W Biegu Wiosny rywalizowało 145 zawodników

2011-05-16, Autor:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku wraz z IV Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku w dniu 15 maja 2011 zorganizował Bieg Wiosny 2011 w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega.

W imprezie wzięło udział 145 uczestników. Mimo bardzo kapryśnej i niesprzyjającej pogody zawodnikom towarzyszył duch sportowej rywalizacji, w otoczeniu zielonej trawy boisk i drzew okolicznego lasu. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowy numer startowy, medale oraz grochówkę, która była ciepłym posiłkiem podczas prelekcji Romualda Niewelta - przewodniczącego Społecznego Komitetu Obchodów 90. Rocznicy III Powstania Śl. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyłoniono również zwycięzców drużynowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W biegu głównym mężczyzn wygrał Marcin Ciepłak z Rybnika. W rywalizacji kobiet najlepsza była Ewa Flieger z Rybnika. Wśród seniorów pierwszy na mecie był Andrzej Siwczyk z Chemika Rybnik. Najlepszą seniorką okazała się Ewa Klein z ZSE-U w Rybniku. W klasyfikacji szkół podstawowych wygrała SP nr 5 z Tarnowskich Gór. Wśród gimnazjów najlepsze było Gimnazjum z O.I. nr 7 z Rybnika. Zwycięstwo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wywalczyło I LO im. Powstańców Śl. z Rybnika. Na trasie biegu pojawiły się również przedszkolaki. Wśród dziewcząt wygrała Natalia Wegner, a z chłopców najlepszy okazał się Kacper Duda.

Warto również dodać, że dla najmłodszych Rada Dzielnicy Śródmieście ufundowała słodkości, którymi obdarowała wszystkie dzieci i młodzież.