W meczu z żorzanami MKKS przełamał barierę 100 punktów

2019-01-14, Autor:

Od zwycięstwa rozpoczęli nowy rok seniorzy MKKS-u Rybnik, którzy pokonali w sobotnim meczu ŻAK Żory 102:65. Tym samym rybniczanie zanotowali dziesiąty triumf w dziesiątym meczu rozgrywek śląskiej III ligi.

W składzie rybniczan po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej względami zdrowotnymi znalazł się znany doskonale kibicom ich wieloletni gracz Łukasz Ochodek, a także wracający po przygodzie w drugoligowej Polonii Bytom wychowanek MKKS-u Mateusz Mucha. Drugi z wymienionych, znany ze swojej skutecznej gry, 23-letni silny skrzydłowy będzie ostatnim ruchem kadrowym seniorów w obecnych rozgrywkach.

Pierwsza, najbardziej wyrównana kwarta spotkania rozpoczęła się u rybniczan punktami naszego najlepszego w obecnym sezonie strzelca K.Zielińskiego oraz czterema przechwytami, których jednak nie udało zamienić się na punkty. Grająca ambitnie młoda żorska drużyna wielokrotnie w całym spotkaniu przecinała w ostatniej chwili podania naszych zawodników uniemożliwiając zdobywanie łatwych punktów z kontry. Nasi zawodnicy, mimo wczesnej pory rozgrywania spotkania (zawody rozpoczęły się o 11:00) byli mocno pobudzeni w obronie, w ofensywie jednak długo wchodzili w ten mecz. Stosując nieskomplikowane rozwiązania zespół MKKS-u znajdował wiele dobrych pozycji z dystansu czy spod kosza jednak często brakowało skutecznego wykończenia.

Mimo takiego obrotu sprawy powoli lecz systematycznie rybniczanie powiększają przewagę. Po pierwszych 10 minutach prowadzimy 7 punktami, a po dwóch kwartach różnica wynosi 21 oczek. Do przerwy trener Łukasz Szymik dokonywał zmian całymi piątkami, a punkty w jego drużynie zdobywali wszyscy zawodnicy obecni na parkiecie. Najwięcej zgromadzili ich w tym czasie B.Sładek (najwięcej dla MKKS w całym meczu 20 punktów), M.Mucha oraz A.Mazur.

W trzeciej kwarcie nasza gra jest nieco bardziej poukładana, choć przeciwnik niezmiennie zmusza nas do wysiłku i koncentracji. Po jednej z dwóch trójek Ł.Ochodka osiągamy 30-punktowe prowadzenie. Tą część meczu szybkim wejściem kończy R.Koczy, który był jedynym zawodnikiem MKKSu grającym w tym meczu na stuprocentowej skuteczności.

W ostatnich 10 minutach nasi gracze rozpędzają się na dobre w ataku zapominając nieco o obronie. Kontrataki napędza i asystuje T.Tomanek oraz podaniami przez całe boisko T.Czajkowski, który podobnie jak K.Zieliński dokłada także 6 punktów w tej części. Na parkiecie meldują się juniorzy K.Kubina oraz M.Rakszawa. Trójkę trafia R.Królikowski, a dwie A.Białdyga, w tym tą ostatnią po asyście M.Muchy na 2 sekundy przed końcem meczu, przełamującą barierę stu punktów.

Po raz pierwszy z obecnych rozgrywkach rybnicki zespół występował w tak szerokim zestawieniu. Nowa sytuacja wymagać będzie dopracowania szczegółów oraz znalezienia jak najlepszych proporcji w podziale zadań na boisku. Najważniejsze spotkania ciągle przed MKKS-em.

W przyszły weekend rybniczanie rozegrają wyjazdowe spotkanie z trzecim w tabeli KŚ AZS Gliwice (sobota, godz. 17:00).

ŻAK Żory - MKKS Rybnik 65:102 (12:19, 13:27, 17:21, 23:35)

Punkty dla MKKS-u: B.Sładek 20, K.Zieliński 17, M.Mucha 13, A.Mazur 11, T.Czajkowski 11, A.Białdyga 8, Ł.Ochodek 7, R.Królikowski 7, R.Koczy 6, T.Tomanek 2, M.Rakszawa, K.Kubina