zamknij

Wiadomości

We wtorek wspomną Żołnierzy Wyklętych

2013-08-31, Autor: dk
We wtorek rybniczanie uczczą pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Zaplanowano m.in. spotkania z Leszkiem Żebrowskim i z Tadeuszem Płużańskim.

Reklama

W najbliższy wtorek Leszek Żebrowski i Tadeusz Płużański wygłoszą wykłady w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku. Pierwszy z gości opowie o podziemiu zbrojnym obozu narodowego oraz o Henryku Flamme – śląskim bohaterze NSZ. Z kolei Tadeusz Płużański poświęci wykład podziemiu zbrojnym po 1914 roku, Witoldowi Pileckiego oraz komunistycznym oprawcom.

Około godziny 17:00 Leszek Żebrowski i Tadeusz Płużański spotkają się z członkami Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Stwardnienie Rozsiane „Pro Bono” w Rybniku.

 

I Rybnicki Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostanie zorganizowany we wtorek, 3 września, o godzinie 14:00, w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku (Kampus, ul. Rudzka). Wstęp bezpłatny!

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2013-08-31 21:51:21

  Ciekawe kto klika na NIE, pewnie antypolscy lewacy.

  0 3
 • ~martin75fm 2013-09-01 00:35:29

  ~nti kłócisz się sam ze sobą? Nikt ci tam nic nie klika ! Co to za osoby ci jaśnie panowie Leszek Żebrowski i Tadeusz Płużański??? Ani to z Rybnika znane nazwiska, dobrze że za darmo te prelekcje bo szkoda kasy na takie durnoty jak jakieś żołnierze wyklęte! dziś to by ich inaczej nazwali !!!

  5 0
 • ~piotrekdec 2013-09-01 00:55:22

  nti: i jeszcze pedały i złodzieje, aha zapomniałem i największy sukces polski walczącej to warszawska rzeź '44

  6 0
 • ~wojtek_jj8 2013-09-01 15:15:45

  Następny, jedynie mądry i wszechwiedzący historyk Polak patriota - L. Żebrowski. Jak czytam jego historyczne "fakty", od razu kojarzy mi się z Wilsteinem czy przekręconym muzykiem Jankiem Pospieszalskim. Brzydzę się robieniem pieniędzy na promocji swoich wypocin, szczególnie kosztem ludzi, których średnia wieku przekracza 60 lat (wiem, co piszę, bo przypadkowo byłem na takim spotkaniu 70 letnich patriotów wymachujących flagami biało-czerwonymi z wizerunkiem orła w koronie w tle). Ciekawe na czyje zaproszenie przyjeżdżają Ci Panowie?

  9 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Twoim zdaniem dni elektrowni w Rybniku są policzone?
Oddanych głosów: 1312