziurze. Potem wszyscy narzekają że nie da sie jeździć, a jak są remonty to że korki. Jaki prezydent by nie siedział teraz na fotelu to i tak korków by sie nie unikneło.

  0 0
 • ~KeRim 2010-03-02 11:01:05

  sfjenty, przecież Ciebie mamusia pieszo do gimnazjum odprowadza, więc w czym problem?

  0 0
 • ~buchu 2010-03-02 11:09:14

  TomekPro i lakiluck czy was interesują korki w K-ie albo w W-ie chyba nie więc co nas Rybniczan mają interesować korki w Gliwicach. Jeśli u was są korki to winą obarczajcie za to waszych samorządowców a nie nas Rybniczan. Miasto, żeby dobrze funkcjonowało musi mieć dobrą infrastrukturę drogową bo inaczej leży jak teraz Rybnik. Nawet sam Prezydent Fudali przyznał, że inwestor jadący zobaczyć tereny w Kamieniu zwątpił już na samym początku jak zobaczył, że tylko jest jedna droga dojazdowa i to jeszcze w nie najlepszym stanie. Jak przyjechał tak pojechał. Nawet nie chciał oglądać terenu bo byłym basenie. Więc jak taka sytuacja nie skutkuje wyciągnięciem wniosków to już tylko śmiech na sali pozostaje.

  0 0
 • ~tymonn 2010-03-02 11:20:08

  Wiosna się zbliża więc... Drodzy Rybniczanie może większość z Was przerzuci się w końcu na rower, zacznie więcej spacerować i spalać więcej kalori?! OKAZJA NADARZA SIĘ IDEALNA! Może w końcu niektórzy nad wyraz "MOBILNI RYBNICZANIE" pójdą po rozum do głowy i na stumetrowe zakupy do pobliskiego sklepu zaczną chodzić pieszo zamiast marnować cenne paliwo i szargać nerwy w ulicznych korkach albo jeździć dla samego tylko jeżdzenia bez celu po rybnickich galeriach oddalonych od siebie o... 200 metrów?! Może niektórzy zaczną częściej korzystać z naszej wspaniałej komunikacji miejskiej a może co poniektórzy przejadą się w końcu pociągiem?! Na pewno większości wyjdzie to na zdrowie zarówno fizyczne jak i tym bardziej psychiczne:) Pewnych rzeczy się nie przeskoczy a jeśli chcemy mieć piękny i cudowny Rybnik to trzeba się uzbroić w cierpliwość. Osobiście proponuję akcję ROK 2010 W RYBNIKU ROKIEM BEZ SAMOCHODU!:)

  0 0
 • ~Koniczynka 2010-03-02 12:06:42

  Może Pan P. wymyśli jakieś dopłaty do rowerów dla mieszkańców? Chętnie bym skorzystał bo mój już nie bardzo śmiga Dodam że rowerem się gorzej jeździ po tych dziurawych drogach ale od czego są specjalne spodenki z pieluchą? doskonała kiełbasa wyborcza Panie P.

  0 0
 • ~jurek1 2010-03-02 13:05:06

  Mam tylko jedną uwagę.Swego czasu był remont wiaduktu na drodze do Gliwic i dla dobra wszystkich zrobiono obok prowizoryczny wiadukt który pozwolił na urzymanie ruchu na drodze.Jednak naszym władzą Rybnika nie zależy na normalnym funkcjonowaniu miasta.Jest takie powiedzenie "dla chcącego nic trudnego"i co Wy na to?

  0 0
 • ~Marcin 1 2010-03-02 13:21:17

  na szczęście mam blisko do pracy (10 minut piechotą) i mam gdzieś te korki...

  0 0
 • ~batot 2010-03-02 13:21:49

  2010-03-02 09:39:36 ~in_persona - nikt nikomu nie płaci za posty po prostu to demokracja a ludzie krytykują nieudolność UM Rybnik i ludzi nim rządzących.
  Ja kosztem droższej inwestycji postawiłbym obok remontowanego mostu most drewniany zastępczy i było by po problemie. 85% kosztów i tak płaci UE więc nie mówcie mi że to za drogo kosztuje !!!
  Jak dla mnie to po prostu mnie komuś się nie chciało, albo faktycznie papier mgr mają kupiony na targu stąd te pomysły z objazdami.
  JEŚLI SIĘ MYLĘ TO NIECH UM OFICJALNIE PODA DO WIADOMOŚCI POWÓD DLACZEGO NIE ZBUDOWANO WIADUKTU ZASTĘPCZEGO Z DREWNA NA CZAS REMONTU!
  Ogólnie co do dróg dlaczego są takie jakie są to panowie i Panie zastanówcie się na chwilę dlaczego nie kładzie się raz a za to porządnej drogi?
  NIE WIECIE?
  Podpowiedź: ANO DLATEGO ABY WYGRYWAJĄCY PRZETARG DOSTAŁ ZA ROK KOLEJNY PRZETARG NA NAPRAWĘ DROGI. A I OFERENTOWI SKAPNIE SIĘ POD STOŁEM PROWIZJA.
  TAK NIESTETY NIEZALEŻNIE CZY JEST PO CZY PIS NASZA PAZERNOŚĆ NA PIENIĄDZE CZYNI DROGI TAKIMI JAKIE SĄ.
  Najgorsze, że nic tego nie zmieni bo na miejsce jednych przyjdą drudzy a każdy ma głębokie kieszenie i szerokie układy. Potrzebne są zmiany w mentalności w wychowaniu - lata świetlne miną nim cokolwiek się zmieni w sprawach dróg.

  0 0
 • ~tomek325i 2010-03-02 13:27:16

  Do tommi,
  Nie chodziło mi o Twój komentarz... Jak by urzędnicy pomyśleli to może i by tak było :) A mieszkam w ścisłym centrum (pl. wolności)... Żeby dojechać do domu z pracy (2km) muszę stać w korku 30 minut... Ale nic nie zrobię, tak już było, jest i będzie... Swoją drogą czekam już na wiosnę i przesiadam się na rower, przynajmniej będzie szybciej :P

  Do sfjenty,
  Może i będą jaja jak zacznie się remont wodzisławskiej ale prawda jest taka że nic na to nie poradzisz, drogę trzeba w końcu wyremontować a innej możliwości jak jej zamknięcie nie ma! Tak czy siak będziemy stali w korkach i nikt tego nie uniknie, chyba że ma samolot ;)
  Mimo tego że są korki i to gigantyczne ja się ciesze że robią drogi w mieście bo po zimie jest tragedia :)

  0 0
 • ~tommi 2010-03-02 13:45:21

  do tomasz325 masz rację z tym rowerem, w moim przypadku w grę wchodzi jeszcze motorower lub motor, córkę wezme na jednoslad i przeskoczę raz dwa, ale niestety zakupów zodzicom (emerytom) w przypadku gdy mama chce jechać ze mną juz nie załatwi to problemu, dlatego mozna by ułatwic kierowcom poruszanie sie po mieście własnie likwidując niewłasciwe oznakowanie a może nawet uruchamiając drogi jednokierunkowe, co zreszta zostało opisane w raporcie na temat ruchu drogowego w Rybniku.

  0 0
 • ~ 2010-03-02 13:50:57

  A tak prosto temat by się rozwiązał jakby ludzie "na flektu"rządzili tym miastem - wystarczyło wybudowac nad torami most o lekkiej konstrukcji nośności max 4 Ton ( auto osobowe , małe dostawczaki.). Po zkonczeniu remontu jak znalzł na ciag pieszo rowerowy z osiedla do nowobudującego się koscioła- wycofanie ruchu pieszego , rowerowego z wyremontowanego mostu.
  Tylko trzeba myśleć. !!!

  0 0
 • ~jamaju 2010-03-02 13:54:38

  To że tworzą się takie korki chyba nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Niestety mamy układ komunikacyjny jaki mamy. Rybnik ma spore zapóźnienie w tym temacie i jeszcze długimi latami będzie się to nam odbijało czkawką. Dobrze że coś się w temacie dzieje, choć te rozpoczete i planowane remonty problemów komunikacyjnych Rybnika nie rozwiążą. Najbardziej boli to, że UM nie podejmuje działań które złagodziłyby skutki tych remontów, może z oszczędności, a może z ignorancji.

  0 0
 • ~ariss19 2010-03-02 14:07:25

  boże jak wy pierdzielicie robią drogę źle nie robią też narzekacie to co wy ludzie chcecie trudno się mówi pomęczy się ten rok ale przynajmniej zrobione będzie a ze właśnie trafiło na taką główną drogę i ze Rybnik nie ma więcej dróg wyjazdowych to chyba nie Fudalego wina

  0 0
 • ~KusterMaster 2010-03-02 14:50:31

  moim zdaniem powinni zacząć od wiaduktu obok pksu. Powinni go poszerzyć i zwiększyć wysokość co chwilkę blokuje się tam jakiś tir gdyż nie jest prostopadły do drogi. Na początku tir przechodzi a gdy wyjeżdża haczy.

  0 0
 • ~Santos 2010-03-02 15:27:05

  A moze tak po prostu poszukac innej do raciborza niz te oznaczone objazdami ???
  Ja proponuje trase przez zwonowice w kierunku suminy dalej do adamowic a potem juz do raciborza. Lub w suminie kierowac sie na Gorki Slaskie a potem na Nedze i dalej na Raciborz. Dla chcacego nic trudnego :)

  0 0
 • ~ 2010-03-02 15:29:30

  ariss19 tu nikt do nikogo nie ma pretensji o sam fakt remontu, bo to" oczywista oczywistość" że jeśli coś jest w fatalnym stanie technicznym to trzeba to wyremontować. Mówisz że trzeba się jakoś pomęczyć ten rok....... taaa tylko zeszły rok męczyliśmy się z remontem na wyzwolenia, teraz w perspektywie Zebrzydowicka,Żorska, Reymonta. Życia nam zabraknie ,żeby doczekać końca remontów. Przekleństwem Rybnika jest wiele czynników. Fatalnie zaprojektowany od dziesięcioleci układ komunikacyjny miasta. Po drugie od zakończenia epoki PRL- u szereg niekompetentnych ludzi w samorządzie nie potrafiących rozwiązywać problemów komunikacyjnych miasta. Po trzecie ,całkowity brak planowania z wieloletnim wyprzedzeniem i całej logistyki związanej z przeprowadzaniem wielkich inwestycji w mieście. Należało wiele lat temu rozpocząć wszystko od wybudowania obwodnicy Rybnika z prawdziwego zdarzenia i tu się zaczynają wszystkie problemy....teraz byłby mniejszy problem z wytyczaniem objazdów. A tak nie ma żadnej alternatywy dla 4 dróg wylotowych z Rybnika, i jakikolwiek remont na każdej z nich powoduje paraliż miasta. Ja widzę jedno wieloletnie zapónienia w podjęciu kluczowych decyzji, co teraz nam się odbija czkawką. A kto rządzi Rybnikiem od tych ładnych paru lat.....sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Tu trzeba osób , które potrafią w sposób logiczny, perspektywiczny i z przemyślaną koncepcją rozwoju miasta dbać o Rybnik. Tylko ,że takie osoby pewnie nie będą chciały babrać się w polityce..

  0 0
 • ~qwerty 2010-03-02 15:49:45

  santos - tylko zauwaz, ze wiekszosc ruchu w tamta strone nie kieruje sie do Raciborza, tylko do dzielnic Rybnika polozonych w tamta strone, lub Rydultow. W ciagu aut wiekszosc rejestracji to SR lub SWD. wyglada na to, ze podstawowym bledem bylo nie wybudowanie za wszelka cene tymczasowego wiaduktu. kolejnym problemem bedzie zamkniecie Wodzislawskiej, Zebrzydowickiej. Zeby nie bylo nudno, to od drugiej strony zamknie sie jeszcze Zorska. Ciekawe czy w roku wyborczym to pomoze czy zaszkodzi Fudalemu.Wg. mnie zaszkodzi, bo chcial zintensyfikowac roboty w roku wyborczym, zeby pokazac jaki jest dobry, ale nie zdawal sobie sprawy do czego to doprowadzi.

  0 0
 • ~adi52_1 2010-03-02 15:55:41

  Nie znam się na budowaniu mostów ale 10 miesięcy to chyba stanowczo za dużo na wybudowanie takiego obiektu. Przecież mamy XXI wiek. I co to wogóle za firma - pan Henio z synami? Wczoraj o 15 robota skończona i nic się nie dzieje. K..wa przecież powinni tam na trzy zmiany jechać. Ręce opadają. Dobrze że wiosna idzie i kiedy się da będę poruszał się na rowerze lub skuterze :) Pozdrawiam i życzę cierpliwości w 2010 roku.

  0 0
 • ~bobo 2010-03-02 16:04:50

  Moim zdaniem wszystkie remonty w naszym mieście są nieprzemyślane, logistyczne nieprzygotowane!! Wczoraj potrafiłem pieszo pokonać dystans 2 km w 15 minut gdy autobus na tej trasie jechał ponad 30 minut! Ktoś w końcu musi ten "burdel" opanować. Chciałbym wiedzieć kto jest za to odpowiedzialny.

  0 0
 • ~pilak34 2010-03-02 16:58:51

  Oto obraz jaki pozostawia po siebie pan Fudali : ))

  0 0
 • ~slawek287 2010-03-02 17:55:00

  eloo ma racje siadamy na koło to nie bedzie problemów:D ps jo już obtar z kurzu

  0 0
 • ~Arteks 2010-03-02 18:25:51

  Żaden remont nie jest przyjemny, szczególnie taki jak ten, który poza przebudową wiaduktu - nic nie zmieni. No ale to trzeba przeżyć i obarczanie kogokolwiek za takie korki jest nonsensem. Po prostu innych alternatywnych dróg nie ma, a aut przybywa. Uważam, że osoby które dojeżdżają z Rydułtów czy Raciborza którym doskwierają korki powinne przesiąść się do pociągów które dość regularnie co godzinę łączą nasze miasta i nie stoją w korku. Zwolni się więcej miejsca dla tych którzy dojeżdżają z innych miejscowości i dzielnic Rybnika. Poza tym kierowcy muszą się pogodzić z tą myślą, że przynajmniej do listopada muszą do pracy i z pracy jechać dłużej. Jest jeszcze inna opcja np. dojazd rowerem ;) Szukanie tu winnych jest nonsensem. Według mnie objazdy są dobrze przygotowane, informacja była podana we wszystkich mediach. Przeżyjemy tak samo jak przeżyliśmy zamknięty przez prawie 2 lata wiadukt na Wodzisławskiej.

  0 0
 • ~cige 2010-03-02 19:03:11

  Wiadukt zrobić trzeba. Ale decyzje urzędników są po prostu bez kompetencji. Władza wybrana lata temu - czysto przypadkowi ludzie którzy znaleźli się w danym miejscu w danym czasie obojętnie jak. Teraz są efekty. Popatrzcie też na radnych. Zamiast na penzyji w laczach to wielkie wazniaki są. Ciekawe co na to powie ta opozycja SR i sam Jędrośka, przecież mają hasło - Rybik bez korków. Nie zapominajcie że jeszcze ulia Żorska remontowana będzie. I co dalej?

  0 0
 • ~august123 2010-03-02 19:07:59

  Brawo Panie Fudali gratuluje tego pomysł tylko jest gorzej z realizacja tego remontu całe miasto staneło bo nikt nie umie pomyśle i zrobi obiazdy. Wystarczy tylko troszkę pomyśle i zrobic sygnalizację w Jejkowicach i zabronic skręcac w drogę na przeciw ulicy buchla bo tam to własnie wszystko korkuje bo jadący od Jejkowic prawidłowym obiazdem nie puszczają tych wszystkich co chcą sobie skręcic w ta droge i dlatego wszystko staneło pomyślcie cos bo za to wam płacimy podatki

  0 0
 • ~wojciechan 2010-03-02 20:22:23

  Jedna wielka MASAKRA i PARALIŻ miasta. Po 15 jadąc od Franciszkanów do Ronda Wodzisławskiego (jakieś 400 metrów) pokonywało się w 35 minut! 400 metrów które spacerkiem idzie się 3 minuty! Później oczywiście trzeba było stać do Ronda Irlandzkiego. Komunikacja miejska obsługująca te rejony również sparaliżowana, mając dziesiątki minut opóźnienia. Ciekawe co będzie jak zamkną Wodzisławską... I dodatkowo w planach jest ulica Zebrzydowicka od Reala do Fiata, włącznie z RONDEM ZEBRZYDOWICKIM! Czyli co? Trzeba będzie zrobić objazd objazdu, bo to by kompletny paraliż był.

  W tym mieście w tym roku pozostanie tylko poruszać się rowerem w najlepszym przypadku skuterem, albo quadami przez las...

  0 0
 • ~Pradom 2010-03-02 20:43:24

  A wiadomo już o ile opóźni się remont tego wiaduktu?

  0 0
 • ~Wachu 2010-03-02 21:02:24

  Kamień do szyi i szałąciorza do rybnickiego morza !
  W czasie remontu trasy Rybnik-Gliwice można było zrobić zastępczy wiadukt ale u nas się nie da. Może wzorem taksiarzy pozostali kierowcy też powinni udać się do prezydĘta. Oczywiście nie "na pusto"...

  0 0
 • ~ 2010-03-02 21:24:12

  Czytam sobie MĄDROŚCI i mam takie mieszane uczucia. Ludziska przeważnie jadą do roboty o tej samej godzinie np. na 8.00. Nikt nie ruszy dupska wcześniej bo "kto zapłaci za 20 min. przedgodzin". Pytał kto w UM dlaczego nie można wybudować mostu tymczasowego??????????. Niech zapyta to się dowie. Jestem związany z PKP i sprawa remontu jest naprawdę skomplikowana ponieważ nie można wstrzymywać ruchu pociągów towarowych, a przede wszystkim z węglem i dostosować robotę do tego ruchu. Pierwsze dni zamknięć to prawie zawsze oznacza paraliż. Gwarantuję polscy optymiści że za 2 tygodnie będzie lepiej. Kierowca nie świnia do wszystkiego się przyzwyczai :)) Acha jeszcze jedno......... najlepiej to nic nie remontować i nic nie budować to będzie spokój - patrz Wodzisław. A co do Fudalego to uważam gdyby nie on to Rybnik byłby tam gdzie miasta ościenne, czyli w d....

  0 0
 • ~august123 2010-03-02 21:49:20

  ludzie wy nie wiecie jeszcze wszystkiego ten wiadukt został zamkniety ale nie może byc rozebrany do puki nie zostanie zbudowana kładka dla pieszych nad torami a jak narazie nie widac żeby coś sie robiło w tym kierunku i kiedy można było smiało robic kładke a ruch by był normalnie to teraz widze robotników sniujacych sie jak smrud po gaciach i nic nie robiących bo im nie wolno rozbierac wiaduktu SZACUN PANIE FUDALI

  0 0
 • ~rodzyn 2010-03-02 22:21:20

  Jadącym do Raciborza polecam drogę przez Rudy Raciborskie albo trochę gorsządrogą przez Lyski. Mieszkańcom Rydułtów i okolic jechać przez Gaszowice i pozamiatane. A tak w ogóle jakby ten wiadukt sięzawalił z powodu złego stanu technicznego to też byście obarczali prezydenta? Oczywiście że tak. Polecam dobrego psychoterapeutę :P

  0 0
 • ~kredka11 2010-03-02 22:32:50

  Rodzyn, wytłumacz mi jak się da dojechać z Rybnika do Rydułtów przez Gaszowice nie jadąd ulicą Zebrzydowicką. Chyba, że przez Borki i lasem do Zebrzydowic i bocznymi przez Jejkowice, ale to się pojedzie chyba godzinę;). Swoją drogą, rano jak jadę do Rydułtów to korków nie ma (po 8) - ani w jedną ani w drugą stronę. Z powrotem też było już dzisiaj luźniej niż wczoraj na Zebrzydowickiej. Miazga będzie jak faktycznie zamkną Zebrzydowicką.

  0 0
 • ~rodzyn 2010-03-02 22:39:04

  ulica Buhla to lekka przeprawa przez las ale jest jeszcze Gzelska do Jejkowc. Oczywiście wszystko do 3,5 tony. Dalej owszem ale i tak spalisz mniej niż stojąc w korku...o czasie nie wspomnę

  0 0
 • ~auralfloat 2010-03-02 22:56:00

  Czy wie ktoś co z budową kościoła na Chabrowej? Po co, jaka firma, gdzie dokładnie, kiedy?

  0 0
 • ~ 2010-03-02 23:09:16

  sfejnty ludzie twojego pokroju zawsze beda niezadowoleni byly dziury pewnie narzekales teraz remontuja znow narzekasz miasto wykorzystuje srodki unijne rewelacyjnie ale przeciez to zle w koncu ty pewnie chciales wylozyc na to wszystko tobie sie nie da dogodzic poprostu sie wyprowadz i poszukaj pracy w innym miescie tam pewnie jest raj, sie dziwie co ty tu jeszcze robisz !!!!

  0 0
 • ~in_persona 2010-03-03 09:06:02

  ~batot, a skąd wiesz, ze nikt nikomu nie płaci za posty? Jesteś tego pewien? Taka informacja ukazała się już w postach na tej stronie.Być może tobie nikt nie płaci za negatywne posty, ale jest tajemnicą poliszynela, że PO płaci za posty, które mają krytykować opozycję. Sądząc po niektórych małokonstruktywnych postach na tej stronie, z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że tak jest:(

  0 0
 • ~Ma(j)ster 2010-03-03 09:25:42

  Redakcja spieprzyła sortowanie postów... ale wtopa :D

  0 0
 • ~Ma(j)ster 2010-03-03 09:27:22

  Co to za dziwny sort: data desc, godzina asc ? :D Czyżby redakcja przyjęła jakiegoś studenta pierwszego roku ;) (taki żart :) )

  0 0
 • ~qwerty 2010-03-03 10:05:18

  Arteks - Ty chyba jestes na pensyjce u Fudalego. Nie mozna uniknac korkow? Prawda, ale mozna zbudowac most tymczasowy. Ciekawe co powiesz jak jeszcze zamkna Zebrzydowicka i Wodzislawska. Chlopie wez sie juz nie osmieszaj fanatycznym uwielbieniem Fudalego.

  0 0
 • ~batot 2010-03-03 14:50:26

  Do ~mariwawr: Może wyjaśnisz nam w takim razie dlaczego się nie da? Gadanie typu że pociągi muszą jeździć to jak czcze gadanie z czasów PRLU. 1) Nikt nie napisał, że należy całkowicie wstrzymać ruch pociągu na czas budowy! 2) Można się dogadać, że w momentach krytycznych na dzień czy dwa można wstrzymać ruch pociągów. NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH DO ZROBIENIA TYLKO MUSI BYĆ WOLA OBU STRON ABY SIĘ DOGADAĆ !!!

  0 0
 • ~auralfloat 2010-03-03 15:52:35

  Czy ktoś wie co z budową kościoła na Chabrowej? Gdzie ma dokładnie powstać, kiedy i ile parafian będzie doń należało? Aha, no i za ile?

  0 0
 • ~Fiodore 2010-03-03 16:09:18

  " Można się dogadać, że w momentach krytycznych na dzień czy dwa można wstrzymać ruch pociągów." - dobrze się czujesz? Wstrzymać ruch na całym tym odcinku? Toż to kuriozum. równie dobrze możesz zamknąć Gliwicką, Mikołowską, Chwałowicką, Wodzisławską i Raciborską (nomen omen już zamknięta), a cały ruch z i do miasta puścić przez Żorską :_

  0 0
 • ~ 2010-03-03 16:43:27

  wybieramy nowego prezydenta do widzenia panie fudali emeryturka

  0 0
 • ~hermann 2010-03-03 19:28:22

  nudy na forum...Dawać SWD i SRB!

  0 0
 • ~cige 2010-03-03 20:24:01

  No to juz dziś jakiś idiot z opla vectra SWD ..NE granat szalał po całej drodze - kierowca a weseli kompani pełne auto gdzie jeden wyłaził przez zadnią szybę i się odgrażał wszystkim z tyłu - może naćpani byli - Policja niech ich namierzy

  0 0
 • ~august123 2010-03-03 21:48:56

  ~auralfloat kosciół ma powsta jadac ulica raciborska od raciborza po prawej stronie przed wiaduktem w tym roku ma cos już tam ruszyc bo teren juz maja kupiony przepraszam podarowany

  0 0
 • ~ 2010-03-03 22:04:25

  batot .... nie mam siły tłumaczyć na czym polega ta robota. Obok dworca PKP jest oddział Cargo. Przyjdź i powiedz gościom odpowiedzialnym za przewozy na linii 173 że zamykasz na 2,3 dni całkowicie ruch to się dowiesz czegoś o sobie. Mędrcy rybniccy nie szukajcie dziury w całym i porozmawiajcie z ludźmi, którzy zajmują się na codzień z budową mostów, utrzymaniem linii PKP i innymi robotami. Najlepiej to idź na budowę i pogadaj sobie z KB, KR albo majstrem. Wszytko wygląda z zewnątrz zajebiście prosto- zburzyć stary i postawić nowy - jaki problem???. Tylko jak się wgryziesz w szczegóły to zobaczysz jaka to robota. To tak jakbym gadał o fedrowaniu (nigdy nie przeszedłem bramy KWK). Acha i jeszcze jedna ważna sprawa - BHP. Naprawdę nie wiecie o czym piszecie...

  0 0
 • ~ 2010-03-03 22:14:43

  I jeszcze jedno... zawsze rozwalają mnie MALI lokalni patrioci... Jak debil to wg nich SWD, SRB albo SJZ. Tak bardziej globalnie to każdy z S.. i nawet ten z SR będzie dla reszty kraju debilem ze Śląska. Ponadto dla EU niezależnie od regionu pozostanie debilem z Polski.

  0 0
 • ~ 2010-03-04 11:42:27

  witam nie chce specjalnie sie tu wypowiadac ale dziwi mnie fakt ze wladze tego miasta nie potrafia skorzystac z wyprubowanych wzorcow na zachodzie ,- dziwi mnie wprost fakt zamkniecia drogi przez wymiane wiaduktu u nas w niemczech a mieszkam tu juz 30 lat nigdy nie zamyka sie drogi gdy wymienia sie most jakis,- po prostu buduje sie drugi obok ,puzniej dostosowuje sie obecna juz droge do tego mostu i po sprawie ,- przestawia sie puzniej ruch na nowy most bez problemu stary most sie likwiduje i droga nie byla zamknieta ruch byl normalny ,- nie bylo problemu nooo ale do wymyslenia tego to trzeba juz innych chyba glow. Nooo ale dzieki temu duzo ludzi bedzie mialo robote z unijnej kasy przynajmniej do konca roku choc kto wie mozna wszystko przedluzyc do wiosny np.

  0 0
 • ~batot 2010-03-05 13:25:02

  mariwawr... ty z UM jesteś albo z PKP?
  Twierdzisz że się nie da a to co się w Rybniku nie da w Gliwicach jest realizowane.
  Jak przedmówca dopowiedział w DE to standard. "U nas się nie da". To jak się nie da to ja proponuję zmienić ludzi u władzy i będzie się dało ;)

  0 0
 • ~ 2010-03-05 20:47:38

  Co to za różnica czy z UM czy PKP albo jeszcze innej pafafii. Po prostu wiem i myślę więcej niż statystyczny Kowalski (wieczna zrzęda, nieudacznik, pijus, kombinator - czyt. złodziej). Gdyby np. Rybnik był jedyną trasą przelotową z Żor na Racibórz to pewnie taki tymczasowy wiadukt by powstał. Nie było takiej potrzeby ponieważ są drogi alternatywne np. przez Jejkowice. Trasa jest dobra ponieważ objazd to tylko dodatkowe ok. 2 km. Minusem jest brak w tamtym miejscu sygnalizacji, która moim zdaniem niepotrzebnie powstała w Niedobczycach. W DE też do końca nie jest tak że do wszystkich remontowanych mostów buduje się tymczasowe. Trzeba przyznać że jest ich więcej. Ale w Niemcach.... :)) Napiszę tak - durnota tego kraju i narodu polega na tym że za to że np. powiesił się aresztant to wylatuje szef więziennictwa. Fudali przecież nie będzie stał na każdym rogu ulicy i brał udziału w każdym projekcie. Nawet nigdy nie widziałem gościa na oczy. Widzę tylko jak wygląda Rybnik na tle innych miast.

  0 0
 • ~ 2010-03-06 12:35:44

  Korki są i będą bo aut przybywa. Faktem jest, że Rybnik ma szalone opóźnienie w budowie dróg alternatywnych i obwodnicy. Dlaczego? Z prostej przyczyny - tam, gdzie drogi mają przebiegać, czyli np. przez Orzepowice czy Kamień, inicjatywę hamuje lokalne lobby, mające fory u Fudalego i UM. Najlepszym przykładem jest Kamień, który z jednej strony narzeka na brak inwestycji na byłym basenie, do którego prowadzi tylko jedna dróżka i jeszcze z przejazdem kolejowym, a z drugiej strony ostro oprotestował budowę drogi przez las. Mentalność wieśniaków mieszkających w Rybnickich dzielnicach połozy to miasto. Krupniolskie rodzinki mające po kilka aut, po wszystko jeżdżące do miasta samochodem, dumne, że mieszkają w mieście, ale niechcące ponosić żadnych poświęceń z tym związanych.

  0 0
 • ~kosteczka 2010-03-06 22:13:56

  chyba cos przeoczylam.... kiedy wodzislawska bedzie remontowana???? skad macie takie informacje? prosze nie zalamujcie mnie:-((( to z elektrowni nie mam szans dojechac normalnie do wodzislawia... energetykow remont- raciborka remont i teraz wodzislawska??? niestety na helikopter mnie nie stac:(((

  0 0
 • ~maniek96 2010-03-07 13:34:28

  barany zamiast najpierw zrobić obwodnice, doprowadzić drogi na których jest objazd do stanu używalności a nie zasłaniać się zimą, żeby rozładować korki i potem remontować to robią na odwrót, niema się codziwić polska to chory kraj. Szkoda że jeszcze nie zamkli ze dwóch innych mostów -było by ciekawiej.

  0 0
 • ~ziupo 2010-03-07 13:49:42

  Obwodnicę też będą w tym roku budować xD

  0 0
 • ~multicar77@interia.pl 2010-03-07 20:03:06

  TO było do przewidzenia,tak się nie da, lepiej by było nowy zbudować i by było taniej, a w koncu też by się przydała dwupasmówka trzeba o tym myśleć w kierunku Raciborza

  0 0
 • ~ 2010-03-14 10:21:50

  Takiego ruchu na Zebrzydowickiej chyba jeszcze nie było :)

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-03-15 10:27:00

  Na zakorkowanych ulicach Rybnika uwidacznia się NIEUDOLNOŚĆ FUDALIZMU !!! Przez 3 kadencje "Bardzo Starzy Radni" nie byli w stanie przewidzieć że samochodu lawinowo przybywa, a drogi ani jednej nie przybyło ! ...ba ! stare tak dziurawe że auta koła urywają ! FUDALIZM to miasto wykończy !

  0 0
 • ~SES 2010-03-16 22:27:10

  JAK FUDALIZM BUDOWAŁ W CENTRUM PLAZE I FOCUSA TO WSZYSTKO RUSZYŁO Z BUTA ŻE I BROWAR NASZ NAWET WYBURZYLI A JAK ZAMKNELI GŁUPI MOST TO NAWET O ŚWIATŁACH NIE POMYSLELI DLA NAAAAS KIEROWCÓW.
  LEPIEJ SIEDZIEĆ ZA BIURKIEM I UDAWAĆ ,ŻE COŚ SIĘ DZIEJE I NIE SŁYSZEĆ !!!  LUDZIE !!! MOST JUŻ ZAMKNELI WIĘC NIE MA CO NARZEKAĆ BO I TAK NA TO NIE MAMY WPŁYWU.

  JEDYNE CO TO TYLKO ŻEBY KTOŚ SIĘ TYLKO PRZYJRZAŁ DROGOM OBJAZDOWYM I POSTAWIŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ!!!

  CHCEMY W MIARĘ NORMALNIE PRZEJECHAĆ !

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2109