zamknij

Wiadomości

Wiadukt na Chwałowickiej przejezdny dla autobusów

2018-03-20, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Przejazd pod remontowanym wiaduktem na Chwałowickiej od dziś znów przejezdny dla autobusów. Pozostali uczestnicy ruchu muszą jednak dalej korzystać z objazdów, a piesi mogą korzystać wyłącznie z przejścia podziemnego pod dworcem PKP.

Inwestor czyli PKP PLK nie wyznaczył daty ponownego zamknięcia wiaduktu dla autobusów.

Reklama

Przypominamy o obowiązujących objazdach:

Objazd Centrum:
- rondo Kamyczek, ulica Chwałowicką (DW 929), ulicą Świerklańską (DW 929), ulicą Prostą (DW 929), do ulicy Żorskiej (DW 935),

Objazd Wodzisław Śląski, Racibórz:
- rondo Kamyczek, ulicą Chwałowicką (DW 929), ulicą 1 Maja (DW 929), ulicą Śląską, do ulicy Wodzisławskiej (DK 78),

Objazd Świerklany, dz. Chwałowice:
- rondo Chwałowickie, ul. Obwiednia Południowa, rondo Północno – Irlandzkie, ul. Wodzisławską (DK 78), ul. Śląską, do ul. 1 Maja (DW 929),

Objazd Żory, Katowice (dla poj. do 3,5t):
- rondo Chwałowickie, ul. 3 Maja, ul. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, Powstańców Śl., rondo Powstańców Śląskich,

Objazd Żory, Katowice (dla poj. powyżej 3,5t):
- rondo Chwałowickie, ul. Obwiednia Południowa przez rondo Północno–Irlandzkie, rondo Lievin, ul. Raciborską (DW 935), do ulicy Kotucza (DW 935, DK 78).

Dodatkowo na czas remontu wiaduktu, na ulicy Parkowej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy z wjazdem od ulicy Chwałowickiej na wysokości Parku Kozie Góry.

Piesi

Ruch pieszych będzie możliwy wyłącznie przejściem podziemnym pod dworcem PKP.

Uwaga!

Przejście podziemne pod dworcem PKP niestety nie jest dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się i rodziców z wózkami dziecięcymi. Wychodząc naprzeciw potencjalnym problemom, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A deklarują, że zapewnią alternatywną drogę: w przypadku osób, które nie będą mogły skorzystać z obejścia, zostanie zapewnione przejście przez teren budowy w asyście pracownika budowy.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (23):
  • ~LEMUR 2018-03-20 09:31:04

    Czy wiadomo kiedy zostanie uruchomiony ruch dla pozostałych samochodów... np tylko w jednym kierunku? Wcześniejsze informacje o całkowitym ruchu nie wspominały, że zostanie uruchomiony tylko dla autobusów. Do kiedy ma jeszcze potrwać taka sytuacja? Jakieś daty?

    37 12
  • ~ 2018-03-20 09:44:01

    Lemur, Miasto ma w d... mieszkancow Meksyku i Chwalowic, jeszcze tego nie wiesz?

    38 21
  • ~jojo 2018-03-20 09:48:57

    Współczuję pasażerom, oni pewnie nie wiedzą jaką trasą w danym dniu pojadą.

    25 6
  • ~rob78 2018-03-20 09:51:44

    Miasto nie remontuje wiaduktu, jeszcze tego nie wiesz?

    27 21
  • ~LEMUR 2018-03-20 09:57:06

    ~ Nie pytam kto kogo gdzie ma - pozostawiam to ocenie każdego indywidualnie. Tylko chodzi o uzyskanie informacji, skoro puścili autobusy, moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie jednokierunkowego ruchu - obojętnie w którym kierunku - znacznie ułatwiłoby to komunikację i odciążyło pozostałe fragmenty miasta. I jak to niby będzie wyglądać? Stoi tam robotnik który przepuszcza autobusy a inne pojazdy już nie? Ile to aut będzie próbowało się przecisnąć. Lepszym rozwiązaniem tymczasowym byłoby właśnie jednokierunkowe uruchomienie przejazdu pod wiaduktem. Chociaż tyle byśmy wszyscy odetchnęli.

    36 7
  • ~wojto 2018-03-20 10:17:48

    Gdyby na Wodzisławskiej zostały ustawione poprawnie światła na skrzyżowaniu z Hetmańską i Plebiscytową, nie byłoby tam większych problemów. Gdyby na Żorskiej nie postawili Lidla i dodali kolejnych świateł również i tu nie byłoby większych problemów. O drugim wjeździe do Tesco od tyłu nie ma sensu wspominać, bo są wszystko wołania na puszczy. BTW przejście podziemne pod PKP oferuje takie same przyjemności jak 30 lat temu + rozkopany dworzec - idealna synchronizacja z zamknięciem wiaduktu! Ale luz, jeszcze miesiąc i nieco odetchniemy od spalanych płyt meblowych, zieleń miejska posadzi kwiatuszki na rondach i będzie oh jak wspaniale!

    56 3
  • ~MaciejK 2018-03-20 13:48:42

    To jak Prezydent zorganizował nam życie podczas remontu wiaduktu (tak, wiem, że remontuje PKP, ale to Miasto się zgadza lub nie na zamknięcie drogi i organizuje - lub nie, jak w tym przypadku - drogi awaryjne) to najgorsza wtopa obecnych władz. Myslałem, że nic nie przebije wycięcia drzew w kwartale Domus przez Fudalego, ale teraz Kuczera dał większą plamę. Całe miasto zacisnął, a dzielnice "za torami" pozbawił normalnego życia. Dziękuję. A podziękuję raz jeszcze przy wyborach - i wiem, że będę w licznym gronie

    26 16
  • ~dnanwn3 2018-03-20 14:14:07

    Niech nasza kochana policja zrobi coś z tymi pe****łami którzy skręcają z ronda przy makro w prawo na ul. Żorską zamiast czekać na pasie który jest do tego przeznaczony. Ani razu nie widziałem tam radiowozu a w ciągu 5 min spokojnie znalazło by się z 15 takich "kierowców". Prawo jazdy znaleźli chyba w Lays'ach. Jeżeli Policja nic z tym nie zrobi obiecuję że jak trafi się taki pacan poświęcę godzinę i zablokuję ruch i będzie stał. DOTYCZY SIĘ TO RÓWNIEŻ AUTOBUSÓW. ARTEKS PRZEKAŻ TO SWOIM KOLEGOM

    26 14
  • ~ 2018-03-20 14:34:10

    @ dnanwn3 - nierealne, marzenia ściętej głowy. Ja mam kamerę w aucie i jak widzę delikwenta przede mną, że z lewego pasa skręca w prawo, to wysyłam materiał do drogówki... może jak ludzie zasypią ich zgłoszeniami, to się tam ruszą - ale nieoznakowanym.

    Niedawno, jakaś picza z Żor prawie mnie staranowała - otwieram okno i pytam ją, czy wie co robi źle. Prawie porysowała mi auto. No cóż - mam nadzieję, że drogówka dobierze się jej do tyłka. Ja zaś, jak już muszę jechać tamtędy, to zamiast użerać się z debilami, skręcam w ul. Sygnały i potem Wolną... krótsze zatwardzenie na Przemysłowej jest lepsze, niż to obok McD.

    10 10
  • ~wojto 2018-03-20 15:24:02

    Panowie (pääkäyttäjä i dnanwn3) dobrze że jakiejś pałki nie wozicie ze sobą w aucie, bo odnoszę wrażenia, że gdybyście ją mieli to niechybnie spałowalibyście tych delikatnie naginających przepisy. Rozumiem też, że Wy jesteście na drodze bardziej święci od papieża... A już wysyłanie materiałów do drogówki, gdy ktoś nie spowodował zagrożenia zdrowia lub życia, jest delikatnie mówiąc żałosne i na poziomie przedszkolaka...

    15 20
  • ~Janusz_Cebularz 2018-03-20 16:43:22

    Do redakcji: Ruch pieszy jest dopuszczony pod wiaduktem. Lewa strona jest otwarta dla ruchu pieszego patrząc od budynku K1. Nawet tabliczki informujące o przejściu podziemnym są zaklejone taśmą.

    2 0
  • ~Konrad Klink 2018-03-20 17:27:05

    @MaciejK Prezydent nie ma nic do gadania. Nie może się nie zgodzić. Działka nad którą stoi wiadukt jest kolei a nie miasta, tak jak droga. Prezydent wyznaczył objazdy i drogi alternatywne. @dnamwn3 mnie też krew zalewa na tym rondzie. Faktycznie patrol drogówki by się tam przydał. Sytuacja zresztą jest normą już od dawna.

    8 6
  • ~dnanwn3 2018-03-20 17:28:54

    Wojto Wyobraź sobie że stoisz w długiej kolejce do kasy i nagle 10 typa wbija się przed ciebie powiem więcej taka sytuacja ma miejsce codziennie. Rozumiem że stoisz grzecznie i jeszcze im dziękujesz Za to że musisz dłużej stać w kolejce. Widzę że u ciebie też kiepsko z kulturą skoro piszesz takie rzeczy

    13 4
  • ~wojto 2018-03-20 21:35:02

    Gdzie Ty żyjesz? Cwaniactwo, kombinowanie, chamstwo, wyzysk słabszego i dewastacja przyrody to główne przymioty naszego społeczeństwa. Od dłuższego czasu wzór idzie z samej góry, a ostatnimi czasy tak dobitnie, że naprawdę trzeba żyć w matrixie, by tego nie dostrzegać. Dostosuj się albo "giń" - czytaj żołądkuj się i trać swoje nerwy.
    BTW nie do końca też jestem przekonany, że kierowcy ci na tym rondzie łamią przepisy. W każdym razie jakby zrobili rundę honorową wokół całego ronda i zjechali na Żorską to co wówczas? Są czyści jak łza.
    BTW2 Jakby większość kierowców to nie były śpiące królewny i ruszały na światłach ciutkę żwawiej, korki byłby dwa raza mniejsze.

    5 7
  • ~jand 2018-03-20 21:43:16

    To ja mam pytanie z gatunku niewygodnych. Pytanie do PLK i Władz tego Cudownego Miasta, które to władze mają prawo nie dopuścić do zmiany organizacji ruchu. Pytanie brzmi (uwaga, będzie trudne!):

    Skoro tu:

    https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,otwarty-przejazd-pod-wiaduktem-co-z-autobusami,wia5-3266-36050.html

    napisano, że zamknięcie wiaduktu potrwa do 19 marca, a dziś mamy 20 marca, to kto kłamał?

    Dziękuję za uwagę.

    6 0
  • ~wojto 2018-03-20 21:45:14

    A i jeszcze jedno, Ty przez tych kilku kierowców tracisz codziennie 5minut. Oni zyskują 5 minut. Bilans społeczeństwa wychodzi na 0. Przez taki syf jaki mamy za oknem i w domach przez pół roku (w tej chwili słupki przekraczają już 1500%) WSZYSCY mamy z 10lat krócej na życie, jak nałogowi palacze... mam nadzieję, że nie palisz fajek i nie kopcisz z komina...

    3 6
  • ~ 2018-03-20 21:52:25

    @ wojto - weź poczytaj sobie przepisu ruchu drogowego, konkretnie ten o poruszaniu się na skrzyżowaniu i stosowanie się do oznakowania oraz czym jest i jak jeździ się po tzw. rondzie.

    Życzę Ci z całego serca, aby ktoś kto delikatnie nagina przepisy, wjechał Ci w zadek albo w bok.

    Zaś drogowe cwaniactwo i chamstwo trzeba tępić, jak na razie dobrze mi idzie. Niejeden się przekonał, że za naukę lub odświeżenie wiadomości z zakresu PoRD kosztuje.

    Hurleya w aucie już dawno nie wożę, głupiemu człowiekowi przywalę w ten nic nie rozumiejacy łeb (polskie "ale o co panu chodzi") a za czlowieka mnie posadzą. Od egzekwowania są odpowiednie organy. Skoro ci delikatnie naginajacy przepisy uważają mnie za frajera, bo przestrzegam przepisów, staram się być fair wobec innych - to ja nie będę dłużny. Naginasz przepisy - płać cwaniaku, taka akcja.

    Pozdrawiam wszystkich minusujacych fajansiarzy drogowych.

    13 6
  • ~Arteks 2018-03-20 22:03:10

    @MaciejK - jeśli jesteś przeciwny remontom infrastruktury kolejowej to musisz głosować przeciwko wszystkim obecnym rządzącym bo to inwestycja PKP PLK która bezpośrednio podlega pod ministra infrastruktury, a ten podlega premierowi RP. A miasto nie jest zaciśnięte przez remont wiaduktu czy przez władze miasta ale przez to, że jest za dużo aut w ruchu!!! Kiedyś jak budowano różne ronda czy remontowane mosty i wiadukty - nie było takich problemów z poruszaniem się po mieście, tak samo z parkingami. Ale doszliśmy w ilości aut do punktu krytycznego. @dnanwn3 - przekażę i rozumiem twoją irytację. Mnie z kolei wkurza wpuszczanie cwaniaków którzy chcą ominąć korek i jadą sobie np. Kotucza prawym pasem i jak dojeżdżają do ronda to żebrzą światłami, że chcą wjechać na pas umożliwiający jazdę w lewo lub na prosto. Niestety wielu naiwnych ich wpuszcza. Ta samo na bramkach autostradowych jak jest czasami tłok to wielu jedzie pasami dla Viatolowców, a przed samymi bramkami "żebrają" aby ich wpuścić. Kierowcy, nie bądźcie naiwni! Kolejka to najsprawiedliwsze rozwiązanie i wszyscy powinni się do tego dostosować.

    7 11
  • ~rob78 2018-03-21 08:34:44

    Jeszcze o tym rondzie przy Makro. Już pare razy mi się zdarzyło, że chciałem przepuścić kogoś, żeby z tego pasa jechał prosto, zrobiłem luke, bo i tak wjazd w żorską był zablokowany, a delikwent wrzucił migacz w prawo i się ustawił przede mną i kompletnie wszystko zablokował...wtedy dopiero może gul skoczyć.

    4 0
  • ~wojto 2018-03-21 08:35:18

    @pääkäyttäjä - zdecydowanie bardziej obawiam się na drodze jednego furiata niż kilku cwaniaczków. Sorry ale z twojego opisu wyłania mi się dokładnie taki obraz Ciebie https://www.youtube.com/watch?v=zNFJBv9alHs Takich to ludzi trzeba eliminować z ruchu poprzez badania psychiczne. Ten kto nie potrafi opanować swoich emocji na drodze (jest na poziomie trzylatka) i własnoręcznie chce robić za szeryfa nigdy nie powinien dostać do ręki kierownicy...

    3 5
  • ~Reni Lili 2018-03-21 09:10:20

    A co z samochodami osobowymi - wczoraj przez 10 minut osobiście widziałam aż 8 aut które przejeżdżają pod mostem .

    1 3
  • ~dnanwn3 2018-03-21 09:20:33

    Arek z ul. Kotucza masz rację to jest ta sama sytuacja. Wojto dokładnie jak już chce cwaniakować to niech objedzie sobie rondo - będzie bezpieczniej. Zjazd jest zrobiony pod takim kątem że nie widać debila zjeżdżającego nagle w prawo. Drogi puste a i tak znajdzie się jakiś człowiek który jedzie na rondo i zjeżdża w prawo przed samą maską. Tego już w ogóle nie potrafię zrozumieć

    2 2
  • ~ 2018-03-21 10:14:24

    @ ~wojto - sorry, trafiłeś pod zły adres, do furiata mi jeszcze daleko - przez kursy doszkalające z jazdy defensywnej skutecznie się odżegnuję od takich metod :) Jak już pisałem wcześniej - debilowi przywalę, za człowieka mnie wsadzą - "how about no". Poza tym, gratuluję - facet z monitoringiem w aucie jest postawiony na równi z debilem nie panującym nad rękami...

    Co do obawiania się cwaniaka - jadąc przepisowo, koleś który chce sobie ułatwić i pójść na skróty nie jest dla mnie zagrożeniem...? Przez bezczelne wpierd...lenie się z pasa, z którego masz jechać na wprost? Ja podziękuję. Dla przyjezdnych (ale takich prawdziwych a nie zza miedzy albo ludzi, których auta widuję regularnie o tej samej porze, w tych samych miejscach) jeszcze przymknę oko ale dla tubylców? Nie.

    Co do Twojego bzdurnego tekstu na temat oszczędności czasu - sparafrazuję to poprzez "ja, mhm". Często widzę, jak komuś się spieszy i nie wytrzymał presji a potem spotykamy się na światłach albo za sznurem aut. W przypadku rzeczonego ronda i prawoskrętu - nie wiem, ile oszczędzi cwaniaczek z lewego, skoro ja ląduję przed nim albo on znów przede mną...

    Co do eliminacji w testach - przechodzę badania psychotechniczne/psychomotoryczne dość regularnie (dla kierowców kat. B) i one furiatów nie wyeliminują bo nie ma złych odpowiedzi - są same dobre i mają na celu pokazanie, jakim kierowcą jesteś. Sprawdzają czy lubisz ryzyko, czy panujesz nad sobą, czy jesteś skłonny do współdziałania, itp. Psycholog na miejscu omawia z delikwentem wyniki i wydaje orzeczenie. W obu przypadkach, cwaniaków i furiatów za kółkiem da się wyeliminować poprzez kary serwowane przed odpowiednie służby.

    2 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wybierasz się na wybory 13 października?




Oddanych głosów: 1953