zamknij

Wiadomości

Uwaga podróżni! Dzisiaj w Niewiadomiu doszło do zmian na przystankach autobusowych

2015-12-21, Autor: bf, źródło: ZTZ Rybnik
Na wniosek podróżnych od dzisiaj, a więc 21 grudnia nastąpiły zmiany w obsłudze przystanków zlokalizowanych w okolicach ulicy Sportowej/ Mościckiego.

Reklama

Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku informuje, że ponownie został uruchomiony przystanek na ul. Sportowej w Niewiadomiu (przeniesiony od 1 grudnia na teren Zabytkowej Kopalni Ignacy). Przystanek nosi nazwę Rybnik Niewiadom Sportowa.

W dalszym ciągu obowiązuje obsługa przystanku Rybnik Niewiadom Kopalnia Ignacy z wyjątkami:
- autobusy linii 1 jadące w kierunku przystanku Radlin Ujejskiego nie obsługują przystanku Rybnik Niewiadom Kopalnia Ignacy.
- autobusy linii 1 i N3 jadące w kierunku przystanku Rybnik Dworzec Autobusowy nie obsługują przystanku Rybnik Niewiadom Kopalnia Ignacy.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~Nie wiem 2015-12-21 17:57:45

  Gdzie dokładnie znajduje się przystanek Niewiadom Ignacy oraz gdzie znajdują się te na ul. Sportowej?

  4 0
 • ~ariss19 2015-12-21 19:19:52

  boże co to za idioty wymyśliły na zabytkowej kopalni ignacy jest nowy przystanek i w czym jest problem żeby ta 1 jechała tam i zawróciła miejsca dość to nie problemy tworzą bo ludzie za daleko mają kiedyś przystanek był koło eko i problemu nie było

  3 0
 • ~michal_l 2015-12-21 20:34:23

  Czyli jak rozumie to w odległości ok 200 m są 2 przystanki

  5 0
 • ~ariss19 2015-12-21 21:05:24

  michał właśnie tak 1 będzie stawać na starym przystanku koło śmietnika :) a reszta na kopalni ignacy bo ludzie bardzo chcieli żal rozumie jak by to było kilometr

  3 0
 • ~ 2015-12-22 07:26:38

  Po raz kolejny informacje są podawane przez ZTZ w dniu wprowadzenia zmian. Ktoś musi z tym zrobić porządek. A komunikacja miejska ma służyć mieszkańcom, by mieli blisko do swoich domów. Nie rozumiem z czym macie problem? W Rybniku przystanki są ulokowane zbyt daleko od siebie i to zniechęca do podróży.

  3 0
 • ~merrc 2015-12-22 22:43:30

  czyli znowu autobusy będą blokować ruch i stwarzać zagrożenie jak ktoś go będzie chciał ominąć, bo komuś się nie chce przejść kawałek dalej

  0 7
 • ~Arteks 2015-12-23 00:01:38

  @merrc - dobrze, że to szczerze napisałeś. Niestety ale twój głos reprezentuje dużą grupę nieświadomych kierowców dla których problemem jest autobus który "tarasuje drogę". A tymczasem autem może jechać zazwyczaj 5 osób, przeważnie jeździ jedna. A autobusem może jechać kilkadziesiąt osób? Kto powinien mieć priorytet - auto czy autobus bo współcześni urbaniści i eksperci uważają że autobus! Podobnie jak ty myślały władze Rybnika które promowały moto-kult w naszym mieście przez lata. Obecny, bardzo intensywny ruch, problemy z parkowaniem na osiedlach, co raz większa liczba wypadków, korki, hałas i smog - to pokłosie tej obłędnej polityki, którą miasta na zachodzie Europy zarzuciły już w latach 80. Masz rację, że ten przypadek może budzić twoje zdziwienie bo władze Rybnika przyzwyczaiły przez lata mieszkańców, że przystanki oddalano od ludzi tak aby było wygodniej dla... kierowców indywidualnych. A może wreszcie wzorem bardziej świadomych miast ekipa Kuczery zmieni tę politykę i będzie promować transport zbiorowy? Bardzo mi się podoba, że uruchomiono nowy przystanek przy kopalni, a ten przy Sportowej pozostawiono. Starsi ludzie będą mieli bliżej z osiedla na przystanek, a z myślą o rozwojowi turystyki będzie służył ten przy KWK Ignacy.

  5 0
 • ~czorcik 2015-12-23 06:33:44

  arteks, ale ci starsi ludzi czasem potrzebują dojechać dokładnie na potrzebne miejsce, bo im zdrowie nie pozwala na szaleństwo autobusowe, a ty niczym (....r) próbujesz im polecić naturalną selekcję?....."gościu" a może masz rację? Będzie "luźniej" w twojej komunikacji autobusowej...

  0 8
 • ~Arteks 2015-12-23 10:59:35

  @czorcik - dla starszej osoby dojście nawet 200 m dalej na przystanek to może być uciążliwość, a poczekanie za autobusem parenaście sekund aż ludzie wyjdą i wejdą - to żaden problem, zarówno dla starszego czy młodszego kierowcy. W swojej złości wobec niektórych użytkowników zupełnie tracisz wątek i wychodzisz na totalnego ignoranta, który chce coś napisać, a nie potrafi bo zupełnie nie zrozumiałeś mojego wpisu... ;P

  7 0
 • ~czorcik 2015-12-23 15:10:18

  arteks a czyje to słowa: "będzie promować transport zbiorowy"...moje czy twoje? a jeśli chodzi o nas dwóch, to na pewno ty nie chcesz innych zrozumieć, albo sprawia ci to ból? do tych autobusów chcesz wepchać wszystkich? tych na wózkach inwalidzkich też? może w ogóle każ im do centrum jechać na tych wózkach!!! i nie zwalaj na mnie, czy na innych, że cię nie zrozumieli- skoro sam nie rozumiesz co piszesz

  0 10
 • ~ 2015-12-28 02:17:56

  Witam moim zdaniem szczerze mówiąc to to jestprzesada ponieważ tak jak tutajwspomniano to starsze osoby które chodzą na autobus to nie robi im różnicy te 100 metrów a nawet wyjdzie im na zdrowie. Jestem z Niewiadomia i często jeżdżę autobusami widzęjak starsze osoby cchodzą po targu tyle godzin a robi im szkodę przejść się trochę na przystanek. Moim zdaniem przystanek na Kopalni Ignacy jest najbardziej odpowiedni gdyż jest on wyremontowany i autobusy umieją swobodnie zawrócić. Przystanek zaś na Sportowej jest przejawem idiotyzmu i powinni go zlikwidować ponieważ stwarza on niebezpieczeństwo. Chociaż sama mam więcej mmetrów do przebycia na Kopalnie Ignacy to jestem za tym przystankiem i będę na niego chodzić to jest dla mnie również wygodniejszy.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1028