zamknij

Biznes

Warszawa ma szkółkę FC Barcelony, a w Rybniku...

2011-09-20, Autor: 
... powstaje Football Academy pod patronatem klubu angielskiej ekstraklasy Bolton Wanderers.

Reklama

Football Academy ma w Polsce ponad trzydzieści szkółek i ośrodków treningowych, m.in. w Poznaniu i we Wrocławiu. W Rybniku filię tej piłkarskiej szkoły chce otworzyć nieznany wcześniej w środowisku piłkarskim Sebastian Paulus.

Na zajęcia w Football Academy mogą zapisywać się chłopcy w wieku od 4 do 12 lat. Za szkolenie swoich dzieci rodzice będą musieli zapłacić 100 złotych czesnego. Baza szkółki póki co nie wygląda imponująco: zajęcia mają się odbywać w Niedobczycach, w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 11. Być może w przyszłości na "Orliku" przy ul. Górnośląskiej.

- Nasze grupy nie będą brać udziału w rozgrywkach ligowych, a wyłącznie w turniejach. Młodzi adepci futbolu, pod opieką doświadczonych trenerów, mają czuć się komfortowo i bezstresowo. Kładziemy nacisk na rozwój dzieci i zarażanie ich pasją do sportu, nie na wyniki - tłumaczy założyciel szkoły w Rybniku.

Póki co jednak, Sebastian Paulus nie ujawnia jakich doświadczonych trenerów udało mu się pozyskać do współpracy.

Robert Mościcki - szef Wydziału Szkolenia Podokręgu Rybnik Śląskiego Związku Piłki Nożnej, do nowej inicjatywy odnosi się z rezerwą. - Każde przedsięwzięcie mające na celu piłkarskie szkolenia młodzieży godne jest pochwały. Jednak praca z młodzieżą wymaga szczególnych kompetencji i doświadczenia. W tym kontekście na naszym terenie nie mamy dobrych doświadczeń z prywatnymi szkółkami i menadżerami - mówi Robert Mościcki.

Dodaje, że szkółki piłkarskie prowadzone przez stowarzyszenia w naszym regionie, dzięki dotacjom z budżetów miast oferują szkolenie za znacznie niższe kwoty. Na przykład w Rybnickim Klubie Piłkarskim składka dla najmłodszych piłkarzy wynosi 20 złotych. - W tej kwocie zapewniamy pracę szkoleniowca, przejazdy, ubezpieczenie, stroje i inne koszty związane z udziałem w rozgrywkach - wylicza prezes RKP Stanisław Jaszczuk.

Sebastian Paulus przekonuje jednak, że atuty zakładanej przez niego szkółki są inne. - Postępy dzieci na bieżąco są monitorowane przez Brytyjczyków. Dwa razy do roku wysłannicy Boltonu organizują w Polsce obozy, podczas których wyszukają kandydatów do gry w swoim klubie. Jeśli dziecko zaprezentuje odpowiedni poziom umiejętności, dostanie szansę wyjazdu do Anglii - informuje założyciel nowej szkółki.


Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~szymek41 2011-09-20
  08:32:04

  0 0

  Panie Prezesie RKP, chyba Pan żartuje pisząc tym że za 20zł, da się utrzymać wyszkolenie młodzieżowca, dlaczego nie napisał Pan że musimy zakupić sobie dres, torbę, buty, dodatkowo każdy obóz opłacamy z własnej kasy, plus na treningach nie ma wody. Panie Sebastianie dobra robota, czytałem już na forum o was, i jak dla mnie trafiliście w 10.

 • ~jedrek_1_1 2011-09-20
  09:06:24

  0 0

  Idzie normalność? Wszędzie na świecie jest tak, że jak chcesz dziecko dokształcać, zabawiać to ponosisz koszty. Co innego ubodzy, lub rodziny wielodzietne - im miasto powinno dać, ale na zajęcia w normalnej szkółce, a nie miejsko-politycznej przybudówce. U nas pan Jaszczuk dostaje z miasta, a na zajęcia chodzą dzieci prominentów. Potrzebujący mają poważny problem, żeby się tam dostać. A jak są potrzebujący to wystarczy spojrzeć w komentarz. Trzymam kciuki za nową inicjatywę!

 • ~777lok777 2011-09-20
  09:11:40

  0 0

  Pan Sebastian Paulus ze Szczerbic?? Rocznik (chyba) 1990?? Jeśli to on to chyba za młody...

 • ~c182 2011-09-20
  10:03:18

  0 0

  Nie wiem czy brak uczestnictwa w rozgrywkach ligowych jest dobrym pomysłem takiej szkółki. Przecież nie trzeba kłaść jakiegoś nacisku na wynik, a możliwość regularnego ogrywania się z rywalami jest chyba potrzebna. Tym bardziej, że mecze powinny sprawiwac dzieciakom radość a nie jakiś stres. Życzę powodzenia tej inicjatywie, ale moim zdaniem już na starcie trochę zniechęcają, a to że niby działają pod szyldem Bolton to moim zdaniem bardziej chwyt marketingowy, bo takich szkółek jest w Polsce mnóstwo a nie to co FCB w Warszawie.

 • ~myk 2011-09-20
  10:08:19

  0 0

  Dlaczego za młody? Świeża, nieskażona korupcją krew, poza zasięgiem wpływów leśnych dziadów. Same plusy. Dlatego pewnie Anglicy mu zaufali. Podoba mi się ten system, bez ligowych gierek, bez chorych układów, przekupstwa i kumoterstwa TWA. Niestety to musi kosztować, ale jest szansa, że nawet ci, którzy nie zwojują świata, wyniosą z tej szkółki zdrowe zasady zamiast cwaniactwa. Też trzymam kciuki.

 • ~danielo78 2011-09-20
  10:45:32

  0 0

  ZAMKNĄĆ TO ZANIM POWSTANIE NA 4 SPUSTY.PO CO TO KOMU POTRZEBNE.SĄ INNE INWESTYCJE WAŻNIEJSZE !!!!

 • ~ 2011-09-20
  10:49:27

  0 0

  Odezwał się moher. Jakie inwestycje są ważniejsze? Nowy krzyż albo kościół?

 • ~777lok777 2011-09-20
  11:42:01

  0 0

  dobrze, że młody, że świeża krew ale chodzi o doświadczenie. choć ja też nie jestem ekspertem w tych sprawach więc życzę powodzenia. każdy powinien mieć szansę!!! Zwróćcie uwagę, że danielo78 pod każdą z wiadomości "psioczy". Aż tak nie zadowolony z siebie i świata... współczuje.

 • ~werkk 2011-09-20
  12:36:27

  0 0

  Sprawdzałem w internecie Dudki chcieli w Rybniku otworzyć szkółkę piłkarską coś na wzór Angielski tam szkoli się dzieci a menadżerowie klubów kupują tych najlepszych. Szkółka była by bezpłatna oczywiscie kandydat do niej byłby poddany testom czy rokuje nadzieje aby zrobić z niego piłkarza którego by można sprzedać (brzydkie słowo) i zarobić to byłby zysk dla właściciela szkółki i ewentualne ryzyko bo na 100 trenujących jak uda się wyszkolić jednego piłkarza typu Franz Beckenbauer to jest to zysk dla właściciela. Ale niestety w Rybniku od razu znaleźli się tacy co chcieli zostać udziałowcami i prezesami oraz dyrektorami tej szkoły Dutki nie maja kalifikacji aby wymienione stanowiska zajmować oprócz prezesa.Czyli mieli dać kasę a nieudaczniki by na tym zarobili.

 • ~ 2011-09-20
  12:55:18

  0 0

  A kto to są DUTKI??? Kazik i Marian Dutka? A może chodziło o Dariusza i Jerzego Dudków? Więc wówczas odmiana brzmi: DUDKOWIE!!!

 • ~inzynier 2011-09-20
  13:17:09

  0 0

  werkk jak zwykle wyrywasz się do komentowania na forum nie mając kompletnie wiedzy w temacie.Coś słyszałeś lub znalazłeś jakąś lakoniczną informację i próbujesz dobudować fikcyjny scenariusz nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.Sama redakcja rybnik.com.pl mogłaby się wznieść ponad poziom i dopytać osoby,które wówczas brały udział w rozmowach z braćmi Dudek o podanie większej ilości szczegółów ( chyba,że obowiązuje klauzula tajności?)Niestety względy ekonomiczne wzięły wówczas górę,chociaż pomysł był śwetny.Niestety nikt za darmo nie jest w stanie dobrze wyszkolić sportowca i to co mówi p.Jaszczuk z całym szacunkiem jest przepraszam ,śmieszne. Za 20 zł "szkolenie"? to jakis żart.Szkolenie na wysokim poziomie absorbuje potężne środki finansowe.W "bajki "p.Paulusa ,również trudno uwierzyć,ale dajmy mu szansę.

 • ~werkk 2011-09-20
  13:44:21

  0 0

  inzynier czyli znasz temat. Wiesz kto chciał tam rządzić nie inwestując żadnych pieniedzy.

 • ~ 2011-09-20
  14:03:43

  0 0

  Już jeden Paulus był i dowodził wojskami pod Stalingradem - wiemy jak się to skończyło.

 • ~mariuszrybnik 2011-09-20
  17:44:56

  0 0

  Pomysł dobry ,ale nie wróżę tej szkółce jakichś sukcesów. Zeby szkolić ,trzeba mieć bazę treningową, dobrych trenerów i wiele innych szczegółów mniej ważnych i tych bardziej ważnych a jak narazie ta szkółka tego nie ma i jakoś nie widzę w przyszłości zeby miala.Sala gimnastyczna to za mało ,zdecydowanie za mało . Podstawa to kasa na szkolenie ,bo za wszystko trzeba płacić. Szkółka Pana Paulusa bardziej chyba jest nastawiona na zarobek niż na szkolenie. Z Rybnika niestety uciekają młodzi zdolni piłkarze do Zabrza czy Katowic i mimo ,że RKP Rybnik dysponuje bardzo dobrą bazą treningową czy możliwością nauki w szkołach sportowych .Ciekawe jaki jest tego powód? Oczywiście życzyć trzeba Panu Paulusowi aby wyszkolił polskich Messich czy Ronaldo ,ale czy to jest możliwe przy tym czym dysponuje. Szkoda ,że Dudek nie zrobił tego co zamierzał w Rybniku , bo on miał kasę ,żeby coś mogło z tego być. No ,ale mamy w Rybniku tak jak mamy i nie ma ani sukcesów piłkarskich ani żadnych talentów .

 • ~sebastian.paulus 2011-09-20
  18:07:55

  0 0

  Okres w jakim szkółka startuje zmusza mnie do zrealizowania zajęć na Hali, a niestety w Rybniku naprawdę jest o dobrą hale ciężko, Ekonomik brak miejsca, Hala w Boguszowicach również, dlaczego nie będę pisać, brakuje obiektów zamkniętych w Rybniku, Hal ze sztuczną nawierzchnią, ale z tym nam jeszcze daleko do naszych zachodnich przyjaciół. Przyjdzie Wiosna, wykorzystamy dobrze obiekty MOSiRu, np.sztuczne boisko przy Gliwickiej, pracy przed nami dużo, a ja pomysłów mam dużo. Co do trenerów, zapewniam że nie są Trenerzy świeżo po studiach, ale z kilku letnim stażem w pracy z dziećmi i z bardzo dużymi sukcesami, ale szczegóły na pierwszych zajęciach:)

  Czego nie napisał o nas redaktor, a uważam za największy plus Football Academy, że trenujemy cały rok, tak jak na zachodzie, nie mamy 4miesięcznych przerw, w okresie letnim i zimowym, jeśli się chcę coś osiągnąć to trzeba pracować.

  Wiele do życzenia mają wypowiedzi szefów i prezesów naszego Rybnickiego Szkolenia, ale zostawię to bez komentarza. My nie mamy niczego wspólnego z Podokręgiem szkolimy dzieci by później mogły wzmocnić kluby naszego regionu i to za darmo, bez opłat transferowych.

  W razie pytań jestem do dyspozycji.

 • ~inzynier 2011-09-20
  18:59:32

  0 0

  Pytanie do p.Paulusa z jakich środków będzie szkólka finansowana? Bracia D. w szkółkę chcieli zainwestować kilka milionów własnych
  pieniędzy.Okazało się,że za długo musieliby czekać na jakikolwiek zysk.Czy będzie pan chciał skorzystać z dotacji z budżetu miasta podobnie jak inni?,czy środki będą od sposorów?Czy inwestuje p.własne?Rzeczywiście bez zaplecza trudno bedzie panu zrealizować ten zamysł.Bracia D.chcieli stworzyć i bazować na własnym zapleczu (ok.6 boisk w jednym miejscu.)

 • ~mariuszrybnik 2011-09-20
  19:51:14

  0 0

  Wystarczy wejść na stronę Football Academy i można przeczytać na jakich zasadach funkcjonuje ta szkólka. Idea jest naprawde fajna ,pomysł i w ogóle ,ale tak ciężko w Rybniku cokolwiek zrobić nowego . Dziwne miasto ,dziwni ludzie

 • ~sebastian.paulus 2011-09-20
  21:19:51

  0 0

  Naszym zapleczem będą obiekty MOSiRu przy ul. Gliwickiej, które zostały wybrane przez Football Academy, w Rybniku nie trzeba budować, wystarczy z nich korzystać, bo czasami świecą pustkami. Co do finansowania to ciągle poszukuje sponsora.

  Pozdrawiam

 • ~werkk 2011-09-21
  07:19:20

  0 0

  To na pewno go znajdziesz pozdrawiam.

 • ~Korki 2011-09-22
  15:46:21

  0 0

  Pytanie powinno brzmieć - czy w ogóle będą chętni?? Wątpię. Dzieci wolą siedzieć przed kompem niż biegać za piłką. Niestety, taka rzeczywistość

 • ~Chrishouk 2011-09-25
  13:59:43

  0 0

  Jeżeli to jest szkółka działająca w ramach klubu z Boltonu to nie jest finansowana, przynajmniej w części, przez sam klub? Czy klub w ogóle nie angażuje się finansowo?

 • ~p1chrunch 2011-10-03
  22:17:14

  0 0

  Szkoda, że akademia nie nazywa się po polsku. Czy będziecie oddawać piłkarzy do Energetyka ROW, Sygnałów Gotartowice albo Górnika Boguszowice?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5256