zamknij

Biznes

W Stodołach potrzebny inwestor z pomysłem

2012-04-20, Autor: Beata Matuszek
Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu ruszy kolejny przetarg na sprzedaż Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji w Rybniku-Stodołach. Tym razem zarząd Elektrowni będzie szukał inwestora w całej Polsce, bo potrzebny biznesmen z pomysłem, który wykorzysta potencjał obiektu.

Reklama

To już drugi przetarg na atrakcyjne działki położone przy Zalewie Rybnickim. Do pierwszego, który zakończył się z początkiem kwietnia, nie zgłosili się żadni oferenci. - Było sporo zainteresowanych, dużo zapytań w tej sprawie. Nie przełożyło się to jednak na zgłoszone oferty – mówi Jan Makowski, dyrektor ds. Społecznych i Socjalnych Elektrowni Rybnik. - Poprzedni przetarg ogłosiliśmy z myślą o lokalnych inwestorach. Teraz chcemy naszą ofertę skierować szerzej, będzie miała zasięg ogólnopolski – dodaje.

Zarząd Elektrowni Rybnik liczy na pozyskanie inwestora, który będzie miał pomysł na zagospodarowanie ośrodka. - To ośrodek rekreacyjno-sportowy i nam zależy, żeby ta działalność miała kontynuację. Nie chcemy, żeby tam powstała cementownia czy magazyn – tłumaczy Jan Makowski. – Żeby to miejsce tętniło życiem, potrzebuje odpowiedniego gospodarza. Liczymy na to, że pojawi się jakiś bystry, lotny biznesmen, który będzie znał się na biznesie rekreacji i sportu i będzie miał pomysł na to miejsce, bo potencjał jest duży – dodaje Jan Makowski.

 

Zarząd Elektrowni zapewnia jednocześnie, że zarówno działalność sekcji żeglarskiej, jak i szkoły windsurfingu nie jest zagrożona. - W przypadku sprzedażny ośrodka Zarząd zabezpieczył także kontynuowanie działalności sekcji żeglarskiej. Z obszaru OSWiR wyodrębniono działkę dla działalności Fundacji, w ramach której funkcjonuje TS Kuźnia Rybnik. W wyniku prowadzonych rozmów z Fundacją, z dyrektorem Stanisławem Wójtowiczem, ale też z prezesem TS Kuźnia Rybnik - Jackiem Błaszczykiem, dokonano ustaleń, które dotyczyły m.in możliwości kontynuowania działalności sekcji. Do współpracy z Fundacją Elektrowni Rybnik zaproszono również pana Mirosława Małka ze szkoły windsurfingu – mówi Jan Makowski.

 

Do czasu rozstrzygnięcia przetargu terenem ośrodka zawiaduje Fundacja Elektrowni Rybnik. Cena ofertowa, obejmująca ponad 5- hektarową działkę oraz budynki i wyposażenie znajdujące się na terenie ośrodka, a także sprzęt pływający, to ok. 3 mln. zł.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~ 2012-04-20 17:21:15

  jedyny moim zdaniem pomysł, to to co jest , łódki itd. + plaza z piaskiem i jest raj

  0 0
 • ~Teddy 2012-04-23 09:23:06

  Czegoś tu nie rozumiem??? Prawie waląca się kamienicę w centrum sprzedaje się za 3 mln, a TAAAAKI ośrodek też za ta kwotę razem ze sprzętem pływającym??? Toż to rozbój w biały dzień!! A poza tym taka szumna Fundacja ER, nawet zarejestrowana jako OPP i dostaje 1% i nie potrafi się zorganizować, żeby wykorzystać ośrodek dla mieszkańców okolicy?? Ja tu nie chce buraka, który będzie tylko się rządził, podwyższał ceny za wstęp, za godzinę siedzenia na ławce, za m2 trawnika tylko chce tu NASZYCH ludzi, którzy zrobią coś dla NASZYCH MIESZKAŃCÓW bo Miasto (czyt. UM) zapier.... już wszystkie miejsca w mieście, w których można było zorganizować coś dla ludzi nastawiając się wyłącznie na Galerie i markety, a mieszkaniec, żeby odpocząć wyjeżdża do Gliwic, do Rud do Chorzowa bo tam zostały jeszcze Parki i do Czech bo tam są akwaparki i centra rozrywki. niech Elektrownia nie rznie takich bidoków.

  1 0
 • ~Fiodore 2012-04-24 14:16:05

  A co to są " akwaparki "?? ER ma prawo robić ze swoim terenem co jej się spodoba, więc nic Ci do tego Teddy. Koniec końców pewnie i tak kupi to nasz lokalny "byznesmen" - Kulczycki.

  0 1
 • ~ 2012-04-25 10:10:10

  faktem jest ze fundacje jest w OPP i po częsci wspieramy ją aby cos było i dla nas

  0 0
 • ~Teddy 2012-04-25 11:36:41

  ~Fiodore... jak ci napisze "aquaparki" to zrozumiesz co się pisze czy jeszcze potrzebujesz DRUKOWANYMI LITERAMI anglosasie z Koziej Wólki???

  0 0
 • ~madziar 2012-04-26 15:33:35

  ER chce sprzedać ten ośrodek i jeśli się trafi klient to puszczom to na takich warunkach jakie zaproponuje inwestor i będą mieli gdzieś co tam powstanie. Jeśli ktoś wyłoży kasę to sekcja żeglarska i szkoła windsurfingu będą musiały z tamtą "spadać na drzewo".

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.