zamknij

Wiadomości

W weekend startuje rajd „Płyniemy Polsko”. Opłyną cały kraj

2021-04-30, Autor:  Bartłomiej Furmanowicz

Czym byłaby majówka bez „Dakaru na wodzie” rodem z Rybnika? Już 2 maja rozpocznie się wyścig „Płyniemy Polsko”. Rybniczanie w ten sposób pomogą potrzebującym, a przy okazji będą ścigali się w Długodystansowych Mistrzostwach Polski.

Reklama

Pandemia czy nie, jak początek maja to tylko z „Płyniemy Polsko”. Dariusz Gryt wraz z Jackiem Biskupkiem – inicjatorzy akcji z Moto H2O ponownie opłyną kraj. W podróż zabierają się z nimi inni rybniczanie – Mariusz i Damian Malgrabowie, Arkadiusz Małolepszy czy Krzysztof Pierchała. W sumie w zawodach weźmie udział 40 uczestników!

- Pandemia krzyżuje plany, są obostrzenia i nie możemy budować miasteczek wzdłuż rzek, jak to było przed laty. Cel jest cały czas taki sam, ale tym razem mamy coś dla uczestników. Polski Związek Motorowodny przyznał nam rangę Długodystansowych Mistrzostw Polski. To najwyższa ranga sportowa, jaka może się nam wymarzyć – mówi Dariusz Gryt.

Tym razem wyścig nie rozpocznie się w Ustroniu, jak to było dotychczas. Motorowodniacy chcą otworzyć wyścig w Rybniku, a konkretnie na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy. Następnie przeniosą się do Krakowa, skąd wystartuje wyścig. Tego samego dnia (czyli 2 maja) dopłyną Wisłą do Warszawy. Nazajutrz celem jest Włocławek, a 4 maja zawodnicy dotrą do Mechelinek. Tu zaczyna się morski etap, który może niejednego zaskoczyć. W środę (5 maja) będzie postój w Darłowie, dzień później w Szczecinie. Motorowodniacy zameldują się 7 maja w Głogowie, skąd wrócą do Rybnika.

Oprócz rywalizacji sportowej, zawodnikom przyświeca nadrzędny cel – zebranie środków, dzięki którym będą mogły się odbywać zajęcia z nurkowania dla osób z różnym stopniem niepełnosprawności.

Co prawda tegoroczny wyścig „Płyniemy Polsko” nie odbędzie się z udziałem kibiców, ale będzie można go śledzić poprzez aplikacje komórkowe, które do ściągnięcia są z Google PlayApp Store.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 33

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2021-04-30
  20:37:57

  40 12

  eeeeee….. że tak zapytam….. co nas to obchodzi?

 • ~rzyt 2021-05-01
  01:48:39

  33 9

  ProEko inicjatywa MotoH2O, a co z NOx, co ze smogiem, co z hałasem, co z zanieczyszczeniem wody, co z organizmami żywymi przepompowanymi przez turbinę. Może lepiej sprzedajcie te zabawki i przeznaczcie kasę na nurkowanie....

 • ~ 2021-05-01
  08:28:27

  33 5

  świetny pomysł pod pretekstem szczytnej idei zbiórki bawimy się za pieniądze sponsorów
  bądźcie nowocześni i ekologiczni i płyńcie chociażby rowerami wodnymi a nie "ekologicznie" spalającymi ogromne ilości paliwa skuterami

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 706