Utex ROW wygrał w Poznaniu

2010-02-13, Autor:
W 21. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW pokonał w Poznaniu MUKS 75:69.

Mecz w Poznaniu nie należał do najłatwiejszych. Koszykarki z Rybnika dobrze rozpoczęły, ale na przerwę schodziły przegrywając 31:35. O zwycięstwie zawodniczek Mirosława Orczyka zdecydowała trzecia kwarta, którą wygrały 11 punktami. W ostatnich 10 minutach Utex ROW nie popełnił błędów sprzed tygodnia, kiedy w końcówce meczu z Energą stracił zwycięstwo. Rybniczanki utrzymały prowadzenie i wygrały 75:69.

Na parkiecie w Poznaniu ponownie bardzo dobry mecz rozegrała Katarzyna Krężel, która zdobyła 19 punktów. Problemy ze zdrowiem wydaje się mieć już za sobą Nikita Bell. Amerykanka zagrała ponad 35 minut i zdobyła 17 oczek.

Kolejne spotkanie Utex ROW rozegra z KSSSE AZS PWSZ Gorzów, który do tej pory nie przegrał ani jednego meczu. Przypomnijmy, że rybniczanki były bliskie sprawienia sensacji w Gorzowie, gdzie przegrały tylko jednym punktem. Rewanż w Pawłowicach zaplanowano na niedzielę 21 lutego. Początek meczu o godzinie 17:00.

MUKS Poznań - Utex ROW Rybnik 69:75 (14:17, 21:14, 15:26, 19:18)

MUKS: Maurita Reid 27, Esmery Vargas-Sanchez 15, LaToya Williams 10, Paulina Antczak 7, Barbara Skowronek 6, Aleksandra Semmler 2, Adrianna Najtkowska 2, Magdalena Idziorek 1

Utex ROW: Katarzyna Krężel 19, Nikita Bell 17, Whitney Boddie 16, Monika Sibora 9, Agnieszka Jaroszewicz 7, Martyna Koc 5, Devania Hampton 2, Katarzyna Suknarowska 0