zamknij

Wiadomości

W Rybniku powstały nowe skwery dzielnicowe

W kilku dzielnicach miasta Zarząd Zieleni Miejskiej zaaranżował nowe skwery. Zielone przestrzenie, pozwalające na chwile wytchnienia, cieszą mieszkańców Niedobczyc, Popielowa i Ochojca.

Reklama

W Niedobczycach nowy skwer powstał przy ul. Górnośląskiej. Teren został uporządkowany i przygotowany pod nasadzenia roślin. Dziś są tam drzewa oraz rośliny ozdobne. Na skwerze rosną m.in.: śliwa wiśniowa, kilka gatunków jałowca, hortensja bukietowa, tawuła szara i berberys thunberga. Nie zabraknie elementów małej architektury – obok kosza na śmieci zamontowana zostanie miejska ławka. Posadowione na skarpie schody pozwalają na wygodne poruszanie się pomiędzy przestrzenią drogową a mieszkalną.

Kolejny skwer urządzony niedawno przez pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej zlokalizowany jest w dzielnicy Popielów, przy ul. Różyckiego. Posadzono tam tawułę szarą, tawułę japońską oraz pęcherznicę kalinolistną. Na skwerze w najbliższym czasie zostanie zamontowana miejska ławka i kosz na śmieci.

Oliwnik wąskolistny, berberys Thunberga, róża shorttruck, suchodrzew chiński, żarnowiec miotlasty, dereń biały czy irga rozesłana – to gatunki roślin, jakie zostały z kolei posadzone na skwerze przy ul. Milenijnej w Ochojcu. Także tu zostaną zamontowane miejskie ławki (3 szt.) wraz z koszem na śmieci. Infrastrukturze zielonej towarzyszą nowo powstałe alejki piesze umożliwiające swobodną komunikację pomiędzy zielonym zakątkiem, a osiedlem domków jednorodzinnych i parkingiem kościelnym.

Autorem projektów i aranżacji miejsc wypoczynku jest Karolina Skorupa-Fojcik, architekt krajobrazu zatrudniona w ZZM.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~mato 2018-10-25 11:33:17

  Panie Kuczera a co z Wielopolem i ul. Rudzką od Kampusu do kościoła Matki Boskiej Bolesnej? mam zdjęcia, odcinek podany wyżej to jeden wielki śmietnik i chwasty. Diagnoza by musiała być codziennie nakręcana to może by było inaczej! Pan po prostu nie reaguje! Panowie od porządków siedzą sobie w krzakach i to nawet pod samym UM bo obok poczty tam maja świetne miejsce!

  27 12
 • ~Ryszard 123 2018-10-25 12:27:09

  Przez te cztery lata widzę postępującą degradację dzielnic Rybnika ten nasz kierownik miasta niech nie zapomina że Rybnik to nie tylko centrum . Drogi na niektórych osiedlach przypominają wojenne trakty łatane po wielokroć łatami .Marne nadzieje że się cokolwiek zmieni .

  30 11
 • ~Arteks 2018-10-25 12:50:12

  Niestety ale w dzielnicach domkowych przez lata kompletnie pomijano tworzenie jakichś fajnych wspólnych przestrzeni na spacery. Prawdopodobnie przez to, że miasto nie ma tam swoich własnych terenów. @Ryszard123 - ale w dzielnicach nigdzie nie było tak brzydkich składowisk aut i tymczasowych błotnych parkingów jak na Hallera i 3 Maja. I chyba dobrze, że prezydent się za to zabiera. Bo takie miejsca mają pracować na wizerunek całego miasta. Złe drogi? A ja ci powiem, że nie znam drugiego miasta wielkości Rybnika które miałoby drogi lokalne w tak dobrym stanie jak Rybnik. Po pierwsze z tego powodu, że Rybnik nie dbał przez lata za bardzo o potrzeby pieszych czy rowerzystów, ale na drogi zawsze dbał od lat, po drugie w czasie budowy kanalizacji prawie wszystkie drogi zostały wyremontowane lub zbudowane od nowa. Przy okazji wyborów okazało się, że nawet w bogatej Warszawie jest jeszcze sporo "polnych" dróg przy których są domy.

  17 32
 • ~Lateks 2018-10-25 17:50:10

  Hmmm ciekawe który specjalista kazał podlewać w październiku stare drzewa ostatnio posadzone?
  Nie rozumiem tej niegospodarności...

  9 4
 • ~Bittersweet 2018-10-25 20:34:04

  Fajnie by było, jak by zagospodarowali skwerki przy Marokanów, bo na razie straszą chwasty :)

  4 1
 • ~goliat 2018-10-25 21:00:15

  Cóż to za reklama osoby Pani Karoliny

  8 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3472