W Knurowie najlepiej boksowały dziewczyny z Rybnika

2017-11-15, Autor:

W XIII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Krasnożona w Knurowie zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik zdobyli drużynowo trzecie miejsce. W imprezie wzięło udział 26 klubów z Rosji, Białorusi, Słowacji, Czech, Niemiec i Polski.

W Knurowie najlepiej boksowały rybnickie dziewczyny. Aktualna mistrzyni Polski, Oliwia Buchta (50 kg), w finale pokonała Natalię Domagałę z Mysłowic. Z kolei brązowa medalistka mistrzostw Polski, Anna Pierchała (57 kg), w finale nie dała żadnych szans reprezentantce z Czech, Klarze Polednikowej.

Pierwsze miejsce wywalczył junior Paweł Masternak (69 kg), pokonując wysoko na punkty Mateusza Wuzika z Gierałtowic. Drugie miejsce zajął młodzik Dawid Ruciński (54 kg), ulegając na punkty mistrzowi Słowacji Romanowi Horvatowi. Warto dodać, że dla młodego pięściarza RMKS-u była to dopiero druga walka w jego karierze.

Drugą lokatę zajął również Szymon Skorupa oddając walkower w finale zawodnikowi z Krakowa. Natomiast Artur Skorupa uległ na punkty w półfinale zawodnikowi z Wisły Kraków, Piotrowi Niewiadomskiemu.

W ringu zawodnikom sekundowali Zbigniew GąsiorowskiAnatol Jakimczuk.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0