zamknij

Wiadomości

Uważajcie! Oszuści podają się za strażaków

2020-02-12, Autor: bf

Co rusz Państwowa Straż Pożarna otrzymuje informacje o „strażakach”, którzy chodzą po firmach i instytucjach prosząc o przekazanie im pieniędzy. To oszuści!

Reklama

Na stronie internetowej Komendy Miejskiej PSP w Rybniku pojawiło się ostrzeżenie przed strażakami-oszustami. Wyłudzają oni pieniądze od przedsiębiorców i instytucji pod pretekstem zbiórek na różne cele.

Dochodzi również do prób sprzedaży przez przedsiębiorców handlujących sprzętem ppoż., takim jak czujniki dymu lub tlenku węgla, z powołaniem się na wpływy w Państwowej Straży Pożarnej.

- Informujemy, iż jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej nie prowadzą publicznych zbiórek pieniędzy na swoje cele statutowe, ani nie proszą o dokonywanie przelewów pieniężnych na te cele. Ponadto Państwowa Straż Pożarna nie współpracuje z podmiotami zajmującymi się sprzedażą sprzętu ppoż., nie autoryzuje tego typu sprzedaży oraz nie daje żadnych rekomendacji, co do oferowanego przez te podmioty sprzętu. Wszelkie próby powoływania się na autorytet Państwowej Straży Pożarnej, w celu zwiększenia swoich zysków lub pozyskania środków pieniężnych, są nielegalne – czytamy w komunikacie.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, w celu ich weryfikacji, należy niezwłocznie skontaktować się z właściwą terytorialnie komendą Państwowej Straży Pożarnej lub powiadomić Policję.

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~hromqwe 2020-02-12 20:47:34

    Nauczyliście ludzi ,że to od Naszych datków zależy dobro społeczeństwa ,to do puki nie było oszustów dobrze się Wam wiodło .Ale teraz są oszuści ,co podszywają się pod Was i to Was boli .Po to płacę podatki ,i na nfz ,bym miał spokojne życie .Wy wprowadziliście trend ,by dopłacać co kto może ,by Polakom żyło się lepiej .Ale ktoś jest sprytniejszy ,i wyczuł ,że w wszystkich mediach są zbiórki na to czy tamo .Szacun dla osoby co wykorzystała naiwność ludzi .Dlaczego z naiwności ludzi mają korzystać tylko pośrednicy dla zbożnego celu,i brać 22% przychodu

    9 14
  • ~hromqwe 2020-02-12 20:57:06

    Moje przesłanie Dziadku ,Babciu nie masz obowiązku wspierania kogokolwiek .Czy jest to legalne czy nie ,to są twoje pieniądze .Polska ma takie przychody ,że nie potrzebuje jałmużny ,biorą od Was już tak wielkie pieniądze .Jak ktoś ktokolwiek Was błaga o datek ,to malwersant ,legalny ,lub nie legalny.Nikomu powtarzam nikomu nie należy dawać pieniędzy .Chce ktoś pomóc rodzinie biednej w swojej miejscowości ,idzie na zakupy i z zakupami odwiedza rodzinę która Waszym zdaniem tego potrzebuje.

    25 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2107