Utex ROW powalczy o 7. miejsce

2010-04-07, Autor:

Polska Liga Koszykówki Kobiet informuje, że w związku z katastrofą lotniczą samolotu prezydenckiego w Smoleńsku wszystkie weekendowe mecze Ford Germaz Ekstraklasy zostają odwołane.

Rybnickie koszykarki po raz drugi przegrały z Wisłą Can Pack Kraków i w ostatnich meczach tego sezonu zagrają z leszczyniankami o 7. miejsce. Pierwszy mecz, zaplanowany na niedzielę 11 kwietnia, został odwołany.

W rewanżowym meczu Ford Germaz Ekstraklasy Utex ROW Rybnik przegrał po raz drugi z Wisłą Can Pack Kraków, tym razem 58:85. Warto dodać, że po pierwszej kwarcie rybniczanki prowadziły 20:19, a przed przerwą przegrywały zaledwie 1 punktem – 38:39. Druga połowa to jednak dominacja gospodyń, które w ostatnich 20 minutach zdobyły 46 punktów, a rybniczanki tylko 20.

Najskuteczniejszą koszykarką w Krakowie była zdobywczyni 20 punktów, Katarzyna Krężel.

Po przegranym dwumeczu z Wisłą Utex ROW powalczy o 7. miejsce FGE. Rywalem rybniczanek będzie Super Pol Tęcza Leszno

Wisła Can Pack Kraków - Utex ROW Rybnik 85:58 (19:20, 20:18, 21:11, 25:9)

Wisła Can Pack: Agnieszka Majewska 18, Janell Burse 14, Anna Wielebnowska 11, Ewelina Kobryn 10, Liron Cohen 6, Paulina Pawlak 6, Dorota Gburczyk 6, Marta Fernandez 5, Katarina Zohnova 5, Iziane Castro Marques 4, Agnieszka Kułaga 0, Paulina Gajdosz 0.

Utex ROW: Katarzyna Krężel 20, Whitney Boddie 14, Agnieszka Jaroszewicz 8, Karolina Stanek 7, Martyna Koc 7, Katarzyna Suknarowska 2, Monika Sibora 0.

Wynik pierwszego spotkania: 83:55 dla Wisły Can Pack. Krakowianki zagrają o 5. miejsce, a rybniczanki o 7.

Odra Brzeg - Super Pol Tęcza Leszno 84:66 (23:20, 24:10, 18:19, 19:17)

Wynik pierwszego spotkania: 65:56 dla Super Pol Tęczy Leszno. Odra Brzeg zagra o 5. miejsce.