zamknij

Wiadomości

W Rybniku działa tylko 5 parkomatów. Czy między samochodami pojawią się parkingowi?

2017-08-25, Autor: bf

Czas świetności żółto-niebieskich parkomatów już minął. W naszym mieście działa już tylko 5 takich urządzeń. Nowe parkomaty miały pojawić się na przełomie I i II półrocza 2017 roku. Nastąpi to później.

Reklama

Przypomnijmy, w styczniu tego roku pisaliśmy, że od dłuższego czasu kierowcy parkujący w niektórych miejscach w pasach przy drogach publicznych, nie płacili – nawet za kilkugodzinny. Powód był prozaiczny, połowa parkomatów w Rybniku nie działała, co widać było już nawet z kilkunastu metrów. Zostały oklejone czarną taśmą.

Wkrótce lista nieczynnych urządzeń wydłużyła się. - W strefie płatnego parkowania czynnych jest 5 parkomatów w następujących punktach miasta: - ul. B. Chrobrego - Park - ul. B. Chrobrego - Hermes - ul. Miejska do Placu Kopernika - ul. Saint Vallier - Plac Wolności. Z powody braku części zamiennych (zaprzestanie produkcji) pozostałe 10 parkomatów jest nieczynnych - zostały zdemontowane – poinformowała w tym tygodniu Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.

Miasto planowało zakup i montaż parkomatów nowszej generacji w tym roku. Jednakże do uruchomionego we wrześniu 2016 roku przetargu nikt się nie zgłosił. Postępowanie zostało więc unieważnione. Miasto planuje jednak zakupić i uruchomić sprzęt w przyszłym roku.

Czy miasto myślało, by na ten czas w strefach płatnego parkowania pojawili się parkingowi? - Nie przewiduje się wprowadzania innego systemu pobierania opłat - odparła Agnieszka Skupień. Magistrat nie przewiduje też wprowadzenia do obiegu papierowych zegarów, które można wkładać za szybą pojazdów.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 12

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Analpenetrator 2017-08-25 08:49:11

  Mogło by już tak zostać. A opłata za szutrowy parking w centrum Rybnika na ul Hallera, to też pomysł po zbóju.

  26 7
 • ~bikerek 2017-08-25 08:49:17

  A ja chcę zapytać do kogo należy parking przy PKP. Czy miasto lub inne służby mogą się zainteresować dlaczego pobierają po 2,50 zł za postój na dziurach. A jak ktoś urwie koło, to kto będzie za to odpowiadał. Niech ktoś skontroluje te wszystkie prywatne parkingi. Najpierw niech zainwestują żeby nie było dziur, a potem niech zarabiają kasę.

  54 6
 • ~wagon 2017-08-25 08:56:59

  a kogo to ku... obchodzi ich sprawa wala w ch.. z naprawą niech tracą co mnie to

  5 22
 • ~exx 2017-08-25 10:21:14

  A co było nie tak ze starymi parkomatami, że trzeba je wymienić na nową generację ? Ile to kosztuje i jakie z tego będą korzyści ? I nie chodzi mi o korzyści dla firmy produkującej te parkomaty.

  15 9
 • ~Arteks 2017-08-25 11:00:21

  Kolejna niekonsekwencja władz miasta. Po co podnosić ceny za abonamenty i parkowanie w sytuacji kiedy przy odrobinie szczęścia, można parkować za darmo? Po co budować drogi, wielopoziomowy parking skoro wielu kierowców znajdzie parking darmowy? Oczywiście, że mogliby wrócić parkingowi, można by wprowadzić zegary papierowe które kupowałoby się w kioskach, no ale ktoś w UM przespał sprawę. Mamy totalnie rozjechane przez auta miasto i nawet na tym nie potrafimy robić interesu...

  10 25
 • ~karanka111 2017-08-25 15:04:20

  Przecież zgodnie z obietnicą wyborczą pana prezydenta w Rybniku miała powstać "sieć darmowych parkingów wielopoziomowych w pobliżu centrum". Wszystko więc idzie zgodnie z politycznymi planami. Mam tylko nadzieję, że nowobudowany parking w centrum miasta też będzie bezpłatny.

  425 8
 • ~Barbara Kr 2017-08-25 23:21:15

  W innych miastach w soboty parkingi są darmowe np. w Wodzisławiu. Dlaczego w Rybniku tak nie jest? Czyżby w Rybniku tak zamożni ludzie mieszkali czy może tak nas robią na szaro???

  232 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3819