zamknij

Wiadomości

Uwaga kierowcy. W środę zamykają Gotartowicką

2019-07-08, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Uwaga! Od najbliższej środy (10 lipca) na okres ok. 3-4 tygodni zamknięta zostanie ulica Gotartowicka w rejonie budowanej drogi Racibórz -Pszczyna.

Reklama

Rybnicki magistrat informuje, że zostaną wprowadzone następujące objazdy:

- objazd Gotartowice: ulicą Boguszowicką, rondo Boguszowickie, ulicą Żorską (DW 935) do ulicy Gotartowickiej,

- objazd Boguszowice: ulicą Żorską (DW 935), rondo Boguszowickie, ulicą Boguszowicką.

Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej:

Linia 15

nie będzie obsługiwała przystanków:
- Rybnik Gotartowice Straż,
- Rybnik Gotartowice Gotartowicka.

w kierunku Rybnik Boguszowice Osiedle Pętla przystanki będą obsługiwane w kolejności:
- obecna trasa przejazdu
- Rybnik
 Gotartowice Sygnały
- Rybnik
 Gotartowice (na ul. Zorskiej w kierunku centrum Rybnika)
- Rybnik Boguszowice Stare
dalej po trasie

w kierunku Rybniku Dworzec Autobusowy
- obecna
 trasa przejazdu
- Rybnik
 Boguszowice Stare
- Rybnik
 Gotartowice (na ul. Sygnały w kierunku ul. Wolnej)
- Rybnik Gotartowice Sygnały
dalej po trasie

Linie 45, 48, N1

nie będą obsługiwały przystanków:
- Rybnik Ligota Ligocka Kuźnia,
- Rybnik Gotartowice,
- Rybnik Gotartowice Straż,
- Rybnik Gotartowice Gotartowicka.

UWAGA: Z części kursów linii 48 zostanie wydzielona linia oznaczona jako 48 A i jest przewidziana do obsługi przystanków: Rybnik Ligocka Kuźnia, Rybnik Gotartowice, Rybnik Gotartowice Tymczasowy (ul. Żorska, okolice ul. Zgodnej)

Linia 48 A

w kierunku Rybnik Boguszowice Osiedle Pętla przystanki będą obsługiwane w kolejności:
- obecna trasa przejazdu
- Rybnik
 Ligocka Kuźnia (na ul. Zorskiej w kierunku centrum Żor)
- Rybnik Gotartowice (na ul. Żorska w kierunku Żor)
- Rybnik Gotartowice Tymczasowy (ul. Żorska w kierunku Żor, okolice ul. Zgodnej)
- Rybnik Boguszowice Stare
dalej po trasie

w kierunku Rybniku Dworzec Autobusowy
- obecna
 trasa przejazdu
- Rybnik
 Boguszowice Stare
- Rybnik
 Gotartowice Tymczasowy (ul. Żorska w kierunku centrum Rybnika, okolice ul. Zgodnej)
- Rybnik Gotartowice (na ul. Żorska w kierunku centrum Rybnika)
- Rybnik Ligocka Kuźnia (na ul. Zorskiej w kierunku centrum Rybnika)
dalej po trasie

Na ul. Żorskiej w obrębie skrzyżowania z ul. Gotartowicką (okolice ul. Zgodnej) ustawiony zostanie dodatkowy przystanek, który będzie obsługiwany przez linię 48A, 52.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~ 2019-07-08 14:32:46

  Jo rodowity hanys nic nie rozumia z tej mapki. Jo hca na gruba kopać wóngiel a potym se tatra wypić w doma przed tv zaglondajonc na rolnik szuko rzony.

  25 71
 • ~qwer 2019-07-08 14:47:14

  Proponuję zrobić szybką aktualizację map bo przyjezdni nie będą zadowoleni.

  23 2
 • ~AlexRk 2019-07-08 15:36:58

  Mam rozumieć, że 48A w kierunku centrum pojedzie przez Raszowiec, potem wróci się do Gotartowic, zrobi kółko na rondzie z Ulotnością i z powrotem pojedzie Żorską w kierunku centrum, zaliczając przy tym ww. przystanki?
  Nieźle

  23 4
 • ~goliat 2019-07-08 15:50:17

  Najlepiej wszystko k... zamknijcie, korek na prostej prawie 0.5 kilometra bo prawo skręt zlikwidowaliście koło Makro, brawo !!!

 • ~ 2019-07-08 20:13:42

  Tylko martwi mnie ulica Boguszowicka, od dłuższego czasu walczą tam przy wymianie chodników, zwężając część drogi słupkami, a jak każdy kierowca wie to odblaskowa kamizelka daje +50ptk do nieśmiertelności. A doliczając zwiększony ruch będzie tam ciężko nic nie stuknąć.

  31 4
 • ~bentlej 2019-07-08 20:26:39

  Zanim puścicie objazd ulicą boguszowicką to skończcie wreszcie z tym remontem chodnika. Kto to widział zostawiać pochołki na jezdni w stronę Rybnika jak nie odbywają się tam roboty! Kwestia czasu i wypadek pewny

  47 1
 • ~Tomek_81 2019-07-08 21:10:40

  ~goliat Jak komuś zabrali prawo jazdy to mu wszytko jedno. Kolejne działanie na rzecz pogorszenia płynności ruchu i zakorkowania miasta. Wcześniej to samo było z rondem boguszowickim i co? Ludzie sie wkurzali, a urzędnicy powiedzieli ze jest ok i nikomu włos z głowy nie spadł. Na miejscu opozycji postawił bym tam billboard z podziękowaniem i zdjęciami dla pomysłodawców i tego co za nich odpowiada, żeby kierowcy stojąc w korku wiedzieli czyja to zasługa. Ścieżki sa potrzebne ale nie głupota i bezmyślność.

  30 4
 • ~Michal Przeliorz 2019-07-08 22:55:02

  Gdzie będzie ten nowy przystanek urząd miasta chyba nie wie że jedni na godzinę 6 do pracy jada A nie tak jak oni godzina 8 to kawa i ciasteczko

  14 0
 • ~Arteks 2019-07-08 23:12:01

  @goliat - nie ściemniaj bo prawoskręt w żaden sposób nie łagodził korka, wręcz przeciwnie, kombinatorzy którzy się tam wciskali - wkurzali kierowców jadących przez rondo. @Tomek_81 - cały opisywany problem związany z objazdem jest spowodowany... inwestycją drogową. Ale twoja infantylna pretensjonalność jest dość typowa dla niedojrzałych kierowców, którzy chcą jeździć wszędzie i zawsze autem i nigdy nie stać w korkach co jest niemożliwe. Nie interesują takich remonty, inwestycje, inżynieria ruchu oraz to, że jeżdżąc wszędzie i zawsze autem - sami generują te korki. Macie inne pomysły na korki niż polityka prorowerowa czy dbanie o transport zbiorowy - to podajcie. Ja chętnie bym się zapoznał z ciekawymi pomysłami poza ciągłym utyskiwaniem, czepianiem się i złośliwościami. Nawet budowa nowej drogi cię nie zadowala bo... wiążą się z tym utrudnienia. A znasz inny sposób budowy? Żadnej odpowiedzialności, żadnego zrozumienia tylko ciągłe bicie piany. A co do prawoskrętu przy Rondzie Boguszowickim to został on zlikwidowany przez... stację benzynową służącą autom. Czyli biznes paliwowy niezbędny dla aut "wykończył" ten prawoskręt.

  9 43
 • ~Arteks 2019-07-08 23:34:13

  @kazo64 - używasz czasami zupełnie niestosownego tonu. Zarzucasz komuś pisanie bredni - a sam nie rozumiesz inżynierii ruchu. Kiedyś napisałeś, że nie masz prawa jazdy - być może nie korzystasz z aut w przeciwieństwie np. do mnie. Prawoskręt nie miał żadnego wpływu na poprawę ruchu bo auta które z niego korzystały nie miały jakiegoś cudownego bezkolizyjnego przejazdu jadąc dalej tylko musiały stać i ustępować pierwszeństwo tym które zjeżdżają z ronda. Gdyby tam był dodatkowy pas ruchu - taki prawoskręt miałby sens. Poza tym zwracam uwagę malkontentom, że przecież większość rond nie ma prawoskrętów i jakoś nigdy to nikomu nie przeszkadzało.

  4 34
 • ~qwer 2019-07-08 23:38:14

  Arteks mnie tam najbardziej wkurzały cwaniaczki które jechały przez rondo i nie korzystały z prawoskrętu jadąc do centrum.

  14 5
 • ~qwer 2019-07-09 00:08:13

  Blokowali tym samym cały prawoskręt.
  Natomiast ,geniusz, (czyt. d....l) widział to tak że prawoskręt się korkuje więc trzeba go zlikwidować.

  14 3
 • ~polk 2019-07-09 07:26:08

  Kazo64 zgadzam się w 100%.
  Niestety codziennie tam jeżdżę i to co się temu teraz odpi......a to jest masakra.
  Wcześniej zlikwidowano prawoskręt bo ktoś z bp "nalegał" i UM stwierdził, że niebezpieczny, choć przez 10 lat jak tam jeździłem nie było tam żadnej stłuczki.
  Klepnęli, kasa się zgadza a efekt jest taki, że teraz korek zaczyna się niekiedy od salonu mebli.
  Drugi prawoskręt koło makro poszedł się j...ć
  bo trzeba zrobić ścieżkę, którą pojedzie parę osób dziennie.
  Można się było dogadać z lotosem i odkupić te dwa metry placu ale po co, lepiej utrudnić ruch kierowcom.
  Efekt? Teraz korek zaczyna się parędziesiąt metrów za rondem na Raszowiec.
  Jeszcze na dodatek taki Arteks wyskoczy z tekstem, że to nie wpływa na płynność ruchu. Ręce opadają i człowieka krew zalewa jak codziennie stoi w tym korku, którego wcześniej nie było, i słyszy takie brednie.

  22 1
 • ~Arteks 2019-07-09 09:22:25

  @kazo64 - jak się organizuje ruch w XXI wieku? Wytłumacz nam i doradź jakie drogi zamieniłbyś w dwukierunkowe i jak by to się odbiło na płynności ruchu na skrzyżowaniach. Ja akurat nie jestem fanem Kopra - szczególnie po tym jak zablokował reformę komunikacji miejskiej. Ale chciałbym abyś nam przedstawił jakieś konkretne pomysły co można zrobić aby poprawić drożność bo krytykować to każdy potrafi. Chciałbym zwrócić uwagę, że jak zaproponowano w Rybniku likwidację Ronda Mikołowskiego lub zamknięcie dla ruchu placu pod bazyliką też przeważali przeciwnicy tych rozwiązań. Cokolwiek by zrobić i tak będzie źle. @polk - możesz wytłumaczyć czemu służył ten prawoskręt i co ułatwiał? Korki? One są z nadmiaru aut. Wytłumacz mi dlaczego na Śląsku zaczęły się korkować zjazdy z autostrad? Dlaczego A4 między Katowicami a Gliwicami staje się pomału niewydolna? Dlaczego nawet w takich Żorach które są ośrodkiem tranzytowo-sypialnianym zdarza się co raz więcej korków? Ba... nawet w Jastrzębiu czy Rydułtowach można utknąć w korkach. Czy to są inżynieryjne zaniedbania czy może odpowiedź jest inna - polskie drogi w gęsto zaludnionych obszarach osiągają apogeum przepustowości i to kierowcy powodują korki, a nie władze samorządowe. Do tych co najwyżej można by mieć pretensje za to, że zbyt mało angażują się w politykę zrównoważonego transportu i zbyt mało kasy wydają na transport zbiorowy.

  1 21
 • ~Tomek_81 2019-07-09 09:44:33

  ~Arteks Obelgi o infantylnej pretensjonalności zostaw sobie na inną okazję. Zastanów się nad swoimi wypocinami które od lat nie bez powodu biją rekordy "minusów". Albo przytłaczająca większość czytelników jest infantylna i pretensjonalna albo twoje genialne wypociny nie są aż tak genialne jak ci się wydaje.

  12 1
 • ~Arteks 2019-07-09 10:01:19

  @Tomek_81 - to ty chyba nie wiesz co jest obelgą skoro uraziła cię moja słuszna opinia o twojej pretensjonalności. Minusowanie i plusowanie na mnie nie działa bo to rodzaj zabawy. Może być tak, że abnegaci i pretensjonaliści dominują w takich miejscach. Bo ludzie zadowoleni często nie mają potrzeby się wypowiadać. Natomiast pamiętaj, że na decydentów działają argumenty. Jeśli ludzie krytykują coś i podają argumenty - to one potem wyskakują na komisjach czy obradach rady. I w moich wypowiedziach są argumenty. :) Przykładowo - ten prawoskręt w żaden sposób nie usprawnia ruchu bo nie wyprowadza ruchu na dodatkowy pas tylko kończy się ustąpieniem pierwszeństwa wobec zjeżdżających z ronda. Korki? To żaden argument bo one są już prawie wszędzie. Mamy za dużo aut w mieście i w kraju. Dlatego działania miast muszą iść w kierunku tworzenia aktywnym i myślącym ludziom alternatywy. I u nas się to dzieje. Powoli ale do przodu. :D

  3 18
 • ~polk 2019-07-09 11:24:09

  @Arteks widzisz jeżdżę tam codziennie od bardzo wielu lat.
  Gdy był prawoskręt tam gdzie teraz jest bp, NIGDY nie było tam korka, nie musiałem wjeżdżać na rondo by jechać w kierunku centrum.
  Prawoskręt przy makro dawał to, że gdy było zaciśnięte rondo przez tych co jechali od centrum i na Prostą to nie trzeba było się pchać na rondo, by jechać na centrum.
  Musiałem wprawdzie ustąpić zjeżdżającym z ronda ale jak ono "stało" to miałem swobodny przejazd, bo nikt z niego nie zjeżdżał.
  Wytłumacz mi proszę jak to jest, że mimo okresu wakacyjnego stoję tam w korku znacznie dłuższym i znacznie dłużej niż przed likwidacją prawoskrętu?
  Skoro twierdzisz, że nie pomagał to dlaczego nagle, od jego likwidacji stoję tam dłużej?
  Na wakacje ludzie aut nakupowali?!
  Inna sprawa, o której nikt tu jeszcze nie napisał to wyłączenie sygnalizacji koło OBI i Tesco.
  Nagle się okazało, że ruch jest o wiele płynniejszy niż przy działającej.

  18 0
 • ~Abisall 2019-07-09 11:56:59

  "Inna sprawa, o której nikt tu jeszcze nie napisał to wyłączenie sygnalizacji koło OBI i Tesco.
  Nagle się okazało, że ruch jest o wiele płynniejszy niż przy działającej."
  A piesi jak tam po wyłączni świateł? Bo kiedyś to nawet przy działającej sygnalizacji trzeba było często gęsto przechodzą prawidłowo przez jezdnię uciekać bo jeden z drugim co "fizyki nie oszuka"
  w dupie miał że mu czerwone świeci

  8 0
 • ~Arteks 2019-07-09 19:04:38

  @polk - a więc o ile jest ten korek dłuższy niż zanim zlikwidowano prawoskręt? Ile jedziesz dłużej od tych kilku dni? Piszesz o rondzie jak "ono stało", a jak nie stało to już nie miałeś tak łatwo... Większość rond w Rybniku nie ma prawoskrętów i jakoś nikt nie pisał do tej pory, że ronda bez nich powodują korki. Nie wiem skąd się bierze takie lekceważenie dla rowerzystów bo to łatwo obalić właśnie takim argumentem, że władze miasta muszą dbać o interes wszystkich użytkowników - nawet jeśli tych którzy pojadą Żorską na rowerach będzie mniej. Będą tacy którzy mieszkają w okolicy, którzy stwierdzą, że skoro rowerem jest szybciej i zdrowiej - "pojadę na rowerze".
  Wiem, że w Rybniku dbano przez dekady tylko o użytkowników aut - ale to się zmieniło i do tego po prostu trzeba się przyzwyczaić, a nie dziwić czy psioczyć. Tamte czasy były dyskryminujące do niektórych użytkowników dróg, a nie obecne. Natomiast @abisall fajnie zwrócił uwagę co dla ciebie nie ma żadnego znaczenia (i niestety dla większości kierowców też nie) - na interes pieszego na Żorskiej. Może bez świateł jest "płynniej" ale co ma zrobić pieszy aby przejść na drugą stronę? Liczyć na litość, na szczęście?

  3 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12550