Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych to tytuł wykładu otwartego, który odbędzie się na rybnickim Kampusie w ramach II Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej - start do własnego biznesu.
Wykład otwarty pt. „Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych” rozpocznie się 14 marca o godz. 12.00 w auli Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji UE w Rybniku. Wezmą w nim udział również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Jastrzębia-Zdroju i Czerwionki-Leszczyn, którzy zakwalifikowali się do finału II Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej.
Wykład poprowadzi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik województwa śląskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i specjalistka od public relations. - Mark Twain powiedział, że umysł pracuje do momentu, aż mamy wstać i wygłosić przemówienie. Coś w tym jest. Trema, obawa o reakcję publiczności, lęk przed konfrontacją z grupą to najczęstsze powody, które zniechęcają nas do wystąpień publicznych. Nie chodzi o to, aby od razu przemawiać do tysiąca osób. Jednak jeśli myślimy o własnym biznesie powinniśmy stawić czoło swoim obawom. Dlatego przekonuję młodych ludzi, żeby zaczęli ćwiczyć umiejętność wystąpień publicznych, a znakomicie przygotowana prezentacja pomoże im w realizacji planów na przyszłość - podkreśla Beata Kopczyńska.
- Świetne wystąpienie publiczne nie jest kwestią talentu, ale umiejętności, których można się nauczyć i utrwalić. Znajomość kilku sprawdzonych zasad tworzenia prezentacji pomoże każdemu opanować tę sztukę - dodaje.
Wykład pomoże uczniom biorącym udział w konkursie lepiej wypaść w finale. Bowiem oprócz wykazania się wiedzą z zakresu e-biznesu i e-administracji, będą musieli także zaprezentować przygotowany wcześniej biznesplan swojej firmy i przekonać jurorów do zainwestowania w ich pomysł.
Partnerem instytucjonalnym konkursu jest rybnicki Oddział ZUS, PUP w Rybniku oraz Urząd Skarbowy.
Tagi: Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych, Kampus Rybnik, II Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej - start do własnego biznesu, szkoła ponadgimnazjalna Rybnik, ZUS w Rybniku, Beata Kopczyńska, Wydziału Biznesu Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Zmarł Jerzy Groborz, „najłagodniejszy nauczyciel pod słońcem”
21605„Z wielką pasją wychowała kilka pokoleń muzyków”. Zmarła Łucja Stawarska – wieloletnia dyrektorka ogniska muzycznego w Rybniku
12644Ranking Perspektyw: na listach znalazło się 8 szkół z Rybnika. Zobaczcie, jakie miejsca zajęły
10843Radny PiS skrytykował chęć występu drag queen, ale na wystawę przyszedł. A tam tłumy! (zdjęcia)
9044Zbliża się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomo już, co będzie się działo na kampusie w Rybniku
5503Zmarł Jerzy Groborz, „najłagodniejszy nauczyciel pod słońcem”
+126 / -0„Z wielką pasją wychowała kilka pokoleń muzyków”. Zmarła Łucja Stawarska – wieloletnia dyrektorka ogniska muzycznego w Rybniku
+36 / -0Ranking Perspektyw: na listach znalazło się 8 szkół z Rybnika. Zobaczcie, jakie miejsca zajęły
+34 / -8Uczniowie I LO najlepsi w 20. „Pojedynku na Słowa”
+8 / -0„Kawa z mlekiem”, czyli rybnicki zespół z „Problemami natury wewnętrznej”
+5 / -0Zbliża się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomo już, co będzie się działo na kampusie w Rybniku
30Radny PiS skrytykował chęć występu drag queen, ale na wystawę przyszedł. A tam tłumy! (zdjęcia)
20Ranking Perspektyw: na listach znalazło się 8 szkół z Rybnika. Zobaczcie, jakie miejsca zajęły
1„Kawa z mlekiem”, czyli rybnicki zespół z „Problemami natury wewnętrznej”
0Jasełka Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym – świąteczna chwila refleksji i radości (zdjęcia)
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert