zamknij

Wiadomości

W czwartek możesz przejechać się nowym autobusem

2011-12-28, Autor: Redakcja
Zarząd Transportu Zbiorowego i Dolnośląskie Linie Autobusowe zaprezentują jutro nowe autobusy jakie od stycznia jeździć będą na linii 46.

Reklama

Prezentacja odbędzie w godzinach od 13:00 do 16:00. Żeby wziąć udział w wydarzeniu trzeba zjawić się na Dworcu Komunikacji Miejskiej z e-kartą. Posiadacze e-Karty Przyjaciela Transportu Zbiorowego mają zapewnione miejsca siedzące.

O godzinie 13:10, 14:10 i 15:10 jeden z mercedesów conecto LF rozpocznie promocyjny kurs i przejedzie trasą Rybnik DKM (stanowisko 1) - Plac Wolności (stanowisko 1) - Rybnik 3 go Maja - Rybnik Urszulanki - Rybnik Sąd - Rybnik Maroko Nowiny Chabrowa - Maroko Nowiny Budowlanych - Rybnik DKM (stanowisko 1).

 

Przypomnijmy, firma DLA wygrała przetarg na obsługę linii 46 od 2012 roku. Wymogiem był zakup trzech fabrycznie nowych autobusów. Będzie to pierwszy przewoźnik obsługujący rybnickie linie, którego autobusy będą spełniały normy EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle) zakładające poziom emisji cząstek stałych o jedną trzecią niższy niż rygorystyczna norma Euro 5. Również po raz pierwszy przewoźnik został zobowiązany do tego, by przestrzeń pasażerska autobusu posiadała klimatyzację.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (13):
  • ~danielo78 2011-12-28
    16:00:37

    0 0

    JUŻ MNIE SZŁAPY SWĘDZĄ ŻEBY LECIEĆ I JEŹDZIĆ BYLE GDZIE I BEZ CELU.LUDZIE NIE MA NIC CIEKAWSZEGO DO ROBIENIA.PYTAM SIĘ!!!

  • ~BORYS57 2011-12-28
    16:23:35

    0 0

    Ludzie pomyście nad tym jak obniżyć zadymienie wywoływane przez spalanie mułu i innych śmieci w piecach,kotłach CO a nie pierdołami,obecne diesle juz nie kopcą a wy robicie z siebie pośmiewisko!!

  • ~anastazja1982 2011-12-28
    16:31:56

    0 0

    ~danielo78 Jak czytam twoje komentarze, to mnie krew zalewa! Każdy robi to co chce, jeden pojedzie przejechać się nowymi autobusami inna zaś osoba, siedzi i wypisuje w komentarzach pierdoły z wykrzyknikami. Zajmij się człowieku, czymś pożytecznym. Może przejażdżka nowymi autobusami odświeży ci umysł. Życzę Tobie tego na Nowy Rok.

  • ~rybniczek 2011-12-28
    16:49:10

    0 0

    ~danielo78 to frajer jakich mało spójrzcie na jego posty... żenada...

  • ~Arteks 2011-12-28
    16:54:04

    0 0

    Akurat to jest bardzo dobry pomysł aby pokazać nowe wozy i nową firmę, która zapewni pasażerom z Rybnika lepszą jakość niż do tej pory. Przypomnę, że kierowcy Transgóra i PKS mieli zakaz włączania klimatyzacji. Poza tym bardzo często sprowadzali stare autobusy z zagranicy, a tu mamy autobusy nowe. Poza tym wiele osób interesuje się motoryzacją i z pewnością chętnie zobaczy nowe autobusy.

  • ~exitcosmo 2011-12-28
    17:52:04

    0 0

    Pomysł dobry ... szkoda że nie za darmo. ~danielo78 przerzuć się na portal dla ludzi inteligentnych inaczej , typu kozaczek czy plotek.pl bo gańba hanysom robisz

  • ~ziupo 2011-12-28
    18:07:53

    0 0

    A w jaki sposób można wyrobić tę e-kartę Przyjaciela Transportu Zbiorowego?

  • ~ 2011-12-28
    18:30:14

    0 0

    danielo78 BEZ CELU to są Twoje nędzne komentarze, a szłpay umyj jak Cię swędzą

  • ~ 2011-12-28
    19:31:06

    0 0

    Niektóre rybnickie autobusy i nie tylko rybnickie jeżdzą na nowe paliwo- olej z Mc Donalds :)) Pachnie ładnie frytkami, jazda w autobusie niesamowicie aromatyczna.

  • ~anastazja1982 2011-12-28
    19:32:36

    0 0

    ~ziupo tu znajdziesz wszystkie informacje http://www.ekarta.rybnik.eu/ :]

  • ~thc123100 2011-12-28
    19:37:43

    0 0

    Daniolo 78 - Idz przejedz się ty autobusem najlepiej kilka razy to przewietrzysz ten pusty mózg

  • ~AgentBikes 2011-12-28
    20:20:53

    0 0

    " ...przestrzeń pasażerska autobusu posiadała klimatyzację." otwierane okna tylko tego potrzeba a nie klimy na która w lato i tak będa wszyscy narzekać bo nawiewać będzie zimne powietrze a w busie i tak będzie ciepło bo co 2 do 5 min jest przystanek wiec nie ma możliwości schłodzenia dla mnie bez sensu

  • ~ 2011-12-28
    23:31:36

    0 0

    ~Eddy nowe autobusy miejskie mają tak mocną klimatyzację, że mimo częstych przystanków dają radę schłodzić autobus. Druga sprawa jest taka, że ludzie sami zaczną otwierać okna i wpuszczać ciepłe powietrze, no i kierowca musi mieć załączoną odpowiednią moc nawiewu, aby to dało efekt.

    A tak wgl to fajny pomysł - zapoznania się z nowym przewoźnikiem oraz nowym taborem. Pozdrawiam : )

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy dodatek energetyczny to lepszy pomysł niż dodatek węglowy?




Oddanych głosów: 430