zamknij

Organizacje pozarządowe

W Chwałowicach szykuje się poważna rozmowa o smogu

2015-10-22, Autor: ww
Dlaczego w domowych piecach nie należy spalać odpadów? Czy naprawdę jesteśmy bezradni, gdy sąsiad pali śmieci? Między innymi na te pytania odpowiedzą uczestnicy spotkania, które już 27 października odbędzie się w Domu Kultury Chwałowice. Początek o 16:30.

Reklama

Chociaż wydarzenie organizowane jest w dzielnicy Chwałowice skierowane jest do wszystkich mieszkańców Rybnika. Podczas spotkania dr Jakub Jędrak, naukowiec wspierający Polski Alarm Smogowy, przedstawi informacje na temat spalania odpadów w domowych piecach i kotłach oraz wyjaśni, jak powstające wtedy zanieczyszczenia wpływają na zdrowie.

W dalszej części spotkania przedstawiciel rybnickiej Straży Miejskiej opowie o zasadach zgłaszania podejrzenia spalania śmieci oraz konsekwencjach prawnych na jakie narażają się spalający odpady. Wachlarz uprawnień pozwalających Straży Miejskiej walczyć z tym procederem jest bardzo szeroki – warto je poznać u progu sezonu grzewczego.

Spotkanie jest organizowane przez CRIS w ramach projektu "Wyjście Smoga". Jego celem jest wzrost zaangażowania mieszkańców Rybnika w ograniczenie problemu niskiej emisji. Spotkania dotyczące różnych aspektów smogu będą odbywały się co miesiąc - aż do zakończenia sezonu grzewczego.

Początek spotkania we wtorek 27 października o godz. 16:30 w Domu Kultury w Chwałowicach.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~ 2015-10-23 13:10:54

    Rybnik Bez Dymu. Nie może nas tam zabraknąć będziemy mówili o tym o czym nikt nie wspomniał w artykule. Czyli o tym jak palić w piecu żeby nie powodować niskiej emisji i sporo oszczędzać. Bo po co organizować poważne spotkanie o smogu i nie wspomnieć jak mu przeciwdziałać od zaraz bez żadnych nakładów finansowych.

    0 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno zrezygnować z udzielania dotacji organizacjom pozarządowym?
Oddanych głosów: 467