zamknij

Wiadomości

Uwaga kierowcy, jutro ulicami miasta przejdzie pielgrzymka. Możliwe utrudnienia w ruchu

2013-07-30, Autor: dk
Już jutro pielgrzymi z Rybnika wyruszą na Jasną Górę. Policjanci ostrzegają, że w godzinach przedpołudniowych, w centrum miasta wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama

68. Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z naszego miasta w środę, 31 lipca. Organizatorzy spodziewają się nawet kilku tysięcy uczestników. – Będziemy czuwać nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowców prosimy o szczególną ostrożność i rozwagę – mówi Aleksandra Nowara, rzecznik prasowa rybnickiej policji.Pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę około godziny 9:30 z Bazyliki św. Antoniego. Grupy pielgrzymów będą przemieszczać się w kolumnach ulicami naszego miasta. W tym czasie na skrzyżowaniach w rejonie centrum miasta ruchem kierować będą funkcjonariusze policji przy wsparciu strażników miejskich.

Utrudnienia w ruchu drogowym wystąpią na ulicach Mikołowskiej i Robotniczej, od godziny 9:30 do 12:00. – W miarę możliwości w tych godzinach lepiej omijać centrum Rybnika – mówi Aleksandra Nowara.

68. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie trwała od 31 lipca do 4 sierpnia. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~ 2013-07-30 13:05:24

  Czemu musza iść środkiem drogi?? Święte krowy czy jak? Że też nikt sie jeszcze za to nie wziął i tego nie ukrócił.

  1 1
 • ~spirit-of-the-town 2013-07-30 13:20:57

  No właśnie. Kiedyś chodzili ulicą Gliwicką. Odkąd zrobiono tam niepotrzebnie trzymetrowe chodniki (chyba właśnie dla nich), zmienili sobie trasę na taką, gdzie nie ma chodników. A może któryś miał objawienie, iż trzeba iść Mikołowską? Pozdrawiam.

  2 1
 • ~rybnikus 2013-07-30 14:04:20

  Pryszczaty ~spirit-of-the-town!
  Przypominam, że wszystkie trasy były i są bezwzględnie uzgadniane z odpowiednimi władzami!

  1 0
 • ~lolol 2013-07-30 14:31:08

  ..idziemy idziemy, i prosze nie titać :P

  1 5
 • ~Grisza 2013-07-30 15:15:10

  Kolumna pieszych porusza się po prawej stronie jezdni, nie po chodnikach, żeby nie utrudniać ruchu pozostałym pieszym. Trasa do Gliwic prowadzi przez ul. Mikołowską, Kamień, Książenice, Wilczę właśnie m.in. dlatego, żeby jak najmniej utrudniać życie kierowcom i maszerować po drogach mniej uczęszczanych, polnych i leśnych. Wszystkim się nie dogodzi. Kierowcy proszeni są o stosowanie się do wytycznych kierujących ruchem oraz policji, a ruch będzie odbywał się w miarę płynnie, jak to tylko możliwe. Pozdrawiam. Kierujący ruchem.

  1 0
 • ~superelektro 2013-07-30 18:01:58

  Kiedyś zapomniałem o pielgrzymce wychodzącej z Warszawy do Częstochowy i w Alei Krakowskiej włączyłem się do ruchu. Na swoje nieszczęście jak się okazało. Myślałem że to zwykły korek który za chwilę się rozładuje a to była pielgrzymka która nie wiedzieć czemu przez Warszawę szła głównymi ulicami tamując ruch, a w Jankach zeszła na boczne drogi. Dokładnie odwrotnie niż by należało. Szkoda że pielgrzymujacy nie słyszeli co mówili kierowcy o tym zwyczaju. Być może nastepnym razem już by nie szli.

  0 0
 • ~Lateks 2013-07-30 20:45:25

  ~superelektro w Rybniku wyjdzie jakieś 4tys ludzi, pewnie że jest środek wakacji to kolejne 6 tys. gdzieś pojechało.
  Zamknij sklep bo i tak ruch będzie mały, i chodź z nami -> ZAPRASZAMY ;)

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3465