zamknij

Wiadomości

W 2021 z fontann popłynie woda? Miasto ma na to pieniądze

2020-12-30, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Czego najbardziej nam brakowało w mijającym roku w Rybniku? Z całą pewnością działających fontann. Jako pierwsi możemy powiedzieć, że miasto ma środki na ten cel w 2021 roku!

Reklama

Nikt nie spodziewał się takiej informacji. Przypomnijmy, w czerwcu pisaliśmy, że miasto zakręciło kurek w fontannach. Magistrat tłumaczył, że musiał to zrobić ze względu na oszczędności. Agnieszka Skupień, rzecznik UM w Rybniku dodała, obsługa fontann, to koszt około 280 tysięcy złotych na sezon.

Efekt był taki, że latem centrum miasta zamieniło się w betonową pustynię bez kropli wody w fontannach. Decyzja magistratu nie spotkała się ze zrozumieniem mieszkańców.

Wybiegamy myślą w przyszłość i pytamy się magistratu, jak będzie wyglądał 2021 rok? Ku naszemu (miłemu) zaskoczeniu Agnieszka Skupień oznajmiła, że w przyszłorocznym budżecie zabezpieczono środki na działanie fontann! Jest jednak jedno „ale”.

- W zależności od obostrzeń związanych z pandemią jesteśmy gotowi, by uruchomić fontanny – zaznacza nasza rozmówczyni.

Miejmy więc nadzieję, że do lata 2021 sytuacja epidemiczna w Polsce na tyle się poprawi, że rząd zrezygnuje ze stosowania obostrzeń.

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~MArudzia 2020-12-30 19:38:59

  - W zależności od obostrzeń związanych z pandemią jesteśmy gotowi, by uruchomić fontanny – zaznacza nasza rozmówczyni.
  Czyli zawsze jakieś "gdy by coś nie pykło " wytłumaczenie/furtka jest ;-)
  Pozdrawiam

  38 6
 • ~MatiW 2020-12-30 19:54:11

  Czy komuś przeszkadzało w tym dziwnym roku, że tych fontann nie było? Miasto zaoszczędziło, a rok jaki był każdy wie i raczej mało było okazji by popatrzec na fontanny. Można powiedzieć, że ta wiadomość, jest pierwszą oznaką powrotu do normalności.

  34 38
 • ~Arteks 2020-12-30 22:02:30

  @MatiW - mi to przeszkadzało i to z wielu powodów. Ale najważniejszy to niekompetencja ekonomiczna naszego prezydenta do którego utraciłem zaufanie właśnie przez zakręcenie fontann. Jeśli dysponuje się budżetem w wysokości 1 miliarda i nie potrafi się wygospodarować raptem 200 tys. na coś co działało nawet w czasie wojny. To wybacz, ale taka osoba nie zasługuje na to aby kierować dużym miastem. Nie wiem czy miałeś okazję podróżować w tym dziwnym roku? Ja parę podróży odbyłem i NIGDZIE poza Rybnikiem nie spotkałem zakręconych fontann. Tylko u nas wymyślono kretyński pomysł aby jeszcze bardziej pogorszyć ekonomicznie działalność różnych biznesów. Przykładowo brak działania fontanny przy bazylice oznacza brak klientów w okolicznych punktach gastronomicznych. Uważam to nie za błąd Kuczery czy wpadkę - ale absolutną kompromitację i szkodzenie miastu. Z tego powodu śmiano się także z Rybnika w różnych śląskich miastach. Swoją drogą w Katowicach w tym roku otwarto nowe fontanny!

  46 19
 • ~pasażer 2020-12-30 22:59:46

  sensacja jak gdyby z fontanny miała płynąc co najmniej whisky
  tak mała rzecz, a tyle radości
  jak nisko upadło nasze miasto :(

  34 17
 • ~Arteks 2020-12-30 23:14:31

  @pasażer - niska forma upadku cywilizacyjnego to palenie w piecu w XXI wieku, a jeszcze niższa forma upadku to obrona smrodu jakie te piece powodują.

  16 31
 • ~pasażer 2020-12-30 23:52:59

  a także pisanie nie na temat, czego Arteks jest dobitnym przykładem

  36 12
 • ~trywialny 2020-12-31 00:44:15

  W wielu kwestiach z panem Arteksem się różnię całkowicie ale w kwestii smogu mamy zdania wręcz bliźniacze. BETON mentalny nie do skruszenia i to pod każdym względem. Brak świadomości ekologicznej to porażka systemu edukacji od samych podstaw. Opór społeczny wynika z braku elementarnej wiedzy. Skoro prezydent Kuczera szuka oszczędności zakręcając fontanny nie sądze, aby wpadł na pomysł aby zgody na budowy domów jednorzodzinnych wydawać tylki i wyłącznie wtedy gdy w projekcie ogrzewanie nie opierałoby się na paliwach stałych. MOŻE PAN KUCZERA ZA DARMO PODCHWYCIĆ TEN POMYSŁ!!!!!!

  20 6
 • ~rzyt 2020-12-31 07:06:22

  Proponuję tym wodotryskom nadać nadać nazwę
  "Pomnik Prostaty", bo raz tryskają, potem przerwa, potem znowu....;=))

  27 4
 • ~Jan Korzeński 2020-12-31 09:38:23

  A co ma wspólnego Covid do fontann ?. Może najpierw niech Urząd powie ile kosztowało niepotrzebne oświetlenie świąteczne od Listopada prawie do końca Marca zeszłego roku ?. Ile na tym oświetleniu długów narobiło a teraz ciągle pisze urząd o długach i cięciach wszędzie .

  21 11
 • ~kreciik 2020-12-31 11:07:52

  Aaa.. Czyli basen w Chwałowicach nie a fontanny tak? Czyli lepiej by te dzieci jednak latały pół gołe przed bazyliką? Ciekawy tok myślenia. Lubiłam obecnego prezydenta. Ale... Coraz mniej mi się podoba jego i współpracowników sposób rządzenia.

  20 3
 • ~Arteks 2020-12-31 11:15:01

  @trywialny - tak, możemy się różnić w wielu sprawach czy mieć odmienne poglądy ale tylko skamielinom jest obojętne to czym oddychają. @Jan Korzeński - oświetlenie świąteczne jest tak samo potrzebne jak fontanny, malowanie oznakowań na drogach czy utrzymywanie fontann i basenów. Prezydent tu żadnej łaski nie robi. Takie rzeczy świadczą o mieście, a czasami nawet do niego przyciągają. @kreciik - nie jesteś jedyna. Ja też bardzo zawiodłem się na Kuczerze. Nie twierdzę, że wszystko robi źle ale wyraźnie widać, że rządzenie dużym miastem go przerasta. Dwie kadencje i DOŚĆ!

  18 9
 • ~bartezz 2020-12-31 12:07:25

  Arteks - do listy osób zawiedzionych działaniami Kuczery dopisz też mnie.
  Wybierając go w 2014r. na prezydenta miasta ludzie liczyli, że przyjdzie młoda prężna osoba i będzie kontynuować to co dobrze przez lata prowadził jego poprzednik Św.pamięci prezydent Fudali. Nie twierdzę, że Kuczera wszystko robi źle bo dobre dokonania też ma na koncie jak np. wybudowanie drogi śródmiejskiej czy bulwarów nad Nacyną, natomiast wiele rzeczy zepsuł w mieście na gorsze. Począwszy od zlikwidowania dwóch pasów ruchu na Brudnioka, po pseudo kontrapasy, zlikwidowanie dwóch prawoskrętów na rondach Ligockim i Żorskim, wycinanie drzew i zalewanie betonem miasta pod szyldem "nowoczesności" po budowę centr przesiadkowo - noclegowo - menelowych. Dwie kadencje i jak mówisz "DOŚĆ!" zastąpiłbym stwierdzeniem o jedną kadencję za dużo.
  Udanego Sylwestra w tym dziwnym roku i Wszystkiego dobrego w Nowym 2021r.

  21 2
 • ~artefaks 2020-12-31 12:49:01

  Nie broniąc Kuczery chciałem jedynie przypomnieć jego wypowiedź że wyłączenie fontann zostało przeprowadzone nie z oszczędności , ale dla zamanifestowania działań władz centralnych . Które ograniczając finansowanie , nakłada jednocześnie na samorządy nowe obowiązki skutkujące dla miasta dodatkowymi wydatkami. Jak widać po reakcjach mieszkańców ,zamanifestowanie to było dosyć skuteczne.
  Wyprzedzając twórcze odpowiedzi demagogicznych kolegów z frakcji pis. Wyprowadzam twórcze demagogiczne tezy w stylu Pis. Że gołąb się z powodu braku wody w fontannie powiesił. A lis jak się nie napił, to dostał wścieklizny :)
  Ja widzę raczej wściekliznę u tych , co mimo ich wysiłku .Rybnik nie pozostał nadal zdobyty jak pewna Galijska wioska.
  Kochani PiSowcy. Nie zamierzam głosować na dotychczasowego Prezydenta. Ale jak mam głosować na taką demagogię w jego oponentach ?To jednak zdecyduję się na Kuczerę

  6 16
 • ~Artur Kluger 2020-12-31 14:25:38

  Fontanna przy bazylice generuje zysk , kto tego nie rozumie jest ♈.

  13 3
 • ~Gibon 2021-01-02 16:52:23

  Mimo wszystko, w mieście, w którym dzieci umierają z powodu zanieczyszczeń powietrza problem fontann powinien zejść na drugi plan..

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 223