zamknij

Wiadomości

Utrudnienia na linii Rybnik-Katowice. Znaleziono niewybuch

2019-03-13, Autor: bf

Pasażerowie podróżujący na linii Rybnik-Katowice muszą uzbroić się w cierpliwość. Pociągi poruszają się drogą okrężną, omijają stację w Mikołowie. Znaleziono tam niewybuch z II wojny światowej.

Reklama

Pocisk artyleryjski znalazła rano w pobliżu dworca ekipa budowlana. Sytuacja jest na tyle poważna, że zdecydowano się wstrzymać ruch pociągów przez stację w Mikołowie.

Pociągi z/do Rybnika poruszają się drogą okrężną przez Tychy z pominięciem odcinka Katowice Piotrowice – Orzesze Jaśkowice. Pojawiły się 20-25-minutowe opóźnienia. W przypadku niektórych relacji są one jeszcze większe.

Czytajcie informacje o utrudnieniach na stronie Kolei Śląskich, które są cały czas aktualizowane.

AKTUALIZACJA (godz. 13.15): jak informują Koleje Śląskie, odcinek Katowice – Orzesze Jaśkowice – Katowice został otwarty o godz. 12:34. 

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~norton 2019-03-13 12:37:51

  I tak nagle wybuchnie?
  Czy policja ewakuuje wszystkie domy podczas transportu niewybuchu na poligon do detonacji? Transport jest najgorszym elementem całej operacji.

  16 11
 • ~master4k 2019-03-13 16:02:10

  @ norton

  Jeśli niewybuch ma zapalnik, a najczęściej takowy posiada (przecież pocisk lub bomba uzbrajane są dopiero przed użyciem), to ewakuacja jest w pełni uzasadniona. Nawet mały ruch ziemi lub wibracja może spowodować eksplozję. Jeśli skorodowane ustrojstwo jest nadal sprawne, to nietrudno o duże BUM. Dlatego najniebezpieczniejszą częścią przedsięwzięcia jest rozbrojenie, a nie sam transport. Niewybuchy przewożone są przez saperów w stanie "surowym" tzn. bez zapalnika. Większość materiałów wybuchowych potrzebuje odpowiedniego czynnika inicjującego, którym na pewno nie będzie jeżdżenie po polskich drogach, nawet tych najbardziej dziurawych.

  12 2
 • ~norton 2019-03-13 16:34:56

  Niestety nie masz racji. Część złomu przewozi sie w stanie znalezionym czyli z zapalnikiem na poligon i tam detonuje. Bo proces rozbrojenia jest groźniejszy niż przewóz. Kilkanaście lat temu w Gliwicach miał miejsce wybuch Stara załadowanego takim złomem - auto stało na terenie koszar.
  Ciekawe czy byłbyś na tyle odważny by manipulować przy moździerzowym ogórku.
  Nasze "służby" są nadgorliwe przy tego typu sprawach.

  9 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 893