zamknij

Wiadomości

Wiadukt na Żorskiej do remontu. Kierowcy muszą w 2017 roku przygotować się na utrudnienia

2016-08-16, Autor: bf

Rybnicki magistrat przymierza się do remontu wiaduktu na ul. Żorskiej (tuż obok tzw. ronda z kulkami). Przebudowa zaplanowana jest na przyszły rok. Dla kierowców to oznacza jedno – będą utrudnienia.

Reklama

O tym jak konieczny jest remont wiaduktu na Żorskiej świadczą choćby biało-czerwone barierki rozstawione po bokach jezdni, które zwężyły poruszanie się pojazdów do dwóch pasów. W ten sposób odciążono wiadukt. To jednak nie wszystkie przesłanki. - Na konieczność dokonania remontu wiaduktu  na ul. Żorskiej i jego przebudowy wskazują dokonane przeglądy techniczne – dodaje Anna Kolenda z biura prasowego UM w Rybniku.

Realizacja zadania planowana jest w  przyszłym roku. - Prace, w zależności od realizacji procedur przetargowych, powinny rozpocząć się wczesną wiosną  i zakończyć - jeżeli nie będzie problemów technicznych – jesienią – dodaje nasza rozmówczyni.

Przebudowa będzie wiązać się z koniecznością zamknięcia obiektu dla ruchu, co zapewne skomplikuje życie kierowców podróżujących tą ulicą. Objazdy poprowadzone zostaną istniejącymi drogami w przebiegu DW 935 – ul. Miarki, Przemysłową do ul. Mikołowskiej i potem ul. Wyzwolenia. - Część kierowców skorzysta na pewno z alternatywnego rozwiązania, wybierając przejazd ul. Prostą w kierunku centrum – mówi Anna Kolenda i jak zaznacza - na tym etapie nie można jeszcze mówić o konkretnych kosztach remontu.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~THE Bill 2016-08-16 07:44:06

  Mam nadzieję, że projektanci pomyślą tym razem o pieszych i zrobią te przejście szersze!! Przecież tam się nie da minąć pieszo, a jak ktoś idzie z rowerem albo wózkiem to trzeba czekać przed wiaduktem. A wystarczyłoby te barierki przesunąć o 30 cm do jezdni.

  26 1
 • ~elmo 2016-08-16 07:49:03

  Dawno tam nie byłem, ale nie da się puścić osobówek przez teren hurtowni pod mostem , przez tory i na parking Media?

  38 2
 • ~etet 2016-08-16 07:53:04

  Nieźle ujęte: "O tym jak konieczny jest remont wiaduktu na Żorskiej świadczą choćby biało-czerwone barierki rozstawione po bokach jezdni". To znaczy wiadukt trzeba wyremontować bo ktoś postawił barierki ? To może je zdejmijcie.

  32 10
 • ~cabrio 2016-08-16 08:17:58

  to jest chore już teraz tam są gigantyczne korki a oni jeszcze most zamkną tzn jedno przez paruszowiec bo są tam światła i prosta nie bd wcale przejezdne żal mi tych którzy bd tam jeżdzic do pracy

  30 12
 • ~akronaut 2016-08-16 09:21:14

  Proszę o przypomnienie kiedy ostatnio ten wiadukt był remontowany. Z tego co pamiętam była robiona na nowo cała płyta mostu.

  27 1
 • ~green electricity 2016-08-16 11:16:00

  Do rozważenia decydentom: Za wszelką cenę trzeba utrzymać komunikację miejską i pieszo - rowerową w tej trasie. Czy to będzie wg pomysłu ~elmo czy też kładka dla pieszych/rowerów i wahadło autobusów po obu stronach wiaduktu. Wiele osób przesiądzie się wtedy do autobusu czy na rower.

  11 2
 • ~Arteks 2016-08-16 14:30:47

  Wszystko jest do załatwienia tylko urzędnicy - bierzcie się do pracy już teraz zamiast straszyć tak jak robi to szef Wydziału Dróg - Hawel w Radio 90. Rybnik ma tylko 4 "przeprawy" przez tory lecące z płd na płn: wiadukt nad stacją towarową, wiadukt na Chwałowickiej (często zakorkowany), wspomniany w artykule na Żorskiej, na Mikołowskiej i pod kolejowym Wielopolska. Przy ruchu 20 lat temu można było robić wszystkoz wykorzystaniem objazdów - przy obecnym ruchu należy jakoś się do tego przygotować bo "inne przeprawy" nie wytrzymają zamknięcia Żorskiej i skierowania ruchu na i tak zatłoczoną Prostą, Wielopolską czy Mikołowską. Można pomyśleć nad budową wiaduktu tymczasowego (miejsce jest od strony płd), lub droga tymczasowa przez tory (to było stosowane w czasie remontu innego wiaduktu kolejowego na Żorskiej koło lotniska), lub preferencje dla transportu miejskiego który dojeżdżałby z obu stron i przejście tymczasową kładką dla pieszych i rowerzystów + apel do kierowców aby na czas tego remontu przesiedli się na rowery i autobusy + jakieś zmiany drogowe bo jeśli obecnie na Prostej i Chwałowickiej korki sięgają czasami 1 km to jak będzie w czasie remontu tego wiaduktu? Ja bym Hawlowi i Koperowi nie ufał na zasadzie "jakoś to będzie" bo oni pokazali w minionych latach, że można skutecznie sparaliżować miasto brakiem korelacji i współpracy chociażby z ZTZ.

  27 7
 • ~To Masz 2016-08-16 16:43:36

  Nowy wiadukt hmm, 2x2pasy(od ronda z kulami do świateł- zjazd do Tesco) na pewno by bardzo pomogło.

  10 0
 • ~jaro_t 2016-08-17 21:12:39

  Do mostu dorzućcie kolejną "przeprawę" przez tory - może tunel pod torami w ciągu ulicy Chrobrego z wyjazdem na Brzezińską :) ? Pozdrawiam

  7 0
 • ~ 2016-08-17 21:24:48

  Rano (dojazdy do pracy / szkół) będzie tragedia. Objazd Prostą, potem pod wiaduktem - to kpina, tam i bez tego jest niewyobrażalny korek rano. Właśnie Brzezińską i Żorską się go objeżdża.
  Ja akurat jeżdżę tamtędy codziennie i nie ma opcji rezygnacji, dowożę w trzy różne miejsca. Widzę to czarno

  8 1
 • ~ 2016-08-17 21:25:36

  ELMO - świetny pomysł!! Może by podsunąć go włodarzom miasta?

  1 1
 • ~ 2016-08-17 21:25:58

  ETET :) :) :)

  2 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 4134